Şimdi Ara

Araç yolda gezinmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
9.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle araç hakkında bilgi vereyim, clio 3 hb 1.2, kazası falan yok km'si daha 5000 civarı. Normalde hiç bir şikayetim yoktu hatta akşamda 160-170(son sürat) gelirken yine sorun yoktu derken birden bir gariplik hissetim ve araç yolda gezinmeye başladı sağ çekip lastiklere falan baktım bir sorun yok. Ardından bir 10km kadar daha devam etti bu durum ve yol bitti. Şimdi bu olay neden olmuş olabilir? Yoldan kaynaklı desem yolda görünürde bir şey yoktu. Araçtan desem o noktaya kadar neden gezinmiyordu?

Birde aracı bu gün baya zorlamıştım, trafiğe kapalı alanda baya slalom, el freni, sol ayak freni, scandinavian flick falan çalışmıştım Bir iki kere düşük süratle(20-30km) kayarak yoldan çıkıp çimene falan girdim. Bundan kaynaklanmış olabilir mi?

• Hocam yolda gezinme ne demek ? ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Hocam yolda gezinme ne demek ? ;)
    şirket aracımı
  • Lastik basınçlarına baktırın

Balon yapmış lastik varmı ona bakın

Ama bence en büyük ihtimal lastiğine çamur yapışmıştır ondan kaynaklıdır.
  • On takim ve jant yamukluguna bakin..
  • quote:

Yolda gezinme derken, direksiyonu sabit tutarken aracın sağa sola çekme eğiliminde bulunması, direksiyon hareklerine abartı tepki vermesi diyeyim hocam. Çok doğru bir tanım olmadı ama aklında canlanmıştır heralde

@bm34
    Hayır şirket aracı değil, kendi aracım.

@sarapci
    Lastikte balon olduğunu sanmıyorum ama çamur falan yapışmış olabilir. Gece karanlığında farketmemişimdir belki, yarın bir kontrol ediyim en iyisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FD3743E2F

On takim ve jant yamukluguna bakin..
    Lastik basinclarinda birsey yok dediginize gore yoldan jant yamuklugundan lastikte olusmus olabilecek problemden(daha onceki aracimin sol on lastiginin tellerinde bir kirilma olmustu boyle bir soruna ve direksiyonda titremeye sebep oluyordu) veya rot ayarlarindan kaynakli olabilecegini dusunuyorum. Tabi aklima gelmemis olan baska problemler de olabilir ancak bunlari bir kontrol ettirin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DouKaN_38

Hocam ön takım ve jant yamukluğu benimde aklıma geldi ama bir anda oldu bu olay, durduk yere ön takım ya da jantta bir sorun olmaz heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FD3743E2F

Bi lastikçiye uğramakta fayda var. Gözde göremesenizde lastiklerde sorun olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The AGiLiTy

Lastik basinclarinda birsey yok dediginize gore yoldan jant yamuklugundan lastikte olusmus olabilecek problemden(daha onceki aracimin sol on lastiginin tellerinde bir kirilma olmustu boyle bir soruna ve direksiyonda titremeye sebep oluyordu) veya rot ayarlarindan kaynakli olabilecegini dusunuyorum. Tabi aklima gelmemis olan baska problemler de olabilir ancak bunlari bir kontrol ettirin derim.

Lastik basınçlarında sorun olup olmadığını bilmiyorum, balon olmadığını söylemiştim. Yarın lastik basınçlarınıda kontrol ederim. Lastiğin yapısından dolayı bir sorun çıkmaz umarım 5000km de lastik değiştirirsek işimiz var vallahi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

quote:

Orijinalden alıntı: The AGiLiTy

Lastik basınçlarında sorun olup olmadığını bilmiyorum, balon olmadığını söylemiştim. Yarın lastik basınçlarınıda kontrol ederim. Lastiğin yapısından dolayı bir sorun çıkmaz umarım 5000km de lastik değiştirirsek işimiz var vallahi.

Alıntıları Göster
    Jant yamuk olsa direksiyon titrer.

• quote:

quote:

Yolda gezinme derken, direksiyonu sabit tutarken aracın sağa sola çekme eğiliminde bulunması, direksiyon hareklerine abartı tepki vermesi diyeyim hocam. Çok doğru bir tanım olmadı ama aklında canlanmıştır heralde

@bm34

@sarapci
    Lastikte balon olduğunu sanmıyorum ama çamur falan yapışmış olabilir. Gece karanlığında farketmemişimdir belki, yarın bir kontrol ediyim en iyisi

Aman direksiyon elinizde kalmasın hocam 170 le giderken

• quote:

Orijinalden alıntı: Miridni

Jant yamuk olsa direksiyon titrer.

Alıntıları Göster
    Direksiyonda bir titreme falan yok hocam. Yoldan lastiğe bir şey bulaşmış olması en büyük ihtimal gibi duruyor. O bölgede yola saçılmış az miktarda sebze falanda vardı. Belki yolun o kısmında tek sorun yaşayan ben değilimdir.
  • quote:

Direksiyonda bir titreme falan yok hocam. Yoldan lastiğe bir şey bulaşmış olması en büyük ihtimal gibi duruyor. O bölgede yola saçılmış az miktarda sebze falanda vardı. Belki yolun o kısmında tek sorun yaşayan ben değilimdir.

Alıntıları Göster
    hocam araç sizin forumdaki isminizden etkilenmiş olmasın sakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

Keşke BenUzar falan yazsaydım o zaman, performansı falan artardı belki
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

Keşke BenUzar falan yazsaydım o zaman, performansı falan artardı belki

Alıntıları Göster
    1.2 ve birde clio ile 170 le giderken sabit gitmeyimi planlıyorsun ???

• Sert rüzgardan olabilir. Hava nasıldı ?
  • quote:

quote:

@bm34

@sarapci

Saol dostum anladım simdi ;)

• quote:

Öncelikle araç hakkında bilgi vereyim, clio 3 hb 1.2, kazası falan yok km'si daha 5000 civarı. Normalde hiç bir şikayetim yoktu hatta akşamda 160-170(son sürat) gelirken yine sorun yoktu derken birden bir gariplik hissetim ve araç yolda gezinmeye başladı sağ çekip lastiklere falan baktım bir sorun yok. Ardından bir 10km kadar daha devam etti bu durum ve yol bitti. Şimdi bu olay neden olmuş olabilir? Yoldan kaynaklı desem yolda görünürde bir şey yoktu. Araçtan desem o noktaya kadar neden gezinmiyordu?

Birde aracı bu gün baya zorlamıştım, trafiğe kapalı alanda baya slalom, el freni, sol ayak freni, scandinavian flick falan çalışmıştım Bir iki kere düşük süratle(20-30km) kayarak yoldan çıkıp çimene falan girdim. Bundan kaynaklanmış olabilir mi?
    quote:

Hocam ön takım ve jant yamukluğu benimde aklıma geldi ama bir anda oldu bu olay, durduk yere ön takım ya da jantta bir sorun olmaz heralde.

daha ne diyeyim hocam..

alt takım nasıl bozulur peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

1.2 ve birde clio ile 170 le giderken sabit gitmeyimi planlıyorsun ???

170 ile giderken araç normalde sabit gidiyor zaten. Tamam clio'nun mükemmel bir yol tutuşu olmayabilir ama 160-170'de şerit şerit gezinen bir araçta değil. Ayrıca araç gezinmeye başladıktan sonra 170 ile devam etmedim 130-140 a kadar düştüm ama yinede bir miktar gezinmeye devam etti.

Bu arada hava durumu iyiydi yani bir miktar rüzgar vardı ama çok şiddetli değildi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.