Şimdi Ara

ARACIMA KAR DÜŞTÜ PERTE ÇIKAR MI?(RESİMLİ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
2
Favori
18.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Perte çıkınca ne oluyor, çıkmayınca ne oluyor? Ciddi soruyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.
    Uzun zamandır üye olmadan sizleri android uygulamasından takip ediyordum.

Talihsizliği yaşayan arkadaşa da geçmiş olsun. Büyük ihtimalle aracınız perte çıkacaktır.
    Daha önceki arabamın tavanı ile alakalı bir durum vardı.Benden önceki sahibinin başına da bu tarz bir olay gelmiş ama kaskodan yaptırmışlar. 4000 liralık bir hasar kaydı vardı.Direklerde yamulma olmamış ve perte çıkmamış araç.

Aracı bir kaç ay sonra elden çıkardım,yerine Renault Clio hatchback bir araç aldık.2 hafta sonra bir kazaya karıştık.Aracın sol tarafı tamamen değişti(ön ve arka kapı ve tek parça olan ön çamurluktan arka çamurluğa kadar) 4500 TL hasar kaydı oluştu,aracı perte çıkarmaya çalıştık çıkmadı.Neden derseniz;

-Sürücü ve ön sağ koltuktaki kemerlerin bulunduğu kısımdaki direklerde yamulma olmaması.

Bu direk dediğim kısım aracın (sol yada sağ)alt kısmından başlar ve tavanın iç kısmında devam eder,aracın diğer tarafındaki(sağ yada sol)kısımda son bulur.

İnşallah istediğiniz bir sonuca kavuşursunuz. Herkese iyi hafta sonları dilerim.

• Perte çıkmazsa araç tamirden sonra tavanı boyalı olacak, böyle bir aracı kimse almak istemez satarken de pert muamelesi görür fiyatı çok düşük olur, perte çıkarsa kasko aracın orjinal halinin parasını verir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

Perte çıkmazsa araç tamirden sonra tavanı boyalı olacak, böyle bir aracı kimse almak istemez satarken de pert muamelesi görür fiyatı çok düşük olur, perte çıkarsa kasko aracın orjinal halinin parasını verir

Anladım sağol

• Gçmiş olsun üzüldüm valla :( inşallah istediğiniz gibi sonuçlanır durum

• quote:

Orijinalden alıntı: Gurkαn

gecmis olsun ne kotu bi durum ya

ne kari severim ne yagmuru severim hayati felc eder aklim almaz hala o arabalar nasil karda gidiyor

yasanmaz arkadas kari olan sehirde

Kar ve yagmur yagmasa kokariz be. Biraz sukur edin.

• Çok geçmiş olsun.Araç %90 ihtimalle pert.Parça parça satışını yaparsanız daha iyi olur sizin için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozborme

Çatıdan kayan kar tavana düştü sizce kasko perte çıkartırmı aracı?

ARACIMA KAR DÜŞTÜ PERTE ÇIKAR MI?(RESİMLİ) ARACIMA KAR DÜŞTÜ PERTE ÇIKAR MI?(RESİMLİ) ARACIMA KAR DÜŞTÜ PERTE ÇIKAR MI?(RESİMLİ) ARACIMA KAR DÜŞTÜ PERTE ÇIKAR MI?(RESİMLİ)
     ARACIMA KAR DÜŞTÜ PERTE ÇIKAR MI?(RESİMLİ) ARACIMA KAR DÜŞTÜ PERTE ÇIKAR MI?(RESİMLİ) ARACIMA KAR DÜŞTÜ PERTE ÇIKAR MI?(RESİMLİ)

hocam kasko firmasına göre değişiyor iyi bir firma ise aracınız perte çıkacak fakat dandik bir kasko firması ise adamlar perte çıkartmıyolar.

• ADAM PERTE ÇIKMADI DİYOR

hala bu araç perte çıkarcılar neyin kafasındalar?
  • Aracın akıbeti yarın belli olur heralde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam geçmiş olsun

• Yazılmıştır mutalaka ama kaskonuz doğal afetleri kapsıyorsa perte çıkartırlar direk. Kapıya sürttüler diye perte çıkartıyorlar bunu mu çıkartmayacaklar.
  • hiç moralini bozma kardeşim perte çıkmadı diye zaten çıkarmazlar o meblaya . kasko kendini düşünüyor örneğin araç 2.el kazalı olarak satıldığında sigorta cebinden 7 bin tl den az para çıkaracak olsaydı perte çıkarırdı . piyasası 56 bin tl diyorsun bu haliyle 49 bin tl den den fazlaya satmalıki aracı perte çıkarsın .eğerki aracı bu haliyle 52bin tl den satacağına emin olsa direk perte çıkarırdı.

piyasası 50bin olan bir araçda servis 30 bin tl hasar çıkarıyor diyelim ,kasko ben buna 30 bin tl harcıycağıma kasko bedeli olan 50 bin tl yi adama veririm kendim 30 a satarım diyorda öyle perte çıkıyor anca ..10 bin tl de cebinde kalıyor sigortanın .cebinden 30 yerine 20 bin tl çıkmış oluyor.satın alan adamda sanayi köşesinde 4 bin 5 bin tl ye ye tamir ettirip kullanıyor airbag değişmiyor tamir ediliyor parça çıkma alınıyor vs vs..

burda yazılanlar gibi git bastır ısrar et perte çıkarsınlar yok öyle bir durum o zaman herkes ısrar etsin :) kişilerin görüşünü almaz hiçbir eksper ,eksper sigortayı düşünür.zamanında çok ısrar ettik :) hiç moralini bozma sıfır gibi verecekler zaten aracı.. satarkende resimleri sakla gösterirsin biraz piyasası düşer ama cana gelmesin kardeşim boşver ..ya kullanırken düşseydide kazaya sebebiyet verseydi allah göstermesin.zaten uzun dönem kullanacaksanda boşver keyifle kullan sıkma canını geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alp_Tigin -- 11 Ocak 2016; 3:18:23 >

• Ulan şu renge titanium paket çok yakışırmış ha.

Bu arada perte çıkacağını sanmıyorum.

• 10 kere pert olur.

• Gecmis olsun.

• Expertizle mutlaka görüş gerekirse para ver şirketin ona vereceği parayı yoksa aracın tamir edilip sana verilir zararın daha yüksek olur

• pert abicim

• Hocam geçmiş olsun.Hem aracınızın başına gelenler için hem de perte çıkmadığı için üzüldüm açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScHeNKii_ScP -- 11 Ocak 2016; 9:17:46 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.