Şimdi Ara

arabamın benzin göstergesi değişmedi :S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
9.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 saat kadar önce aracıma 20 liralık ( malum öğrenciyiz ) benzin aldım 97 oktan.. benzin istasyonuna girmeden önce araç bilgisayarında daha 100 küsür km gider yazıyodu neyse benzini doldurduk sonra çalıştırıp yola çıktım ama bide ne görüyüm hiç bi değişiklik yok. ne benzin deposu ibresinde nede gidiliecek km de.. hiç bişi değişmemiş.. ilk defa başıma geliyo böyle bişi. daha önce alır almaz ne kadarlık aldı isem gösteriyodu.. neyse dolandım tekrar gittim istasyona ama adam elimde ki fişi göstererek almışsın bişi yapamayız dedi. biraz dolan araçla düzelir dedi. bende dolaştım ama hiç bişey değişmedi :S
    acaba hava mı bastılar yada benim göstergedemi bi arıza mı oldu :S arızadan kastımda benzin doldu arkamda araç vardı onu bekletmemek için hani aracı çalıştırmadan bazı ışıklar yanar söner ben onları beklemeden çalıştırdım aracı.. acaba o sırada bi kısadevremi oluştu.. bi anlam veremedim.

fikri olan varmı başka ? ne yapmalıyım ?

• bizim petroldede bazen böyle vakalar geliyordu ve biz eger gitmesi gerekenden az giderse deponuzu doldururuz diyorduk ama büyük ihtimalle araçtan kaynaklanıyordur bu arada eger petrol şehirlerarası bir yerdeyse her türlü şerefsizligi yapabilirler bu arada uzun yolda yakıt alan arkadaşlara tavsiyem ilinizi çıkmadan deponuzu fulleyin eger otobanda bir petrole girerseniz geri dönme ihtimaliniz olmadıgı için kötü benzin az benzin verebiliyorlar iyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: GKHN_93

bizim petroldede bazen böyle vakalar geliyordu ve biz eger gitmesi gerekenden az giderse deponuzu doldururuz diyorduk ama büyük ihtimalle araçtan kaynaklanıyordur bu arada eger petrol şehirlerarası bir yerdeyse her türlü şerefsizligi yapabilirler bu arada uzun yolda yakıt alan arkadaşlara tavsiyem ilinizi çıkmadan deponuzu fulleyin eger otobanda bir petrole girerseniz geri dönme ihtimaliniz olmadıgı için kötü benzin az benzin verebiliyorlar iyi akşamlar
    Arabanın marka, model nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

hyundai getz 1,3
  • quote:

Orijinalden alıntı: GKHN_93

bizim petroldede bazen böyle vakalar geliyordu ve biz eger gitmesi gerekenden az giderse deponuzu doldururuz diyorduk ama büyük ihtimalle araçtan kaynaklanıyordur bu arada eger petrol şehirlerarası bir yerdeyse her türlü şerefsizligi yapabilirler bu arada uzun yolda yakıt alan arkadaşlara tavsiyem ilinizi çıkmadan deponuzu fulleyin eger otobanda bir petrole girerseniz geri dönme ihtimaliniz olmadıgı için kötü benzin az benzin verebiliyorlar iyi akşamlar
    quote:

Orjinalden alıntı: GKHN_93

araçtan mı kaynaklanıyo artık görücez.. 1 saat sonra bi daha gidip bi bakıyım. hatta aracı bi sallıyım belki deponun içinde ki şey yerinden oynarda düzelir

• quote:

Orijinalden alıntı: AvalancHe_86

quote:

Orjinalden alıntı: GKHN_93

araçtan mı kaynaklanıyo artık görücez.. 1 saat sonra bi daha gidip bi bakıyım. hatta aracı bi sallıyım belki deponun içinde ki şey yerinden oynarda düzelir

Alıntıları Göster
    Pompacı almışsın bişey yapamayız demiş de; Almadan nasıl anlayacaktın böyle bir sorun olacağını?
    Nasıl bir beyin yapıları var bu insanların...

