Şimdi Ara

Arabalardan anlamayan kız arkadaşıma gelen tavsiyeler, eleştiriler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
1
Favori
13.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araba iyi durumdaysa ve kız arkadaşınız memnunsa gerisi önemli değil yok şirket aracıymış yok bilmem ne. hayırlı olsun.
  • shkoksal kullanıcısına yanıt
    aynı donanım olmuyor bence golf ün kalitesi ve konforu motoru ile fluence aynı değil. tabi ki yeni araba az km de az sorunlu almak mantıklı tercih meselesi. ama Golf ile Fluence kıyaslanma konusunda 2012 ile 2016 araba kıyaslanıyor yine Golf bir adım önde olabilir :)
  • onurfredy kullanıcısına yanıt
    Motor olarak 1.5 dCi daha iyi geliyor bana nedense. Golf 1.6 105 HP idi. Şanzıman ise DSG tam muamma :) Yine de Golf içimde ukte kaldı ne yalan söyleyim. :) Fiyatı 90bin olsa düşünmeden alırdık. 2016 Golf ile kıyaslamayı isterdim ama fiyatları 120bin üzeri. Hatta yok bile 120bin liraya :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fluance almak yeri Volvo S60 filan alsaydiniz sağlam araba kaza yoponco kirulmiyooooooo

• kmlkszhacker kullanıcısına yanıt
    Ağır hasarlı V40 vardı çok düşündük vazgeçtik

• Birine soru sormak ondan onay beklemek demektir. Siz neden birinden onay bekliyorsunuz? Bilen de konuşur bilmeyen de.
  • forumunda cılkı çıkmış.

hayırlı olsun güle güle güzel günlerde kullansın, Allah tekerine taş değdirmesin hocam. ne güzel demişsiniz "kız arkadaşım memnun kaldı, mutlu oldu" diye. gerisinin önemi yok.

@Konu Sahibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracı aldınız mı,almadıysanız A3 veya Civic'e yazık etmeyin saçma bir sebep yüzünden,şiir gibi arabalar.Aslında Golf de güzel ancak boşunu veya bir iki yaş büyüğünü alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Serdar K.

Önce senden başlayayım.

A3 Sedan dediğin araç şirket aracı olarak mimlenmemiştir.

Yakın geçmişte Fluence, Albea, halefi Linea, Pug 301 vb... özellikle beyaz renkli olanları filo kiralama şirket aracı olarak görülür.

Buradan hareketle vermiş olduğun Audi örneği boşa çıkmıştır. Keza birçok şirket beyaz yakalıları için kiralamada Passat tercih ediyor. Üstelik daha ziyade koyu renklerde. Şimdi Passat filo kiralama şirket aracı mı?

Adın çıkmışsa 9'a, ondan 1.000.000 dahi çıkarsan inmez 8'e.

Fluence filo kiralama şirket aracıydı. Devri bitti (artık üretilmiyor). Piyasada olanlarda filo çıkması ucuz yollu araçlardır. Bu iş bütçe işi. Birilerinin bütçesi buna uzanır ve bagajı, dizel motoru işine gelir alır.

Ama 100.000 TL. bütçe ile işe kalkışıp, şirket aracı damgasını yemiş, üretimden kalkmış, üstelikte hiç te feminen olmayan bir araca o kadar para verilmemeliydi diye düşünüyorum.

Soruya gelince bayanlar elbette ki şirket aracı kullanır. Hatta en çirkin araç damgasını yemiş tipsizlik skalasını alt üst eden modelleri de kullanır. Sonuçta beleş yollu ayağı yerden kesiliyor, işini görüyor, bedava geziyor, bir de üstüne maaş alıyor. Bunun zıttı nankörlüktür.

Ama bu araç şahsi aracı olunca yani para verip alınınca bir bayan için daha feminen araç olmalıydı. Örneğin Micra, SX-4, 208, İ20, Jazz. Üst segmente geçersek Pug 2008 hatta 3008, Suzuki Vitara, ASX, Tiguan vb.

Umarım evrim sürecindeki gelişmene katkıda bulunabilmişimdir...

