Şimdi Ara

Apple Tv3'ü Plex Media Server ile Kullanma (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
25
Favori
28.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim plex media serverim da çalışmıyor artık ve apple tv de bi işe yaramaz oldu. güncelleme sonrası çalışmama probleminin çözümünü bilen var mı lütfen yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: smurf

Apple tv 3 lerde de bu yöntem geçerli mi A microUSB cable to attach to your AppleTV diye birşey yazıyor. atv3 te usb girişi yok

Dikkatli bakın: Hdmi çıkışının hemen altında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

quote:

Apple tv 3 lerde de bu yöntem geçerli mi A microUSB cable to attach to your AppleTV diye birşey yazıyor. atv3 te usb girişi yok

Dikkatli bakın: Hdmi çıkışının hemen altında.

Evet haklısın dostum. Ama verdiğin linkte yazılanlardan pek bişey anlamadım.
  • Plex kesınlıkle calısmıyor mu son durum nedır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

Plex kesınlıkle calısmıyor mu son durum nedır

Valla ben de bekliyorum biri çözüm üretse artık
  • az once bende baktım apple tv guncellenmiş ne ara guncellendı anlamadım bıze sormadan guncellenıyor sanırım...

dreampowder hocam bu yontemı nasıl yapcaz

http://langui.sh/2013/08/27/appletv-ssl-plexconnect/
  • ender E kullanıcısına yanıt
    Ben Mac üzerinden Apple Configurator kullanarak yaptım. Şu an sorunsuz çalışıyor.

Takıldığım bir detayı paylaşayım, aynı şeyden vakit kaybetmeyin. Terminalden girdiğimiz komutta - olarak algıladığım bir karakter aslında ~ olmalıymış, bu bana bayağı vakit kaybettirdi. ( ...~/Desktop/trailers.pem... )

not: ~ karakteri Mac'te alt+N ile yazılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

Ben Mac üzerinden Apple Configurator kullanarak yaptım. Şu an sorunsuz çalışıyor.

Takıldığım bir detayı paylaşayım, aynı şeyden vakit kaybetmeyin. Terminalden girdiğimiz komutta - olarak algıladığım bir karakter aslında ~ olmalıymış, bu bana bayağı vakit kaybettirdi. ( ...~/Desktop/trailers.pem... )

not: ~ karakteri Mac'te alt+N ile yazılıyor.

ustad gmail talk var ordan konusalım ben windowstan halledemedim :(
  • quote:

evet gecerli...

turuncum nickli arkadasın yardımlarıyla tekrar plex kullanılır duruma geldi...
  • Modeme usb girişinden hard disk bağladım. iPad üzerinde XBMC kurdum apple tv 3 üzerinden görüntüyü tv ye aktardım.Torrent ile indirdiğim filmleri modeme bağlı diske kaydediyorum.Türkçe altyazıyı opensubtitles üzerinden otomatik indiriyor zaten XBMC
  • Bu plexpass olayında para vermek zorundamıyız yoksa kütüphane bölümü açılmıyor plexde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: santana007

Bu plexpass olayında para vermek zorundamıyız yoksa kütüphane bölümü açılmıyor plexde?

plexpass nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: obiwanpazzini

Modeme usb girişinden hard disk bağladım. iPad üzerinde XBMC kurdum apple tv 3 üzerinden görüntüyü tv ye aktardım.Torrent ile indirdiğim filmleri modeme bağlı diske kaydediyorum.Türkçe altyazıyı opensubtitles üzerinden otomatik indiriyor zaten XBMC

Ben de bugün olayı 1 adım ileriye taşdım, annemin monitörü kırılmış asus eee clamshell laptopunun tamir ücreti kendisinden pahalı olduğundan xbmcubuntu kurdum, televizyona hdmi üzerinden bağladım, apple tv imiş, vs. imiş formatmış hiçbir derdim kalmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

quote:

Orijinalden alıntı: santana007

Bu plexpass olayında para vermek zorundamıyız yoksa kütüphane bölümü açılmıyor plexde?

plexpass nedir?

