Şimdi Ara

Apple Tv3'ü Plex Media Server ile Kullanma (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
25
Favori
28.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ender

quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

Vallahi arkadaşlar 3 gündür plex ile uğraşıyorum. Önceden beri kullanmakta olduğum air video server ile ikisini beraber kullaıp karşılaştırma imkanım oldu:

Air Video Server avantajları:

1- Air video server kurulumu yaklaşık 2 dakika sürüyor. programı kuruyorsunuz, sonra isteğinize göre tüm harddiski, yada belli klasörleri paylaştırıyorsunuz ve işiniz bitiyor.
    2- Transcodingi bariz bir şekilde plex'e göre kta kat daha hızlı. Air video server ile aynı video'yu açtığımda plex uzun süre transcodinge başlayamazken air video server anında başlıyor.
    3- Filmlerim ve dizilerim aynı klasördeydi. plex te bunları tanımlatmak için ayrı ayrı movies ve tv shows diye iki kütüphane oluşturmam gerekti. ayrıca birçok dizi ve filmi birbirine karıştırdı, hatta alakasız isimlerle coverlar yükledi.
    4- Plex te library güncellemeleri yavaş. Air video da bu tarz işlerle uğraşmamışlar klasörde ne varsa gösteriyor zaten. bir nevi file explorer.
    5- Plex connect'in adam olması için bana kalırsa 4-5 ay daha bekleyip olgunlaşması gerekiyor.
    6- Ruby, vs.. gibi şeyler kurmanıza gerek yok, ayrıca uygulama içerisinde herhangi bir ön ayar ouşturmanıza gerek yok.
    7- Altyazı encodingleriyle uğraşmanıza gerek yok kendisi otomatik olarak encodingini ayarlıyor. (plex te sadece utf8 destekliyor, bu yüzden bütün altyazı dosyalarımı utf8'e çevirmem gerekiyor en iş olarak)

Plex'in güzel yanları:

1- Eğer becerebilirse çok güzel film bilgilerini toplayıp cover resmini güncelliyor.
    2- Herhangi bir harici ios cihazına ihtiyaç duymuyor, doğrudan apple tv kumandasıyla bütün kütüphanenize erişiyorsunuz.
    3- Altyazıları air video 'ya göre çok çok daha güzel görüntülüyor, boyutunu da ayarlayabiliyorsunuz.
    4- Plex daha çok bir medya kütüphanesi uygulaması olarak düşünülmüş, çok güzel bir veritabanı olşturuyor, aktörler, film türleri, vs.. gibi.

Sonuç olarak bana kalırsa plex connect'in daha olgunlaşması gerek. Ve amacınız sadece film seyretmek ise air video server kullanmak daha mantıklı gözüküyor. Evli ve tepemce gezen bir çocuğum olmasa plex connectin kodlarını inceleyip kendime göre düzenlemeye falan çalışıcam ama benim durumumda zaten akşamları kendime kalan 1-1.5 saatlik zamanda bu işlerle uğraşmak bana eziyet geldi açıkçası..

Plex ile uğraşacak vaktiniz varsa aslında çok eğlenceli bir hobi projesi gibi. ama vaktiniz benim gibi darsa tek derdiniz video izlemek ise o zaman seçim air video oluyor bana kalırsa.

air video apple tv de nasıl kullanılıyor ki

iphone/ipad ile videoyu açtıktan sonra airplay ile

• Ooo araya bir apple ürünü daha girecek daha zahmetli iş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ooo araya bir apple ürünü daha girecek daha zahmetli iş

evet tek dezavantajı bu ama zaten evinizde başka apple ürünü yoksa appletv almak ta çok saçma geliyor bana. apple tv nin tek can alıcı özelliği diğer apple ürünlerinden airplay yapmak, yoksa o paraya gider adam gibi western digital live veya popcorn gibi çok daha zahmetsiz çalışan cihzları almakta fayda var.

Airplay yapıldığında telefon üzerinden herhangi bir işlemci gücü veya ekstra pil harcanmıyor, bağlantı direkt ana bilgisayar ve appletv üzerinden devam etmeye başlıyor. telefon daha çok bir uzaktan kumanda olarak kullanılıyor.
  • @dreampowder Plex için yazdıklarına katılıyorum.
    Film ve dizi isimlerinde noktalama işaretleri, kısaltma yapılması, ingilizce olmaması gibi şeyler yanlış görüntülemelere sebep olabiliyor. Gelişir mi veya ne kadar gelişir bilmiyorum. Çünkü 2 aşamalı bu da hem media server hem de plexconnect'in uyumu gerekiyor.
    Çok film indiren ama işlerden indirdiklerimin anca 5'te 1'ini izleyebilen biri olarak aktörlere göre, film türlerine göre sıralayabilmek ve menüsünde gezinmek hoşuma gidiyor. En çekici özelliği de bu zaten. Jailbreaksiz Apple Tv'te sadece bir alternatif oldu yoksa meşakkatli yani uğraşması.

