Şimdi Ara

Aralıksız en fazla kaç km kullanabiliyorsunuz? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
0
Favori
16.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

150lt lik D sınıfı hangi araç var

150 Litre Biraz Abartı Olmuş Ama En Fazla 120 Litre Mevcut. Oda Mercedes G Serilerinde Mevcut Oda Suv Sınıfı Zaten. ondan Büyük Depolara Traktör ve Çekiciler Girer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

quote:

Orijinalden alıntı: Red Wheelbarrow

quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

depo yettiği kadar

Hadi canım 150 LT deposu olan d sınıfı araçlar var 1000-1300 kilometre giderim diyorsunuz yani.

1000 km de bir şey yok. rahat gidilir. 1500 falan sıkıntı. her sene bayramlarda 1000 km tek seferde sürüyorum.

Çok merak Ettim Hiç mi Tuvalet Molası Yemek Su Molası Vermiyorsunuz. Yani O Koltukta 1000 Km Çok Abartı Olmuş. Yok Benim Tuvalet Su Yemek Molası Dahi Vermem Diyorsanız Bile Aykalarınızda Belli Bir Süre Sonra Kireçlenme ve Kramp Olayları Gerçekleşir. Gerçekleşmez Demeyin Hocam Yüzde Yüz Sabit Gerçekleşir Bu Olay...

• Samsun Trabzon arası 340 kilometre. Eğer arabada çocuk yoksa hiç durmadan giderim varsa 1 ya da 2 kere sigara molası veririm. Samsun Ankara arası 450 kilometre o arayı da hiç durmadan giderim. Bi kaç kez uçakla evrak göndermek için Sabiha Gökçen havalimanına gidip geldim samsundan hiç durmadan. En son da samsundan bandırmaya gittim hiç durmadan, son 100 km de yakıt aldım bitiyor diye, o da toplamda 950 km. Yemek için durmam, arabaya binerken her şeyimi hazır ederim. Hatta uzun yoldan sonra arabanın içi çöp gibi olur. Yolda durduğum her an kayıp gibi geliyor. Ayrıca dinlenmiş de hissetmiyorum kendimi. Resmen yolculuk süresi uzuyor. Şimdi yaşım 34. Uykusuz olduğum zamanlar akşam yolculuğu çok zorluyor,gündüz hiç sorun yok ama 4-5 sene öncesine kadar limit kıyamazdım. Yorulana kadar sürerim, ama yorulursam durdurur arabayı gerekirse uyurum. Zaten yorgunluk uykusuzluk oluyor bende. Yoksa çay yemek için hayatta durmam. Bu arada benim en yavaş hızım hız limitleridir. Sonuna kadarkullanırım. Radar da yoksa 150-160giderim. Araç accent era.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pisrabbit

Samsun Trabzon arası 340 kilometre. Eğer arabada çocuk yoksa hiç durmadan giderim varsa 1 ya da 2 kere sigara molası veririm. Samsun Ankara arası 450 kilometre o arayı da hiç durmadan giderim. Bi kaç kez uçakla evrak göndermek için Sabiha Gökçen havalimanına gidip geldim samsundan hiç durmadan. En son da samsundan bandırmaya gittim hiç durmadan, son 100 km de yakıt aldım bitiyor diye, o da toplamda 950 km. Yemek için durmam, arabaya binerken her şeyimi hazır ederim. Hatta uzun yoldan sonra arabanın içi çöp gibi olur. Yolda durduğum her an kayıp gibi geliyor. Ayrıca dinlenmiş de hissetmiyorum kendimi. Resmen yolculuk süresi uzuyor. Şimdi yaşım 34. Uykusuz olduğum zamanlar akşam yolculuğu çok zorluyor,gündüz hiç sorun yok ama 4-5 sene öncesine kadar limit kıyamazdım. Yorulana kadar sürerim, ama yorulursam durdurur arabayı gerekirse uyurum. Zaten yorgunluk uykusuzluk oluyor bende. Yoksa çay yemek için hayatta durmam. Bu arada benim en yavaş hızım hız limitleridir. Sonuna kadarkullanırım. Radar da yoksa 150-160giderim. Araç accent era.

