Şimdi Ara

Araçta yakıtın çaresi vardır ama güvenliğin yoktur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bi dostumun başlıktaki lafı hoşuma gitmişti...

şöyle demişti muhabbet esnasında

"araban çok yakıyorsa az kullanırsın ama güvenli değilse daha sonradan yapacağın fazla bişiy yoktur"

araba çok yakıyorsa tüp tak demiyor,

ama bunun polemik olmasını istemiyorum.

az yakmasını sağlayabilirsin ama daha sonra güvenli hale getiremezsin demek istiyor,

yani sanırım

siz ne dersiniz doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnmcclane -- 20 Haziran 2011; 19:23:34 >

• Doğru.Bunun ynaında bizim ülkemizde satılan birçok aracın güvenlik donanımında esp yok.Milletimizde araba alırken bunlara pek dikkatte etmiyor.Hava yastıkları 2 tane, aynı araçlarda dijital klima , arka camlar elektirkli,mp3 çalar v.s gibi bir sürü ıvır zıvır şey dolu dolu.Artık bu ülkede esp ve hava yastığı gibi çok çok önemli güvenlik elemenları standart hale getirlmeli.
  • Doğru.Dizel almak yerine benzinli+tüm güvenlik donanımlarını alıp LPG taktırmak daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzhz

Doğru.Bunun ynaında bizim ülkemizde satılan birçok aracın güvenlik donanımında esp yok.Milletimizde araba alırken bunlara pek dikkatte etmiyor.Hava yastıkları 2 tane, aynı araçlarda dijital klima , arka camlar elektirkli,mp3 çalar v.s gibi bir sürü ıvır zıvır şey dolu dolu.Artık bu ülkede esp ve hava yastığı gibi çok çok önemli güvenlik elemenları standart hale getirlmeli.

kardeş söylediklerine katılıyorum ancak , 2. el araç ilanlarına bakarken yaşadığım şaşkınlıkları eminimki sizlerde yaşıyorsunuzdur !..

başlık "SAHİBİNDEN FULL + FULL" donanıma bakıyorsun , ya sunroof var diye öyle diyordur ya analog klima yada 2 airbag var diye !..

biz daha boya takıntısınız aşamamışız değil ESP yi standart hale getirtecek bir alım stratejisi oluşturalım !.. bizim insanımız için , esp , abs, airbag mühim değil , yeterki kapı sacı değişmemiş olsun yeterki çamurluklar boyanmasın !..

• siz onu bunu bırakında, 70 model tospağada airbagi abs yi geçin, güvenlikle alakalı hiç bir donanım söz konusu değil. bu aracın hız limiti 120. ticari doblonun (4 veya 2 hava yastıklı) hız sınırı 90. bu konuyu yorumlamak daha işin içinden çıkamamamıza neden olur. türkiyenin saçmalığı işte.
  • o 70 model tosbağada kaç parça boya var ?.. eğer boya yoksa güvenlidir !..
  • tospagaları cok severim ileride hobi olarak alacagım fakat boya olup olmamasının alakasını anlayamadım
  • Doğrudur; bizim millet daha çok aracın görünen yerlerine dikkat eder öyle 5 yıldızmış, hava yastığımış, absmiş vs. pek takılmaz.
  • doğrudur...
  • Kaza vardır; Mercedesle yaparsan ölmezsin, Fiat ile yaparsan ölürsün.
    Paran kadar güvendesin işte.

• biz araç alırken ana kriter boyadırya , o bakımdan latife olsun diye !..
  • arabamız çok yakıyor ama güvenli ise az yakmasının çaresi az binmek olabilir

veya ne bileyim merdive altı tabir edilen yerler haricinde lpg taktırmak olabilir...

ama Allah korusun bir kaza anında keşke sürücü hava yastığının yanında yolcu hava yastığı da olsaydı demenin bir faydası olmaz...

gerçi bu güvenlik donanımlarının sonu gelmez ve tüm donanıma rağmen yine de işe yaramadığı durumlar oluşabilir...

(siz ne kadar dikkatli kullanırsanız kullanın biri gelir çarpar durduk yere)

ancak bu asgari şartları yerine getirmemizi engellememeli...

insanımız (bu zümreye ben de dahilim maalesef) araçta daha çok yakıt durumunu ön plana alıyor biraz haklı olarak...

sanki güvenlik olmasa da olurmuş gibi yapıyoruz...

paramızın son kuruşuna kadar modeli arttırmak için harcıyoruz ama ne bileyim bir abs,bir esp için önemsizmiş gibi davranabiliyoruz.

yada araç tutulsun satarken zarar etmeyeyim diye olmadık araçlara prim yapıyor diye onca parayı bayılıyoruz...
    (bakınız efsane kasa-nasıl tabirse o- toyota corolla)

örnekler uzaarr gideerr dostlar...

bunları neden yazıyosun birader diyeceksiniz,haklısınız burda konuşulunca yada dertleşince değişen bir şey olacak mı?

sanırım olmayacak ama önce kendime sonra da bu şekilde düşünenlerin kulağına su kaçırabiliriz belki diye düşündüm...

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnmcclane -- 20 Haziran 2011; 22:02:56 >

• ha kusura bakma. evet dogru sölemişsin.

-s.a
    -a.s
    -araç için aradım ben.
    -buyrun.
    -anlatırmısınız biraz
    -aracım genel olarak iyi orjinal degisen yok camurlukta 2 cm lokal bo..
    -dıt dıt dıt dııııııııııt, dıt dıt dıt dııııııııııt
  • evet örnek gediğine oturdu !..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joseph S.

Kaza vardır; Mercedesle yaparsan ölmezsin, Fiat ile yaparsan ölürsün.

Bazen öyle olabilir ama her zaman geçerli bir drum değil.Hatırlarsınız belki vodafone yöneticileri olması lazım bir tırn altına amg mercedes ile girmişler ve üçüde ölmüşlerdi.Bunun tek çaresi dikkatli olmak malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzhz

quote:

Orijinalden alıntı: Joseph S.

Kaza vardır; Mercedesle yaparsan ölmezsin, Fiat ile yaparsan ölürsün.

Bazen öyle olabilir ama her zaman geçerli bir drum değil.Hatırlarsınız belki vodafone yöneticileri olması lazım bir tırn altına amg mercedes ile girmişler ve üçüde ölmüşlerdi.Bunun tek çaresi dikkatli olmak malesef.

dostum sen dikkatlisin ama arkadan gelip çarpan adam dikkatli değilse

misal 6 ay evvel yaptığım kaza...

ışıklarda durup dururken son sürat arkadan çarpan adama ne dersin

ne kadar dikkatli de olsan adam içkili,adam dikkatsiz,adam edepsiz,kuralsız...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.