Şimdi Ara

araç performans düşmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle şunu belirteyim çekişten düşme değil. Daha önce kızdırma bujileri yazdığında motor kendini korumaya alıp düşük moda geçmişti ve 3000 devirden yukarıya çıkmıyordu gaz yemiyordu. Şuanki durum ise normalde 4'le çıktığım yokuşu 3'le anca çıkabiliyorum,yokuşlarda genel anlamıyla zorlanıyor ve motor sesi değişti gibi. Benim aklıma ilk gelen motor yağı var şuanlık. Geçen sene 12 mayısta değişmiş yani 1 yıllık olacak km olarak ise 8000 oldu. Sizce yağdan olma ihtimali nedir? Eğer yağdansa bir süre daha idare eder mi bu ara durumum çok elverişli değil. Bir iki uzun yol yapmayı düşünüyorum yaparsam sıkıntı çıkar mı ? Cevaplarsanız sevinirim. Araç Volvo S40 1.6 dizel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi practicer -- 4 Mayıs 2017; 19:6:8 >

• S40 1.6 dizel ise o aracın normal hali olmasın ?

Yağdan olamaz servislerin yağ 1 senede bir veya 15 bin km de 1 kere değiştirdiklerine bakma normalde 2 sene veya 20-25 bin km rahat gider yağ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rockabye -- 4 Mayıs 2017; 19:13:37 >
  • Kardeş kullanılan yağın markasını ve numarasını hatırlıyormusun ?..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • s40 ta böyle bir şey olacağını sanmıyordum.

• S40 ama hangi yılın?

Filtre takımına filtre hortumlarına bakın motora sıcak hava gidiyorsa performans kuşa döner

• S40 2006 model. Normal hali olmasın demişsiniz ama 2 haftada değişim olduğunu söyledim. Performans olarak çok memnun eden bir araba değil biliyorum ama performans düşmesi var . Arabada Castrol yağ var baktım geldim 30 yazıyor yağ kağıdında. Kitapçıkla eşleştirince 5W 30 falan var sanırım.
  • Mazot filtresinde sorun olabilir

Bizde filtre değiştirirken 3000 deviri geçmiyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Mazot filtresinde sorun olabilir

Bizde filtre değiştirirken 3000 deviri geçmiyordu

Peki bu sorun sizce ciddi mi? Sonuçta performans düştüğü için gaza daha fazla basmak zorunda kalıyorum. Gerçi ivmelenmiyor ama gaza fazla basmak da mazot pompasına zararlı diye biliyorum. Yakıt tüketimi de arttı biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi practicer -- 4 Mayıs 2017; 21:33:1 >
  • practicer P kullanıcısına yanıt
    Ben ihtimal olabilir diye dedim

İyi bir usta ya göstermekte fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Ben ihtimal olabilir diye dedim

İyi bir usta ya göstermekte fayda var

Yarın gösteriyim o zaman. Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.