Şimdi Ara

Araç koltuk döşeme temizliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
8.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracın koltuk döşemelerini iyice bi temizlemek istiyorum oto yıkamacılarda 100-150 tl fiyat verdiler bende biraz araştırdım ve kendim temizlemeye karar verdim aspirix( aspirin) denilen temizlik malzemesinden aldım sizin önerileriniz nelerdir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arap sabunu +Ilık su + 2 tane bez.
    Önce ilk bezle sabunla temizle daha sonar diğer bezle üstünden geç
  • Hangi ildesiniz ? Önemli olan temizlemek değil kurutmak iyi kurumazsa tekrar koktuk kir kusuyor.başıma geldi biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antalyadayım hocam

• hoksi kullanıcısına yanıt
    Nasıl kurutacam peki hocam elektrikli süpürge demişler

• Daha önceden bende böyle bir konu açmıştım.
    Arkadaşlar ATAS VİNET isimli konsantre temizlik ürününü önerdiler. Fiyatı uygun, kullandım memnun kaldım.
    Meguiars APC isimli genel temizleyici bir üründe baya önerilen bir ürün.
    ATAS VİNET

Eğer çok kirli değilse koltuklar elektrik süpürgesiyle çektirmeye gerek yok , ben öyle yaptım kusma vs. olmadı.
    İlacı 1/5 sulandırıp camsil şişesiyle güzelce koltuklara sıktım.
    Ardından ince halı fırçası yardımıyla köpürtüp temiz nemli bir bezle duruladım ve kurumaya bıraktım. Tertemiz oldu.
    Tabi çok kirliyse illaki kusacaktır. O zaman mecbur vakumla çektirmek lazım.

• hiç uğraşma, git döşemeciye komple söksün, at makinaya 2 tur yıka , kuruyunca götür döşemeciye geri taksın ,,, sökme takma 75 tl civarı alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos_07 -- 19 Ekim 2014; 20:54:04 >
  • Hocam azmı 75 tl 18 litre mazot alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: calculus07

Hocam azmı 75 tl 18 litre mazot alırım

sonax ta 200 tl alıyorlar, üstelik bu şekilde sonax tan daha temiz çıkar
  • Turtle wax in bi kopuk temizleme urunu var tavsiye ederim.15 tl civari fiyati.cok derin lekeler yoksa iyi calisiyor.evde koltuklarda ve lekeli halilarda bile kullandim gayet basarili.
    Bıraktığı koku da ayrı bir guzel

• Arabayi aldigimda koltuklar les gibiydi, oto kuafore sordum 150 tl istediler yaptirmadim. Forumdan arastirdigimda aspirini gordum onla deneyeyim dedim pek fayda gormedim. Sonra vanish kosla oxi action sprey aldim ve sonuc muaazamdi. 15 tl marketlerde. Kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2-300 liraya halı yıkama makinesi alın, evdede kullanırsınız arabada da sürekli
  • orkunartun kullanıcısına yanıt
    Aslında arkadaşın önerisi mantıklı tabi 300 TL'lik makineyle değilde 85 TL'lik makineyle.
    LİNK
  • brkrdn kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle düzgün temizlemese bile her pazar uğraşılsa 2 ayda temizlenir
  • quote:

Nasıl kurutacam peki hocam elektrikli süpürge demişler

Bu mevsim ihtimali ile zor tabi.Ben güneşte bıraktım 1 günde kurumuştı
  • hoksi kullanıcısına yanıt
    antalyadayım hocam kurur inş kosla oxi ile yapacam karar verdim
  • AMWAY LOC ÇOK AMAÇLI TEMİZLEYİCİ tavsiye ederim. Renk atma/solma gibi dertleri yok sebebi ise ürün içeriği doğal. 50ml ürün + 450 ml su ile karıştırıp. Koltukları sildikten sonra kurumaya bırakıyorsunuz. Zor çıkan kirler için 2.kez silmek gerekebiliyor. Kendi aracımda kullanıyorum. Bej renk döşemede sonuçları bence iyi...

Ürünü evde de kullanabilirsiniz.
  • quote:

antalyadayım hocam kurur inş kosla oxi ile yapacam karar verdim

Arap sabunundan şaşma
  • takıp benımde temızlemem laazım
  • calculus07 kullanıcısına yanıt
    Havalar soğudu kurutma sorun olabilir dikkat derim. Aspirix,sonax temizleyici yada piyasadaki diğer apcler olmadı az miktar kosla. Önce süpürge ile tüm tozu alın. sonra fazla süngeri ıslatmadan silin. Eğer sünger ıslanırsabu havalarda kurumaz başınıza bela alırsınız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.