Geçenlerde bir Amerikan DNS'i buldum. 23.21.182.24 Netflix ve Hulu için unblock-us gibi uğraştırmıyor da. Paralı üyelikleri ama nette bu sitelerin şifreleri bulunuyor biraz arayınca. Denemek isteyen olursa pm'den yazsın yollarım şifre. Netflix cidden güzelmiş devasa bir arşivi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: jakida

@dreampowder Plex için yazdıklarına katılıyorum.
    Film ve dizi isimlerinde noktalama işaretleri, kısaltma yapılması, ingilizce olmaması gibi şeyler yanlış görüntülemelere sebep olabiliyor. Gelişir mi veya ne kadar gelişir bilmiyorum. Çünkü 2 aşamalı bu da hem media server hem de plexconnect'in uyumu gerekiyor.
    Çok film indiren ama işlerden indirdiklerimin anca 5'te 1'ini izleyebilen biri olarak aktörlere göre, film türlerine göre sıralayabilmek ve menüsünde gezinmek hoşuma gidiyor. En çekici özelliği de bu zaten. Jailbreaksiz Apple Tv'te sadece bir alternatif oldu yoksa meşakkatli yani uğraşması.

Geçenlerde bir Amerikan DNS'i buldum. 23.21.182.24 Netflix ve Hulu için unblock-us gibi uğraştırmıyor da. Paralı üyelikleri ama nette bu sitelerin şifreleri bulunuyor biraz arayınca. Denemek isteyen olursa pm'den yazsın yollarım şifre. Netflix cidden güzelmiş devasa bir arşivi var.

Bu da çok güzelmiş, peki bu sitelerde altyazı desteği olarak türkçe imkanımız var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 18 Temmuz 2013; 13:55:56 >

• dreampowder kullanıcısına yanıt
    Maalesef yok, ancak bunu Apple kısıtlıyor. Apple Tv'de Ayarlar'a girip, Ses ve Video'yu seçtiğimizde çıkan menüde Altyazı dili seçeneğinde Türkçe yok :( Diğer dilleri seçip Netflix'te film-dizi açınca seçilen dildeki altyazı çıkıyor izlerken.
  • Bir de Rusların Tv kanalları için yaptığı DNS var: 62.75.229.47
    Birkaç gün önce çalışıyordu kanallar ama şimdi çalışan sayısı azalmış belki devamı gelir. Ben not aldım. Premier Lig'i falan veren kanal olursa güzel olur :)
  • bu DNS olayı iyiymiş. bizim XBMC türk ekibine söylesekte onlarda Dizi Film için bize DNS ayarı cekse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakida

Maalesef yok, ancak bunu Apple kısıtlıyor. Apple Tv'de Ayarlar'a girip, Ses ve Video'yu seçtiğimizde çıkan menüde Altyazı dili seçeneğinde Türkçe yok :( Diğer dilleri seçip Netflix'te film-dizi açınca seçilen dildeki altyazı çıkıyor izlerken.

Aslında artık omlası gerek apple tv itunes store da tonlarda türkçe içerik var?
  • quote:

quote:

Vallahi arkadaşlar 3 gündür plex ile uğraşıyorum. Önceden beri kullanmakta olduğum air video server ile ikisini beraber kullaıp karşılaştırma imkanım oldu:

Air Video Server avantajları:

1- Air video server kurulumu yaklaşık 2 dakika sürüyor. programı kuruyorsunuz, sonra isteğinize göre tüm harddiski, yada belli klasörleri paylaştırıyorsunuz ve işiniz bitiyor.
    2- Transcodingi bariz bir şekilde plex'e göre kta kat daha hızlı. Air video server ile aynı video'yu açtığımda plex uzun süre transcodinge başlayamazken air video server anında başlıyor.
    3- Filmlerim ve dizilerim aynı klasördeydi. plex te bunları tanımlatmak için ayrı ayrı movies ve tv shows diye iki kütüphane oluşturmam gerekti. ayrıca birçok dizi ve filmi birbirine karıştırdı, hatta alakasız isimlerle coverlar yükledi.
    4- Plex te library güncellemeleri yavaş. Air video da bu tarz işlerle uğraşmamışlar klasörde ne varsa gösteriyor zaten. bir nevi file explorer.
    5- Plex connect'in adam olması için bana kalırsa 4-5 ay daha bekleyip olgunlaşması gerekiyor.
    6- Ruby, vs.. gibi şeyler kurmanıza gerek yok, ayrıca uygulama içerisinde herhangi bir ön ayar ouşturmanıza gerek yok.
    7- Altyazı encodingleriyle uğraşmanıza gerek yok kendisi otomatik olarak encodingini ayarlıyor. (plex te sadece utf8 destekliyor, bu yüzden bütün altyazı dosyalarımı utf8'e çevirmem gerekiyor en iş olarak)

