Şimdi Ara

Apple Tv3'ü Plex Media Server ile Kullanma (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
25
Favori
28.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Exe dosyası olmadığından dolayı böyle bir "yönetici olarak çalıştır" seçeneği gelmiyor maalesef.
  • badtrip kullanıcısına yanıt
    Doğru, şöyle bir deneyin. Pyton'u kurduğunuz yerde phyton.exe dosyası var. Ona sağ tıklayıp Özellikler'e gelin. Yukarıdaki sekmelerden Uyumluluk'u seçin ve altta yönetici olarak çalıştır var. Onu onaylayıp kapattıktan sonra PlexConnect.py'yi çalıştırmayı deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakida -- 14 Temmuz 2013; 9:23:21 >
  • jakida J kullanıcısına yanıt
    Denedim,nedense aklıma gelmedi bunu denemek ama yine de sonuç değişmeyecekti..

Olmadı :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtrip -- 14 Temmuz 2013; 10:05:41 >
    skype açık mı ? kapayıp bir de deneyin.
    Olmazsa, bir dos penceresi açın veya çalıştır'a cmd yazın.
    "net stop was /y" (tırnaklar olmadan) yazın ve daha sonra plexconnect'i çalıştırın. Bu da olmazsa yine tırnaklar olmadan "net stop HTTP" yazın. Bakalım ne olacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakida -- 14 Temmuz 2013; 10:24:13 >
    usta bu işlemi biraz daha açar mısın?

command prompt penceresine gelip ilk dediğini yazınca hata ekranı ile karşılaşıyorken, ikincisinde port 80 i kullanan programları görüyorum...
    do you want to continue this operation Y/N sorusuna yes deyince, access denied cevabı geliyor.

Herkes yapıp da bir tek benim makinamda bu arızayı çıkardığına göre sorun bende olsa gerek.
    Ama başkaları da aynısıyla karşılaşabilir :(
  • Windows'u administrator olarak kullanmıyorsun galiba böyle bir sorun olmaması gerekir. Port 80'inde engelleyen bir şey var.
    ilk yazdığım Microsoft Internet Information Server'ı sonlandırmak içindi bazen bilgisayarlarda bu oluyor. İkincisinde access denied vermesi senin oturum açma tipinle ilgili sanırım.

Şöyle dene, Setting.py ve Settings.cfg dosyalarını metin editörüyle açıp port_webserver'ı 80 yerine 81 yapar mısın
    Son hali ile "no servers discovered mesajı aldım"

80 e geri dönünce önceki hataya geri döndüm.
    İlk değiştirdiklerin 81'de kalsın. Bir de WebServer.py'yi metin editörüyle açıp en altta #222. satırda Port_WebServer var onu da 81 yapıp dener misin ?
    İşyerindeyim, Apple tv önümde olmayınca zor oluyor, belki bu sefer çözülür, yılmak yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakida

quote:

Orijinalden alıntı: rccol

Elinize sağlık.
    süper özellik.

Bu arada qnap yada synlogy gibi nas cihazlarda linux çekirdek var ve bunlarda hem plex server hem phyton kurulabiliyor.
    Eksik kalan tek kısım bahsettiğiniz connect programı.

Bu konuyla ilgili fikriniz varmı ?

Synology için PlexConnect mevcut.

https://www.dropbox.com/s/vf61dm6qzy01y3e/plexconnect_noarch_0.1-2.spk

Denemedim ancak Nas'a Plex Media Server'ı kurduktan sonra linkteki Plexconnect'i yükleyince çalışıyormuş.

Merhaba üstad.
    Dosyayı çekip kurmak istediğimde pyton un 2.7.3.3 versiyonunu kurun önce diyor.
    Ama synology de 2.7.3.0014 yüklü

ilgili versiyonuda ulamadım.

yinede teşekkürler.

• rccol kullanıcısına yanıt
    Selam,
    https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhqU12yGv_OxdC1VYjYtMmRiSlVReVZhNVBLZ0JxSmc#gid=07
    Yukarıdaki linkteki listeden uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsin.

http://www.synocommunity.com/packages
    Burada da sayfanın aşağısına inince Phyton'un daha yeni versiyonu mevcut.

