Şimdi Ara

Aracimin Silecekleri Calismiyor!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
26.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar,2005 model opel merivam var ve az once silecekler calismadi!! Gunduz cam agacinin altindaydi cama recine akmis onu cam sille sildim sonrada silecegi calistirdim,silecekler cok yavas ileri dogru gitti yariya gelip kaldi ve sonra kapa ac yaptim cok az hareket edip kaliyo sorun ne olabilir? Tesekkurler..

• Çoğu zaman buranın forum olduğu yardım amaçlı da olduğu unutuluyor. Ben bu forumda olmasaydım çoğu şey için tamirciye gidip paralar bayılırdım. Eskiden bilgili ve tecrübeli insanlar vardı forumda, şimdi ise araç hakkında bir fikri olmayan ama durmadan fpruma yazanlarla doldu. Herneyse sigortayı kontrol et. Sigorta yanmış veya atmış olabilir. Şasi yapmış olabilir. Motorda bazı parçalar yanmış olabilir. Silecek kolunun motoru yanmış olabilir. Anlamak için sigortayı değiştirip bakınız. Daha sonra bir elektrikçiye gidersiniz. Saygılar.
    Edit: yazım hatası için özür dilerim.
  • silecek motoru yanmış
    450 tl masrafı var
  • BatuKır B kullanıcısına yanıt
    Aman hocam naptin sen yaa...
  • İyi de bunun için konumu açılır
    Bozulduysa git bi tamirciye yapsınlar
  • Çoğu zaman buranın forum olduğu yardım amaçlı da olduğu unutuluyor. Ben bu forumda olmasaydım çoğu şey için tamirciye gidip paralar bayılırdım. Eskiden bilgili ve tecrübeli insanlar vardı forumda, şimdi ise araç hakkında bir fikri olmayan ama durmadan fpruma yazanlarla doldu. Herneyse sigortayı kontrol et. Sigorta yanmış veya atmış olabilir. Şasi yapmış olabilir. Motorda bazı parçalar yanmış olabilir. Silecek kolunun motoru yanmış olabilir. Anlamak için sigortayı değiştirip bakınız. Daha sonra bir elektrikçiye gidersiniz. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedaesoldier -- 20 Temmuz 2015; 21:58:21 >
  • sedat.y kullanıcısına yanıt
    Arkadasim ben merak ettm bilen arkadaslara danismak istedim zaten gece basima geldi kimseye gosteremedim yardimci.olmicaksan cevap vermene gerek yok...
  • Konu kirliliği
  • Sanâyide, motoru yeniden sarıp tamir edebiliyorlar diye duymuştum..Aradaki fark az ise değmez tabii.Silecek önemli.
  • bedaesoldier kullanıcısına yanıt
    Sagolun hocam tesekkurler.
  • Abimin aracındada benzer bir durum olmuştu.silecek cama yapışmış hava soğuk olduğu için sonra çalıştırınca zorlanmış bidaha çalışmamış serviste 5 tl ye sigortasını değiltirmişler düzeldi sonra
  • cello1234 C kullanıcısına yanıt
    Hocam insallh sigortadir ama korkuyom walla, cunku komple hareketsz degil cok yavas hareket etti ve silecek motoru sesi geliyor..
  • Paco-De Lucia P kullanıcısına yanıt
    Arkadaslarin dedigi gibi konu kirliligi falan yok.Sacma sapan yorum yapiyolar.Bu forumun amaci ne ki? Bi sorun oldugu zaman sorup faydalanamicaksak ne isimiz var forumda?

Daha once aynisi bana olmustu,bende silicekler hic calismiyodu.Silicek motoru bozulmustu,garantiden degisti.Yarin bi baktirin ustaya.

Gecmis olsun tekrar.
  • kartalus kullanıcısına yanıt
    Tesekkurederim...
  • Motorun dişlisi de bozulmuş olabilir. Plastikten yapılıyor genelde. Zorlanınca dişleri sıyırmış olma ihtimali var.
  • Aynısını kışın yaşadım silecek yarıda kaldı konu açmıştım hatta. Zorlamayın silecekleri hemen ustaya gidin. Ben kömür değişimi ve bakımı ile 100 liraya hallettim ama zorlasaydım 500 liraya silecek motoru degisecekti
  • vadamama V kullanıcısına yanıt
    Yarin gosteercez bakalim..
  • Hareket var ise motorda sorun olduğunu düşünmüyorum. Silecekleri kaldırdıp çalıştırın, hızlanma var ise motor sağlamdır. Denedikten sonra tekrar yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Super159

Hareket var ise motorda sorun olduğunu düşünmüyorum. Silecekleri kaldırdıp çalıştırın, hızlanma var ise motor sağlamdır. Denedikten sonra tekrar yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım.
    Aynısı başıma geldi. Yağmurda hatta. Sileceği açtım yarıya kadar geldi öyle kaldı. Çok ağır ağır hareket etti yarıda kaldı. Hemen bi saçak altına çektim. İlk sigortalara baktım sağlamdı. Sonra silecek motoruna elimi bi attım, oraya koyduğum bez silecek motorunun kollarına sarılmış ve orda sıkışmış. Bez silecekleri kiltiemiş. Silecek motoru aşırı ısınmış. Hemen kontağı kapatıp, bıçakla 30 dakikada bezi parçalayarak çıkardım. Bana da büyük tecrübe oldu, silecek motorunun etrafına ıvır zıvır koymam bu saatten sonra. Sizde kolları kontrol edin. Sıkışmış, vidası çıkmış olabilir.
    Çok yavaş hareket ediyor demişsiniz, bu sigortanın sağlam oldugunu ispatlar. Sigorta atsa hiç çalışmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Çoğu zaman buranın forum olduğu yardım amaçlı da olduğu unutuluyor. Ben bu forumda olmasaydım çoğu şey için tamirciye gidip paralar bayılırdım. Eskiden bilgili ve tecrübeli insanlar vardı forumda, şimdi ise araç hakkında bir fikri olmayan ama durmadan fpruma yazanlarla doldu. Herneyse sigortayı kontrol et. Sigorta yanmış veya atmış olabilir. Şasi yapmış olabilir. Motorda bazı parçalar yanmış olabilir. Silecek kolunun motoru yanmış olabilir. Anlamak için sigortayı değiştirip bakınız. Daha sonra bir elektrikçiye gidersiniz. Saygılar.

Hocam sen batukır a takılma zaten foruma takılsan gereksiz konularda bilmediği şeylerde yorum yapmak üzerine uzman olduğunu anlardın.kimsede kaale almaz zaten bilen arkadaşlar mutlaka yardım edecektir
  • Tamam hocam sagolun ama hizlanma yok ne yazikki motorda problemmi var acaba??
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.