Alıntıları Göster
    uslubuna dikkat et, terbiyesizliğe gerek yok.
    sana senin uslubunla cevap vereyim.
    o feminen dediğin 3008 ve tiguanların kaçını bayanlar kaçını erkekler kullanıyor acaba? senin kafa yapına göre kadınlar kaslı spor arabası ya da kamyonet de kullanmasın, gitsin micra kullansın. satılan micraların i20lerin jazzların 2008 3008 tiguanların kaçını erkekler kaçını bayanlar kullanıyor acaba..Hello! kaçıncı yüzyıldayız? o küçük dünyanda nasıl bir kafa yapısıyla yaşıyorsan esas senin evrimleşmeğe ihtiyacın var. ara sıra mağarandan çıkıp çevreyle interaksiyona girmeni öneririm genetikle sahip olamadığın bazı şeyleri elde edebilmen için. çünkü fenotip= genotip x çevre!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapriceClassic -- 20 Aralık 2019; 13:42:47 >

• Silenforce kullanıcısına yanıt
    Aldık hocam. A3'ten ziyade Civicler 110 bin lira civarında harika arabalardı. Artık yok o fiyatlara. :(

Hayırlı olsun

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun hocam, daha iyilerine binmek nasip olsun sizlere de.

• Klasik araba hastasi konusu. Canin bir seyler yazmak istemis olaya kiz arkadasim süsü vermissin. Türkiye de insanlar araba ile kafayi yemis..

• Araba hastası değilim, tutkunuyum.

Canım bir şeyler yazmak istedi, forumdakilerle seviyeli sohbetleri ve tartışmaları seviyorum fakat olaya kız arkadaşım süsü vermedim. İlerleyen günlerde detaylı bir test konusu da açar fotoğrafları eklerim.

Türkiye'de insanlar araba ile kafayı yememiş, fiyatların yüksekliği sebebiyle arabalara çok değer verir olmuş.

Size ilk ve son mesajımdı, cevap dahi vermek saçmaydı şu mesajınıza.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkjn

Peki bundan bize ne olması.
    Senin yorumundan bize ne?

4.5 yıl dizel manuel VW Polo kullandım.

Tamam şehir içi için güzel. Az yakan ve konforlu bir araç ama kesinlikle sorunsuz bir araba değil.

VAG grubunun tüm dizel araçlarında, 2011-2014 yılları arası kronik EGR sorunu var.

Keza bu EGR sorunu Opel markasında da mevcut.

VW 4.5 yıl tecrübe ettikten sonra 2019 Peugeot 2008 aldım. 1 aydır kullanıyorum. Bir şey söylemek için henüz erken ama araç gayet güzel.

PSA grubu donanım konusunda cömert, şanzıman konusunda sıkıntısız. VW grubu bu iki konuda PSA grubunun gerisinde.
    Kardeş sen fluence ı başka araba ile karıştırıyorsun galiba.
    Yakışıklı dediğin araba bu:
    Arabalardan anlamayan kız arkadaşıma gelen tavsiyeler, eleştiriler

Honda civic bunun yanında ferrari gibi kalır.
    Hayırlı olsun diyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: shkoksal

Hocam çok iyi bence. O güçte motor o kadar yakıyosa cidden iyi. Bakalım uzun dönem kullanım testi de atarım buraya, mesaja eklerim sizi. Yaz ile kış arasında tam 1 litre oynuyordu bizim megane'da. dci motorun karakteridir belki de. Asla ısınmıyor, ısınınca çabucak soğuyor.
    Ok hocam bekliyorum, ısı konusunun etkisini bilmiyorum ama sabah ilk çalıştırdığımda yola çıkıyorum 2-3 km sonra tam ısıya ulaşıyor.
  • ozfidelio O kullanıcısına yanıt
    Hocam düz yolda 7 km kullanıyorum hava -1 derece, motor suyu 30 dereceye anca çıkıyor.

Tam ısıya yani 90 dereceye çıksın hararet, 20 dk rölantide kalsam 45 e hatta altına düşüyor. Her dCi motorda bunu yaşadım.

• Dark_Soul kullanıcısına yanıt
    Hocam en boşunu atmışsınız insaf ya:)

Arabalardan anlamayan kız arkadaşıma gelen tavsiyeler, eleştiriler Arabalardan anlamayan kız arkadaşıma gelen tavsiyeler, eleştiriler

Bence güzel duruyor doluları :)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.