Şimdi Ara

App Store'dan ücretli bir şey satın alamama sorunu (Türkiye Geneli Problem)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
10.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple hesabına önceden kredi yüklemiş tüm kullanıcılar, Apple'dan herhangi bir şey satın alamıyor. Oyun, uygulama, film, albüm satın almaları hata veriyor. Apple Müzik aboneliği yenilenmiyor. Satın alma işlemi tamamlanamadı hatası veriyor. Türkiye'deki bütün herkesi etkiliyor sorun ve 10 gündür bir çözüm bulamadılar, Apple'dan soğudum.

Her gün başka bir Apple Destek çalışanıyla görüşüyorum, hepsinin durumdan haberi var ama yabancı Apple mühendislerine bağlıyız onlardan haber bekliyoruz çok ekstrem bir durum bu yaşanan diyorlar. Bilgi de vermiyorlar, teknoloji editörleri de haber yapmıyor nedense.

Bu kadar amatörce bir hata yakışmadı. Bu kadar uzaması da çok garip.

Haberi yapıldı:https://www.webtekno.com/turkiye-app-store-dan-satin-alma-sorunu-yasaniyor-h52043.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nakahella -- 27 Ağustos 2018; 16:20:59 >

• bende apple tv den film satın alacağım dün akşamdan beri satınalma işlemi tamamlanamadı hatası veriyor biraz önce apple m.h ile görüştüm hesapta 3663 tl bakiye var satın almada hata veriyor dedim 3 gündür global bir sorun var irlanda dan cevap bekliyoruz diyorlar inşallah bakiyelere çökmezler
  • Dark Reaver kullanıcısına yanıt
    Sorun Türkiye genelinde yaşanıyor, bakiyesi olan tüm Apple kullanıcıları etkilenmiş Apple Destek elemanları da onaylıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nakahella -- 27 Ağustos 2018; 16:25:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nakahella

Sorun Türkiye genelinde yaşanıyor, bakiyesi olan tüm Apple kullanıcıları etkilenmiş Apple Destek elemanları da onaylıyor.
    itunes de 4k filmlerde bayram indirimi var indirim bitmeden sorunu çözerler inşallah
    Valla ben 5 gün önce almayı denedim alamadım. Hâlâ bekliyoruz bakalım. Umarım çözerler.

İşin gıcık yanı şu, Apple kredisi ekleyeyim dedim olacak mı diye şak diye ekledi. Karttan parayı rahatça çekti yani. Uygulama oyun film alamıyoruz sadece, güncelleme falan gelecektir.

• Evet ben de bugün müşteri hizmetleri ile görüştüm, global bir sorun var 3-4 gün sonra deneyin dediler.
    5 gündür sorun sürüyor ve hala 3-4 gün sonra deneyin deniyor.

Bütün bayram evdeyiz, bari film keyfi yapalım dedik o da nasip olmayacak herhalde!
  • W.Amadeus kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle bence ülkemizle alakalı bir problem. Yabancılarda da olsaydı haber olurdu.

• Amerikan yaptırımlarına Apple’da dahil oldu mu acaba Türkiye ye kısıtlama mı getiriyorlar Bende de aynı sorun var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben sorunsuz şekilde bugün uygulama satın aldım iki adet. Belki sizde bakiye olduğu için yaşanıyordur sorun. Ben direk kredi kartı ile ödeme yapıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

Ben sorunsuz şekilde bugün uygulama satın aldım iki adet. Belki sizde bakiye olduğu için yaşanıyordur sorun. Ben direk kredi kartı ile ödeme yapıyorum.
    sorun zaten mevcut hesaptaki bakiyeyi kullanamamak kredi kartı ile alımda sorun yok ama mevcut bakiye varsa kartıda kullandırtmıyor
  • ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt
    Bakiyeden de çekmiyor kredi kartı internete açık sorunsuz limiti yüksek ama gene de çekmiyor bugün Apple destek ile görüştüm.İrlandadan cevap bekliyoruz mağaza krediniz yüksek kredi kartı olarak hiçbir sorun yok sorun Apple kaynaklı bize geri dönüş olunca biz de size geri dönecek iz dediler Tr’de bazı hesaplarda var genel olarak değil zaten bu sorun umarım bir an önce çözülür yoksa Apple Music kullanamayacağım

• seyhmus21 kullanıcısına yanıt
    Aynen geçen hafta aradım ben hâlâ haber bekliyoruz diyorlar. Salak salak işler.

• Tam Apple forumuna soru soracaktım şimdi burada gördüm 2 gündür benimde başıma böyle bir sorun geldi. Geçen gün 25 TL iTunes & App Store hediye kartı aldım. Kodu kullan dedim girdim kartı kabul etti tabii ama albüm almaya gelince tıklıyorum hata veriyor. Neden olduğunu çözemedim PC’de iTunes’tan bir tane şarkı alayım dedim parasını çekti satın aldı. Ama telefondan izin vermiyor yardımcı olur musunuz ?

• BurakTirpanli kullanıcısına yanıt
    Bize Apple yardım etmiyor biz nasıl sana yardım edelim. :) Düzelmesini bekliyoruz Apple ile iletişime siz de geçin süreci hızlandırsınlar.

• Bir albüm alamadık acaba ürüne göre değişiyor mu bu ? Bilgisayardan satın aldım ama telefondan olmuyor. Bende şeyden şüphelendim geçenlerde maaş kartından şarkı aldım 2 tane 2 TL tutuyor toplam. Kartın içinde kalmamış 1.98 TL çekebilmiş. 1 kuruşu avans hesaptan çekmiş eksiye düşmüş dedim herhalde ödemeyi tam almadı bakıyorum bakıyorum birşey de gözükmedi sinir oldum.

• BurakTirpanli kullanıcısına yanıt
    Tek şarkı olunca satın alıyor onun haricinde film oyun uygulama alınmıyor. Albüm de alınmıyor demek ki.

• selam arkadaşlar akşam üstü apple irlanda dan geri dönüş yaptılar sorun sadece türkiye de hesabında bakiye bulunan kullanıcılarda mevcutmuş araştırma yapıyoruz en kısa sürede sorun giderilecek dediler ama zaman belli değil
  • zam gelecektir kesin

Bilgi için teşekkürler. Çok saçma bir sorun ama bu kadar uzun sürmesi ve Türkiye'ye özel olması çok saçma.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.