Şimdi Ara

Arabasiz geçirdiğim 5. Ay. Aylık galeri gezintisi. Edit geldi. Araba alındı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
5
Favori
10.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Temmuz ayına girdik ve araba alamamis olmamın 4. Ayinida geride bıraktım.
    Gelin arabalarda ki son duruma bakalım.
    Leon Fr ve xcallence 148 bin TL. Dizel bu
    Golf 1.0 tsi highline 180 bin TL amma tam olarak fiyat belli değil. Benzinli bu.
    Kia cee'd yeni çıkan modeli. Bu da dizel oto. En ful 170 bin TL. Amma ve lakin halen çağ dışı halojen farlar.
    Peugeot 308 önünden geçmem. Ama oda 145-150 k TL. O da style donanım. Boş paket. Allure yok.
    Honda Civic 1.5 HP sport + 166 k TL dediler.amma bununda fiyatı belli degil .
    Alfa Romeo giulletta bunlar da sanki Ferrari satıyor bana, 140 bin TL. Sakami yapıyorlar nedir.!? Bunda da orta paket gibi bişey. Xenon far başka da halti yok.
    Gelelim Forda. Bunlar garip bişey olmuşlar. Trentx paketleri getirmisler benzinli birde. Flolar için ellam. St line yokmuş artık. Titanium stil paket cam tavan kış paketli arabaya tam tamına 238 bin TL dediler.
    A3 sportback 180 bin TL.
    Megane hb dizel icon cam tavan bunda da 138 bin TL kadar indiler.
    Buraya göre alınacak araba Leon gibi. Dizel, en ful paket vsvs.
    Megane Megane sonuçta yav.

Bir de şu muahabetleri var, yok efendim ÖTV dilimine giriyormus ondan fiyat boyleymis.

Birde şöyle birsey var kimse fiyatlarda indirim yapmıyor. Hurda indirimi muhabetti yapıyorlar da onda hile hurda var gibi.

Leonda 143 bin tl teklif ettim. 145 dedi. 143 satis müdürüne soracakmis.
    Muhtemelen kabul etmezler ama edene kadar devam. 4 aydır direniyorum.

Meganeda değişik şeyler oldu. açılış 170 k oldu. naptın babacim dedim Sonra hesap etti falan 145 bin TL indi bir anda. Sonra 138 k TL ye kadar çektim. Bunda bişey var gibi anlamadım.
    Pazar, pazarlığı oldu. 135 k TL ye verin hemen hesaba geçeyim dedim.
    Araç 2018 model.
    Kabul etmediler.
    Sen düşün ara beni dedim.

Valla bir 4 ay daha garenta yaparım.
    O arabalarin fiyatlari mutlaka inecek.
    Savasmaya devam ediyorum.

Edit,
    Cuma günü arabayı aldım.
    2015 model Passat CC. 1.4 tsi 150 PS dsg. 23. 420 km , 140 bin TL ye aldık. Cumadan bugüne kadar 350-400 km yol yaptım.
    Normalde ikinci el alma düşüncemiz yoktu, yukarida ki yazdığım gibi, kiralama yapıp indirimleri bekliyordum.
    Araba eşimin, teyzesinin kocasınin. 58 yaşında emekli, araba sürekli kapalı garajda duruyordu. Haftada bir kaç gün köy ve ev arası 30 km yok gidip geliyordu.
    Km düşük, kazası yok boyası yok. Kullanan adam emekli, 4 kez sadece Antalya yapmış araba. Araba 130 kmh üstüne hiç çıkmamış, bakımları vw bayisinde yapılmış.
    Arabada cam tavan Xenon far aradığım özellikler de olunca bende kaçırmadim. Eşimde beğendiği modeldi aldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 11 Ağustos 2019; 14:40:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• megane 145 e inmiş sonra 138 e düşmüş siz 135 teklif etmişsiniz.. ÖZETİ : almayacam da maksat muhabbet olsun dostlar alışverişte görünsün hesabı..135'e verseler 130 a yarın banka havalesi derdiniz muhtemelen..

