Şimdi Ara

Teyp kapanmiyor yardim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
25.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sa arabamin orjinal teybinin yerine usb calar bir teyp taktim , eskiden arabayi stop ettikten sonra surucu kapisini acana kadar radyo calisiyordu kapi acilinca kapaniyordu suandaki teyip bu sekilde kapanmiyor kendim power dugmesinden kapatip aciyorum surekli , araba renault laguna 3 2009 model anahtirsiz giris cikis ve calistirma ozelligi var , teybin arkasindaki iso soketinden elektrigi kontrol ettim arac stop ettiginde veya sofor kapisini actigimda kontaktan gelen elektrigi kesmiyor bundan dolayida teybi surekli elle kapatmak zorunda kaliyorum acarkende yine elle acmam gerekiyor , bu arabada teybi nasil baglarsak orjinal teyp gibi otomatik acilip kapanma fonksiyonlari aktif olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

sa arabamin orjinal teybinin yerine usb calar bir teyp taktim , eskiden arabayi stop ettikten sonra surucu kapisini acana kadar radyo calisiyordu kapi acilinca kapaniyordu suandaki teyip bu sekilde kapanmiyor kendim power dugmesinden kapatip aciyorum surekli , araba renault laguna 3 2009 model anahtirsiz giris cikis ve calistirma ozelligi var , teybin arkasindaki iso soketinden elektrigi kontrol ettim arac stop ettiginde veya sofor kapisini actigimda kontaktan gelen elektrigi kesmiyor bundan dolayida teybi surekli elle kapatmak zorunda kaliyorum acarkende yine elle acmam gerekiyor , bu arabada teybi nasil baglarsak orjinal teyp gibi otomatik acilip kapanma fonksiyonlari aktif olur

Probleminiz cok basit Teybi kontaga baglamaniz gerekiyor.
    Semanizini yollayin bakayim yada herhangi bir oto elektrikciye bi cay ismarlayarak yaptirabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yanıtınız için teşekkür ederim daha öncede teyip bağladığım için bu konuda tecrübem var herhangi bir kesme biçme işlemi yapmadan teybi iso soketi kullanarak bagladım baglantıda hersey olması gereken yerde teyibe 2 adet 12v kablosu biri canlı biri hafıza seklinde giriyor , sorun şu ki araç anahtarsız sistem olduğu için arabayı stop ettiğimde elektrik sistemi kontak gibi mekanik olarak elektriği kesmiyor , cihazlar çalışmaya devam ediyor , orjinal teyipde kapı acılınca teyip elektriği gidiyordu şimdi gitmiyor bunuda bir teyipçiye sordum aracın elekrik sistemi can-bus üzerinden kontrol edildiğini ve aftermarket teyplerinde can-bus uyumlu olmadığı için elektriğin kesilmediğini söyledi , internette biraz araştırınca can-bus uyumlu teybi , direksiyon kumandası ve radyo bilgi ekranınının çalışmasını araca uyumlu hale getiren aparatlar var gliba bundan edinmek gerekli
  • quote:

yanıtınız için teşekkür ederim daha öncede teyip bağladığım için bu konuda tecrübem var herhangi bir kesme biçme işlemi yapmadan teybi iso soketi kullanarak bagladım baglantıda hersey olması gereken yerde teyibe 2 adet 12v kablosu biri canlı biri hafıza seklinde giriyor , sorun şu ki araç anahtarsız sistem olduğu için arabayı stop ettiğimde elektrik sistemi kontak gibi mekanik olarak elektriği kesmiyor , cihazlar çalışmaya devam ediyor , orjinal teyipde kapı acılınca teyip elektriği gidiyordu şimdi gitmiyor bunuda bir teyipçiye sordum aracın elekrik sistemi can-bus üzerinden kontrol edildiğini ve aftermarket teyplerinde can-bus uyumlu olmadığı için elektriğin kesilmediğini söyledi , internette biraz araştırınca can-bus uyumlu teybi , direksiyon kumandası ve radyo bilgi ekranınının çalışmasını araca uyumlu hale getiren aparatlar var gliba bundan edinmek gerekli

eğerki çözüm olarak buldugunuz aparat (dönüştürücü yada ne olarak tabir ediliyorsa) maliyetli yani pahalı birşeyse bence bu şekilde kullanmanız daha mantıklı

• quote:

http://www.caraudiodirect.co.uk/install-adaptors/renault/laguna/ctsrn005-2-can-bus-steering-control-adaptor

linkte var şuan ona bakıyodum bende kararsız

kesinlikle deymez bence bu sekilde kullanın :)
  • teşekkür ederim
  • arkadaslar konuyu hortlatıcam ama cok ozur dılerım aynı sıkıntı benım 2013 fıestada var benım teyp yolcu kapısını acınca kapanıyor ama sofor kapısını acınca kapanmıyor ne yapmam gerek
  • 2 sene olmuş konu canlansın benimde başıma geldi.

2011 ford araca navigold tesla ekran taktım , yolcu kapısı acılınca teyp kapanıyor. şöfer kapısını görmüyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.