Şimdi Ara

Aracımın 1. Gününde Kaza Yaptım(Şanssızlık İçerir) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
0
Favori
8.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aklıma gelenler bunlar, yeni bir konu açılıp bilgi alışverişinde bulunabilir. Ben yeni konu açmadım, salak salak yazanlar oluyor, sonra onlara cevap yetiştirmek ile geçiyor vakit, konu amacından sapıyor, bir arkadaş konu açar ise güzel paylaşım olur.

Ankara'da özellikle Ulus- Kızılay arasında son günlerde çok fazla çekici dolaşıyor, araçları çekmek için bahane arıyorlar, abartmıyorum sokak sokak dolaşıyorlar, yeri geliyor garajda park etmiş araçları yola taşıyor diye çekiyorlar, bilginiz olsun. Bu bölgelere araç ile gelen arkadaşların ceza yemeden ve aracını çektirmeden buradan ayrılması çok zor, en fazla 10 dakika içinde aracınız çekilmiş olur, bunlar sadece gördüklerim.

Dikkatli olmanızı tavsiye ederim, buraya yazdım, çünkü daha çok kişiye ulaşmasını istedim, bu kadar mesaj bu başlığa kafi, konu bölünmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

Geçmiş olsun ancak asıl suç sizde. Belki böyle söylediğim için kızabilirsiniz ama, öndeki araçlar aniden durmuş kavga için tamam hatalılar ancak önlerine bir çocuk atladığı içinde aynı şekilde durabilirlerdi. Siz takip mesafesi korumadığınız için herşekilde kazaya sebebiyet vermiş oluyorsunuz ve çarpmamak için arkanıza bile bakmadan şerit değiştiriyorsunuzki bu ilk hatanızdan bile büyük bir hata. O accent 5 metre ilerde olsaydı neler olurdu bir düşünün. Daha dikkatli sürmeniz dileğiyle aracınız hayırlı olsun.

iyi de arkadaş çarpmadan durmuş. demek ki takip mesafesi doğru.
    farkındaysan arkdan gelen başka bir araç gelip duran passat'a (yani konuyu açana) çarpıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tsipura

Su kurban isinde, sadece kendine bir mal aldiktan sonra, tatmin icin kurban kesip, kes diyenlere de hayranim. Madem o kadar onem veriyosunuz neden araba, ev almak icin beklersiniz ki? Ha sanki kesince dokunulmaz oluyor sanki araba, o da ayri bi mesele ama ona kimse karisamaz kendi bilecegi is kisinin.

inançtır bu. saygı duymalısınız. sen inanmazsın,kesmezsin,kesenin verdiğini kabul etmezsin olur biter..
  • geçmiş olsun kardeş inşallah gördügün görecegin kaza bu olur allah(cc) beterinden saklasın..
  • Bu hyundai eralar hakkaten tam teneke, hyundai boşuna ağlamasın marka imajımız niye bu kadar kötü diye.
  • quote:

Su kurban isinde, sadece kendine bir mal aldiktan sonra, tatmin icin kurban kesip, kes diyenlere de hayranim. Madem o kadar onem veriyosunuz neden araba, ev almak icin beklersiniz ki? Ha sanki kesince dokunulmaz oluyor sanki araba, o da ayri bi mesele ama ona kimse karisamaz kendi bilecegi is kisinin.

Sen kurban kesiyon bu sayede durumu olmayanlar kırmızı et yiyor, yani utilitarianism e göre kurban kesmek güzel bir şey, ha inaçlıysan dahada güzel, ben inançlı değilim ama büyük vurgun olunca kurban keserim dahada fazla para geldiğini gördüm ben para saçtıkça etrafa. Geçen gün ayakkabıcı amcaya 20 lira bahşiş verdim borsada hissem %10 gitti şans filan değil bu karma
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccüneyt

quote:

Orijinalden alıntı: BMW AG

gecmis olsun kurban kesin derim

• Geçmiş olsun, olur böyle şeyler takma ...
  • 1. günde 360. günde olabilir böyle şeyler. Allah beterinden korusun. Varmış demekki bir nazar. Hoş karşılayın.
  • Araç sağlammış,geçmiş olsun.
  • Zekatinizi verin sadakanizi eksik etmeyin gecmis olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpakcayoglu

Merhabalar Arkadaşlar

2 gün önce Passat aracımı İskenderun Gümüşlerden teslim aldım ve Adana'ya getirdim.Sabah yola çıktım.Ne olduysa S.Demirel Bulvarında oldu.

Çift şeritli bir yolda ilerken önümde 2 araç vardı.Biri 16 plaka Jetta,diğeri Hyundayi.

