Şimdi Ara

Aracın içine fare girdi.Nasıl çıkarırım arkadaşlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
47.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar biraz önce aracıma binerken aracın kaputunun üzerinde bir fare dolaştığını gördüm.Fareden çok huylandığım için hemen o reflexle el kol hareketiyle gitmesine çalıştım fakat dışına kaçmak yerine sileceğin üstünden motora girdi.O kadar araca gaz verip çıkarmaya çalışmama rağmen bi türlü çıkaramadım.Motor bölümünden aracın içine geçer diye araca bindiğimde tüylerim diken diken oluyordu.Eve gelirken hareket halindeyken farenin aracın motor kaputu üzerinde dolaştığını gördüm.Tabi acayip şekilde ürperdiğim için hemen el freninin çekip kaputu açtım.Değenekle o kadar uğraştım ama bir türlü çıkmıyor.Evde de yarım saat çıması için uğraştım ama nafile.Eğer uzun yolda ayağımın dibinde veya ön konsolda çıkmış olsa valla kaza yaparım arkadaşlar.o kadar ki huylanıyorum.Şimdi belki çıkar diye aracı bırakıp geldim ama kendiliğinden çıkarmı bilemiyorum.Sizce ne yapmak lazım arkadaşlar?Fare buarada yuva yapıp aracın plastik aksamlarına zarar verir mi yoksa yiyecek olmadığı için kendiliğinden çıkar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaya1983 -- 17 Haziran 2012; 11:17:54 >

• Vallahi hocam hemen bir sekilde cikarmaya bak aracin bir yerlerini kemirmeye baslamistir coktan
  • Kabloları kemirir hocam. Peynirli kapan kurun aracın yanına fare zehri filan atın
  • Kendiliğinden aşağı düşer o ellemeyin

Harbiden kabloları kemirirse işiniz zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayraktar. -- 17 Haziran 2012; 11:24:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayraktar.

Kendiliğinden aşağı düşer o ellemeyin

Harbiden kabloları kemirirse işiniz zor.
    hiçmi elektrik çarpmıyor hiçmi radyatör pervanesine takılmıyor mübarek oto ustası gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Arslan-

hiçmi elektrik çarpmıyor hiçmi radyatör pervanesine takılmıyor mübarek oto ustası gibi

Alıntıları Göster
    Okurken beni bile etkiledi . Bende nefret ederim fareden . Korkmayan elbet vardır kaputu açtır incelesin.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Fare kapanları var(fak da denir),ucuna tereyağını dök,kur;
    1 2 saat sonra cenazesini alırsın.
    Yalnız dikkat et elini kaptırma.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Kabloları kemirse bile sonuçta bu hayvan bildiğim kadarıyla bu maddelerle beslenemez.Mutlaka bişeyler yemek için dışarı çıkması gerekmez mi?Babamın aracına girdiğinde çıkarmak için brkaç gün uğraşmıştı.Bende de öyle olacaksa işim zor gerçekten.Bir de arkadaşlar bu hayvandan acayip derecede huylandığım için araca bile binmek bir işkence olacak bundan sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Kabloları kemirse bile sonuçta bu hayvan bildiğim kadarıyla bu maddelerle beslenemez.Mutlaka bişeyler yemek için dışarı çıkması gerekmez mi?Babamın aracına girdiğinde çıkarmak için brkaç gün uğraşmıştı.Bende de öyle olacaksa işim zor gerçekten.Bir de arkadaşlar bu hayvandan acayip derecede huylandığım için araca bile binmek bir işkence olacak bundan sonra.

Alıntıları Göster
    eski aracımda bende görmüştüm. arabaya bindim vitese elimi attım bir baktım vites körüğünün üstünde fare daha sonra debelene, debelene kalorifer üfleme deliğinden içeri kaçtı.doğan slx araçta üfleme deliği aşağıda vitese yakın olduğu için oradan girdi, delikten girerken baya uğraştı 5 saniye falan geçti ayaklarıyla resmen tırmalıyordu kaçmaya çalışırken. öyle bakakaldım birşey yapamadım
    sonra birdaha görmedim büyük ihtimal arabanın gürültüsünden falan kaçmış gitmiştir.

• bence iyi bir yerde motoruda yıkatın...
  • Yanına kuruver kapanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihmustafa

Yanına kuruver kapanı
    kapana falan gerek yok gibi sanki. kaputu açıp şöyle biraz uzakta bekleseniz çıkmaz mı ki? açığa çıkınca da kovalarsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

kapana falan gerek yok gibi sanki. kaputu açıp şöyle biraz uzakta bekleseniz çıkmaz mı ki? açığa çıkınca da kovalarsınız

Alıntıları Göster
    O değilde farenin çıkıp çıkmadığını farkedemeyebilirsiniz, belki gece kendiliğinden çıkar gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

Alıntıları Göster
    motroru güzelce bir sıcak su ile yıkat kesin nerdeyse kaçar gider
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahlep

motroru güzelce bir sıcak su ile yıkat kesin nerdeyse kaçar gider

Alıntıları Göster
    Ben olsam arabayı yakardım. Okurken bıle tuylerım dıken dıken oldu, öyle tiksinirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.A.P.D

Ben olsam arabayı yakardım. Okurken bıle tuylerım dıken dıken oldu, öyle tiksinirim :)

Alıntıları Göster
    Ben belgeselde izlediydim arabayı güneşin altında yarım saat bekletip sonra gaz veriyordu fare alttan kaçıyordu
  • Tanzıklı suyla motor yıkama buyuk ıhtımal cıkar
    Cıkmazsa motor altına yere kapan kur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

Tanzıklı suyla motor yıkama buyuk ıhtımal cıkar
    Cıkmazsa motor altına yere kapan kur :)
    kedi koy o halleder
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanrının kırbacı

kedi koy o halleder

Alıntıları Göster
    farenin en büyük düşmanı kedi ve yılandır,
    motor kaputuna bir engerek koy,fareyide hırsızıda halleder,
    yılan içinde ilerde bir atmaca oldu bitti.
    geçmiş olsun şaka bir yana ustaya götür,kaputu açıp liftte filan bir bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: canmert2005

farenin en büyük düşmanı kedi ve yılandır,
    motor kaputuna bir engerek koy,fareyide hırsızıda halleder,
    yılan içinde ilerde bir atmaca oldu bitti.
    geçmiş olsun şaka bir yana ustaya götür,kaputu açıp liftte filan bir bakın

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar biraz önce gidip aracın kaputunu açıp 15-20 dk dinledim.Motor bölmesinden çıtırdı,tıkırtı vs hiçbir ses gelmiyor.Ayrıca aracın yolcu bölümünü de dinlediğimde herhangi bir ses yoktu.Sizce aracın altından biryerden inip aracı terketmiş olabilir mi?Şu an araçta olsa en azından bir ses gelmesi gerekmez mi?İnşaallah gitmişdir diye düşünüyorum.Yoksa uzun yolda vs seyir halindeyken aracın bir tarafından çıkarsa çok sakat.Onun için gittiğindenbir şekilde emin olmam gerek.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.