hocam bu Ankara-Trabzon yolu çok yoruyor adamı Samsuna kadar rahat ama samsundan sonra insan beziyor özellikle ordu da sahil kenarında hep trafik oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hipersonic

2 arac peş peşe 400 km molasiz geldik. Benim 2. uzun yolculuğumdu diger kisi 20 yillik şoför. Diger aracin yakiti bittigi icin mola vermiştik. Kendisi cok yorulduğunu soyledi bende ise hic yorgunluk yoktu. Yolun amamını Cruise control ile geldim o yuzden yorulmadigimi düşünüyorum.

Cruise control neydi hocam? şu öndeki aracı takip eden sistemmi?

• ALBAY PARS kullanıcısına yanıt
    Bazıları banada pek inandırıcı gelmedi hocam. Aralıksız 1000 diyen var 3000 diyen var. Mercedes s600 de olsa, Bmw 7 serisi de olsa, rolls royce da olsa kimse 1000 km aralıksız süremez gibi geliyor bana.

• 800 km aralıksız kullandım. ama bitip tükenmiştim. 2 gün yataktan çıkmadım.
  • yolda dikkatim dağılmadıkça yada uykum gelmedikçe mola vermem

gideceğim yere bir an önce gitmek isterim

ankaradan istanbula bir çok kez molasız direk gittim veya tam tersi istikamete

en uzun yolda ankaradan antepe gitmiştim

daha uzun yola gidilmez zaten molasız benzinlikde illaki duracaksın
  • İzmir - Antalya geceden çıkıp kesintisiz devam etmiştim, herkes uyuyunca ayrı bir keyifli oluyor gece yolculuğu ihtiyaç molası için dur kalk yapmadan
  • araçta sigara içmediğim için ne zaman bunalır, sigara içmek istersem o zaman mola veririm. bu da en fazla 1.5 hadi 2 saat sürecek dersek max 200 km falan işte
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hipersonic

2 arac peş peşe 400 km molasiz geldik. Benim 2. uzun yolculuğumdu diger kisi 20 yillik şoför. Diger aracin yakiti bittigi icin mola vermiştik. Kendisi cok yorulduğunu soyledi bende ise hic yorgunluk yoktu. Yolun amamını Cruise control ile geldim o yuzden yorulmadigimi düşünüyorum.

Cruise control neydi hocam? şu öndeki aracı takip eden sistemmi?

Hiz sabitleme hocam senin bahsettigin hiz sabitleme nin daha gelişmiş versiyonu. Bendeki sadece sabitliyor. Fakat uzun yolda frene basma ihtiyaci pek olmuyor. Ayaklar pedallarda olmadigi icin yanimdakiyle muhabbet ede ede sürdüm. Uzun yol icin gercekten çok kullanışlı. Ayagim pedalda gittigim zaman 100 km den sonra sag ayağım surekli gaza basmaktan ağrıyor, bu agri zamanla kalcaya ve bele kadar çıkıyor. Ister istemez yorumluyorsun.

• quote:

Bazıları banada pek inandırıcı gelmedi hocam. Aralıksız 1000 diyen var 3000 diyen var. Mercedes s600 de olsa, Bmw 7 serisi de olsa, rolls royce da olsa kimse 1000 km aralıksız süremez gibi geliyor bana.

