Şimdi Ara

Araba için sahte alarm...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
6.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bizim buralarda hırsızlık vs gırla. O yüzden arabaya önlem olarak şöyle sahte bi alarm takayım diyorum caydırıcı olsun diye. Yani sadece kırmızı yanıp sönen bi led ön tarafa. İnternette büssürü sitede var ama hepsi aynı mavi ışıklı garip bişey, ve kocaman yani hırsız onu direk anlar alarm olmadığını. Sizin önereceğiniz birşey var mı? Alarm önermeyin çünkü hem taktırmakla uğraşmak istemiyorum hem de o kadar param yok.

• elektronikciye git bi yanıp sönen led al kırmızı renk birde 9 voltluk pil sonra bunu kablo ile koy istdiğin bi yere kabloyuda gizle pilide bi yere skala tamam işte

Yada bi filp filop defresi gibi bişey yap , elektronikten anlıyorsan

benim aklıma bu geldi, sahte alarm ilk defa senden duydum yani
  • Bizim burda gündüz vakti adamlar ev soyuyor sen ne dion abicim.Adam soymak istedikten sonra istersen yalancı şöför koy içine
  • ELEKTRONİKÇİYE (RADYO TV TAMİRCİSİ) GİT.
    YANIP SÖNEN 12 VOLTLA ÇALIŞAN, 1 LED İSTEDİĞİNİ SÖYLE. TEK BİR DİRENÇLE LEDİ YANIP SÖNER HALE GETİRMEK MÜMKÜN. PİLE FALAN GEREK YOK. 12 VOLTLA ÇALIŞIR...

quote:

Orjinalden alıntı: Hamza Ertüm

Arkadaşlar bizim buralarda hırsızlık vs gırla. O yüzden arabaya önlem olarak şöyle sahte bi alarm takayım diyorum caydırıcı olsun diye. Yani sadece kırmızı yanıp sönen bi led ön tarafa. İnternette büssürü sitede var ama hepsi aynı mavi ışıklı garip bişey, ve kocaman yani hırsız onu direk anlar alarm olmadığını. Sizin önereceğiniz birşey var mı? Alarm önermeyin çünkü hem taktırmakla uğraşmak istemiyorum hem de o kadar param yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: roverci

ELEKTRONİKÇİYE (RADYO TV TAMİRCİSİ) GİT.
    YANIP SÖNEN 12 VOLTLA ÇALIŞAN, 1 LED İSTEDİĞİNİ SÖYLE. TEK BİR DİRENÇLE LEDİ YANIP SÖNER HALE GETİRMEK MÜMKÜN. PİLE FALAN GEREK YOK. 12 VOLTLA ÇALIŞIR...

quote:

Orjinalden alıntı: Hamza Ertüm

Arkadaşlar bizim buralarda hırsızlık vs gırla. O yüzden arabaya önlem olarak şöyle sahte bi alarm takayım diyorum caydırıcı olsun diye. Yani sadece kırmızı yanıp sönen bi led ön tarafa. İnternette büssürü sitede var ama hepsi aynı mavi ışıklı garip bişey, ve kocaman yani hırsız onu direk anlar alarm olmadığını. Sizin önereceğiniz birşey var mı? Alarm önermeyin çünkü hem taktırmakla uğraşmak istemiyorum hem de o kadar param yok.

onuda dicektimde araçta bağlantıyı nasıl yapacak direk aküden mi alcak enerjiyi, yoksa çakmak yerinden mi.

pil daha basit diye dedim

• ya niye sahte alarm hırsızlar onuda biliyorlar arabaya vurmaya başlıyorlar ötmedimi gece gelip götürüyorlar

boşver zaten alarmı immoblizeri bile kıran hırsızlar var bizim bi arkadaşın 2004 model e200ünü götürmüşler
  • al bi baston kilit.geceleri takarsın.onu kırmakla uğraşmaz heralde hırsız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: okanisilak

al bi baston kilit.geceleri takarsın.onu kırmakla uğraşmaz heralde hırsız.

cd çalar radyo filan nolcak
  • quote:

Orjinalden alıntı: nicaleus

quote:

Orjinalden alıntı: okanisilak

al bi baston kilit.geceleri takarsın.onu kırmakla uğraşmaz heralde hırsız.

