Şimdi Ara

Araç Temizleme Sistemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Standart Araç Temizleme Sistemleri
    Arkadaşlar bu aralararaç yıkama detaylı temizlik üzerine bi iş kurma durumum var.

Genellikle lüc araçlara hitab eden bi yer olucak , benim bu tip pahalı yıkamalarda gözüme çarpan çok şey oldu bu zamana kadar. Açık renk döşemeli araca arabayı yıkan arkadaşın bodozlama girmesi falan gibi , bu tip ufak ama göze batan şeylerin olmadığı bi yer açma planım var en kısa zamanda daha dogrusu bu konu plan aşamasından geçmiş artık uygulama kısmına gelmiş bi mevzu.

Hem burda sizlerin görüşlerini almak ve kafamda olan bi düşünceyi paylaşmak için bu konuyu açtım.

Kafamda olan düşünce geçenlerde fuarda gördüğüm bi araç yıkama sistemi. Susuz araç yıkama şeklinde. Aslında ilk başta gereksiz gördüğüm bişeydi fakat Bursa da bu şekilde yıkama yapan hiç bi yer yok . Susuz yıkamada var demek ayrı bi reklam ayrı bi müşteri kitlesine ulaşmak anlamına gelicek. Fuarda gördüğüm sistem aşırı pis artık üzerindeki çamur taşlaşmış bir siyah tt vardı Bursa da ki fuarda , aracın kaputuna bi ilaç sıktılar 4 5 dk gibi bi zaman geçti o üzerindeki ilaç boyanın uzerınde ne varsa sankı ıcıne topluyor gibi böyle o çamurları çözmeye başladı. 5 dk sonra bu işlemin özel bezi ile silerken ben açıkcası içimden gitti güzelim araba derken ortaya çıkan sonuç inanılmaz. Yani 2 3 kere sabunlanmış çok güzel kurulanmış gibi bi araç çıktı ortaya ...

Bu sistemi alternatif olarak sunmak farklılık yaratmak için düşünüyorum. O zaman konu ıle ılgılı aklımda bısey olmadıgından ılgılenmedım bu konu ıle ılgılı bılgısı olan varsa benımle paylaşırsa sevinirim. Nette gezen sprey i sıkıp arkasından hemen bezle silinen sistemden daha farklı bı sıstem bu onunla karıştırmayalım .

Önerilerini görüşlerinizi yorumlarınızı bekliyorum ...

GK 507

• Dediğiniz sistemi ilk defa duyuyorum.Elbette ilk etapta merak edip gelenler olacaktır.Memnun kalıp kalmamaları ise sizin müşteriye karşı olan tutumunuzdan sonra ortaya çıkacaktır.Zaten belirtmişsiniz lüks araçlar üzerine çalışma yapmak istiyormuşsunuz.Genel olarak yıkamacılarda takip ettiğim bu tip araç sahipleri/şoförleri fazla beklemeyi filan sevmiyor.Bu bakımdan bahsettiğiniz sistemin şansı yüksek bence.
    Fiyat olarak ne olur bilmem ama sadece lüks değil orta kesimin de ulaşabileceği bir fiyatlandırma yapın derim.Herkes gelsin.Millet tavsiye etsin birbirine.

Umarım Allah istediğiniz gibi bir iş/pazar nasip eder.
  • 15-20 Tl gibi bi iç dış yıkama fiyatı olucak. Kaliteli ama uygun bi yer şeklinde.
  • ONR (Optimum No Rinse) diye bir ürün var, Amerika'da kullananları duydum. Ama yine de susuz araba yıkamak en usta adamın bile elinde risktir. Boya çok kolay çizilir, hele lüx araba sahipleri arasında bu işe daha meraklı olanlar var...

Yıkama sonrası çizik oluşup oluşmadığına daha dikkatli bakmak lazım (güneş yada halojen spot altında)...

Örneğin bunun gibi...

• quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

ONR (Optimum No Rinse) diye bir ürün var, Amerika'da kullananları duydum. Ama yine de susuz araba yıkamak en usta adamın bile elinde risktir. Boya çok kolay çizilir, hele lüx araba sahipleri daha meraklıdır arabalarına...

Yıkama sonrası çizik oluşup oluşmadığına daha dikkatli bakmak lazım (güneş yada halojen spot altında)...

Örneğin bunun gibi...

• bence 20 ytl gibi bir rakam fazla hem insanların kafasındaki çizilir araba imajını da yıkmak lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.