Şimdi Ara

Aracı Başkası Kullanınca Yanan Airbag Işığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar hyundai i30 aracım var aracımı babam kullandığı zaman airbag lambası yanıyor elektrikçiye sildiriyorum sürücü airbag fişek devresi falan diye hata veriyor neyse ben kullanıyorum günler geçiyor aylar geçiyor sorun yok babam biyere gitmek için alıyor sonra geldiği zaman yine airbag lambası yandı diyor bu sorun ne olabilir?

• Büyük bir ihtimal babanızın koltuk ayarı nedeniyle fiş oynuyor.
  • Koltuğu ileri geri yapınca soket arızasından dolayı olurdu babamın arabasında da. Servis silerdi. Koltuğu hiç kıpırdatmadan bindi uzunca bir süre. Araba nissan almera.

• Bu sorun reno grubunda araçlardada sıkça olur koltuğu biraz oynatın söner yani servise gidip söndurmenize gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaqwear

Büyük bir ihtimal babanızın koltuk ayarı nedeniyle fiş oynuyor.

Herhangi arıza olsa silinse bile kısa bir süre sonra yine yanar demi

• quote:

Orijinalden alıntı: gelibolu 1915

Koltuğu ileri geri yapınca soket arızasından dolayı olurdu babamın arabasında da. Servis silerdi. Koltuğu hiç kıpırdatmadan bindi uzunca bir süre. Araba nissan almera.

Arıza olsa silinse bile kısa bir süre sonra yine yanar demi

• koltuğun altına eğilip bakın birbirine geçmeli soket varsa anahtar kontakta değilken soketi ayırıp "yağsız kontak sprey" ile temizleyin(başka bir şeyle olmaz) sorun 1-2 seneliğine çözülür
  • Direksiyon sarginiz kopmak uzere. Direksiyonu tam tur cevirmekten sakinin verdigi ariza dediginiz gibi ise koltukla alakasi yok. Kronik sargi sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 31 Ocak 2021; 12:29:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

koltuğun altına eğilip bakın birbirine geçmeli soket varsa anahtar kontakta değilken soketi ayırıp "yağsız kontak sprey" ile temizleyin(başka bir şeyle olmaz) sorun 1-2 seneliğine çözülür

Koltuğun altında soket falan yok hatta elektrikçide baktı

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

Direksiyon sarginiz kopmak uzere. Direksiyonu tam tur cevirmekten sakinin verdigi ariza dediginiz gibi ise koltukla alakasi yok. Kronik sargi sorunu.

Pahalı bişey mi o sargı dediğiniz sürücü airbag fişek hatası omu oluyor

• Ccestr kullanıcısına yanıt
    o zaman denildiği gibi direksiyon sargısı olabilir sorun
  • quote:

o zaman denildiği gibi direksiyon sargısı olabilir sorun

Tamamda ben arabayı kullandıkça neden olmuyor bu sorun

• Ccestr kullanıcısına yanıt
    direksiyonu sona kadar dayama, hızlı çevirme vb kullanış tarzınızdan olabilir. ışık sönükken biraz sert kullanmayı deneyin, direksiyonu sona kadar çevirin bakalım olacak mı
  • quote:

direksiyonu sona kadar dayama, hızlı çevirme vb kullanış tarzınızdan olabilir. ışık sönükken biraz sert kullanmayı deneyin, direksiyonu sona kadar çevirin bakalım olacak mı

Denedim her iki tarafada sonuna kadar çevirdim yanmıyor büyük ihtimal koltuk ayarıyla alakalı bişey ben genelde sabit tutuyorum çünkü babam çok oynatıyor muhtemelen

• quote:

Orijinalden alıntı: Ccestr

Pahalı bişey mi o sargı dediğiniz sürücü airbag fişek hatası omu oluyor

Alıntıları Göster
    200 tl civari hyundailerin kronik sorunu koltukla alakasi yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.