Şimdi Ara

Araba tavanı temizliği Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
68.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar arabamı tavan halıfleksi biraz kirlenmiş bunu nasıl ve neyle temizleyebilirim amaç tavana zerar vermeden temizlemektir. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

• Tvanda kullanmış olduğunuz ürünler öncelikle söylemek isterimki çok yanlış olmuş ..tavan temizliğinde amaç temizliğinden ziyade daha sonra sarkmaması olmalıdır..temizleme yaptığınız tüm ürünler alttaki yapıştırıcılı sünger tabakayı bozmaya ve çürütüp sarkıtmaya yönelik ürünlerdir ..kullanmanız gereken en basit temizlikse şöyle olmalıdır..Şaşal şişesine alttan ilk çizgisine kadar omo koyun iyice çalkalayıp bir gece bekletin daha sonra ince çok sert olmayan bir fırça ile bu omolu suyu köpürterek sadece köpüğünü kullanmak ve tavanı ıslatmamak şartıyla uygulayın ..sonucu gördüğünüzde konuşalım :))..bu kimsenin tam olarak bilmediği çok büyük bir şirkette uygulamasını bizzat gördüğüm bir temizlik şekli gördüğümde inanamamıştım yarısı yapılmıştı yarısı sanki yeniden aplanmış kadar yeniydi ..şimdiden kolay gelsin ve yeni ytavanınız hayırlı olsun..

Bu bilgiyide döşeme ve tavan kaplama yapan bir insanın vermesi zordur ..ama bende böyleiş olsun kaygısı pek olmadığından yardımcı olmak babında rahat olabiliyorum..Mesela dünde çok efendi bmw e46 cabrriosu olan bir arkadaşa döşemelerini yenilemeye gerek yok sadece boulan yerleri değiştireyim yeter de dedim ..belki enteresan bir tip diyeceksiniz ama ben böyleyim malesef tekra yeni tavanınız hayırlı olsun..

Saygılarımla

A.CEM ADALI
  • Elbet vardır bu işin bir temizlik ürünü ancak yaz aylarında kuzenimle, H100 aracımızın tavanını ne yaptıysak temizleyemedik. yani cif, çamaşır suyu, aseton, kolonya, bulaşık sabunu, arap sabunu... kısaca, en kolay temin edebileceğimiz herşeyi denedik ama olmadı. son çare bir kutu "EFES EXTRA"
    sıkı bir süngerle tavanı iyice temizledik, pırıl pırıl oldu. aracın yanından geçenler kokudan dolayı bize ters ters bakıyorlardı unutmadan, halıflex değildi, deriydi sanırım ama her türlüsünde işe yarıyormuş.
  • Tvanda kullanmış olduğunuz ürünler öncelikle söylemek isterimki çok yanlış olmuş ..tavan temizliğinde amaç temizliğinden ziyade daha sonra sarkmaması olmalıdır..temizleme yaptığınız tüm ürünler alttaki yapıştırıcılı sünger tabakayı bozmaya ve çürütüp sarkıtmaya yönelik ürünlerdir ..kullanmanız gereken en basit temizlikse şöyle olmalıdır..Şaşal şişesine alttan ilk çizgisine kadar omo koyun iyice çalkalayıp bir gece bekletin daha sonra ince çok sert olmayan bir fırça ile bu omolu suyu köpürterek sadece köpüğünü kullanmak ve tavanı ıslatmamak şartıyla uygulayın ..sonucu gördüğünüzde konuşalım :))..bu kimsenin tam olarak bilmediği çok büyük bir şirkette uygulamasını bizzat gördüğüm bir temizlik şekli gördüğümde inanamamıştım yarısı yapılmıştı yarısı sanki yeniden aplanmış kadar yeniydi ..şimdiden kolay gelsin ve yeni ytavanınız hayırlı olsun..

Bu bilgiyide döşeme ve tavan kaplama yapan bir insanın vermesi zordur ..ama bende böyleiş olsun kaygısı pek olmadığından yardımcı olmak babında rahat olabiliyorum..Mesela dünde çok efendi bmw e46 cabrriosu olan bir arkadaşa döşemelerini yenilemeye gerek yok sadece boulan yerleri değiştireyim yeter de dedim ..belki enteresan bir tip diyeceksiniz ama ben böyleyim malesef tekra yeni tavanınız hayırlı olsun..

