Şimdi Ara

Arabalardan anlamayan kız arkadaşıma gelen tavsiyeler, eleştiriler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
1
Favori
13.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mehmet Serdar K.

yukarıda bir iki forumdaş ta belirtmiş ama bende yerimi almadan geçmeyeyim.

Bana, bir bayan için alınmaması gerekli modelleri sırala dense, Fluence ilk beşin içinde yerini alır.

Bir Fluence'in içinde bayan varsa %99.99999999...... şirket aracı kullanıyordur NOKTA
    Sallayanlarda bugün..
  • bediboy kullanıcısına yanıt
    Tam da dediğiniz şekilde cam filmi çektirdik. Fiyatlar uçmuç Llumar ATR35'i 500'e çektirdik.

Biz de isteriz premium markalara binmeyi ama TR piyasasında en uygun araç buydu. Hoş, Mercedes alsak BMW önerecekler, Volvo alsak Audi... :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gramatik kullanıcısına yanıt
    olay budur

güzel araba allah kaza bela vermesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuhleep -- 20 Aralık 2019; 9:27:40 >
  • shkoksal kullanıcısına yanıt
    Gözünü seveyim umursama, fluence iyi bi tercih ben çok araştırdım almadan evvel 2015 model 1.5 edc şanzıman 76 bin km de touch paket gizli özellikleri açılmış aracımı 18/10/2019 da 73250 ye aldım 1 parça çizik boyası var sadece. Yani o dönemde düşününce bagajı büyük içi ferah geniş otomatiği sorunsuz parçası bol motoru bilindik (1.5 dci motoru kullanmayan markaları yazsam daha kısa sürer) başka bi araç yoktu. Gayet memnunuz biz Allah size de kaza bela vermesin.
    Ankara vay vay oto da global i 220 ye çektirdim ben
    Diğer mesajınız için de teşekkür ederim. 205-55-17 kışlık bulmak zordu ama hallettik onu da. :) 18 üretimli neredeyse sıfır Alpin 5 aldık 1500'e. Ebatları değiştirecektik içimize sinmedi.

Vay vay oto işini araştırdım forumda konusunu da okudum. Siz beğendiniz mi o filmleri, geceleyin aynalar ne kadar gözüküyor

• Yazının sonuna gelene kadar her şey güzel gidiyordu 89k ya fluence deyince güldüm bayağı kusura bakmayın. Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullansın ama bi keşke dedirtiyor insana. Az para değil çünkü :)
  • bu kadar para böyle zevksizler de oluyor işte

Şaka şaka hayırlı olsun :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    İsterseniz fotoğraf atarım önler 1 numara olduğu için güzel görünüyor kaldı ki bende miyop+astigmat var öyle düşün, vay vay oto ile resmi bi bağım yok araştırdım forumda konusu vardı gittim garanti kartıma kadar verdiler memnun ayrıldım. Bi abimiz 2.el multimedya taktırdı mesela geçen hafta c max aracına o da memnun. 255 55 16 var bende kışlık sıfır üstünde geldi. 255 60 16 alcam yazlıkları. Sizin araç icon olduğu için 17 jant sanırım.
    Teşekkür ederim ilginiz için, arkadaşlara eşe dosta tavsiye edilir mi baabında sormuştum. Edilir o zaman. :)

Hocam 255 olduğuna emin misiniz tabanın :) 205 falan olmasın

• HuoYuanJi kullanıcısına yanıt
    Valla sarı siteye bir girip bakın öyle zorlaşmış ki araç almak. 3-4 tane Fluence kaçırdık 95bin bandına, bu araç da satılırdı o fiyata. Piyasa uçup gitmiş.

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için, daha iyileri sizin olsun inşallah.

• Zeen kullanıcısına yanıt
    Zevksizlik olarak da görenler var, her şakada bir gerçeklik payı vardır.

Aynı paraya Polo vardı onu alsak en iyi arabacı biz olurduk sanırım.

Sözüm size değil, teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: shkoksal

Valla sarı siteye bir girip bakın öyle zorlaşmış ki araç almak. 3-4 tane Fluence kaçırdık 95bin bandına, bu araç da satılırdı o fiyata. Piyasa uçup gitmiş.

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için, daha iyileri sizin olsun inşallah.
    Öyle cidden piyasa saçma sapan fiyatlarla dolu. Neyse diyecek bir şey yok sonuçta alınmış tekerine taş değmesin :)
  • HuoYuanJi kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun:) Daha iyileri sizin olsun

• Bizim millete bakkaldan gofret alıcam desen kesin senin seçtiğin gofret sorunludur. Artık içinde domuz yağı mı vardır o gofreti yapmak için gorilleri mi öldürmüşlerdir kanser mi yapar enfaktüs mü geçirirsin yersen. En iyisi sormamaktır. Mis gibi audi alacakken geldiğiniz noktaya bak Şaka bir yana kazasız belasız kullanırsınız inşaallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

Ya bırakın bu ezik psikolojisini allah aşkına. Ben başkası ne der diye almıyorum arabayı. Eğer o amaçla alınıyorsa her şeye bir bahane bulunur. Etrafta yüzlerce a3 sedan var şirket aracı şimdi gidip a3 almayalım mı yani! Bu mantıkla alınacak araçlar kuş serisi toros vs kalır, garanti onlardan şirket aracı kalmamıştır kesin.

Bu arada kendinizce ders vereceğinize soruya yanıt verin. Bayan şirket aracı kullanır mı? Erkek kullanınca sorun olmuyor da bayan kullanınca mı sorun oluyor fluenci?

