Şimdi Ara

arabam çalışmıyor acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalara herkese kolay gelsin aracım opel corsa 1.4 16 vlf gls 1998 model
    araç üst üste sorun vermeye başladı.
    aracım çalışmıyor aküye takviye yaptıgımız halde bi türlü gaz yemiyor
    aracımı aksam üstü sürerken benzinden tüpe attım ardından tekrar benzine atınca arac durdu tüpe attıktan sonra tekrar çalıştı
    aracımın tüpü sıralı sistem diego önce benzinde açlışır ısındıktan sonra tüpe gecer bu sorun bas gösterirken araç sıcaktı benzinden kolayca tüpe gectiğim için çalıştı. sonra mecbur arabayı park ettikten sonra ertesi sabah çalışmadı.
    bir kere daha böyle sorun vermişti o zaman usta bujileri ıslanmış dedi değiştirdi. bobinimde kötüydü beliydi yani çatlak vardı arıza lambası yanıodu. bobin ve bujileri değiştirdikten sonra araba çalıştı benzin pompasını kontrol etti sağlamdı.
    şimdi yine aynı problem çıktı acaba benzin filitresi buna etki ede bilirmi ? benzin filitresini kendim değiştire bilirmiyim çok yıldım ustalardan lütfen yardım edin. bu benzin filitreside tam olarak nerede yardımcı olursanız sevinirim.

• yardimci olacak kimse yokmu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • huuhuuu

• Benzin pompasından olma ihtimali çok yüksek. Arka koltukların oradan anahtarı kontak acik pozisyonuna getirdiginizde pompanin çalışma sesini dinleyin bakalım.

Filtre birçok araçta altta, depo çıkışında bulunur. Eliniz yatkinsa ve aracın altında rahatça calisabilecek bir alana sahipseniz yaparsınız.

• ses gelirse pompa calisiyor demektir degilmi ?

• benzin pompan uçmuş kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimbey2727

ses gelirse pompa calisiyor demektir degilmi ?
    Evet kontagi cevirdiginizde marsa basmadan bir sure tiz bir vınlama sesi vermeli. Ses yoksa pompa veya pompa rolesi gitmistir.

• sorunu hal ettim benzin pompasindan kaynaklaniyormus. arabaya yeni aku de taktim iyice kendine geldi. Lakin hemen arabayi elimden cikardim satim baskasina:(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.