Saygılarımla

A.CEM ADALI

• kosla nın halı yıkama şampuanını öneririm. çok güzel temizliyor zarar da vermiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ART CAR

Tvanda kullanmış olduğunuz ürünler öncelikle söylemek isterimki çok yanlış olmuş ..tavan temizliğinde amaç temizliğinden ziyade daha sonra sarkmaması olmalıdır..temizleme yaptığınız tüm ürünler alttaki yapıştırıcılı sünger tabakayı bozmaya ve çürütüp sarkıtmaya yönelik ürünlerdir ..kullanmanız gereken en basit temizlikse şöyle olmalıdır..Şaşal şişesine alttan ilk çizgisine kadar omo koyun iyice çalkalayıp bir gece bekletin daha sonra ince çok sert olmayan bir fırça ile bu omolu suyu köpürterek sadece köpüğünü kullanmak ve tavanı ıslatmamak şartıyla uygulayın ..sonucu gördüğünüzde konuşalım :))..bu kimsenin tam olarak bilmediği çok büyük bir şirkette uygulamasını bizzat gördüğüm bir temizlik şekli gördüğümde inanamamıştım yarısı yapılmıştı yarısı sanki yeniden aplanmış kadar yeniydi ..şimdiden kolay gelsin ve yeni ytavanınız hayırlı olsun..

Saygılarımla

A.CEM ADALI

bahsettiğiniz tavan derimiydi yoksa kumaşmı.

• @ART CAR

verdiğiniz bilgiler için şahsım adına teşekkür ederim. bahsettiğimiz uygulamardan sonra herhangi bir sarkma olmadı ama dediğiniz gibi yapıştırıcıyı bozacak şeyler. belki aynı uygulamayı bir kaç kere daha yapsaydık dediğiniz gibi olurdu. zaten bir kere temizleyince uzun süre gidiyor.

birde bahsettiğiniz nasıl bir fırça acaba?
  • bahsettiğim tavan genelde araçlarda kullanılkan tavan malzemesi kumaş ...deri tavanda çok nadir eski hondalarda sıcak press olarak ullanıklır çünkü deri ağır malzeme olduğundan tavanlarda tercih edilen bir malzeme değildir..aracın tavanı suni deri ise ki zaten hakiki deri olamaz olamaz ondada direk arap sabununu sürün 2 dakika bekleyip durulayın ..bundada yenisi gibi olacaktır..
    quote:

Orjinalden alıntı: Altay Han

quote:

Orjinalden alıntı: ART CAR

Tvanda kullanmış olduğunuz ürünler öncelikle söylemek isterimki çok yanlış olmuş ..tavan temizliğinde amaç temizliğinden ziyade daha sonra sarkmaması olmalıdır..temizleme yaptığınız tüm ürünler alttaki yapıştırıcılı sünger tabakayı bozmaya ve çürütüp sarkıtmaya yönelik ürünlerdir ..kullanmanız gereken en basit temizlikse şöyle olmalıdır..Şaşal şişesine alttan ilk çizgisine kadar omo koyun iyice çalkalayıp bir gece bekletin daha sonra ince çok sert olmayan bir fırça ile bu omolu suyu köpürterek sadece köpüğünü kullanmak ve tavanı ıslatmamak şartıyla uygulayın ..sonucu gördüğünüzde konuşalım :))..bu kimsenin tam olarak bilmediği çok büyük bir şirkette uygulamasını bizzat gördüğüm bir temizlik şekli gördüğümde inanamamıştım yarısı yapılmıştı yarısı sanki yeniden aplanmış kadar yeniydi ..şimdiden kolay gelsin ve yeni ytavanınız hayırlı olsun..

Saygılarımla

A.CEM ADALI

bahsettiğiniz tavan derimiydi yoksa kumaşmı.

• ben teşekür ederim..zaten temizlikçi firmalarda yanlış bir şekilde temizlenen araçlara tavan yaptığımda içim acıyor ..ve hep aynı şey iki ay evvel temizlikçiye gitti ondan sonra oldu diyorlar ..bundan dolayı hemen ikaz etmek istedim sizi ..tavanın düşmanı ıslak temizlik ve alttaki tabakaya zarar veren malzemeler ..omo bile direk su ile uygulandığında zarar verebilir sadece kullanılması gereken köpüğüdür..fırça olarak diş fırçasını düşünün aynı sertlikte ve daha geniş yüzeye sahip bir fırça ..halı fırçası kadar sert değil yumuşak alacak dokuya zarar vermiyecek ..tavan kumaşı üç tabakadan oluşur en üst sizin gördüğünmüz kısmı zar kumaş tabakadıt altında yapıştırıcılı laminasyon sungeri ve en alttada keçesi bulunur ..temizleme esnasında kahveleşen ve çürüyen tabaka süngerimsi olan olduğundanyani orta tabaka iki tabakanın birbirinden ayrılmasının gördüğğünüz tabakanın da çekmesine imkan verir..daha sonrada üst ve altın birbirinden ayrılmasını sağlar bu duruma gelen bir tavanın geriye dönüşü yoktur ..çünkü en üstte gördüğünüz zar tabaka okadar incedirki araya yapıştırıcı sürdüğünüzde hem yapıştırıcıyı dışarı kusar hemde çektiği için tam oturmaz..
    quote:

