Yüzbaşı
13 Ekim 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 83 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Allah bildiği gibi yapsın bu siteyi kim açıyor, kim ilanları çalıyor ve yayınlıyorsa.

Aracınızı satışa çıkarır, ilana koyarsanız anlarsınız kısa sürede. En azından arabam.com arayıp, "sahibinden sitesi üzerinden ilanınızı gördük, sitemizde yayınlamak istiyoruz iletişim bilgileriniz ile mümkünse" diye izin alıyor. Bu hırsız site, artık nereden çalıyorsa bilgileri, (çünkü benim bilgilerimi iznim dışında kullanan hırsızdır) aracpiyasasi.com denen hırsız sitede ilan yayınlıyor izinsiz. Zaten fotoğraflar üzerindeki filigran mı artık watermark mı ne diyor iseniz, onlar bile duruyor. Üzerine güya kendi isimlerini de yazmışlar alttaki belli olmasın diye.

Ülke muz cumhuriyeti olduğu için normal karşılanacak bir şey zaten. Kış geldi, eve kombi bakımı diye gelip sizi silkip kombinin de damına konan sözde tamircilerden sonra bunlar da gayet normal.

Devlet zaten atıp tuttu, telefonla taciz edeni silkeleriz diye, bu sözün üzerine gaza geldiler her yerden artık sms arama rahat rahat geliyor. Makamında işini doğru yapanları tenzih ederim ancak yönetimde bir kamyon hıyarla iş yapılırsa olacağı bu.

İlan verirken aklınızda olsun.
Merhaba,

Evimin salonu için klima alacağım.
Benim kafama takılan şu ki; 9000 btu klima ile 12000btu klimaların neredeyse iç dış üniteleri ağırlıklarına kadar aynı.
Peki aradaki fark nereden kaynaklanıyor?
Misal 12000 btu olanın motorunun üst devri daha mı fazla? Teknik olarak açıklayabilecek var mı?
Forumu aradım ancak bir sonuç bulamadım. İnternette de maalesef bir sonuca rastlayamadım.
Açıklayabilen olursa sevinirim.

Herkese iyi geceler.

Ekleme: Misal Samsung un
AR5500 AR09MSFSCWK/SKA++
AR5500 AR12MSFSCWK/SKA++

serisi aralarında gaz farkı da 10 gr. nem alma ve hava değişimi miktarı tabii ki 12000 btu olanda daha yüksek. Ancak sebebi ne? Fan hızının yüksek olması mı?
Genç arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır kullandığım AMD ATHLON X4 640 işlemcimi, M4A78LT-M LE anakartımı, bir ihtimal de ASUS 6850 ekran kartımı değiştirmek istiyorum.

Sistem tavsiyesi olarak konu açıp sizlerin önerilerinden yararlanmak isterim ancak öncelikle sormak istediğim bir konu var.

Biliyorsunuz ASUS kısa bir süre önce H81 B85 H87 H97 çipsetli anakartlarında hız aşırtma (overclock) yapılmasına imkan veren BIOS güncellemelerini yayınladı.

Ancak altına not düşmeyi ihmal etmedi, Haswell Refresh işlemcilerin hız aşırtma yapılabilmesi garanti edilmiyor diye.

Açıkçası i5 4690K almayı düşünüyorum ancak Z97 çipsetli bir anakart almayı düşünmüyorum. Özelliklerinden ötürü H97 çipsetli H97M PLUS ya da H97 PLUS da gözüm var.

Bu anakartlar ile i5 4690K ya da haswell refresh işlemcilere hız aşırtma uygulayan var mı acaba?

İnternette kısa bir arama yaptım ancak sürekli Asusun bu anakartlara bios güncellemesi ile hız aşırtma kabiliyeti getirdiği haberleri var. Somut bir şey yok ortada.

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
Kış lastiği ile alakalıhttp://trfdenetleme.iem.gov.tr/ adresinde;

http://trfdenetleme.iem.gov.tr/kis-lastigi.aspx sayfasında bilgilendirme için verilen linkte

kislastigi.com sitesi üzerinden insanlar yanlış bilgilendirilmektedir.

Mevzuatı bakanlığın sitesinden öğrendikten sonra ilgili siteyi okuyanlar bunu kolaylıkla anlayabilir.

Bakanlık genelgesi en yeni hali ile pdf olarak aşağıda mevcut:

Kış Lastiği Bakanlık Genelgesi

Lütfen trafik denetleme'nin yönlendirdiği sitede yazanlara değil, bakanlığın genelgesine itibar edin.