cd çalar radyo filan nolcak

eskiden kızaklı teypler vardı şimdi varmıdır bilmiyorum aracın orjinal teybini kullanıyorum

cd çalar ı da alırsın kızaklı teypler gibi eve çıkarırsın

• Bir arkadaş cupe sinin içine albert isimli boxerini koyup hırsız elini içeri daldırdığı an gece hırsızın can hırdaş kopan etinin çığlığını duymak için tavşan uykusuna yatardı.... bi zaman geldi hayvanı araç içinde tutmak sorun oldu sorunu extradan oyun kemikleri çözdü... bir süre sonra bu da yetmeyince araca biribirilerini oyalaması için ikinci boxer girdi ... bu taa ki ikinci hayvan hamile kalana kadar sürdü ... arkadaşta sonunda alarmın yavruların bakımından daha ucuza geleceğini düşündü..................................he he
  • arkadaşlarne olacak diyorsunuz iki gün önce arabama girdiler yaklaşık 60 araç içerisinden benimkine
    niye mi;
    alarm yok diye orada yanıp sönen bir led olsaydı camı kırmayı denemezdi.benimde 25 YTl mal olmazdı.(çıkma cam ile o paraya mal oldu yenisini 55 ytl)
    yorgunluğuda cabası
    bende elektronikciden yanan sönen ledlerden aldım.dün takmaya çok uğraştım ama (çokbeceriksizim) takamadım.bugün elektrikciye götürüp taktırmayı deneyeceğim.
    orada yanan bir led caydırabiliyor.
  • dün taktırdım.çok güzel oldu.Elektronikçiden yanan sönen ledlerden aldım.Birde direnci seri bağladım.arabanın aküsüne bağladım.devamlı yanıp sönüyor.
    caydırıcılık ta mükemmel oldu.Birde baston kilit aldım.geceleri onuda takıyom.
  • bi işe yaramaz. benim eski arabada pioneer teyp vardı. çaldılar. sonra alarm taktırdım ve daha bi üst model pioneer. alarm her gece ötüyordu. bir gece teybi çaldılar. bir daha hiç ötmez oldu.
    iyi bir teyp taktırdın mı gerçeği bile hiçbir işe yaramazzz...
  • benim arabadaki teyb çok iyi bir marka olduğunu düşünmüyorum.Tevion diye bir marka yurtdışından gelme Cd çalarlı etse etse 200 anca.(Denizli'de hırsızlık olaylarının bu kadar arttığını düşünmüyordum.)pioneer,kenwood vb bir marka da değil çalıpta kime satacak diye düşünüyodum ama kazın bacağı öyle değilmiş.ne bulurlarsa götürüyorlarmış.
  • YAA BİZİM palioda alarm vardıda noldu herif alrmı bağıttıra bağıttıra götürdü arabayı! gerçi sonra bulundu ama !hırsıza karşı alınacak tek önlem arabayıda ewe götürmek heralde!!!!!!
  • ynılmıyorsm carrefouruda bötyle hazır led var yanıp sönüyor biara 8 ytl idi ama kendim yapacam diyorsan elektonikçilerde ledlerden al m yanıp sönenden al ucuna 1 k'lık direnç bağlan birazda kablo san 1 ytl'ye mal olur bağlamaya gelince kapı açılınca iç lambayı yakan buton var şöfer tarafınında onu bul buna giden kabloya bağla kü i,le uğraşma eger güzel kabloyu bulursan kapıyı açınca lamba söner kapı kapnınca yeniden yanar yukarıdaki lambadanda kumanda ede bilirsin takılırsan yaz yardımcı olurum benim 2 arabamana yapmıştım yıllarca çalıştılar aküyede zararı yok herkes alarm var zannediyordu halada yanıyodur
  • 50 ytl ye alarm var hepsiburada.da maddi durum yeterse bence ledden daha mantıklı.
  • Bence de bölesi daha mantıklı. Led alıp 10-15 milyon harcicaana 30-40 milyona bile alarm bulabilirsin bence direk alarm al...

quote:

Orjinalden alıntı: ugrvw

50 ytl ye alarm var hepsiburada.da maddi durum yeterse bence ledden daha mantıklı.
  • valla ben bastondan kilitten yanatim

teyip te zaten kizakli eski (arabayla aynı yaşta) bi payneer )nasıl yazılıyodu bu yaw)
  • yanıp sönen ledler dirençle beraber 50 Ykr.Kabloda 1 YTL oldu sana 1,5 YTL başka bir masrafı yok.Taktırma işine gelince alarmcılara 5 YTl ver taktır. yada kendin uğraş 2 tane ledi bu yolda harca toplam maliyet 3 YTL.Öyle 15 20 liraya mal olacak şeyler değil.
    Arkadaşların dediği gibi çalacaklarsa hiç alarm bile dinlemiyorlar.alıp götürüyorlar.Baston kilit takmak en iyisi.Onu çözen var mı acaba?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.