Şimdi Ara

Apple ve ‘Planlı Eskitme' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: *GameOver*

Aynen benim 6s plus iOS 9.3.4 telefon daha yüklemeden tribe girdi Apple Store açılmıyor %5 kala şarj kapanıyor gerçekten şaşırtmaya başladı bu

bende iphone 5 var 9.3.5 ve o dediklerinin hicbiri bende olmuyor.ya sen yanlis birseyler yapiyorsun ya da kullanmayi bilmiyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • technoB T kullanıcısına yanıt
    Aynen ilk apple cihazım tam bilemedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: technoB

bi bitmediniz gitti.sen planli eskitme diye konuyu android tarafina acman lazim asil.4-5 senelik android tel kullandin mi hic ? kullanmassin cunku rehbere girerken bile kasiyor.iphone 5 kullaniyorum hala stabil.planli eskimedi gitti maalesef ....

İlk mesajın son kısmını okursan samsung bölümüne de aynı konuyu açtığımı görürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı çekiç

quote:

Orijinalden alıntı: technoB

bi bitmediniz gitti.sen planli eskitme diye konuyu android tarafina acman lazim asil.4-5 senelik android tel kullandin mi hic ? kullanmassin cunku rehbere girerken bile kasiyor.iphone 5 kullaniyorum hala stabil.planli eskimedi gitti maalesef ....

İlk mesajın son kısmını okursan samsung bölümüne de aynı konuyu açtığımı görürsün.

okumaya deger bulmadigimdandir ... bu konuyu buraya acman yanlis

• iPhone kullanmadan öncesinde 4-5 sene samsung akıllı telefonları kullanmıştım. En son note 4 den 6s e geçiş yaptım. Note 4 ü aldığımda android 4.4.4 kitkat sürümü ile gelmişti. O sıralar android 5 lollipop çıkmıştı ve bu güncellemeyi abartısız 7 aydan fazla beklemiştik. Samsung güncelleme ve teknik servis konusunda kendisini toparlasa gerçekten şuankinden daha cok tercih edilir. Şuanda 6s kullanıyorum iphone u uzun süredir deneyimlemek istediğim için aldım. Şuana kadar herşeyi ile memnunum ama iki sistem arasında da sorunlar var. Kusursuzluk yok iki platformda da. Hangi işletim sistemi işinize daha çok yarıyorsa o seçilmeli.

Güncelleme konusunda birşey daha söylemek istiyorum. Şirketlerin cihazları yavaşlatması hoş birşey değil tabii ki ama hangimiz şuanki devirde bi telefonu kullanılmıyacak dereceye gelene kadar kullanıyoruz. En fazla 2-3 yıl sonra satıp bi üst modele geçiyoruz. Bunda da pazarlama konusunda başarılı oldukları gerçeği var. İhtiyacımız olmayan şeyleri ihtiyaç haline getiriyoruz. Sosyal medya kullanmak için büyük paralar harcıyoruz.

4s 5s 6s ve iPad Air kullandım bugüne kadar. Tüm cihazlarım İpad haric her zaman günceldi. Birinci elden deneyimlerime göre konuşuyorum. İpad cihazımı iOS 9 a kadar guncellemedim ve kutudan çıkan iOS 7 haliyle çok daha iyiydi. Kimseyi yönlendirmiyorum isteyen istediği gibi kullanır. Ancak güncellemeyle cihazlar çöpe dönüyor bu bi gerçek.

• quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

4s 5s 6s ve iPad Air kullandım bugüne kadar. Tüm cihazlarım İpad haric her zaman günceldi. Birinci elden deneyimlerime göre konuşuyorum. İpad cihazımı iOS 9 a kadar guncellemedim ve kutudan çıkan iOS 7 haliyle çok daha iyiydi. Kimseyi yönlendirmiyorum isteyen istediği gibi kullanır. Ancak güncellemeyle cihazlar çöpe dönüyor bu bi gerçek.

kardes sana hayal dunyanda mutluluklar ancak insanlari bu kadar yanlis yonlendirmeyin.cop oluosa git android cihaz kullan inanilmaz donanimli telefonlar var 4gb ram 20 mp kamera , 2k ekran , snapdragonlu islemciler vs.cop olmaz hic o zaman

Sana da acil şifalar anlayışı kit kardeşim. Ben iOS 5.0.1 den beri tüm ara ve ara sürümleri kullandim, bi bildiğimiz var. İsteyen istediğini yapar diyoruz hala cevap veriyorsun işsiz misin nesin yürü git

• quote:

Sana da acil şifalar anlayışı kit kardeşim. Ben iOS 5.0.1 den beri tüm ara ve ara sürümleri kullandim, bi bildiğimiz var. İsteyen istediğini yapar diyoruz hala cevap veriyorsun işsiz misin nesin yürü git

belli oluyor sende cikip sacma sacma seyler yazma ozaman cvbini alirsin.neyse ogreneceksiniz zamanla

• quote:

Bu kesinlikle doğru. Ne kadar iPhone kullandıysam her güncellemede istisnasız yavaşlama vs sorunlar oldu. iPhone 7 aldım, cihazın basına birşey gelmezse asla güncellemeyi düşünmüyorum, kutudan ciktigi gibi kullanacağım. Uygulamalari da güncellemeyi bıraktım açıkcası.

Katılmıyorum bu yoruma.

