Şimdi Ara

araba sigara ve küf kokuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
12.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • s.a arkadaslar sonunda araba aldım şükür.
    arabanın sahibi keşmiş.Arabada ağır sigara kokusu ve rutubet kokusu var.
    Arkadas satmadan koku almıs ama araç ağır şekilde sigara kokuyor.özellikle bagajda rutubet kokuyor...

ne yaparsam bu kokulardan kurrtulurum...

• quote:

Orijinalden alıntı: mecett

s.a arkadaslar sonunda araba aldım şükür.
    Arkadas satmadan koku almıs ama araç ağır şekilde sigara kokuyor.özellikle bagajda rutubet kokuyor...

İyi bir firmadan kOmple detayli temizlik
  • yeni araç aldığımda ki 0 olursa kesinlikle içinde sigara içmemeyi düşünüyorum. ama tabiki uygulama nasıl olur bilemem :)
  • Hic bir zaman tamamen kurtulamazsin ama farkedilmeyecek kadar azaltabilirsin.
    Oncelikle arabanin kumas olan her yerini yerler, tavan ve koltuklar silerek ise baslaman lazim. Icinde koku giderici olan temizlik urunleri var bu amac icin. Meguiars bulursan iyi bir urundur deneyebilirsin. Hatta hali yikama makinesi bulabilirsen silme ile ugrasmadan direk yikayabilirsin koltuklar ve yerleri. Tavani yine kopukle silsen daha iyi olabilir yikarsan sarkar belki.

Ondan sonra plastik olan her yeri guzelce bir sileceksin. Bunun icin normal deterjan ilik su karisimi bile olur.

Sonra da koku giderici spreyler var aracin her yerine guzelce bundan sikacaksin ve her hafta tekrar sikacaksin. Bir kac haftaya baya bir ilerleme kaydetmis olursun. Bu arada arabayi olabildigince havalandirmak da sart tabi. Aksamlari yagmur yoksa camlari aralik birakabilirsin.

Bu sekilde 2 arabadaki garip kokulardan binenlerin farketmeyecegi derecede kurtuldum.

Ekleme: Arabanin sokulebilir her turlu parcasini cikarip yikayacaksin. kulluk, bardaklik icindeki plastikler,paspaslar, bagaj icindeki hali vs. neresi vida acmaya gerek kalmadan elle cikabiliyorsa cikart yika.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 24 Şubat 2012; 20:04:53 >

• Sanırım detaylı temizlik işinizi görür. Aracınız hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: mecett

s.a arkadaslar sonunda araba aldım şükür.

antitabacco oda kokusu alırsan sigara kokusunu giderir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

yeni araç aldığımda ki 0 olursa kesinlikle içinde sigara içmemeyi düşünüyorum. ama tabiki uygulama nasıl olur bilemem :)

günde kaç tane içiyorsun bilmiyorum, bir paket civarı içiyorsan o uygulama maalesef olmuyor.ben de sıfır araç aldığımda bir ay içmedim arabada..sağanak yağmurun olduğu bir gün temde 2 saat trafikte kalınca bir tane yaktım arabada,gerisi geldi zaten
  • arabada kılıf vardı.belki geri takamayacagım ama söktüm.iyice yıkayacagım.
    koltukları sildim.içini iyice temizledim.haavalandırdım.bugun pasparlaı ve tavanıda silicem.
    şimdiden kokuda azalma var.
    kılıflarıda takabilirsem sanırım bu işi halledicem
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkagan -- 1 Mart 2016; 2:45:43 >
  • tavan için siyah kaplama hariç profesyönel desteğe ihtiyacın var.siyah ise aşağıdaki işlemi uygula

arabanın paspaslarını çıkar.kosla halı şampuanından 1 su bardağı kadar kovaya dök üzerine tahmini 9-10 lt kadar SICAK su dökerek iyice köpürt.sonra aracın koltuklarından başlayarak taban halısı dahil ne kadar kumaş alan varsa bir güzel sil.çıkan çamur rengi suyu görünce beni anma ama.aracı 2-3 saat kurut.sonra çamaşır makinesi için kullanılan yumuşatıcılardan beendiğin bir kokunun konsantre olanlarından al yaklaşık bir çay bardağı yumşatıcıyı 6-7 litre sıcak suyun içine dök iyice karıştır.kumaş zeminlerin tamamını tekrar sil.iki işlemdede silmek için el havlusu kullanmanı tavsiye ederim.

bu işlem sonunda arabayı tanıyamayacaksın emin ol.arkadaşımın 15 yıllık aracına yaptık çıkan kir akıllara ziyandı ve sigara kokusundan tavanı (gri olduğundan) yapmamıza karşın ciddi manada kurtulmuştuk.

bu işlemin sana maliyeti
    yaklaşık 6-7 saat(kendin emek harcayacağın 45*2=1.5 saat
    kosla halı ve yumuşatıcı -tutsun 15 tl
    el havlusuda 5 tl olsa 20 tlden halledersın ve yumuşatıcı ile halı şampuanını daha sonra evde kullanabılırsın

yok ben uğraşmam diyorsan arabanın içini adam akıllı arındırmak içi oto kuaförleri yaklaşık 150-200 tlnı alır ve emin ol kendi yaptığın temizlik kadar kimse özenmez.

birde aracın polen filitresine sahipse onu değiştirip klima temizleyici spreylerden kullanman gerekiyor olabilir

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HELICOPTERPILOT -- 29 Şubat 2012; 0:18:53 >

• klima veya kalorifer artık ne varsa bunları da temizletmeyi unutma
  • Detaylı iç temizlik işlemi ile tamamen kurtulmak mümkündür. Bir abimizin arabasının bagajına mangala giderken etin kanı dökülmüş. Bana geldiğinde araç resmen leş kokuyordu. 1 tam gün süren detaylı iç temizlik işleminden sonra kokudan tamamen kurtulabildik. Yaklaşık 5 sefer baştan temizledik aracı. Her adımda farklı temizleyici kullandık ve sonuç mükemmel oldu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.