Sırf bu yüzden bir aracımıza PETLAS Advente PT 875 takamayacağız diye düşünüyorduk.

Çünkü lastikte snowflake denilen işaret yoktu. Ancak bakanlık genelgesini inceledikten sonra M+S işaretinin yettiğini öğrenince sorun ortadan kalktı.

İlgili arkadaşlara duyurudur.
Merhaba;

Daha önce konularda tartışıldı mı bilmiyorum. İş arkadaşım için ikinci el araç bakıyorduk. SBM nin sitesinde alt kısımda,

5664 ile ilgili sorgulamada polis ve jandarmanın tuttuğu kaza kayıtları sistem tarafından tutulmaz diyor.

Yani sorgulama yaptınız, araç temiz çıktı, bu demek değil ki kazasız, şöyle ki, cepten yaptırılan hasarı geçtim,

tutanağı polis ya da jandarma tuttu ise bu görünmez diyor.

Ben mi yanlış anladım acaba?

"Yasal Uyarı:

Hasar Geçmisi Sorgulama hizmetiyle sunulan hasar bilgileri,
2003 yilindan itibaren sigorta sirketleri tarafindan yapilan
kasko ve trafik sigortasi hasar ödemeleri ile sinirlidir.

Hasar bilgileri bir defaya mahsus cam hasar ödemelerini içermemektedir.
Kaza sorgulama hizmetinde trafik kazasina karisanlarin kendi aralarinda tuttugu
Kaza Tespit Tutanağı (KTT) bilgileri esas alınmıştır.
Polis ve jandarma tarafından tutulmuş kaza bilgisi kayıtları
bu hizmet kapsamında yer almamaktadır.

Hizmetlerimizde sunulan bilgiler, tamamen kurumumuza gönderilen
sigorta şirketlerinin kayitlarına dayanmaktadır.
Bu bilgilere dayanarak yapılacak ticari işlemlerin sorumlululuğu kuruluşumuza ait değildir."

Bunlar biliniyor muydu? Benim mi yeni haberim oldu yoksa atlanmış bir şey miydi?
Merhaba arkadaşlar.

Basit düzey excel bilgimle hazırladığım tabloyu sizlerle paylaşmak istedim.

Dosya hem 97-2003 hem de 2013 excel formatında kaydedilmiştir.

- Aracınızın tüketim değerlerini tabloya girdikten sonra adı çok geçen bazı C sınıfı araçlarla karşılaştırma fırsatını elde ediyorsunuz.

- Aracınızın 10.000 50.000 ve 100.000 km kullanımda ne kadar yakıt tükettiğini bu sayede TL olarak hesaplayabiliyorsunuz.

- Aracınızın tüketimi diğer araçlarla kıyaslanıp size yine 10-50-100 bin km de maliyet olarak hesaplanıyor.

- Özellikle araç değiştirecekler için ellerindeki araçların diğerleri ile tüketimi kıyaslama imkanı doğuyor.

Bu arada tabloda görülen eksi (-) değerler o aracı aldığınızda maliyetiniz ne kadar düşecek onu gösteriyor.

Haliyle değer artı (+) ise maliyetinizin artacağını.

Umarım işine yarayan çıkar. Daha önce bundan çok daha kompleks, daha çok araç içeren, bakım maliyetleri, km aralıklarını gösteren bir tablom vardı fakat şirket bilgisayarına benden izinsiz müdahale ettiği için sivri zekasız IT ciler, tüm bilgileri silmişler.

Yedek bir yerde vardı ancak bulduğumda onu da ekleyebilirim.

İşten güçten böyle şeylere vakit ayıramıyorum. Zaten excel i pek bilmediğim için ancak bu kadarını koyabildim ortaya.

Yanlışlar varsa şimdiden kusuruma bakmayın.

Herkese iyi geceler.

Not: Tablodaki değerler araçların teknik verilerindeki "ortalama" yakıt tüketimleri baz alınarak hazırlanmıştır.

Arac Yakit Maliyeti Tablosu office 97-2003

Arac Yakit Maliyeti Tablosu office 2013

Arkadaşlar merhaba; forumdaki panasonic konusu içinde var ancak çoğu kullanıcının sanırım haberi yok. Forumda bir arama yaptım ancak gözüme çarpan bir konu yoktu.

Televizyonunuzun orijinal gözlüğü;

TY-ER3D4ME ya da TY-ER3D4SE ise; (ki ikisi arasında sadece medium small farkı var)

Siz şu gözlüğü kullanabilirsiniz;

Samsung 3D active Glasses SSG-5100GB

Kimi arkadaş neden active shutter yazmıyor demiş, sadece isimlendirmeden dolayı. Gözlükler active shutter teknolojili.

