Şimdi Ara

Arabayı pıstırdım şimdi yükseltmek istiyorum :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
23.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni kasa 89 model Doğan'ım var. Geçen gün egsozcuda kaynak makinası ile yayları ısıtıp erittirim arabayı alçalttırdım. Fakat 4 kişi falan binince sürtme yapıyor. Yani ayarı pek tutturamadık fazla indirdik. Şimdi geri yükseltmek istiyorum ne yapmam gerekiyor. Yayları yeniden mi alacağız :( 4 tane tofaş yayı ne kadar tutar acaba? Teşekkürler

• Açıkçası yaylarınızı ısıtırıp kısalttırarak yeterince tehlikeli bir işe girmişsiniz. Bir de tekrar ısıttırmak olayına hiç girmeyin bence. Yayların fiyatını bilemiyorum ancak çıkma olarak oldukça ekonomik fiyatlara temin edebilirsiniz. Google'da "tofaş çıkma parça" aratırsanız yüzlerce adres ve telefona ulaşabilirsiniz sanıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerem Arıkantürk

Açıkçası yaylarınızı ısıtırıp kısalttırarak yeterince tehlikeli bir işe girmişsiniz. Bir de tekrar ısıttırmak olayına hiç girmeyin bence. Yayların fiyatını bilemiyorum ancak çıkma olarak oldukça ekonomik fiyatlara temin edebilirsiniz. Google'da "tofaş çıkma parça" aratırsanız yüzlerce adres ve telefona ulaşabilirsiniz sanıyorum...
    yayların yenisini almalısın
    ve onları keserken kaynakla diil spiralle fln kesin yayları ısıtmayın saglıklı olmaz ;)
    ve tofaşların parçalarıda gayet ucuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat-T

yayların yenisini almalısın
    ve onları keserken kaynakla diil spiralle fln kesin yayları ısıtmayın saglıklı olmaz ;)
    ve tofaşların parçalarıda gayet ucuz

Alıntıları Göster
    sıfır alsan nasıl olur kardeş bence daha iyi yani sonuçta tofaş parçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverick74

sıfır alsan nasıl olur kardeş bence daha iyi yani sonuçta tofaş parçası

Alıntıları Göster
    : ) yurdum insanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: -s-laughter

Alıntıları Göster

quote:

Orjinalden alıntı: fearlessness

Yayları ısıttırmak hangi açıdan tehlikeli arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ricardinho_

quote:

Orjinalden alıntı: fearlessness

Yayları ısıttırmak hangi açıdan tehlikeli arkadaşlar?

Alıntıları Göster
    Kırılma ihtimali artar. Bunun yanında aracın alçaldığı oranda yay sertliği artmayacağı için yol tutuş açısından ciddi bir fayda da sağlamaz... Sağ ve sol yayları eşit oranda değiştirmek çok zor olacağı için de frenaj ve düz gidiş problemleri yaşayabilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem Arıkantürk

Kırılma ihtimali artar. Bunun yanında aracın alçaldığı oranda yay sertliği artmayacağı için yol tutuş açısından ciddi bir fayda da sağlamaz... Sağ ve sol yayları eşit oranda değiştirmek çok zor olacağı için de frenaj ve düz gidiş problemleri yaşayabilirsiniz...

Alıntıları Göster
    arkadasım bunlar hıkayedırr yayları kestırmenın tek kotulugu sudur yayın vırajlarda ve kasıslerde bellı bı esneme payı vardırr sen bunu kestırdıgınde esneme payını ortadan kaldırmıs olursun ve yay devreden duser amortıorlere daha cok yuk bıner soyle soylıyeyımm bı vırajda senın aracın orjınal yayı ıle 100 le gecıyorsaa yayı ısıtıp bastırdıgında 100 ıle gıremeye bılırsın esnem e payını ortadan kaldırmann araba 100 ıle vıraja gırerken esneyemeyecegı ıcın bı yerden sonra kendını savıracaktır yanı takla atma olasılıgın yukselırr baska bı kotulugu bence yokturr sert kasıse gırmen on takımlara zarar verır kı yayların basılı ıken sende buna dıkkat edıyorsundur ancakk yol tutusu artar garantı verırım makaslara daha rahat gırersın genıs vırajlardan daha guzel cıkarsın ıllede orjınal takmak ıstıyorsan 4 unu 40 ytl ye alırsın daha fazla para verme bence

• quote:

Orijinalden alıntı: deliyim_ben

arkadasım bunlar hıkayedırr yayları kestırmenın tek kotulugu sudur yayın vırajlarda ve kasıslerde bellı bı esneme payı vardırr sen bunu kestırdıgınde esneme payını ortadan kaldırmıs olursun ve yay devreden duser amortıorlere daha cok yuk bıner soyle soylıyeyımm bı vırajda senın aracın orjınal yayı ıle 100 le gecıyorsaa yayı ısıtıp bastırdıgında 100 ıle gıremeye bılırsın esnem e payını ortadan kaldırmann araba 100 ıle vıraja gırerken esneyemeyecegı ıcın bı yerden sonra kendını savıracaktır yanı takla atma olasılıgın yukselırr baska bı kotulugu bence yokturr sert kasıse gırmen on takımlara zarar verır kı yayların basılı ıken sende buna dıkkat edıyorsundur ancakk yol tutusu artar garantı verırım makaslara daha rahat gırersın genıs vırajlardan daha guzel cıkarsın ıllede orjınal takmak ıstıyorsan 4 unu 40 ytl ye alırsın daha fazla para verme bence

