Şimdi Ara

Aracin Altini Vurduk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Opel Astra K 2016 aracimiz var. Annem bugun donemeci tam anlamayip aracin altini vurmus. Sizce bu hasar nasil onarilir? Kaskoya gitmemize gerek olur mu? Cok onemli bir yer oldugunu dusunmuyorum ama siz ne dersiniz?

IMG_3585streamable
    IMG_3585
    https://streamable.com/etcono

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Legend -- 8 Eylül 2021; 20:18:41 >

• Hocam gocuk duzeltme ile gocuklu kisimlar rahat duzeltilir. Boya vernikle de cizilen yerler kurtarilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawy

Hocam gocuk duzeltme ile gocuklu kisimlar rahat duzeltilir. Boya vernikle de cizilen yerler kurtarilir

Maşbiyelde göçük düzeltme olmaz. Arkası dolu ve sert. Çekilmez. Boya kazılacak kaynakla çekilip macun boya yapılacak.

• YawuzS Y kullanıcısına yanıt

Marspiyelde gocuk duzeltme mumkun. Iyi ve ehil usta artik yapabilmektedir. Dediginiz durum eskide kaldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawy -- 8 Eylül 2021; 21:55:58 >
  • Ne göçük düzeltmesi arkadaş ya. Çektirip boyatın işte, alt tarafı marşbiyer. Geçmiş olsun.

• Marşpiyelde göçük düzeltme işlemi mümkün. Fakat ama en fazla ön kapının altındaki iki ufak gamze gibi kısımda yapılabilir. Ufak çektirme izi kalır. Bu tür bir hasar için klasik olarak çektirme, macun ve boya işlemi gerekir. İşin ehli bir ustaya götürürseniz sıfır gibi yapar. Kasko ve yetkili servise verip fahiş fiyat ve tramer işlemine gerek yok. Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysnaltprmk -- 9 Eylül 2021; 0:17:35 >
  • cevaplar verilmiş ama bence elletmeye gerek yok. nazarlık kalsın

• Geçmiş olsun arkadaşım.

Ben de yazın sizinkine benzer ama daha az hasarlı ve daha küçük bir alanda marşpiyeli ağaç köküne vurdum. Epey moralim bozuldu, araç kırmızı, kırmızı oje alıp boyası kalkan 2-3 noktayı boyadım, o şekilde kullanıyorum ama araca her baktığımda gözüme batıyor. Sizin hem göçük fazla hem boya epey zarar görmüş hem de geniş bir alana yayılmış. Bu haliyle sürekli gözünüze batacak ve moraliniz bozulacak.

Yukarıda bir çok forum üyesi arkadaşımızın yazdığı gibi önce iyi bir göçükçü ile görüşün, oradan alacağınız yanıta göre ya servise ya da iyi bir kaporta ustasına götürün. İllaki macun, boya v.s. isteyecek gibi duruyor. İşinin ehli bir yerde düzgünce yaptırılırsa sorun olmaz. Kaskoyu bozmaktan ya da tramer işlemesinden çekinmeyin, en azından her şey kayda geçmiş olur, ileride satarken mide bulandırmaz.

• Tak bi karlık kapatsın bütün kusurları

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arabayı aynı anda kaç kişi kullanıyorsunuz?

• cormen kullanıcısına yanıt
    Bu sorunun ne önemi var bilmiyorum ama annem kullanıyor sadece

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim abim,

Servis 6 bin TL’ye yakın masraf çıkar demiş anneme. Bu çok büyük bir tutar. Sanayiye de uğrayıp duruma bakmakta fayda var sanırım. Dediğiniz gibi hallolur

İyi günler

• Servise kalsa pert kaydı çıkarcak :D
    Sanayide bi macun boya mis

• Aynı durum bizim de başımıza geldi. Resimdeki kadar uzun değil ama derin di. Ankara da auto king de kasko mini onarım olarak yaptırmıştık.

• Ayni bölgeyi göçük düzeltme ile yaptırdım sorunsuz halledildi Ankara şaşmaz da

• Ağzı olan konuşuyor... o hasar doğru düzgün adam gibi onarılsın isteniyorsa kesinlikle boyasız düzelmez.

• Ağzı olan yedek parçacılık yapıyor. Telefonunu cıkra

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

Teşekkür ederim abim,

Servis 6 bin TL’ye yakın masraf çıkar demiş anneme. Bu çok büyük bir tutar. Sanayiye de uğrayıp duruma bakmakta fayda var sanırım. Dediğiniz gibi hallolur

İyi günler

6 bin mi? Bunu insanın yüzüne söylemeye utanırım... Hiç dayak yememisler sanırım. 8 10k ya araç boyuyorlar komple...

• thugs_life T kullanıcısına yanıt
    Kaç paraya yaptırdınız acaba

• Mr.Legend kullanıcısına yanıt
    400 TL tuttu kapıda da bir iki ufak göçük vardı onları da yaptılar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.