Şimdi Ara

Aracımın Hoparlörünü Değiştirmek İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba orjinal hoparlörün kalitesini iyi bulmadığımdan değiştirmek istiyorum yüksek seste açtığımda aşırı derece bozulmalar oluşuyor. Çok faZla tesisata ihtiyacım yok sadece içerideki ses kaliteli olmasını istioyorum bassı ve tizi kaliteli verecek yükses seslerde bozmayacak hoparlör tavsiye eder misiniz şimdilik arka hoparlör değiştireceğim arkaya 600 watts pıonerr oval onerdiler bir kişi de 600 geçti 650 al dedi aracım 2015 model corolla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oncelikle hoparlorun ses kalitesinin w ile zerre kadar alakasi yoktur. O 600 w tak diyenler dimtis ci arkadaslar buyuk ihtimal.

Ses kalitesi icin onleri degistirmeniz lazim zira siz onleri duyarsiniz. Amfi taktirmadiginiz icin mumkun oldugu kadar dusuk gucte hoparlor takmaniz lazim, ayrica ohm degeride su anki hoparlorlerinizle ayni olmali.

Ayrica hoparlor isi cifti 100 liradan baslayip sinirsiz butceye uzanan bir is. Once butcenizi belirleyin.

Ayrica herkesin kulak zevki farklidir birine cok iyi gelen hoparloru siz cok kotu bulabilirsiniz.

Genede Morel diye bir marka var aktepe sound getirtiyor onun maximo serisi amfisiz kullanim icin uygun. Belki yerinde dinletiyorlardir internetten arastirin sorun.

Hayirli gunler.

• Bende hoparlör değişimi yapmak için araştırıyorum. Bu işi yapan bir firmaya gittim bana Helix bc62c model hoparlör tavsiye ettiler. Amfi ve subwofer hariç yalıtım ile birlikte 1500₺ fiyat çıkardılar. Bu işin sonu yok anladığım kadarıyla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru montajla Kenwood marka iyi ses veriyor diyordu çevremdekiler.

• Bende teyp de hoparlörler de kenwood.Doğru söylemişler.Hareket halinde vokalleri bile ayırt ettiğim oluyor. Ama hoparlördense teybi değiştirmeni tavsiye ederim şahsen.Eğer imkanın varsa sadece teybi değiştirip ses nasıl oluyor diye bakman faydalı olurdu. Çünkü ben de ilk hoparlörleri değişmiştim. Orjinal hoparlörleri de fena değilmiş. Değişince farkettim.
  • benim araçta orjinal teyp var. arkalarda alpine önlerde sony var ve seste zerre değişen bir şey yok. Kısaca cızırtı geliyorsa hoparlör değiştireceksin ancak iyi ses almak istiyorsan teyp değişecek.
  • Ben insignia ma alphine sxe1725s taktim orijinali patlak diye ama inan orijinali daha iyiydi. Düşük seste bas hiç yok telefon müziği gibi. Üst sesler orijinalinden daha iyi ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat425

Ben insignia ma alphine sxe1725s taktim orijinali patlak diye ama inan orijinali daha iyiydi. Düşük seste bas hiç yok telefon müziği gibi. Üst sesler orijinalinden daha iyi ama.

Sorma, bende ilk 4 tane sxe 1725 aldim. Ayni dedigin gibi tiz mid mukemmel ama bas yok.

Sonra morel maximo coax 6 aldim. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Bende hoparlör değişimi yapmak için araştırıyorum. Bu işi yapan bir firmaya gittim bana Helix bc62c model hoparlör tavsiye ettiler. Amfi ve subwofer hariç yalıtım ile birlikte 1500₺ fiyat çıkardılar. Bu işin sonu yok anladığım kadarıyla.

Amfi şart abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: nıghtman

quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Bende hoparlör değişimi yapmak için araştırıyorum. Bu işi yapan bir firmaya gittim bana Helix bc62c model hoparlör tavsiye ettiler. Amfi ve subwofer hariç yalıtım ile birlikte 1500₺ fiyat çıkardılar. Bu işin sonu yok anladığım kadarıyla.

Amfi şart abi

Ana uniteniz az biraz guclu cikis veriyorsa, yeri gogu inletme amacinizda yoksa amfisiz de olur.

Amfi kaliteyi arttirmaz, sadece sesi yukseltir. Kaliteyi ana unite ve hoparlorler belirler ve caldiginiz medya elbet.

Misal mp3 yerine o sarkinin cd sinden dinleseniz bile kalite hissedilir derecede artacaktir.

Hayirli gunler.

• Amfi sacmaligini anlamıyorum. Kimse amfisiz olmaz diyor ama golf de Mondeo da Passat da c5 de amfi yok ama on numara bas ve tizleri var. Özellikle Mondeo onun Sony müzik sistemi müthiş bas ve doygun sesler veriyor. Hoparlör üde büyük ihtimal 20w dır standart sonuçta.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat425

Amfi sacmaligini anlamıyorum. Kimse amfisiz olmaz diyor ama golf de Mondeo da Passat da c5 de amfi yok ama on numara bas ve tizleri var. Özellikle Mondeo onun Sony müzik sistemi müthiş bas ve doygun sesler veriyor. Hoparlör üde büyük ihtimal 20w dır standart sonuçta.

yanlz yanılgıya düşmeyin; bazı araçların amfileri gizlidir.

ön göğüsün içinde bir yerde.

tüm amfiler bagajda olmaz yani.

bir ihtimal saydığınız araçlarda amfi mevcuttur.

bence de amfisiz olur yeter ki ana üniteniz az biraz kuvvetli çıkış versin ve uygun hoparlörleri bulun. sadece bass yetersiz gelebilir o da ben camları titretmek istemiyorum diyorsanız o da idare eder.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 6 Haziran 2017; 14:13:53 >
  • Bu konu benim de aklimda. Opel astra k var ama cok yetersiz kendi sesi bence. Kardesimin polo hem bas hemde tiz olarak fark atiyor. Belki midler daha iyidir opel de bilemedim. Aracta tweeter bolmesi de var... Kendi crossover devresi ile gelen, amfi gerektirmeyen guclerde calisip alt frekanslari da uretebilen bir komponent sistem var mi? Focal in universal integration serileri is gorur mu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.