Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (403. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
17.338
Cevap
309
Favori
782.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her halde orda geçen 32-bit float farkında değilsiniz. 32-bit float formatında bir dünyada yayınlanmış tek bir albüm gösterin ozaman. 32-bit float deneysel bir test var. 32-bit kayıtlı her hangi bir kaynak yok.Araştırın bakın.Dönüştürme yapılıyor her döüştürmede kalite düşüyor.Konu başlığı bile anlatıyor. 32-Bit Float Files Explained ..20 ocak 2020 test ediliyor acaba olurmu diye.
    Bana test edilme makalesi örnek veriyorsunuz .Örneğinizin resmî adı 32-Bit Float budur.2025 yıllarında kullanılır hale gelebilecekmi neye yüklenecek ve hangi donanım kullanılabilir denemesini sunuyorsunuz.Labaratuar ortamında deneniyor ve kalite örneği veriliyor.Zaten ordaki 24bit ve 32-bit float çözebilen donanımınız playeriniz varsa onu bilemicem.Bana dinleyin örneği demeniz bile muhamma o 32-Bit Float codec Dac veya player ile dinlenirse fark anlaşılır.Çünkü dünyada üretimi yok.

Bu şuna benzedi Türkiye’de 5G labaratuar ortamında 40Gbits geçtik diyor.5G pratikte 3Gbits geçmez.

Altta link de 32-Bit Float testi yapan bir uzman var .Ne duyduğunuzu merak ediyorum? O bile sadece 32-Bit Float sayısal değerini gösteriyor .Neden örnek parça veremiyor? Çünkü onu yayınlayacak bir Dac player yok.Kulağınız onu hissedemez yoksa rahatça bir şarkıyı test için dinletirdi.Telif hakı yüzünden dinletemedi diye bir düşünce geçebilir.Telifsiz test müzikleri her ortamda var..

32-Bit Float test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 10 Mayıs 2021; 20:46:55 >

• QRocKfire kullanıcısına yanıt

Valla bu işlerle uğraşmasam inanacağım da. Ben ve birçokları böyle yapıyor.

Arşivimin büyük bir kısmı FLAC ve ALAC'lardan oluşuyor. Zamanında bir çok SACD isosu

indirdim. Burada kullanılan yöntem şöyle.

Foobar ya da audigate ile DSD dosyaları önce WAV'a dönüştürülür. 24/96, 24/192

buradanda FLAC ya da ALAC' dönüştürülür.

FLAC ve ALAC matematiksel olarak sıkıştırılmış kayıpsız ses dodyasıdır.

WAV sıkıştırılmamış ham ses sosyasıdır. 16bitide olur 24 biti de 32 biti de.

Neden 32bite odaklandınızki hem linkde 24 bit de var.

Bu arada bende Denon Network Player var. 24/192 wav dosyalarını çalıyorum onda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 10 Mayıs 2021; 20:53:52 >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Bu işlerle uğraştığınızı çok rahat anlıyorum.Lüten 32-Bit Float bir albüm örneği alayım sizin gibi bir uzmandan.Varmı böyle 32-Bit Float ve Albüm ?
    Bizde satın alıp bu keyfi yaşayalım…
    Örneğini verdiğiniz 32-Bit Float maalesef yok.Ama siz uzmansınız.
    Bulup burda müzik sever dostlara ve bana işte bu albüm ve bu kayıtı yapan plak firması ve sanatçı diyebilecek uzmanlık düzeyindesiniz buna kesinlikle eminim…
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

Belki telefon alınca vermiyorlardır. Apple tv, ipad ve macbook alınınca veriliyor o kesin.

Merhaba, buradaki https://www.apple.com/promo/pdf/EN_US_ATV+_Promo_TandCs.pdf iphone alınca da geçerliymiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 24/192 wav dosyalarını çalan denon network playerım var diyorum ve uzatmayacağım.

Apple TV [ANA KONU]

Uzatmayacağım dedim hala uzatıyorsunuz. Siz ne dediniz wav sadece 16/44 olur dediniz değil mi?

