Şimdi Ara

Appstore 'çok fazla Http yönlendirmesi' sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaslar, cihazim iphone 4. Iki gun once 5.1.1 den 6.1 e guncelleyip evo jb yaptiktan sonra appstore da sorunlar olmaya basladi. Dun aksam one cikanlar a tikladigimda itunes store'a baglanilamiyor hatasi aliyordum bu sabahta ise kategorilere tiklamaya calistigimda cok fazla http yonlendirmesi hatasiyla karsilasiyorum. Bu sorunu nasil cozebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayni sorun bendede var. telefon 4S surum 6.1.1 jb yok. Ornegin uygulama yukleyecegim arama yapip buluyorum uygulamanin icine girince ayni o sizin bahsettiginiz sorunla karsi karsiya kaliyorum.

Apple iyiden iyiye isin suyunu cikarmaya basladi. iOS 6 hic iyi gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Riobolt

Ayni sorun bendede var. telefon 4S surum 6.1.1 jb yok. Ornegin uygulama yukleyecegim arama yapip buluyorum uygulamanin icine girince ayni o sizin bahsettiginiz sorunla karsi karsiya kaliyorum.

Apple iyiden iyiye isin suyunu cikarmaya basladi. iOS 6 hic iyi gelmedi.

Hocam restore edip geri yukleme yapmadan denediniz mi? Belki bizim yedeklerde sorun vardir. Hotmail ios a geldiginde benim eski pop adresiyle mailleri alamiyordum silip kayit edince duzelmisti mesela

Jb sorunu olmasa tekrar restore edecegim ama cok uzun suruyor

• tr'ye özel bir sorun olduğunu düşünüyorum benimde başıma geldi
  • Dünden beri aynı sorunla bende karşılaşıyorum. En popüler sekmesine tıkladığım anda o hatayı alıyorum. Cihaz iPad 2 6.1 Jailbreak'li. Sizde hangi kategorilerde çıkıyor ? Yüklü olan tweakler neler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AytugArgun

Dünden beri aynı sorunla bende karşılaşıyorum. En popüler sekmesine tıkladığım anda o hatayı alıyorum. Cihaz iPad 2 6.1 Jailbreak'li. Sizde hangi kategorilerde çıkıyor ? Yüklü olan tweakler neler ?

Öne çıkanlar olsun Popüler bölümü olsun kategoriler sekmesine giremiyorum, lockinfo sbsettings ve bbsettings yüklü sadece. Başlarda buna benzer olarak ilk defa cydia repolarımın tamamını ekleyemedim, çok fazla repo ekli gibisinden bi hata vermişti. Şimdi restore ettim ve evo jb yi tekrar yaptım sorun ortadan kalktı. Birazdan tekrar yükleyip kapatıp açıcam telefonu bakalım sorun acaba tweaklerden mi kaynaklanıyor yoksa repolar yüzünden mi

@*GameOver* Tr ye özel değil bugün bi kaç arkadaşımda denedim açıldı sorun sanırım jb'den kaynaklanıyor

Bu arada hava durumu da açılmıyordu şimdi açıldı. İyice kıllanmaya başladım lockinfo yüzünden olabilir mi diye.

edit: bu sefer de evo 1.3 update ile yaptım, iki gün önce 1.2 ile denemiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryso -- 13 Şubat 2013; 18:32:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryso

quote:

Dünden beri aynı sorunla bende karşılaşıyorum. En popüler sekmesine tıkladığım anda o hatayı alıyorum. Cihaz iPad 2 6.1 Jailbreak'li. Sizde hangi kategorilerde çıkıyor ? Yüklü olan tweakler neler ?

Öne çıkanlar olsun Popüler bölümü olsun kategoriler sekmesine giremiyorum, lockinfo sbsettings ve bbsettings yüklü sadece. Başlarda buna benzer olarak ilk defa cydia repolarımın tamamını ekleyemedim, çok fazla repo ekli gibisinden bi hata vermişti. Şimdi restore ettim ve evo jb yi tekrar yaptım sorun ortadan kalktı. Birazdan tekrar yükleyip kapatıp açıcam telefonu bakalım sorun acaba tweaklerden mi kaynaklanıyor yoksa repolar yüzünden mi

@*GameOver* Tr ye özel değil bugün bi kaç arkadaşımda denedim açıldı sorun sanırım jb'den kaynaklanıyor

Bu arada hava durumu da açılmıyordu şimdi açıldı. İyice kıllanmaya başladım lockinfo yüzünden olabilir mi diye.