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar araba büyük tümseklerde falan çok sürtüyor. Üstelik 5 kişi olmasına da gerek yok iki kişi bile olsa derinden bi carrr sesi geliyor ve benim içim gidiyor. Çok pişmanım gerçekten. Arabanın alt tarafı ne halde bakmak bile istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ricardinho_

Arkadaşlar araba büyük tümseklerde falan çok sürtüyor. Üstelik 5 kişi olmasına da gerek yok iki kişi bile olsa derinden bi carrr sesi geliyor ve benim içim gidiyor. Çok pişmanım gerçekten. Arabanın alt tarafı ne halde bakmak bile istemiyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ricardinho_

demekki yayları çok kestiniz, neyse olan olmuş. bundan sonra daha dikkatli kullanacaksın yada yayları yenisiyle değiştireceksin,
    bendede 89 model doğan vede fiat bravo var, ikisinede alçaltma işlemi uygulanmıştır. tabi doğan yayları kesilerek uygulandıydı bundan 4 sene önce, 89 şuan sanayide toplanıyor (3 ay oldu gerçi haftaya çıkar büyük bir ihtimalle) 89un yayları kesik ama seninki gibi kadar da değil 5 kişi değil 7 kişi binse dahi sürtme yoktu (önde birde karlık olmasına rağmen).
    kasislerden de rahat bi şekilde geçebiliyordum, haa şu var daha dikkatli kullanıyorsun yere yakın ve önde karlık olduğu için, eğer bu şekil bineceksen çok dikkatli binmelisin, ha tavsiyede istersen kesinlikle yaylarını değiştirmeni tavsiye ederim. gücün yeterse spor helezon ve amartisörler var onlardan al.

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyinaygun

quote:

Orjinalden alıntı: ricardinho_

demekki yayları çok kestiniz, neyse olan olmuş. bundan sonra daha dikkatli kullanacaksın yada yayları yenisiyle değiştireceksin,
    bendede 89 model doğan vede fiat bravo var, ikisinede alçaltma işlemi uygulanmıştır. tabi doğan yayları kesilerek uygulandıydı bundan 4 sene önce, 89 şuan sanayide toplanıyor (3 ay oldu gerçi haftaya çıkar büyük bir ihtimalle) 89un yayları kesik ama seninki gibi kadar da değil 5 kişi değil 7 kişi binse dahi sürtme yoktu (önde birde karlık olmasına rağmen).
    kasislerden de rahat bi şekilde geçebiliyordum, haa şu var daha dikkatli kullanıyorsun yere yakın ve önde karlık olduğu için, eğer bu şekil bineceksen çok dikkatli binmelisin, ha tavsiyede istersen kesinlikle yaylarını değiştirmeni tavsiye ederim. gücün yeterse spor helezon ve amartisörler var onlardan al.

Alıntıları Göster
    bizim burda şahin kasiste askıda kaldı yalan söylemiyorum araç nerdeyse yere değicek düz yolda o derece

• quote:

Orijinalden alıntı: karaman26

bizim burda şahin kasiste askıda kaldı yalan söylemiyorum araç nerdeyse yere değicek düz yolda o derece

Alıntıları Göster
    gercektn yurdum insanı yha:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmrbs67

gercektn yurdum insanı yha:D

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: thispotkey

Alıntıları Göster
    baya hava attın mı bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_sönmez

baya hava attın mı bari

Alıntıları Göster
    Çıkma al tak. Isıtıpta arabayı alçaltma hatta hiç alçaltma
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlemdarRize

Çıkma al tak. Isıtıpta arabayı alçaltma hatta hiç alçaltma

Alıntıları Göster
    takoz koydur duzelır
  • Ya ben bunu anlıyamıyorum işte.Adamlar o yayların yüksekliğini,esnekliğini,emisyonunu vs. vs. hesaplamak için o kadar mühendisle günlerce çalışıyorlar, adam geliyo yayı ortadan şak diye kesiyo. WELCOME TO TURKEY
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukaan

Ya ben bunu anlıyamıyorum işte.Adamlar o yayların yüksekliğini,esnekliğini,emisyonunu vs. vs. hesaplamak için o kadar mühendisle günlerce çalışıyorlar, adam geliyo yayı ortadan şak diye kesiyo. WELCOME TO TURKEY
    walla haklısın hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: competitor

walla haklısın hocam

Alıntıları Göster
    yurdum insanı guzel olmus her sey yapabiliriz yeterki kestirmr ve kolay olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: maccould

yurdum insanı guzel olmus her sey yapabiliriz yeterki kestirmr ve kolay olsun

Alıntıları Göster
    En kelepiri buydu valla
    Neyse 4 adet çıkma yay ve iki adet amortisörle iş halloldu.
    Sonuç: Pişmanlık ve maddi zarar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.