Peki 32biti bırakalım konumuz bu değilki. 32 bit wav pratikte olmuyorsa bunu FLAC'ı da ALAC'ı da olmaz.

Tamam 32 bit deneysel ve teorik diyelim. Beki wav 16/44 ile sınırlı değilmiş değil mi? 24/192 olabiliyormuş. Asıl konu bu değil mi?

Uzatmayayım diye eski mesaja devamm ettim :)

(Ben kimde ne ürün varmış hiç bakmam. Hiç farketmedim.)

Valla arkadaşım ne kadar yabancısın bu işlere ya. 32 FLAC varsa 32 bit WAV vardır nokta.

"Peki 32biti bırakalım konumuz bu değilki. 32 bit wav pratikte olmuyorsa bunu FLAC'ı da ALAC'ı da olmaz."

Bu cümleden şunu anlayacaksın. Varsayalım ki 32bit WAV olmaz eğer 32 bit WAV olmazsa 32bit FLAC da olmaz. Eğer 32 bit FLAC varsa 32 bit WAV da olur.

Bu arada ben de size şu parçayı armağan edeyim. İyi dinlemeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 11 Mayıs 2021; 3:26:10 >

• Ben macbook'a iCloud hesabı olarak girmiştim belki iCloud ile aktive oluyordur. (TR'de henüz App Store yokken US hesabı aldığım için iCloud hesabım hala US. Bu hesaptan satın aldıklarım TR hesabına aktarılamadığı için kullanmaya devam ediyorum)

• HattiHitit kullanıcısına yanıt
    İmzamı okursanız donanımı görürsünüzde.17 bin Euroluk bir sistem donanımını az buçuk farketmişsinizdir uzaman bir bilir.Player he-res monitör sistemi değilmi.
    her-Res 32-Bit Float kayıt eden bir plak firması ve albümünüzü bekliyorum.
    Kulaklarımızı şenlensin 25 sene boşa müzik dinlemişim dedirtin ..

Bu arda 32bits FLAC Ed sheeran şarkısını sunayım.Demeki neymiş 32bits FLAC varmış değilmi? Evet .Umuyorum güzel bir dinleti olacaktır sizin için.

Size ayit bir alıntı için bu şarkı ;

‘’Peki 32biti bırakalım konumuz bu değilki. 32 bit wav pratikte olmuyorsa bunu FLAC'ı da ALAC'ı da olmaz.’’
    https://www.youtube.com/watch?v=vzSDPDPtqGI&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 10 Mayıs 2021; 21:27:0 >

• İyi güzel de bizim infuse dan DTHD filmden aldığımız PCM 7.1 ses kaç bit o zaman .. Birde PCM ses sıkıştırılmamış ham ses olarak biliniyor.. DTHD , DTS-HD sıkıştırılmış..

Bende bu iki formatı mercek altına aldım.. Aynı aksiyon sahnelerini infuse(PCM) ve pc kodi den (DTHD) defalarca dinledim.. Derinlik farkı , hoparlörlerden gelen surround sesler de fark göremedim..

Yalnız şöyle bir durum da var.. DTHD den aldığım lvel 11 sesin şiddetini PCM olarak 12-13 de alabiliyorum .. PCM bir iki basamak düşük gibi..

• kemalege2000 K kullanıcısına yanıt

24 bit hocam kesin bilgi.

Sayın dostum, siz yanlış hatırlamıyorsam, film indirerek yada indirilmiş filmleri diskten oynatarak izlemiyordunuz.

Yani yakın zamana kadar diyelim.

Şimdi yine bir çok itiraz gelecek ama, ses ve görüntü efektleri başarılı ve remux bir filmi bir medya player ile diskten oynatarak bir izleseniz ve AVR ekranında DOLBY ATMOS veya DTS-HD MASTER AUDIO görerek dinleseniz.