Orjinalden alıntı: uazro

@ART CAR

verdiğiniz bilgiler için şahsım adına teşekkür ederim. bahsettiğimiz uygulamardan sonra herhangi bir sarkma olmadı ama dediğiniz gibi yapıştırıcıyı bozacak şeyler. belki aynı uygulamayı bir kaç kere daha yapsaydık dediğiniz gibi olurdu. zaten bir kere temizleyince uzun süre gidiyor.

birde bahsettiğiniz nasıl bir fırça acaba?

• Paylaşımda bulunan bütün arkadaşlara teşekkür ederim . Uyguladıktan sonra inş. sonucu tekrar yazacam
  • ART CAR öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Kafama şöyle bir soru takıldı özelikle şaşal şişesinin alt cizgisine kadar omo doldurun diyorsunuz. Diğer deterjanlar teizlemiyormu. Bu ölçüyü verirken örneğin bir bardak deterjan+ bir bardak su veya iki bardak su şeklinde bir ölçü verseniz uygun olurdu diye düşünüyorum
  • bu formulu bana veren kısının soyledıgı ve temızlıgını gordugum urun o oldugu ıcın omo dedım yoksa omoya ozel bır durum yok :))tamam kucuk bır su bardagı deterjan ve bır sasal su desek daha dogru cunku zaten o tarıfı yazarken bende bıraz rahatsız oldum ısın acıgı sasal su bdedıkmıde kac cesıt sıse var dı mı :)) boyle daha ıyı oldu sanırım..
    quote:

Orjinalden alıntı: eren12

ART CAR öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Kafama şöyle bir soru takıldı özelikle şaşal şişesinin alt cizgisine kadar omo doldurun diyorsunuz. Diğer deterjanlar teizlemiyormu. Bu ölçüyü verirken örneğin bir bardak deterjan+ bir bardak su veya iki bardak su şeklinde bir ölçü verseniz uygun olurdu diye düşünüyorum

• şaşal su dan kastınız kaç litre. yarım litre mi, bir litre mi, bir buçuk mu, beş litre mi?
    Bilgilendirebilir misiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hackerbekir

şaşal su dan kastınız kaç litre. yarım litre mi, bir litre mi, bir buçuk mu, beş litre mi?
    Bilgilendirebilir misiniz?

evet hocam şu işi detaylı bi anlatsanız
  • Sadece köpüğünü kullanacağımızı düşünürsek muhtemelen 1,5 litrelik bir şişedir..
  • Sanırım önemli olan köpük oluşturmak. Yemek yapmıyoruz sonuçta, birimler çok fazla etkilemez diye düşünüyorum.
  • 1. ürün dalin bebe şampuanı: son derece etkilidir bu konuda

2. ürün kosla halı şampuanı

3. ürün airfly döşeme temizleyici

bunların dışında önerdiğim ürün yokk
  • Arkadaşlar bı kç onerı var ama benımde çok uğraştıgım ve bı turlu tam sonuç alamadıgım bınlerce urun var ama geçtiğimiz yıl bı urunle tanıştım ve çok güzel demıyecegım çünkü muhteşem birşeydi ilk başta ınanmadım ama ınanmamk elde degıl urun 1 litre tam olarak hatırlamıyorum ama fıyatı 15 lıra fılandı sanırım sprey seklınde bı noktaya bıkere puskurtup sılmenız yeterlı ve ardından hemen sılıyorsunuz ve bulunan nokta tertemız orjınalıne donuyor ve ne bı koku nede bır yıpranma oluyor şunu belırteyım benım aracım eskıden fort fıyastaydı şimdikide polo ve 1 tneyle uç kere aracın tavanını temızklledım ve şuan yarısı halen duruyor
    not: zaman kaybetmeye degmez çok pratık ve güçlü artı hiçbir koku yok eger arkadaşa ulaşmak istersenız ban ulaşırsanız ben sıze yardımcı olurum MSN ADRESIM fisil_tim@hotmail.com
  • o arkadaş ve sen sanırım aynı kişiler oluyorsunuz.
    nick/konu uyumu
  • Sonax arac içi temızleyıcısı ıle ılk gunku halıne getırebılırsınız,koska fılan hıkaye.500 ml sısesı 10 tl cıvarında
  • 8 mayıs 2009 adam arabayı satttımı acep
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.