Cydia repoları ve tweakleri ekleyememe nedeniniz yoğunluk olabilir diye düşünüyorum. Ancak bu sorun sizinde dediğiniz gibi tamamen evasi0n jb ile ilgli olabilir. Siz restore ile ve 1.3 eva ile sorunu çözdüğünüzü belirtiyorsunuz. Biraz zahmetli olacak ama bende tek tek tweakleri silip sorunu onlarda arayacağım. Bir de sormak istediğim bir konu shift+restore yöntemi ile mi restore ettiniz ? Restore ederken herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Cydia repoları ve tweakleri ekleyememe nedeniniz yoğunluk olabilir diye düşünüyorum. Ancak bu sorun sizinde dediğiniz gibi tamamen evasi0n jb ile ilgli olabilir. Siz restore ile ve 1.3 eva ile sorunu çözdüğünüzü belirtiyorsunuz. Biraz zahmetli olacak ama bende tek tek tweakleri silip sorunu onlarda arayacağım. Bir de sormak istediğim bir konu shift+restore yöntemi ile mi restore ettiniz ? Restore ederken herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ?

yok hayır direk telefonu itunes'a bağlayıp geri yükleme yaptım, sabah da eposta kutusuna 1.3 güncellemesi gelmişti hadi dedim onunla yapayım bu sefer, şuan telefon kaymak gibi çalışıyor
    Tweakleri silmeye uğraşma derim 1 saatimi aldı ama en azından şuan doğru dürüst çalışıyor. Appstore'a düzgünce girebiliyorum herhangi bi problem çıkmadı, hava durumu uygulamasını açabiliyorum, mail bile düzgün. bi tek biteyouriphone reposunu ekleyemedim ama sanırım yoğunluktan olabilir dediğiniz gibi, çok fazla APT var uyarısı yapıyor repoyu eklemeye kalkışınca.

şuan hiç bir sorun yok kapatıp açtım bi kaç defa telefonu tamamen.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yok hayır direk telefonu itunes'a bağlayıp geri yükleme yaptım, sabah da eposta kutusuna 1.3 güncellemesi gelmişti hadi dedim onunla yapayım bu sefer, şuan telefon kaymak gibi çalışıyor
    Tweakleri silmeye uğraşma derim 1 saatimi aldı ama en azından şuan doğru dürüst çalışıyor. Appstore'a düzgünce girebiliyorum herhangi bi problem çıkmadı, hava durumu uygulamasını açabiliyorum, mail bile düzgün. bi tek biteyouriphone reposunu ekleyemedim ama sanırım yoğunluktan olabilir dediğiniz gibi, çok fazla APT var uyarısı yapıyor repoyu eklemeye kalkışınca.

şuan hiç bir sorun yok kapatıp açtım bi kaç defa telefonu tamamen.

Tam restore için herşeyi hazırlamıştım ki, son bır kez daha denemek istedim ve şansıma sorun kendiliğinden düzelmiş. Girebildiğim bütün kategorilere de girdim ve aynı sorunla tekrar karşılaşmadım. Ama sanırım yine de 1.3 evasi0n ile tekrar jailbresk yapmak daha sağlıklı olacak. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar aynı hata bendede var jbsiz iphone 5 kullanıorm cok arastırdım ve sonunda mevzuyu kendim cozdum öncelikle ayarlar app store itunes kısmına girip en üstten kimliginize tıklayıp kimligimi gösteri secioruzdaha sonra acılan kısımda ulke bolgeyi united states secioruz ileri dioruz sonra app store acıoruz bizi abd store karsılıyor daha sonra tekrar ayarlar app kimligine gelip cıkıs yap diyoruz sonra tekrar aynı app kimlik ile oturum acıoruz sonra app storu acıoruz uyarı verip bizi tr app store yonlendirecegini soyluyor okey diyoruz ve sorun ortadan kalkıyor emege saygı :)
  • dostum çok teşekkür ederim işe yaradı
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

tr'ye özel bir sorun olduğunu düşünüyorum benimde başıma geldi

Her gün giriyorum Appstore'a bende hiç olmadı böyle birşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaçak Yolcu

quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

tr'ye özel bir sorun olduğunu düşünüyorum benimde başıma geldi

Her gün giriyorum Appstore'a bende hiç olmadı böyle birşey

bende hergün giriyorum zaten ama gel gelelim bazen oluyor biraz mantık yürütsen sorunu çözersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 4 Eylül 2013; 14:19:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.