20 tl 6 litre civarında birşeye denk geliyor, ibrenin değişmemesine mekanik arıza olabilir diyeceğim... Ama yinede arabayı biraz sallayıp bir daha bi çalıştırıp bakmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadrifoglio -- 7 Mart 2009; 22:11:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

Pompacı almışsın bişey yapamayız demiş de; Almadan nasıl anlayacaktın böyle bir sorun olacağını?
    Nasıl bir beyin yapıları var bu insanların...

20 tl 6 litre civarında birşeye denk geliyor, ibrenin değişmemesine mekanik arıza olabilir diyeceğim... Ama yinede arabayı biraz sallayıp bir daha bi çalıştırıp bakmak lazım

Alıntıları Göster
    düşük miktarda benzin alınca bazen ne ibre ne de yol bilgisayarı tepki veriyor.
    sen bi 20 liralık benzin daha al.
    40 liralık benzin almış gibi hem ibre hem de yol bilgisayarın tepki verecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0C8FEE75E

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: individual

hmm mantıklı.. ben bi deneyim o zaman inş düzelir. 20 liraya yanmıyorum sadece dolandırıldım mı diye düşünmek kafamı karıştıran.. deneyip geliyorum

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: individual

hmm mantıklı.. ben bi deneyim o zaman inş düzelir. 20 liraya yanmıyorum sadece dolandırıldım mı diye düşünmek kafamı karıştıran.. deneyip geliyorum

Alıntıları Göster
    Demek ki akaryakıt satın aldırken depodaki yedek tankı da tamamen boşaltmışsın arkadaşım. 20 TL'lik benzin de ancak dişinin kovuğuna yetmiş. Bence LPG taktır ve/veya bir daha da (bu kadar az) benzin alma. Sen de, araba da 6-7 litre benzinden birşey anlamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Demek ki akaryakıt satın aldırken depodaki yedek tankı da tamamen boşaltmışsın arkadaşım. 20 TL'lik benzin de ancak dişinin kovuğuna yetmiş. Bence LPG taktır ve/veya bir daha da (bu kadar az) benzin alma. Sen de, araba da 6-7 litre benzinden birşey anlamaz.

Alıntıları Göster
    yol bilgisayarı bazen yanılabiliyor eğer öyle değilse ya şamandıra da bişey vardır yada yakıt gösstergesinde bunu anlamanın yoluda benzin almasan bile benzin düşecektir normal şartlar altında bir arabada yada daha fazla yakıt alınca anlarsın

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

aslında genelde 75-100 lira arasında alırdım.. ama bugün biraz meteliksiz çıktım evden

@individual arkadaşım teşekkür ederim dedğini yaptım ve ibre düzeldi.. ama yinede biraz azlık var 50 km kadar daha gitmesi gerekiyodu ama neyse bunada şükür

cevap yazan yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim..

• quote:

quote:

aslında genelde 75-100 lira arasında alırdım.. ama bugün biraz meteliksiz çıktım evden

@individual arkadaşım teşekkür ederim dedğini yaptım ve ibre düzeldi.. ama yinede biraz azlık var 50 km kadar daha gitmesi gerekiyodu ama neyse bunada şükür

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: AvalancHe_86

Rica ederim. Bu arada ACURA meraklısı olduğunuzu anlıyorum. ACURA'nın com.tr uzantısını bir başkası kapmış galiba, LEXUS'unkini de Avustralyalı bir domain adı kayıt şirketi tescillemiş:

Link ACURA

Link LEXUS

• quote:

quote:

Rica ederim. Bu arada ACURA meraklısı olduğunuzu anlıyorum. ACURA'nın com.tr uzantısını bir başkası kapmış galiba, LEXUS'unkini de Avustralyalı bir domain adı kayıt şirketi tescillemiş:

Link ACURA

Link LEXUS

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Link ACURA

Link LEXUS

acura marka cep telefonu bile varmış ya :D masaj aleti , zayıflama kemeri vs..

olsun olsun acura hala benim kalbimin en nadide köşesinde :) her ne kadar resmi olarak Türkiye de satılmasada