• Hocam süpersin.
  • navi-x yükleyince o video da gözüken fox sport gibi kanalların hepsi seyredilebiliyor mu
  • hasanbenli H kullanıcısına yanıt
    Hayır, kanalların hepsi şu an olmuyor. Canlı Tv'ler için uzantısı *.m3u8 olmalı. Filmler için de *.mp4'ler oynatılabiliyor. En iyisi Navi X-Treme'den kendi playlist'ini hazırlayıp bulduğun linkleri oraya eklemek (Fox Sport, ESPN, NBA Tv gibi kanallar için de bu tip linkler bulunabiliyor). Çünkü diğer kullanıcıların kanallarında rtmp, rtsp, http vs linkleri de mevcut. Plex Media Server'a eğer bu tip yayınlar için transcode seçeneği gibi bişey eklerlerse olur. Jailbreak olmadığından hala durum böyle.
  • quote:

Hayır, kanalların hepsi şu an olmuyor. Canlı Tv'ler için uzantısı *.m3u8 olmalı. Filmler için de *.mp4'ler oynatılabiliyor. En iyisi Navi X-Treme'den kendi playlist'ini hazırlayıp bulduğun linkleri oraya eklemek (Fox Sport, ESPN, NBA Tv gibi kanallar için de bu tip linkler bulunabiliyor). Çünkü diğer kullanıcıların kanallarında rtmp, rtsp, http vs linkleri de mevcut. Plex Media Server'a eğer bu tip yayınlar için transcode seçeneği gibi bişey eklerlerse olur. Jailbreak olmadığından hala durum böyle.

Plex Media Server'a webbrowser gibi bir uygulama yuklenebılıyormu... apple tv uzerınde sörf yapmak için
  • ender E kullanıcısına yanıt
    Hayır, jailbreak yapılabilen Apple Tv2'de de öyle bir şeye rastlamadım.
  • quote:

Hayır, jailbreak yapılabilen Apple Tv2'de de öyle bir şeye rastlamadım.

olur mu canım apple tv2 kullandım.. jb ile uzerınden direkt Webbrowser ile giriliyordu..
  • ender E kullanıcısına yanıt
    Evet biraz araştırınca gördüm. Forumlarda Apple Tv2'de çoğunluk XMBC'ye yoğunlaşmış, ben de Apple Tv2'yi hiç görmeyip kullanmayınca bilmeden konuşmuşum
  • Vallahi arkadaşlar 3 gündür plex ile uğraşıyorum. Önceden beri kullanmakta olduğum air video server ile ikisini beraber kullaıp karşılaştırma imkanım oldu:

Air Video Server avantajları:

1- Air video server kurulumu yaklaşık 2 dakika sürüyor. programı kuruyorsunuz, sonra isteğinize göre tüm harddiski, yada belli klasörleri paylaştırıyorsunuz ve işiniz bitiyor.
    2- Transcodingi bariz bir şekilde plex'e göre kta kat daha hızlı. Air video server ile aynı video'yu açtığımda plex uzun süre transcodinge başlayamazken air video server anında başlıyor.
    3- Filmlerim ve dizilerim aynı klasördeydi. plex te bunları tanımlatmak için ayrı ayrı movies ve tv shows diye iki kütüphane oluşturmam gerekti. ayrıca birçok dizi ve filmi birbirine karıştırdı, hatta alakasız isimlerle coverlar yükledi.
    4- Plex te library güncellemeleri yavaş. Air video da bu tarz işlerle uğraşmamışlar klasörde ne varsa gösteriyor zaten. bir nevi file explorer.
    5- Plex connect'in adam olması için bana kalırsa 4-5 ay daha bekleyip olgunlaşması gerekiyor.
    6- Ruby, vs.. gibi şeyler kurmanıza gerek yok, ayrıca uygulama içerisinde herhangi bir ön ayar ouşturmanıza gerek yok.
    7- Altyazı encodingleriyle uğraşmanıza gerek yok kendisi otomatik olarak encodingini ayarlıyor. (plex te sadece utf8 destekliyor, bu yüzden bütün altyazı dosyalarımı utf8'e çevirmem gerekiyor en iş olarak)

Plex'in güzel yanları:

1- Eğer becerebilirse çok güzel film bilgilerini toplayıp cover resmini güncelliyor.
    2- Herhangi bir harici ios cihazına ihtiyaç duymuyor, doğrudan apple tv kumandasıyla bütün kütüphanenize erişiyorsunuz.
    3- Altyazıları air video 'ya göre çok çok daha güzel görüntülüyor, boyutunu da ayarlayabiliyorsunuz.
    4- Plex daha çok bir medya kütüphanesi uygulaması olarak düşünülmüş, çok güzel bir veritabanı olşturuyor, aktörler, film türleri, vs.. gibi.

