Şimdi Ara

debriyaj pedali takili kaliyor pedal basili olmasina rağmen vites cikmiyor araba titriuor ve stop ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
11.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim arabam yetkili serviste debriyaj alt merkezi debriyaj ust pompasi degisti debriyajlaalakali baya bi bakim yapildi anliyacaginiz 2 hafta sonra debriyaj pedal ara sira takili kalmaya basladi ama tekrardan yerine geliyo ozellikle araba calisirken yapiyo bunu diger turlu yapmiyo viteslere rahat geciyo yanliz park yaparken ileri geri cok yapinca sebriyaja uzun sureli basinca viteste takili kaliyo araba titremeye basliyo sinra stop ediyor. Ben yetkili servise tekrar goturdum baktilar bizim onceki yaptigimiz islerlebilgili sorun yok sanzimanla ilgili dediler acip bakmak lazim dedilet 1000 tl tahmini bir seyi tutar dediler.sizce ne yapmaliyim.debriyaj sisteminde yag kacirma azalma gibi seyler yok 
    benim arabanin degisen aksamlarini yaxiyorum. Bunlar yetkili serviste yapildi. Yağsogutucusu 
    -2 yakit hortumu 
    -Debriyaj alt merkez 
    -Debriyaj pedal ust pompa
    - Yag pompasi suzgeci yapildi 
    -Turbo yapoldi 
    Bosaltma- doldurma-hava al sogutma d 
    Mazot hortumlari 
    Katalizor-fap degisini 
    Alici besleme borusu 
    Hava alma hidrolik devre 
    Debriyaj alici merkez degisimi 
    -----Bu yazduklarim faturada yazdigi gibi.benim bahsettim sorun bu yapilanlardan herhangi birinin duzgun yapilmamasi olabilir mi.benim asil derdim servisten kaynakli bi hataysa onlara yaptirtmaak bunu. Ama her gittigimde bu bizim yaptiklarimizdan degil diyip baska sorun cikartiyorlar. Bu olayda da sanzimani acacaklardi actirtmadim sorun sanziman dediler. Kendilerinde sorun bulmamak icin mi yapiyorlar bunu anlayamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardimci olursaniz cok sevinirim

• öncelikle geçmiş olsun.

aracınızın markasına özel forum başlığına model ve yılı ile başlık açarsanız daha çabuk cevap alabilirsiniz.

Bu sorununuz servisteki işlemlerden sonra başladı ise servis sorumludur.

Şanzuman açılmasından önce markanız üzerine çalışan bir özel servis/usta ya danışmanız daha sağlıklı olabilir.
  • Arabam
    peugeout 208 active 2012 model

• Sagolun bu arada

• 2012 model arabanin garantisi yok mu?
  • Resmen sizi yolmaya çalışıyorlar debriyaj baskı balatasını garantiden değişmemek için, pedalın takılarak çalışmasının şanzumanın bir tarafındaki sıkıntıyla ne alakası olabilir, bence, debriyaj baskısındaki (resimde sağdaki parça) ortasındaki yaprak yaylar bozulmuş, burulmuş, kırılmış olabilir ...

debriyaj pedali takili kaliyor pedal basili olmasina rağmen vites cikmiyor araba titriuor ve stop ediyor
  • Himm anladim tsk ederim

• Bugun ozel bi servise gittim derdimi anlattim. Sorunun sanzimanla hic alakasinin olmadigini soyledi. Debriyaj merkezleriyle de alakasi olmadigini soyledi. Vites baglanti halati mi ole bisi varmiz plastik bi parca o kirilmis bundan yapar dedi bana parcayi gostersi arabayi kaldirip. Bu parca ayni zamanda viteste bosluk yaparmis. Benim arabaada da hayli var. Arba 2012 model olunca normalde bu kadar bosluk olmamasi lazim dedi ve oradan suphelenerek arabayi kaldirdi o parcanin kirik oldugunu gordu yanliz bu parcanin ismini tam telafuz edemedi bilen var mi dogru ismini

• Sizce adamin soyledikleri mantikli mi

• Electro_g resim gozukmuyor baski balata ne kadar tutar

• Arkadaslar simdi de baski balata dediler

• Hocam çok geçmiş olsun benzer bir durum benim arkadaşımın başına geldi ama epey zaman oldu

pejo 407 2.0 HDI ile Ankara Kızılay da debriyaj pedalının takılı kalması akabinde

arabadan dumanlar yükselmesi ile birlikte soluğu çekici üstünde serviste aldık

O arabada da debriyaja dair ne var ise değişti yaklaşık 9-10 ay sorunsuz bir şekilde gittikten sonra benzer durumu yeniden yaşadı

bu sefer sadece debriyaj merkezi değişti maşallah diyelim de nazar değmesin son 3-4 senedir sorunsuz kullanıyor

en son görüştüğümde araba 250.000 + km yapmıştı 1 defa rutin baskı balata değişimi olmuş

• Cok sagolun
    ben de baski balata degisimi yaptiracam sorun ondan kaynakliymis fiyatlar hakkinda bilgisi olan var mi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.