Kimse 140 binlik arabada, araba alma işini 2-3 bin lira için 3-4 ay ötelemez..Almama bahanesidir bunlar yani...
    Cam tavan ama açılan sadece VAG grubunda var başka bildiğim yok. Kendini buna şartlandırıyorsan git onlardan birini al yorma kendini bu kadar. Dizel ve Otomatikte 0-100 ü 10 sn altında olan sadece iki araç var. Astra K ve 308. 150k sınırı da varsa 308 den başka alternetif yok. Bomboş araba dediğin orta donanım olan active paket bile muadil araçlardan daha dolu. Açılmıyor veya açılıyor zevk meselesi kimi açılır sever kimi panoramik. Sana hitap etmiyorsa almazsın. Hitap edeni alırsın.

308 kullandım hala kullanıyorum. 3 yıl oldu.Yol sesi lastikten kaynaklı olabilir mi acaba? Dunlop Sport SP FM 800 lastik var bende yol sesi ile ilgili hiç bir sikayetim yok. Rüzgâr sesi desen 120 ye kadar arabada damla rüzgar sesi yok. Akustik ön cam var zaten. Motor sesi desen Hdi en sessiz dizellerden.
  • Ben de gecen yazdan beri bekliyorum takip ediyorum fiyatları. 15-20 bin daha pahalanmış ortalama fiyatlar. çer çöp arabalara 150 bin istiyorlar. 2016 da 75 bine astra k almıştım, şimdi kac paradır kim bilir. Bu fiyatları hazmedemiyorum. dedigin gibi garenta ya devam dostum :) Ekim kasım gibi guncel liste bekliyorum guzel ozetlemişiniz bu arada piyasayı sagolun.
  • Yahu tofas 20 bin olmus onceden enjeksiyonlu dogan brodwaylar 6-7-8 bandindaydi yeni arac almak delilik bence sahsen yeni aracim olsa ona binmem otobusle giderim daha az masrafli olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bin-2bin tl uğruna sıfır araç almamışsınız, pazarlık üstüne pazarlık etmişsiniz, ötv indirimi bitti şimdi ikinci elini bile alamazsınız. Kime neye direniyorsunuz onu da anlamadım.

• Direnin tabi direnmek iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: elliyedi

Bin-2bin tl uğruna sıfır araç almamışsınız, pazarlık üstüne pazarlık etmişsiniz, ötv indirimi bitti şimdi ikinci elini bile alamazsınız. Kime neye direniyorsunuz onu da anlamadım.
    Hocam ben Türkiye'ye 2016 Ekim de ayak bastım. Ekim sonunda bu Leon fr i 72-75 bin TL ye satıyorlardi. Golf 1.4 tsi highline ergo koltuk gırtlak dolu 95-98 bin TL idi. Simdj ki fiyatları hazmedemiyorum.

Kur falan da. Çok yuksek rakamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nephalem

Ben de gecen yazdan beri bekliyorum takip ediyorum fiyatları. 15-20 bin daha pahalanmış ortalama fiyatlar. çer çöp arabalara 150 bin istiyorlar. 2016 da 75 bine astra k almıştım, şimdi kac paradır kim bilir. Bu fiyatları hazmedemiyorum. dedigin gibi garenta ya devam dostum :) Ekim kasım gibi guncel liste bekliyorum guzel ozetlemişiniz bu arada piyasayı sagolun.
    Bakalım ne kadar direnebilcez.
    Garenta fiyalari da yükseldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

Bu mesaj silindi.
    İkinci el zaten korkunç.
    İkinci el alırsam korkunç bir hikayenin baslangici olur gibi.

• Konu sahibini direnis gosterdigi icin tebrik ederim. Yeri geldi bende arabasiz kaldim. Bunlar olagan seyler. Fiyatlarin dusmesini istiyorsaniz direnc gostermelisiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • megane dizel icon cam tavan için çok güzel fiyat vermişler. Ağır hasar kayıtlıları ikinci el ilanlarında 100k
  • Neye direndiğini anlamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrüflüEbiTen

Bu mesaj silindi.
    Almam bende

• Egea 1.6 al geç kanka, en kötü satarsin 30 bin binip.

• Leonla yolda katur kütür gidersin. Süspansiyon denen birsey yok. İlla en sonunu almak zorunda değilsin. Misal Ford 2018 bakabilirsin. Corollara da bak.

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Normalde hiç fiyat kırıyorlar ki. Ya da 1 2 bin TL kırıyorlar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.