Aynen Hocam Bizim Araçlar Masaj Fonksiyonuna Sahip Ama İnsan Onda Bile Yoruluyor Geriliyor. Zaten Sallamakatan Bol Ne Var. Gelişigüzel Konuşuyorlar Sallıyorlar. Sanki Bana Robocop Oldular Hiç Aralıksız 3000 Km. ABARTMASYON YETENEKLERİ SAĞLAM...
  • Rekorum İstanbul dan Ordu'ya giderken 450 km tek seferde sürdüm. Bu bile fazla aslında güvenli sürüş için ama kendi açımdan çokta yorulmadım. Gece yolculuğuydu havada iyiydi.
  • 2 mola ile aralıksız 1050 km...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 22 Ocak 2018; 22:34:56 >
  • Hic durmadan 400-450 km yapmisimdir. Sadece yakit alma wc molasiyla 650 km falan. Ama kesinlikle tavsiye etmem. Cok yorucu, kan dolasimi bozuluyor ve dikkat eksiliyor bir sure sonra. 250 km de bir 15-20 dk mola şart.

• Utanmasalar 2100 yazacaklarda Allahtan depo izin vermiyor. Birazdan gelir yolda ikmal yaptım diyen vatandaşlar.

Konu ortalaması 900 km maşallah.

Azıcık mantıklı konuşun beyler ortalama hızınız 90 olsa 10 saat koltukta oturacaksınız sabit şekilde. Bakın 10 saat. Beyin yorulacak mecburen dikkat etmeniz lazım. Hiç inandırıcı rakamlar değil bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 22 Ocak 2018; 22:46:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY PARS

quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

depo yettiği kadar

Hadi canım 150 LT deposu olan d sınıfı araçlar var 1000-1300 kilometre giderim diyorsunuz yani.

1000 km de bir şey yok. rahat gidilir. 1500 falan sıkıntı. her sene bayramlarda 1000 km tek seferde sürüyorum.

Çok merak Ettim Hiç mi Tuvalet Molası Yemek Su Molası Vermiyorsunuz. Yani O Koltukta 1000 Km Çok Abartı Olmuş. Yok Benim Tuvalet Su Yemek Molası Dahi Vermem Diyorsanız Bile Aykalarınızda Belli Bir Süre Sonra Kireçlenme ve Kramp Olayları Gerçekleşir. Gerçekleşmez Demeyin Hocam Yüzde Yüz Sabit Gerçekleşir Bu Olay...

2 saatte bir tuvalete mi gidiyorsunuz siz ? evden çıkmadan yaptın mı tamam işte :D yemek olarak da proteini yüksek şeyler yiyin. eşiniz kuru köfte falan yapsın. tok tutar.

• Geçen eylül ayında;

Sabah 7 de kalktım işe gittim iş dönüşü akşam üstü fethiye adana yaptım sabaha karşı vardık (900 civarı)

Tüm gün gezdik dolaştık yedik içtik.(cumartesi günü)

Sonra cumartesi akşamı düğüne katıldık oynadık vs..

O gece uyurum sabah yola çıkarım diyordum benim uyku kaçtı bi kere....yapıştır fethiyeye 900 km

Pazar sabahı vardık.vardığımız gibi vurdum kafayı...

Uykusuz 48 saat ve totalde 2000 km.

En iyi performansım budur..

Ama almancı akrabalar 2-3 mola ile 24 saatte kesintisiz 3000 km gelebiliyor fakat onlardaki araçlar lüks..

• Aralıksız en fazla 12 km kullanabiliyorum sonra dizlerim ağıyor hafiften. Bu arada bacaklardan bahsediyoruz dimi?
  • Yıllar boyu deneyim sonunda idealin 150-200 km arasi olduğuna kanaat getirdim hic molasiz 600 km gitmişligim var genclik yıllarında simdi 150-200 den sonra eşime veriyorum o bir 60-70 km sürer sonra tekrar ben gecerim sinoptan antalyaya 14 saatte gidiyoruz ikimizde yavas sürüyoruz böyle daha keyifli oluyor bol mola vermek bence acele bir yetisme durumu yoksa 100 kmde bir 10 dk ara vermek iyi olabilir arka koltukta uyumaya hazir yastik falan olmali

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.