Vatan bilgisayarda gözlük kodu farklı görünüyor ancak satın aldığınızda elinize geçen ürünün resmi yukarıdakinin aynısı.

Belirtmekte fayda var, kutudan 2 gözlük çıkıyor ve fiyatı 99TL

http://www.vatanbilgisayar.com/Aksesuar/samsung-ssg-p51002xc-ssg-p51002xc-2li--paket-pilli/productdetails.aspx?I_ID=66298

Ve bir hatırlatma daha, gözlükler pilli.

Ancak yurtdışı forumlarda uzun süre kullanıldığı söyleniyor.

Benim tavsiyem gözlük sayısı kadar yedek pil bulunması evde. Filmin ortasında pil bitmesi hoş bir deneyim olmaz eminim.

Herkese selamlar, sevgiler...

Bilgilendirme:

Arkadaşlar internette bazı bilişim firmalarında (benim şahit olduğum vatan bilgisayar) ürün isimlendirmesi yanlış yapılmış.

İnternette vatan bilgisayar ürünü SAMSUNG SSG-P51002/XC şeklinde isimlendirmiş. Link şöyle

http://www.vatanbilgisayar.com/Aksesuar/samsung-ssg-p51002xc-ssg-p51002xc-2li--paket-pilli/productdetails.aspx?I_ID=66298

Fakat aldıktan sonra kutu üzerine baktığımda yukarıdaki resimdeki gibi model ismi SSG-5100GB şeklinde yazıyor.

Tereddütte olan arkadaşlar mağazaya gidip kutu üzerindeki isimlendirmenin SSG-5100GB olduğunu gördükten sonra

almalarında fayda olacaktır.
Arkadaşlar merhaba;

Eşimle kendimize B veya C sınıfı araç bakıyoruz. Açıkçası B sınıfı araçlar benim için biraz küçük olduğundan pek hevesli değilim.

Son günlerde araç bayilerini dolaşmaya başladım. Zira yıl sonuna kadar aracı değiştirmez isek birikimimizi üzerine kredi de çekip
yatırım amaçlı küçük bir daire almaktan yana kullanacağız.

Gel gelelim asıl meseleye.

Ben seçenekleri C sınıfı;

- Astra 1.3CDTI

- Citroen C4 1.6 HDI

- Toyota AURIS olarak belirledim.

C4 için bir kaç yerden fiyat aldım. Astrayı inceleyemedim.

Bir kaç gün önce AURIS'i inceledim. Yalnız ilk defa sürücü koltuğuna oturduktan sonra uygun şekilde koltuğu ayarlayıp arkaya geçtim.

Diz mesafesi gayet yeterli idi fakat başım dik oturduğumda neredeyse tavana değiyordu. Artık çorak araziden farksız olan kafamda

dökülmemek için savaşan bir kaç saç telimin tavana değdiğini hissettim. Elimi attığımda başımla tavan arasına elimi sokamadım desem yeridir.

Ya ana baba karşısında oturulmayacak tarzda koltuğa yayılacaktım ya da hayattan bezmiş pozu verip kamburlaşacaktım.

İşin şakası bir tarafa ben cam tavanlı modelde denedim bunu. Acaba tavan perdesi için tavan alçak kalmıştı da ondan mı dedim, cam tavan

olmayan bir modele bindim, o da aynı.

Kötü tarafı şu ki arkada otururken kafamı dışarı çevirdiğimde aracın tavan sütunu neredeyse gözümün önünden geçiyor. Hadi bu tasarımdan,

aracın tavanının haliyle arkaya doğru alçalmasından kaynaklanıyor tamam da. Baş mesafesi?

Benim merak ettiğim artık yeni model araçlar spor görünüm için alçak tavan yapısını mı tercih ediyorlar?

Bununla ilgili teknik veri koyabilecek arkadaş var mı?

Mesela yakınlarımın araçlarından örnek vermek gerekirse Astra H de arkaya oturdum sorun yok, 307 keza öyle...

Açıkçası gözüm korktu.

Bu arada belirtmeyi unuttum boyum 1.88. Yukarıda anlatmaya çalıştım ancak hepten direk gibi dimdik durup da kafam tavana çarpsın diye çaba sarfetmedim.

Marka model örneği üzerinden umarım kimse alınmaz. Zira ilk defa o araçta denedim. Diğerleri de aynı mı bilmiyorum.

Herkese şimdiden teşekkür ederim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 397
İkinci El Bölümü Mesajları: 29
Konularının görüntülenme sayısı: 6.958 (Bu ay: 210)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 172 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.