Plex'in güzel yanları:

1- Eğer becerebilirse çok güzel film bilgilerini toplayıp cover resmini güncelliyor.
    2- Herhangi bir harici ios cihazına ihtiyaç duymuyor, doğrudan apple tv kumandasıyla bütün kütüphanenize erişiyorsunuz.
    3- Altyazıları air video 'ya göre çok çok daha güzel görüntülüyor, boyutunu da ayarlayabiliyorsunuz.
    4- Plex daha çok bir medya kütüphanesi uygulaması olarak düşünülmüş, çok güzel bir veritabanı olşturuyor, aktörler, film türleri, vs.. gibi.

Sonuç olarak bana kalırsa plex connect'in daha olgunlaşması gerek. Ve amacınız sadece film seyretmek ise air video server kullanmak daha mantıklı gözüküyor. Evli ve tepemce gezen bir çocuğum olmasa plex connectin kodlarını inceleyip kendime göre düzenlemeye falan çalışıcam ama benim durumumda zaten akşamları kendime kalan 1-1.5 saatlik zamanda bu işlerle uğraşmak bana eziyet geldi açıkçası..

Plex ile uğraşacak vaktiniz varsa aslında çok eğlenceli bir hobi projesi gibi. ama vaktiniz benim gibi darsa tek derdiniz video izlemek ise o zaman seçim air video oluyor bana kalırsa.

air video apple tv de nasıl kullanılıyor ki

bilgisayarınıza sunucusunu ve i-cihazınıza da uygulamasını kuruyorsunuz. bu sayede apple tv olmasa bile evinizde bilgisayarınızda hangi filmler varsa hepsini ipad veya iphone'dan izleyebilirsiniz. bunları apple tv'ye yansıttığınız zaman da tv'nizden izleyebiliyorsunuz. plex'le bir pc, bir apple tv, bir de tv yeterliyken air video'da ilaveten bir iphone ya da ipad'e ihtiyacınız var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balcis -- 22 Temmuz 2013; 15:56:18 >

• başka bir gelişme varmı bu yöntemde... ayrıca ios 7 apple tv ye gelecek mi?
  • emeğinize sağlık APPLE TV 3 denedim sorunsuz oldu.
  • başka bir gelişme varmı bu yöntemde... ayrıca ios 7 apple tv ye gelecek mi?
  • ender E kullanıcısına yanıt
    Bir gelişme yok henüz, ios 7 için bir güncelleştirme gelir ama fazla bişeyin değişeceğini sanmıyorum.
  • plex ve airvideo varken açıkçası appletv'yi update etmeyi bile düşünmüyorum
  • quote:

plex ve airvideo varken açıkçası appletv'yi update etmeyi bile düşünmüyorum

ne bılıyım ios7 ile belki safari felan gelebilir diye beklentiye girdim
  • quote:

quote:

plex ve airvideo varken açıkçası appletv'yi update etmeyi bile düşünmüyorum

ne bılıyım ios7 ile belki safari felan gelebilir diye beklentiye girdim

Jailbreak değil de asıl apple store gelirse o zaman süper bir oyun konsolu olur :)

IOS cihazları controller, yada bluetooth gamepadlerle ve 100 dolar fiyatıyla falan piyasayı ezer geçer

• Bu yöntem çalışıyordu. 2 gündür "Fragmanlar kullanılabilir değil. Daha sonra yeniden deneyiniz." uyarısı almaya başladım. Çözen var mı acaba?
  • Apple Tv'ye güncelleştirme gelmiş. Bu güncelleştirmeyi yapınca Apple Tv'deki Fragmanlar'ın çalışma sistemi değişmiş. Bazı forumlara baktım bir yöntem paylaşmışlar. Şuna bir göz at http://langui.sh/2013/08/27/appletv-ssl-plexconnect/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakida -- 30 Ağustos 2013; 11:49:46 >
  • jakida J kullanıcısına yanıt
    Apple tv 3 lerde de bu yöntem geçerli mi A microUSB cable to attach to your AppleTV diye birşey yazıyor. atv3 te usb girişi yok
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.