Şimdi Ara

Megane II 1.5dCI hangi yağ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
6.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar , başlıkta açıkladım aslında yağ değiştirin uyarısı geldi 63.000 km'de hangi marka yağ ve hangi modelini koymalıyım sizce? Aslında Mobil almayı düşünüyorum ama modelini bilmiyorum 5-40 5-30? Birde mobil yağları uygun nerden bulabiliriz bunu bilen olursa yazarsa sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

• 5.40 mobil tamsentetik 4.5 litre alır
  • Clio 3 1.5 dci 65 hp aracıma ustam Petronas 5 / 30 Tam sentetik yağ koydu kutusunu birlikte açtık. Üstelik filtre dahil 75 TL 4 Lt yağ. Felaket kaçıyo yağ çok etki ediyormuş...
    Bakalim arkadaslarin dedigi gibi zamanla eksiltme yapacak mi? Onu takip edecegim.

Bilgisi ilan arkadaslar aracim 120 binde wurth enjektör temizleyici katki kullansam bir sıkıntı olur mu risk var mi? Cevap verenlere simdiden tesekkür ederim iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 7 Ekim 2012; 16:15:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: offday

Merhabalar , başlıkta açıkladım aslında yağ değiştirin uyarısı geldi 63.000 km'de hangi marka yağ ve hangi modelini koymalıyım sizce? Aslında Mobil almayı düşünüyorum ama modelini bilmiyorum 5-40 5-30? Birde mobil yağları uygun nerden bulabiliriz bunu bilen olursa yazarsa sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

merhaba
    ben o arabayı 5.5 yıl kullandım. 4,2 lt yağ kapasitesi var. daha az kullanma.
    yetkili servis Elf kullanıyordu.Garanti bitince ben dışarıda ustaya götürmeye başladım.
    Ben hep Castrol Edge 5W-40 kullandım.Çok kaliteli bir yağdır kendileri.
    Tavsiye ederim.Aracın yakıt tüketimi 0.2-0.3 km. düştü Castroden sonra.
    En son 75 tl idi,4 ltlik kutu fiyatı.Ama bu fiyat toptancıdaki fiyatı.Normalde 100+ fiyat olması lazım.
    Kesinlikle tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkrn

quote:

Orijinalden alıntı: offday

Merhabalar , başlıkta açıkladım aslında yağ değiştirin uyarısı geldi 63.000 km'de hangi marka yağ ve hangi modelini koymalıyım sizce? Aslında Mobil almayı düşünüyorum ama modelini bilmiyorum 5-40 5-30? Birde mobil yağları uygun nerden bulabiliriz bunu bilen olursa yazarsa sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

merhaba
    ben o arabayı 5.5 yıl kullandım. 4,2 lt yağ kapasitesi var. daha az kullanma.
    yetkili servis Elf kullanıyordu.Garanti bitince ben dışarıda ustaya götürmeye başladım.
    Ben hep Castrol Edge 5W-40 kullandım.Çok kaliteli bir yağdır kendileri.
    Tavsiye ederim.Aracın yakıt tüketimi 0.2-0.3 km. düştü Castroden sonra.
    En son 75 tl idi,4 ltlik kutu fiyatı.Ama bu fiyat toptancıdaki fiyatı.Normalde 100+ fiyat olması lazım.
    Kesinlikle tavsiye ederim.

Teşekkürler bilgiler için değiştireli çok oldu yağı ama bir dahakine inşallah. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.