Linkden plexi yüklediğimde 127.0 lı web açmaya çalıştığımda plexpass diye birşey çıkıyor yoksa açılmıoyr anlamadım bu ücretsiz değil mi?
  • Plex'e filmlerimi ekleyemiyorum neden olabilir? Film klasörümü ekle diyorum bir şey yapmadan bekliyor öyle kalıyor.
  • Kaç saat oldu sorun ne bulamadım yardımcı olacak birileri varmı acaba?
     Apple Tv3'ü Plex Media Server ile Kullanma
  • Bir süre uzak kaldım, 1 haftadır da Apple Tv'yi açmış değilim. @santana07 myPlex ve Plex Media Server farklı. Plex ücretsiz, doğru sürümü indirdiğinden emin misin?
    Bu son güncellemeyi yaptın mı? Birkaç mesaj yukarda Apple Configurator ile yapılan bir işlem var.
    @Albus Dumbledore Bu sorun devam ediyor mu ? Hiç denk gelmedim buna. Plex için Okuma-Yazma izinlerinde mi sıkıntı var bilmiyorum. Film klasörü ekledikten sonra kütüphaneyi yenileyince ne yapıyor?
  • Evet o ilk plex pass sorununu çözdüm yukrıda anlatılan işlemi yapıp profilde yükledim ama yukardaki dos da yer alan şekilde mi sürecin devam etmesi gerekiyor yoksa orada bir hata varda ben mi görmüyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslında bu konuda " turuncum " nickli arkadaşımız çok deneyımlı...
    aslında yeni yöntemi şöyle düzgün cümlelerle burda anlatsanız sanırım cok faydalı olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

Vallahi arkadaşlar 3 gündür plex ile uğraşıyorum. Önceden beri kullanmakta olduğum air video server ile ikisini beraber kullaıp karşılaştırma imkanım oldu:

Air Video Server avantajları:

1- Air video server kurulumu yaklaşık 2 dakika sürüyor. programı kuruyorsunuz, sonra isteğinize göre tüm harddiski, yada belli klasörleri paylaştırıyorsunuz ve işiniz bitiyor.
    2- Transcodingi bariz bir şekilde plex'e göre kta kat daha hızlı. Air video server ile aynı video'yu açtığımda plex uzun süre transcodinge başlayamazken air video server anında başlıyor.
    3- Filmlerim ve dizilerim aynı klasördeydi. plex te bunları tanımlatmak için ayrı ayrı movies ve tv shows diye iki kütüphane oluşturmam gerekti. ayrıca birçok dizi ve filmi birbirine karıştırdı, hatta alakasız isimlerle coverlar yükledi.
    4- Plex te library güncellemeleri yavaş. Air video da bu tarz işlerle uğraşmamışlar klasörde ne varsa gösteriyor zaten. bir nevi file explorer.
    5- Plex connect'in adam olması için bana kalırsa 4-5 ay daha bekleyip olgunlaşması gerekiyor.
    6- Ruby, vs.. gibi şeyler kurmanıza gerek yok, ayrıca uygulama içerisinde herhangi bir ön ayar ouşturmanıza gerek yok.
    7- Altyazı encodingleriyle uğraşmanıza gerek yok kendisi otomatik olarak encodingini ayarlıyor. (plex te sadece utf8 destekliyor, bu yüzden bütün altyazı dosyalarımı utf8'e çevirmem gerekiyor en iş olarak)

Plex'in güzel yanları:

1- Eğer becerebilirse çok güzel film bilgilerini toplayıp cover resmini güncelliyor.
    2- Herhangi bir harici ios cihazına ihtiyaç duymuyor, doğrudan apple tv kumandasıyla bütün kütüphanenize erişiyorsunuz.
    3- Altyazıları air video 'ya göre çok çok daha güzel görüntülüyor, boyutunu da ayarlayabiliyorsunuz.
    4- Plex daha çok bir medya kütüphanesi uygulaması olarak düşünülmüş, çok güzel bir veritabanı olşturuyor, aktörler, film türleri, vs.. gibi.

Sonuç olarak bana kalırsa plex connect'in daha olgunlaşması gerek. Ve amacınız sadece film seyretmek ise air video server kullanmak daha mantıklı gözüküyor. Evli ve tepemce gezen bir çocuğum olmasa plex connectin kodlarını inceleyip kendime göre düzenlemeye falan çalışıcam ama benim durumumda zaten akşamları kendime kalan 1-1.5 saatlik zamanda bu işlerle uğraşmak bana eziyet geldi açıkçası..

Plex ile uğraşacak vaktiniz varsa aslında çok eğlenceli bir hobi projesi gibi. ama vaktiniz benim gibi darsa tek derdiniz video izlemek ise o zaman seçim air video oluyor bana kalırsa.

Merhaba,
    Air video sizin tavsiyenizle kullaniyorum teşekkurler, live Transcoding değil, videolari önce Transcode edip oyle izlemek istersek, altyazilari ekliyemedim ? nasıl yapabilirim acaba ?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.