Ben bu iki yaratığın arkasında seyrediyordum.Bunlar birbirleriyle münakaşa ettiler.Kornaya falan bastılar.İlerlediğimiz yolda sabahları aktif bir yoldur.Neyse bunlar yolun ortasında zınk diye durdular.Ben hemen frene abandım.Sağa kırdım direksiyonu.Dikiz aynasından baktım beyaz bir araç gördüm ve 2 saniye sonra bomba patlar gibi bir ses geldi.Accent bana çarptı.Hızı en az 50-60 km idi.Hyundai sağdan saptı ve kaçtı.Jetta sağa çekti durdu.Ben hasara bakmadan bu Jettadaki adamı dövmek için koştum.O da kaçtı beni görünce.Ben arabamın yanına geldim.Bana çarpan adam polismiş.Jettanın plakassını aldım.Suç duyurusunda bulundum.Neyse aracı Aykana verdim.Fazla bir hasar yok bende.Resimler aşağıda.Siz de görürsünüz zaten.

Bu olaylar yüzünden çok moralim bozuk.1 günlük aracıma çarptılar.

önce hayırlı olsun,sonra geçmiş olsun aracınızda hasar görünmüyor ucuz atlatmışsınız kendinizi üzmeyin,ancak hyundai size çarpmadan çnce başka biyerede çarpmış havası var sizin aracınıza bakınca.

• sakınılan göze çöp batar derlerya öyle birşey işte geçmiş olsun arkadaşım Allah büyüğünü yaşatmasın
  • Mevzuata göre yazılmaması lazım, ama uygulamada bu pek mümkün olmuyor, bir arkadaşımıza sarı ışıkta ceza yazdılar, itiraz etti, ama sonuç alamadı, kamera görüntülerini silindi diyerek göstermediler, kırmızı ışıkta geçtikten sonra fotoğraf var, ama ışıklar yanarken arabanın fotoğraf yok
  • benim aracım şirket aracı olmasına rağmen ilk haftasında 500 km de iken çarpmılardı benimde moralim bir hafta bozulmuştu o yüzden sizi anlıyorum,

ama sıkıntı yapmamanızı salık veririm, sağlıktan ötesi yok, gerisi hikaye.
  • Bu memleketin ölümsüz çocukları sağ olsun insanı böyle olaylar ile sinir küpüne dönüştürüyor.

@ ayrıca era dağılmış olayında sanırım bir nebze bu kazaya özel durum. Balçova benzin istasyonları önünde honda accord da 50 ile eski arabama çarptı. Nihavent 2 aracta da birşey olmamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShinQda -- 7 Ocak 2013; 0:34:29 >
  • Gecmis olsun kan akittinizmi acaba ondandir bence

• Geçmiş olsun hemşehrim. Ama Hyundai 50-60 ile çarpsa ne sizin tampon öyle kalır, ne de Hyundai öyle kalır. Adam çarpmadan frenlemiş, bariz belli.

Hyundai kaçtı yazmışsınız, size poz verdikten sonra mı kaçtı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smoothtouchdown

quote:

inançtır bu. saygı duymalısınız. sen inanmazsın,kesmezsin,kesenin verdiğini kabul etmezsin olur biter..

Bilmiyorum ama yazdigim mesajdan saygi duymadigim mi anlasilmis yoksa yine olaya sadece iki bakis acisi ile mi bakiyorsunuz?

Zaten kesen kessin, alan alsin benim hic umrumda degil. Yazdim da 'herkesin kendi bilecegi is' diye. Benim onemini belirtitgim nokta bu tip bagislarin sadece mal aldiktan sonra olmasi. Neymis efendim 'araba aldik kurban keselim de basimiza bi is gelmesin'. Tamam isi guzel fakiri doyuruyorsun ama fakiri doyurmak burada amac degil, kisinin 'araci' sadece. Bu konuda ve/ya buna benzer diger konularda kurban kes diyenlerin kaci ortada bir sebep olmadan fakire fukaraya yardim ediyor? Hadi fakiri gectim, kac kere oylesine gidip Losev'e, Tema'ya bagis yapti? Kaci bir istek olmadan dur bi kan vereyim diyip hasteneye gidip kan verdi? Genele yayarsak eminim cooook buyuk cogunluk bunlarin hicbirini yapmamistir.

Ama is yeni arabaya eve gelince kurban keselim fakir doyuralim oluyor. Benim sitemim buna. Ister musluman ister, hristiyan ister budist olsun bu tip bencil bir dusunce anlayisi benim yapima aykiri. Evet herkesin yaptigi kendi baglar, kimseyide yargilamiyorum ama benim bakis acima gore yanlis. Ben 'araba aldim dur fakir doyurayim da sevap kazanayim, basimiza bi is gelmesin' demektense 'ulan bu arabayi aldikta zamaninda yaptigim sevaplarin bunda payi varsa ne mutlu bana' diye dusunmeyi yeglerim. Tercih meselesi.

• Şu konuda bile VW olmasaydı şöyle böyle olurdu muhabbeti geçiyor arkadaş açın biraz fizik kitabı okuyun ne ne değildir öğrenin!

2000 yılında 96 model astramız vardı 40 km gibi bir hızla arkadan şahine çarptık. Bizim aracın bir pert olmadığı eksik kalmıştı. Şahin sahibi ise bindi gitti aracına tamponu dahi oynamadı.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.