• Zaman o telefonu üretenide kullananıda eskitiyor zaten, i5 ios 10.02 yüklü 9 a asla geri dönüş yapmam. ilk ios 10 4 saat zor görüyordum şimdi 5 saat.
  • Yeni ürüne teşvik her marka tarafından yapılan bir şey. Eskiden ios sürümleriyle gelen özellikleri cihaz "kaldıramayacaksa" eskisine vermiyorlardı. Şimdi kaldırabileceği özellikleri kasıtlı vermiyorlar ve 3-4 sene sonra kullanımı aksatma durumu 2-3 e düştü ne yazıkki. Bugün ilkkez iPhone 7 ve 7Plus ı inceleme şansı buldum bir mağazada ve elime aldığımda o heyecanı bulamadım.(5 ilk çıktığında, 6 ilk çıktığında elime alınca bir heyecan, yeni cihaza geçmek için bir istek uyandırırdı) E insanlara yeni cihaz satmadan nasıl para kazanacaklar? iPhone 4s-5 ler çıktıkları zamanlar piyasada telefon mu vardı? Şimdi 10 yaş üstü herkesin akıllı telefonu var neredeyse. Piyasa doydu ve gerilemeye başladı. Yeni çok yaratıcı bir fikir ortaya çıkmadıkça akıllı telefon piyasası zamanla kuruyacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: cedric...

Güncelleme almıyo demedim aldıkları 2. güncellemede sorun çıkarmaya başlıyo dedim. Alo diyip mesaj atamıyosun işte bi arama geliyo telefon kitleniyo cevaplıyamıyosun bile. En basit örneği note 5 de son güncelleme ile hızlı şarj özelliği çalışmaz oldu aylardır bu böyle düzeltmedilerde ve daha nice sorunlar baş gösterdi şimdi uzatmaya gerek yok. Yavaşlıyo dediğin iphonda 3 yıl kullandıktan sonra yavaşlıyo kaldıki zaten 4. yıla telefonun modasıda geçiyo bataryasıda ölüyo. Şuan ios 10 ile 5s bile gayet hızlı stabil çalışırken daha ne istiyosunuz anlamadım.
    sallama oyle birsey yok android telefonlarda

ayrica android cihazlar dortte bir parasina ayni isi goruyorken sizin sisirilmis fiyatli iphone telefonlarinizi neden alayim ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 21 Eylül 2018; 19:54:32 >
  • Samsung durduğu yerde eskiyor , İphone ömrü güncellemelere rağmen daha uzun.

Ayrıca şu yavaşlatma muhabbetlerinin ortaya çıkışı sonrası pilden kaynaklı vs açıklamaları ve ios 12’nin odaklandığı stabilite/hız gibi şeylerin (kısa süreli bile olsa) tüketicilere yaradığını düşünüyorum

Herşeye rağmen 5s’i örnek alırsak ios 8-9-10 da hep stabil çalışan bir telefondu 3-4 sene iyi bir zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TedMosby -- 21 Eylül 2018; 20:8:51 >
  • apple urunleri kullananlar ya telefondan bilgisayardan anlamayan teknoliji cahili insanlar ya da sirf gorgusuzluk yapmak icin o markayi alip acik acik soylemeyen ama bunun yerine uzun omurlu falan diye sallayan insanlar

size tavsiyem kendinizi kaziklatmayin cunku atacaginiz hava orta sinif ezik arabanizdan girdiginiz ortamlardaki insanlarin haberdar olacagi zamana kadar surer. o araba ortaya cikinca fakir oldugunuz da kabak gibi ortaya cikmis olur. tipki donerci de calisan adamin kolundaki cakma rolex misali ezilirsiniz. arkanizdan ezige bak ayaginda pantolon yok telefonu sekiz bin liralik iphone derler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 21 Eylül 2018; 20:15:34 >
  • HACl kullanıcısına yanıt
    Böylelerinin varlığı herkesçe kabul edilmekle birlikte sendeki bu kuyruk acısıda hani olsa bende isterdim yapardım ama o kadarınıda yapamıyorum der gibi olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: TedMosby

Böylelerinin varlığı herkesçe kabul edilmekle birlikte sendeki bu kuyruk acısıda hani olsa bende isterdim yapardım ama o kadarınıda yapamıyorum der gibi olmuş
    ben durumla ilgili tespitte bulunuyorum siz yasca kucuk ergenleri ve hatta yasitim olan ama ergen kalmis olanlari bilgilendiriyorum.

hepimiz acikca biliyoruz ki, sirf bu forumu kullanabilecek, internet parasi odeyebilecek durumda olan birisi bile imkanlarini zorlayarak da olsa (senin gibilerin yaptigi gibi) gider alir bir iphone o da masanin ustune koyar. ama herkes sizin gibi hayal dunyasinda yasamiyor mesele su ki

uc kurusluk telefonla statu atlayamazsiniz. cunku balonunuz kisa surede patlar ve yere sert inersiniz vesselam

• HACl kullanıcısına yanıt
    Yaşımı nerden biliyorsun ? Sen kaç yaşındasın ? Sen ne kadar bilinçlisin ? Sen kimsin ?

Bunların hepsini herkes biliyor ama sizin dile getiriş şekliniz kuyruk acınız varmış gibi ben sadece bunu vurguladım ve sizde tekrarladınız :)

• quote:

Yaşımı nerden biliyorsun ? Sen kaç yaşındasın ? Sen ne kadar bilinçlisin ? Sen kimsin ?

Bunların hepsini herkes biliyor ama sizin dile getiriş şekliniz kuyruk acınız varmış gibi ben sadece bunu vurguladım ve sizde tekrarladınız :)
    ben senden daha akilli ve bilgili biriyim :)

• quote:

biliyorsan o zaman karsi cikmana ve kisisel satasmana da gerek yoktu ama yarana tuz basmis olmaliyim ki hemen ustune alinip vik vik etmeye basladin :)

yarasi olan gocunur diyorum. yaran var ki gocundun ve kafa utuluyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 21 Eylül 2018; 22:33:8 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.