Şimdi Ara

Aracınız çok mu yakıt tüketiyor? Kıyaslayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
1.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Basit düzey excel bilgimle hazırladığım tabloyu sizlerle paylaşmak istedim.

Dosya hem 97-2003 hem de 2013 excel formatında kaydedilmiştir.

- Aracınızın tüketim değerlerini tabloya girdikten sonra adı çok geçen bazı C sınıfı araçlarla karşılaştırma fırsatını elde ediyorsunuz.

- Aracınızın 10.000 50.000 ve 100.000 km kullanımda ne kadar yakıt tükettiğini bu sayede TL olarak hesaplayabiliyorsunuz.

- Aracınızın tüketimi diğer araçlarla kıyaslanıp size yine 10-50-100 bin km de maliyet olarak hesaplanıyor.

- Özellikle araç değiştirecekler için ellerindeki araçların diğerleri ile tüketimi kıyaslama imkanı doğuyor.

Bu arada tabloda görülen eksi (-) değerler o aracı aldığınızda maliyetiniz ne kadar düşecek onu gösteriyor.

Haliyle değer artı (+) ise maliyetinizin artacağını.

Umarım işine yarayan çıkar. Daha önce bundan çok daha kompleks, daha çok araç içeren, bakım maliyetleri, km aralıklarını gösteren bir tablom vardı fakat şirket bilgisayarına benden izinsiz müdahale ettiği için sivri zekasız IT ciler, tüm bilgileri silmişler.

Yedek bir yerde vardı ancak bulduğumda onu da ekleyebilirim.

İşten güçten böyle şeylere vakit ayıramıyorum. Zaten excel i pek bilmediğim için ancak bu kadarını koyabildim ortaya.

Yanlışlar varsa şimdiden kusuruma bakmayın.

Herkese iyi geceler.

Not: Tablodaki değerler araçların teknik verilerindeki "ortalama" yakıt tüketimleri baz alınarak hazırlanmıştır.

Arac Yakit Maliyeti Tablosu office 97-2003

Arac Yakit Maliyeti Tablosu office 2013

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üstyayla -- 14 Kasım 2013; 10:44:34 >

• Teşekkürler, bi inceleyeyim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scan

Teşekkürler, bi inceleyeyim bakalım.
    ford mu opel mi diye konu açsaydım eminim daha fazla ilgi görürdü. Yanlış yere açtım sanırım konuyu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: üstyayla

ford mu opel mi diye konu açsaydım eminim daha fazla ilgi görürdü. Yanlış yere açtım sanırım konuyu :)

Alıntıları Göster
    emeğine sağlık inceliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

emeğine sağlık inceliyorum

Alıntıları Göster
    Dosya direkt olarak foruma eklenemiyor değil mi?
  • quote:

Dosya direkt olarak foruma eklenemiyor değil mi?

Alıntıları Göster
    İş yeri kotası sebebiyle dosyayı indiremedim.
    Karşılaştırmak isteyenler için,
    1991 Renault Spring 8,8lt / 100km. LPG.
  • Basliga vw ciler iceri yaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Basliga vw ciler iceri yaz
    Dosya güvensiz diye indirmeye çekinen olursa virüs taraması yapan bir siteye de yükleyebilirim.

Pek bu işlerle haşır neşir olmadığım için "google" taraması ile çıkan ilk siteye yükledim.
  • quote:

Dosya güvensiz diye indirmeye çekinen olursa virüs taraması yapan bir siteye de yükleyebilirim.

Pek bu işlerle haşır neşir olmadığım için "google" taraması ile çıkan ilk siteye yükledim.

Alıntıları Göster
    Yaktı fiyatlarını ve aracın yakıt tipini de girmemiz gerekmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

Yaktı fiyatlarını ve aracın yakıt tipini de girmemiz gerekmiyor mu?

Alıntıları Göster
    Merhaba;

Listedeki diğer araçlar için yakıt fiyatları girilmiş durumda. Benzin 4.79 dizel ise 4.37 idi sanırım.

Tablonun dikkat ederseniz 1 ve 2. satırı yok. Gizli durumda. Bunu görünür hale getirip benzin dizel fiyatlarındaki değişimi yazabilirsiniz.

Sizin aracınız yazan yere aracınızın tüketim değerlerini yazın (ortalama tüketim değerine göre hesap yapar)

Konuya eklediğim resimde tam çıkmamış, üst kısımda aracınızın tükettiği yakıtın litre fiyatını yazmanız gerekiyor sadece.

Gerisi hesaplanıyor. Yakıt tipini girmenize gerek yok.

Dediğim gibi sadece yakıtının litre fiyatını yazınız.

Ekleme: Sizin için bir resim daha ekledim. Burada yakıt litre fiyatını girmeniz yeterli.

Örneğin aracınız 100km de ortalama 8 litre LPG tüketiyor ise buraya 2.80 yazmalısınız

Sizin aracınız yazan yerde de ortalama tüketim değerini 8 olarak (ne kadar yakıyor ise) değiştirmelisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üstyayla -- 14 Kasım 2013; 10:47:16 >

• Faydalı bir konu. Çok kişinin işine yarar.
  • Paylaşım için teşekkürler
  • Guzel calisma, tesekkurler
  • Emeginize saglik pc ye gecince bakayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

Emeginize saglik pc ye gecince bakayım
    Bir çırpıda karşılaştırma için iyi olmuş. Emeğinize sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: motherannorthe

Bir çırpıda karşılaştırma için iyi olmuş. Emeğinize sağlık.

Alıntıları Göster
    Rica ederim.

Yakın zamanda aracımı değiştirmeyi düşünüyordum, çok fazla km yapmadığım ve aracımı şehir içi işe giderken

özellikle kısa mesafelerde kullandığım için bir tablo oluşturma ihtiyacı hissettim.

Dediğim gibi iş yerimdeki bilgisayarımda daha fazla araç, yıllık bakım maliyetleri vs gibi bilgiler de yer alıyordu fakat malumunuz silinmiş.

Bulabilir isem onu da eklemeye çalışırım.

Ben sadece kendi kullandığım bir şeyi faydası olur diye paylaşmak istedim.Umarım işine yarayan çıkar.

Herkese iyi günler.

• quote:

Rica ederim.

Yakın zamanda aracımı değiştirmeyi düşünüyordum, çok fazla km yapmadığım ve aracımı şehir içi işe giderken

özellikle kısa mesafelerde kullandığım için bir tablo oluşturma ihtiyacı hissettim.

Dediğim gibi iş yerimdeki bilgisayarımda daha fazla araç, yıllık bakım maliyetleri vs gibi bilgiler de yer alıyordu fakat malumunuz silinmiş.

Bulabilir isem onu da eklemeye çalışırım.

Ben sadece kendi kullandığım bir şeyi faydası olur diye paylaşmak istedim.Umarım işine yarayan çıkar.

Herkese iyi günler.
    Gercekten guzel paylasim Yeni arac alacaklara cok yardimci olur..

Emeginize saglik tekrar tesekkurler

• pc de bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tek_Türk

pc de bakalım
    hocam eline sağlık yararlı bir çalışma olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarx

hocam eline sağlık yararlı bir çalışma olmuş

Alıntıları Göster
    SÜPER
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.