Sonuç olarak bana kalırsa plex connect'in daha olgunlaşması gerek. Ve amacınız sadece film seyretmek ise air video server kullanmak daha mantıklı gözüküyor. Evli ve tepemce gezen bir çocuğum olmasa plex connectin kodlarını inceleyip kendime göre düzenlemeye falan çalışıcam ama benim durumumda zaten akşamları kendime kalan 1-1.5 saatlik zamanda bu işlerle uğraşmak bana eziyet geldi açıkçası..

Plex ile uğraşacak vaktiniz varsa aslında çok eğlenceli bir hobi projesi gibi. ama vaktiniz benim gibi darsa tek derdiniz video izlemek ise o zaman seçim air video oluyor bana kalırsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 17 Temmuz 2013; 22:23:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

Vallahi arkadaşlar 3 gündür plex ile uğraşıyorum. Önceden beri kullanmakta olduğum air video server ile ikisini beraber kullaıp karşılaştırma imkanım oldu:

Air Video Server avantajları:

1- Air video server kurulumu yaklaşık 2 dakika sürüyor. programı kuruyorsunuz, sonra isteğinize göre tüm harddiski, yada belli klasörleri paylaştırıyorsunuz ve işiniz bitiyor.
    2- Transcodingi bariz bir şekilde plex'e göre kta kat daha hızlı. Air video server ile aynı video'yu açtığımda plex uzun süre transcodinge başlayamazken air video server anında başlıyor.
    3- Filmlerim ve dizilerim aynı klasördeydi. plex te bunları tanımlatmak için ayrı ayrı movies ve tv shows diye iki kütüphane oluşturmam gerekti. ayrıca birçok dizi ve filmi birbirine karıştırdı, hatta alakasız isimlerle coverlar yükledi.
    4- Plex te library güncellemeleri yavaş. Air video da bu tarz işlerle uğraşmamışlar klasörde ne varsa gösteriyor zaten. bir nevi file explorer.
    5- Plex connect'in adam olması için bana kalırsa 4-5 ay daha bekleyip olgunlaşması gerekiyor.
    6- Ruby, vs.. gibi şeyler kurmanıza gerek yok, ayrıca uygulama içerisinde herhangi bir ön ayar ouşturmanıza gerek yok.
    7- Altyazı encodingleriyle uğraşmanıza gerek yok kendisi otomatik olarak encodingini ayarlıyor. (plex te sadece utf8 destekliyor, bu yüzden bütün altyazı dosyalarımı utf8'e çevirmem gerekiyor en iş olarak)

Plex'in güzel yanları:

1- Eğer becerebilirse çok güzel film bilgilerini toplayıp cover resmini güncelliyor.
    2- Herhangi bir harici ios cihazına ihtiyaç duymuyor, doğrudan apple tv kumandasıyla bütün kütüphanenize erişiyorsunuz.
    3- Altyazıları air video 'ya göre çok çok daha güzel görüntülüyor, boyutunu da ayarlayabiliyorsunuz.
    4- Plex daha çok bir medya kütüphanesi uygulaması olarak düşünülmüş, çok güzel bir veritabanı olşturuyor, aktörler, film türleri, vs.. gibi.

Sonuç olarak bana kalırsa plex connect'in daha olgunlaşması gerek. Ve amacınız sadece film seyretmek ise air video server kullanmak daha mantıklı gözüküyor. Evli ve tepemce gezen bir çocuğum olmasa plex connectin kodlarını inceleyip kendime göre düzenlemeye falan çalışıcam ama benim durumumda zaten akşamları kendime kalan 1-1.5 saatlik zamanda bu işlerle uğraşmak bana eziyet geldi açıkçası..

Plex ile uğraşacak vaktiniz varsa aslında çok eğlenceli bir hobi projesi gibi. ama vaktiniz benim gibi darsa tek derdiniz video izlemek ise o zaman seçim air video oluyor bana kalırsa.

air video apple tv de nasıl kullanılıyor ki

• +1
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.