• quote:

quote:

quote:

Link ACURA

Link LEXUS

acura marka cep telefonu bile varmış ya :D masaj aleti , zayıflama kemeri vs..

olsun olsun acura hala benim kalbimin en nadide köşesinde :) her ne kadar resmi olarak Türkiye de satılmasada

Alıntıları Göster
    Adana'da diyebilirim ki Türkiye'deki en fazla ACURA marka araç parkı vardır (US Air Force POV). Haftasonları bol miktarda görebiliyoruz. İnanılmaz güzel çizgilere sahip olan ve özellikle de 90'lı yıllardaki "BULKY" ("İRİ", "ŞİŞKİN") görünüşlü modelleri ve büyük motorları ile ABD'deki zorlu otomobil piyasasına kelimenin tam anlamıyla bomba gibi düşmüştür. Aşağıdaki resim sanırım yeterince anlatıyor zaten.

• quote:

Adana'da diyebilirim ki Türkiye'deki en fazla ACURA marka araç parkı vardır (US Air Force POV). Haftasonları bol miktarda görebiliyoruz. İnanılmaz güzel çizgilere sahip olan ve özellikle de 90'lı yıllardaki "BULKY" ("İRİ", "ŞİŞKİN") görünüşlü modelleri ve büyük motorları ile ABD'deki zorlu otomobil piyasasına kelimenin tam anlamıyla bomba gibi düşmüştür. Aşağıdaki resim sanırım yeterince anlatıyor zaten.

Alıntıları Göster
    Zaten durumu halletmişsin ama ben yine de yazayım, eğer ki benzini dibine kadar bitirirsen ve sonra gidip 20liralık benzin alırsan göstergende hiç bir şey değişmeyebilir hatta range-gidilecek yol bile artmayabilir. Başıma geldi Astra'da ve Scenic'te.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya5789

Zaten durumu halletmişsin ama ben yine de yazayım, eğer ki benzini dibine kadar bitirirsen ve sonra gidip 20liralık benzin alırsan göstergende hiç bir şey değişmeyebilir hatta range-gidilecek yol bile artmayabilir. Başıma geldi Astra'da ve Scenic'te.

Alıntıları Göster
    2005 yılında bende uzun yolda bilmediğim için 20 liralık yakıt aldım ibre hiç oynamamıştı döndüm tekrar kavga ettim müdürüylede tartıştık zor bela tekrar doldurttum şerefsizlik yapanlar arada bir oluyor bu olay opet istasyonunda oldu normalde shell'den şaşmam

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

kapı kolu nerde bunun

• quote:

Orijinalden alıntı: F1SECO

quote:

kapı kolu nerde bunun

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: F1SECO

quote:

kapı kolu nerde bunun

Harbi ya kapı kolu nerde?

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan6894

quote:

quote:

kapı kolu nerde bunun

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: orhan6894

quote:

quote:

kapı kolu nerde bunun

Hocam çok cahilsiniz..Resimde göründüğü üzere belirtilen okla işaretlenmiş bölgedeki kapağı açıp kırmızı open düğmesine basıyorsun ve kapı açılıyor.Sonra yola çıkmadan artık orda kim varsa kapağı kapası için ufak bir yardım alıp yola devam ediyorsun..Oldukça pratik bir yöntem.Teknoloji sınır tanımıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: uguRnB

quote:

Orjinalden alıntı: orhan6894

quote:

quote:

kapı kolu nerde bunun

Hocam çok cahilsiniz..Resimde göründüğü üzere belirtilen okla işaretlenmiş bölgedeki kapağı açıp kırmızı open düğmesine basıyorsun ve kapı açılıyor.Sonra yola çıkmadan artık orda kim varsa kapağı kapası için ufak bir yardım alıp yola devam ediyorsun..Oldukça pratik bir yöntem.Teknoloji sınır tanımıyor..

Alıntıları Göster
    veya uzaktan kumandayla açılıyor.... bagaj kapağını açmak gibi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.