Alıntıları Göster
    Önce senden başlayayım.

A3 Sedan dediğin araç şirket aracı olarak mimlenmemiştir.

Yakın geçmişte Fluence, Albea, halefi Linea, Pug 301 vb... özellikle beyaz renkli olanları filo kiralama şirket aracı olarak görülür.

Buradan hareketle vermiş olduğun Audi örneği boşa çıkmıştır. Keza birçok şirket beyaz yakalıları için kiralamada Passat tercih ediyor. Üstelik daha ziyade koyu renklerde. Şimdi Passat filo kiralama şirket aracı mı?

Adın çıkmışsa 9'a, ondan 1.000.000 dahi çıkarsan inmez 8'e.

Fluence filo kiralama şirket aracıydı. Devri bitti (artık üretilmiyor). Piyasada olanlarda filo çıkması ucuz yollu araçlardır. Bu iş bütçe işi. Birilerinin bütçesi buna uzanır ve bagajı, dizel motoru işine gelir alır.

Ama 100.000 TL. bütçe ile işe kalkışıp, şirket aracı damgasını yemiş, üretimden kalkmış, üstelikte hiç te feminen olmayan bir araca o kadar para verilmemeliydi diye düşünüyorum.

Soruya gelince bayanlar elbette ki şirket aracı kullanır. Hatta en çirkin araç damgasını yemiş tipsizlik skalasını alt üst eden modelleri de kullanır. Sonuçta beleş yollu ayağı yerden kesiliyor, işini görüyor, bedava geziyor, bir de üstüne maaş alıyor. Bunun zıttı nankörlüktür.

Ama bu araç şahsi aracı olunca yani para verip alınınca bir bayan için daha feminen araç olmalıydı. Örneğin Micra, SX-4, 208, İ20, Jazz. Üst segmente geçersek Pug 2008 hatta 3008, Suzuki Vitara, ASX, Tiguan vb.

Umarım evrim sürecindeki gelişmene katkıda bulunabilmişimdir...

• i20'den Fluence'ye geçmek için çoluk çocuğa karışmak lazım.. Siz de ileriye yatırım yapmışsınız belli

Bende 207 var mesela, esnaf olarak hayatıma devam etsem Courier alırdım. Beyaz yakalı olayım desem Megane Sedan alırdım. Şantiyede bir işim olsa Duster alırdım. Tamamen ihtiyaca göre araç seçimi daha doğru olurdu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bediboy

Sallayanlarda bugün..

Alıntıları Göster
    Benim aracım 2014 Auris.

Unisex olarak görülse de aslında bir bayan için pek uygun olduğunu düşünmüyorum.

HB konseptinde Golf veya 308 daha feminendir.

Sallamaya gelince. Yorum yazacağına kapasiten ancak bu iki kelimeye yetiyor izlenimindeyim.

Bu nedenle sana ders vereceksem bu işi bedavaya yapmam. Çünkü çok uğraştırırsın.

• 25 yıllık şoförüm park sorunu yüzünden ben bile i20 micra i10 bakmaya başladımkız arkadaşın koskoca fulyansmı aldı yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shkoksal

Şaşılası bir durum gerçekten. TDK'yı açıp baktım cidden kendi kafanızdan yorum uydurdunuz. Sanki Türkçe'de 'hatunum', 'karım' gibi kelimeler yokmuşçasına gidip kadınım örneği verdiniz. Bir zihniyete tabii değilim; kadın erkek eşitliğine inanıyorum. Kadınlara da bayan diye hitap edilmesi yerine hanımefendi diye hitap edilmesi gerekir.

Sabah sabah ergen de olduk harika, kız arkadaşım dedim diye sanırım. Müstakbel eşim diye mi açsaydım acaba başlığı?

i20 ve i20 da hatchback arabadır, spor mu gerçekten?

Sizden istirham ediyorum bu muhabbeti ikili tartışmayalara çevirmeyelim, saygı çerçevesinde görüşlerimizi paylaşalım; Mehmet Bey.
    Değerli forumdaşım. Son cümlenizden hareketle ikili tartışma değil karşılıklı bilgi alış verişinin olduğu seviyeli muhabbet demek daha doğru olur kanaatindeyim.

Halk ağzı, sokak ağzı (ingilizcede Street English) olarak tabir edilen teklifsiz konuşmalarda karı, kadın, hatun kelimeleri küçümseyici parantezinde, sahip olunan mal, eşya olarak vurgulanır. "Bizim garı...." diye başlayan cümle ile, "Eşim...." diye başlayan cümle üçüncü tekil şahısı farklı değerlere koyar.

Yine konuşmada ismi bilinmeyen üçüncü tekil şahıs bir insan dişisinden bahsedilecekse bayan diye nitelenir. Eğer ismi biliniyorsa isminin arkasına "hanım" eklenir.

Bir bayan ile birebir konuşuluyorsa ve ismi bilinmiyorsa "hanımefendi" diye hitap edilir. Ancak ismi biliniyorsa isminin arkasına "hanım" eklenir.

Gelelim HB arabalara. Golf GT, Pug 106 GT, vb.. serisi araçlar nedeniyle spor olarak benimsenmiştir. Yine halk ağzında genel görüş olarak bagajı küçük olduğu için "o spor araba aileye gitmez, sedan al sen" muhabbetine nail oluruz. Yoksa 1200 cc.lik MPI motorlu İ20 elbette spor araç konseptine dahil olamaz.

Son söz olarak müstakbel eşinle ilişkini Allah tamamına erdirsin. Mutlu ve huzurlu günleriniz olsun. Sağlıcakla kal.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.