Şimdi Ara

Araba yakmıyor içiyor yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 6-9lt normal degerler trafikli sehiricinde. Menzil gostergesi kisa sureli son kullanim tarzina gire artar azalir. Sehiricinde 90 gosterir cevre toluma cikarsin biraz sonra 150 gosteriri. Yol bilgisayari menzil verisi stabil sehirdisi gidilmiyorsa cok aldatir. Menzile guvenilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karahancer2 kullanıcısına yanıt

Hocam teknik verisi bile 10/6 civarı olan arabayı ancak lpg taktırarak ekonomik kullanabilirsiniz.

• Hesabın yanlış senin. litre hesabı yap arabayı hava sıcaklığına göre 30sn den 1dk ya kadar ısıt yola öyle çık.

• hangi benzinlikten alıyorsan oraya git. atıyorum 1 no'lu pompadan benzini gırtlağına kadar doldur. sonra depo lambası yanana kadar kullan. lamba yanınca yine aynı benzinlikteki 1 no'lu pompadan yakıtı gırtlağına kadar doldur. pompanın sayacına bak, misal 42.50 lt benzin almışsın. kaç km yol yaptın? 525 km yaptın diyelim.

arabanın tüketimi= (42.50 / 525) x 100 = 8.095 lt / 100 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_emmi -- 14 Ocak 2021; 14:12:7 >
  • Benim dert yandığım konu aracın ne yaktığını öğrenmek değil menzilin bu şekilde düşmesi sanki 2.0 motor 200 beygir araç gibi davranıyor az önce menzil 350 idi sıfırladım 7km yaptım 320 oldu yani 350 yazıyorsa gideceği 150 km anca bu menzile göre bakarsak 1 lira yakıyor ortalama o anki 8.6 gözüküyor bugün doldurcam depoyu sonucu bildireceğim zaten 15 günde bitiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahancer2 -- 14 Ocak 2021; 15:38:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahancer2

Benim dert yandığım konu aracın ne yaktığını öğrenmek değil menzilin bu şekilde düşmesi sanki 2.0 motor 200 beygir araç gibi davranıyor az önce menzil 350 idi sıfırladım 7km yaptım 320 oldu yani 350 yazıyorsa gideceği 150 km anca bu menzile göre bakarsak 1 lira yakıyor ortalama o anki 8.6 gözüküyor bugün doldurcam depoyu sonucu bildireceğim zaten 15 günde bitiyor

Sübap ayarı bozulmuş olabilir, enjektörler pislenmiş olabilir, oksijen sensörü bozuk olabilir, lastiklerin havası az şekilde kullanıyor olabilirsin. iyi bir ustanın bakması laızm.

• 50 liraya 7 litre bile benzin alamıyorsun şuan.100-105 km de 7 litre gayet normal değerler.bosuna bunu değiştirmissiniz.kisin dizel benzin hepsi çok yakar kısa mesafelerde.sen nasıl 80 kurus1 lira hesapladın kardeşim mrrak ettim:))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turboyu anlarim da atmosferik araca lpgsiz bineni aklim almiyor

• Depoyu fulle

100 km yol yap

Tekrar fulle

Aldığı gaza bak

Yaptığın km ye böl

@karahancer2

• quote:

Orijinalden alıntı: en1gma

Depoyu fulle

100 km yol yap

Tekrar fulle

Aldığı gaza bak

Yaptığın km ye böl

@karahancer2

arabada LPG yok. okumadan yazıyorsun  

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_emmi

arabada LPG yok. okumadan yazıyorsun  

Alıntıları Göster

O benzinle de yapılıyor:D

• quote:

Orijinalden alıntı: en1gma

O benzinle de yapılıyor:D

Alıntıları Göster

evet benzine "gaz" deniyordu özür dilerim  

lpg'ye de mazot deniyordu. 

• Bence arabanız normal.Havalar soğuk dur kalk kısa göre 2 kat tüketim.

• Ne bileyim yakıtı kaç liradan alıyorsun ? Kuruş hesabı olmaz
  • karahancer2 kullanıcısına yanıt

7 lt benzin yolda calkaladikca veya egime gore yol bilgisayari hesabi sasiriyordur

• Denedim arkadaşlar depoyu doldurdum ( 45 litre ) 220km yaptım tekrar aldım 115 lira ( benzin 7.30 ) aldı 7km şehir içi 213 km otoban 120 kmh hızı geçmedim toplam 10km rampa vardır çıkış olarak çoğu yer düzdü 115 lira yaktı ortalama 5.9 du 5.5 oldu en son yani 52 kuruş yaktı yol bilgisayarı yalan menzil 760 depo dolduğunda km ye göre 540 olması gerekirdi ancak 450 oldu dizelde ne gösterirse onu gidiyor ama benzinlide böyle demek ki 15 litre benzin yakmış uzun yolda bile böyleyse şehir içi çok rahat 80 kuruş yakıyor demek ki...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.