Şimdi Ara

Araç Muayene Soygununa Dur De! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
8.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
542 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rhodium

Benim yaptığım matematik hesabına göre her bir istasyon sahibine 1 milyon TL aylık kazandırıyor. Yaşasın kapitalizm.

Muayene ücretinin tamamı istasyona kalmıyor.

-Muayene ücreti olarak elde edilen hasılat tutarı toplamının (katma değer vergisi hariç) ilk üç yıl %30'u, sonraki yedi yıl %40'ı, daha sonraki on yıl %50'si ile %5 oranında fazla tahsil edilen tutarın tamamı Hazine'ye verilmektedir.

• En düşük araç olmuş 110 bin lira 2yılda bir alınan vize parası bunun yanında çerez parası kalır.

Ağlamaya gerek yok. Araç sahibi olanı devletimiz iyi soyuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizene kardesim arabasi olan dusunsun

• fiyat gayet uygun. 425 lira dediğin nedir yahusu ? en az 1000tl olmalı. fakirler araba kullanmamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FD1540C7

fiyat gayet uygun. 425 lira dediğin nedir yahusu ? en az 1000tl olmalı. fakirler araba kullanmamalı.

Ama hocam sen hep 50 TL' lik muayene yaptırıyordun, şimdi bu işi nasıl çözeceksin  

• Redeemertr kullanıcısına yanıt

hocam bana yetiyor 50 liralık muayene. ama herkes ben değil tabi.

• Dur

• Hem ücret yüksek hem de tuvturk istasyon sayısı yetersiz. Saatlerce bekliyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstasyonları bir halta benzese neyse diyecem de güneşin altında bekliyorsun. Devletin elindeyken aracı geçirirlerdi verirdik parayı giderdik. Özele geçti önce ciddiyet sonra bunlarda devlete benzedi.

• Harbiden de buyuk soygun abi bu yaaa.. 50 100 alsan neyse de egzoz vs derken 430 lira geciriyosun.. Ulan arabam yetkili servis bakimli zaten yilda 1500 dosuyolar bide sen dosuyosun.. Resmen millete giydirilmis kaziktir.. Zehir zikkim olsun..

• Akp satarken oh oh devlet yüklerinden kurtuluyor diye sevinen Akpliler memnundur umarım

• Bakın özel sektör faydalıdır ama rekabet olunca faydalı. Böyle tek bir muayene istasyonu olursa resmen soygun. Özel sektöre veriyorsan gidip bu işe girmek isteyen herkese,gerekli şartları karşıladığı takdirde lisans vereceksin.

• Bir hükümet düşünün ki oy kaybetmek için herşeyi denesin. Ben böyle bir hükümet görüyorum.

• Batı ülkelerinde muayene işlemleri nasıl oluyor bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daimon88 -- 22 Temmuz 2020; 22:45:31 >
  • Q6600 Q kullanıcısına yanıt
    Benim,ilk muayenede farlar için hafif kusur yazmış, sonraki muayeneye filmli gittim bu sefer film için hafif kusur yazmış. Farları kim düzeltti anlamadım gitti

• Otomatik ayarlı farları olan araca bile fardan dolayı “hafif kusurlu” yazan kurum.

• Bu haraca, soyguna DUR! STOP! İSTOP! diyoruz.. Eee karşılığında durmak yok yola devam dendi?? Şimdi gidip zamlı fiyattan muayene ettirebiliriz bir sonraki seçime kadar..  

Türkiye Cumhuriyeti devletini yöneten isimler değişmediği sürece ülkede herhangi bir şey değişmez..

• Malum oldugu üzere bu işi karayolları ile Maliye Bakanlığı yapıyordu.tüm fennı muayane ücreti tamamen Devlet yani Maliye kasasına yatıyordu.Şimdi ise muayene ücretinin % 85 i , alman firması,tekfen,doguş grubu kasasına gidiyor ,sadece kdv si maliye kasasına giriyor.

böyle bir saçmalık olur mu....koca TC Devleti her ilde bir kaç makıne muhendisi ve tekniksiyen bulup 4 duvarlı bir bina yapıp , bir kaç test cihazı alıp bu işi yapamıyor mu.

bu fenni muayene işi derhal devletleştirilmelidir.dag başında bir kahvehane ,bir bakkal k.kartı kabul ediyorda , bu özel şirketler bir pos cihazı alamıyorlar mı..bu devirde peşin harç ödeme ne demektır. enflasyonu devlet % 8-10 oldugu söylenirken, bu özel şirket nasıl oluyor da % 50 zam yapabiliyor.

Maliye Bakanlığı tüm kamu kuruluşlarının vatnadaşlardan alacak oldugu, vergi ,resim,harç, ceza için aylık % 1,5 gecikme zammı talep ederken bu şirketler süresinde muayene yaptırmayan ya da yaptıramıyan oto sahiplerine aylık % 5, yıllık % 60 gecikme zammı uyguluyor.

Devlet bu yuksek gecikme zammı oranına nasıl izin veriyor.

bu konuda ilgili kurumlara herkes yazılı baş vuruda bulunması gerekmektedşr..

• Araç muayene adı altında silahsız modern soygun,başka hiçbir açıklaması yok.Ülkemizde araç sahibi olmak yürek istiyor..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.