Birde aynı işi apple tv ile ve infuse kullanarak yapsanız konu çözülecek. Zira hepimizin donanımı aynı değil ve bazı teorik gerçekler hepimizin donanımında farklı sonuç verebilir.

Dolayısı ile demem o ki önemli olan sizin kulağınız ve gözünüz, benim yada başkasının verdiği kağıt üzerindeki formülleri ve rakamları değil.

Bence sizin AVR verebileceği kadar güzel sonuç veremiyor ses anlamında. Modeli neydi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

24 bit hocam kesin bilgi.

Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Sayın dostum, siz yanlış hatırlamıyorsam, film indirerek yada indirilmiş filmleri diskten oynatarak izlemiyordunuz.

Yani yakın zamana kadar diyelim.

Şimdi yine bir çok itiraz gelecek ama, ses ve görüntü efektleri başarılı ve remux bir filmi bir medya player ile diskten oynatarak bir izleseniz ve AVR ekranında DOLBY ATMOS veya DTS-HD MASTER AUDIO görerek dinleseniz.

Birde aynı işi apple tv ile ve infuse kullanarak yapsanız konu çözülecek. Zira hepimizin donanımı aynı değil ve bazı teorik gerçekler hepimizin donanımında farklı sonuç verebilir.

Dolayısı ile demem o ki önemli olan sizin kulağınız ve gözünüz, benim yada başkasının verdiği kağıt üzerindeki formülleri ve rakamları değil.

Bence sizin AVR verebileceği kadar güzel sonuç veremiyor ses anlamında. Modeli neydi ?

Hdd den remux filmleri ;

-Infuse apple tv 4k (infuse PCM)>Sony avr>lG oled TV

- Pc (kodi) DTHD>Sony avr> Lg oled Tv Hoparlör sistemi 7.1 Technics , Sub aktif panasonic 110 SA

Defalarca aynı sahneleri test ettiğimde her iki sistemden aldığım 7.1 ses kalitesinin birbirinden çok farklı olmadığını gördüm diyorum..

Sony STR-DH790 avr den son derece memnunum..Önceki Technics 950-SA da çok iyiydi.. Hdmi giriş çıkışı yoktu .. Malum optik kablo 7.1 HD sesleri taşımıyor..

Defalarca aynı sahneleri test ettiğimde her iki sistemden aldığım 7.1 ses kalitesinin birbirinden çok farklı olmadığını gördüm diyorum..

Eh bu durumda konu kapanmıştır zatenApple TV [ANA KONU] . Sırf merak için deneme şansınız olursa bir medya player deneyebilirsiniz.

Arada çok fark olmadığına göre, sizin durumunuz için çalışıyorsa tamir etme sözü geçerli olabilirApple TV [ANA KONU] . Yada dediğim gibi bir deneyeyim derseniz, sisteminizin diğer bileşenlerini değiştirmeden yapabileceğiniz en farklı hareket bir medya player olabilir ama o da o kadar gerekli değil size.Apple TV [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Eh bu durumda konu kapanmıştır zaten . Sırf merak için deneme şansınız olursa bir medya player deneyebilirsiniz.

Arada çok fark olmadığına göre, sizin durumunuz için çalışıyorsa tamir etme sözü geçerli olabilir . Yada dediğim gibi bir deneyeyim derseniz, sisteminizin diğer bileşenlerini değiştirmeden yapabileceğiniz en farklı hareket bir medya player olabilir ama o da o kadar gerekli değil size. 

İşte bu kadar dostum .. Ama bu arada fırsat bulursam Nvidia shield ve zidoo Z9x denemek isterim tabi.. virüs bu virüs .. Bulaştı mı sürekli yeni hedefler , yeni ufuklar..

Burada siz değerli arkadaşlarla tecrübe ve bilgi paylaşımı.. kendimi bazen çok acemi görsem de.. İyi ki varsınız..

• Merhaba arkadaşlar, yeni Apple TV için 10 gün önce sipariş verdim ve 21-27 Mayıs haftası teslimat görünüyor.Bu benim ilk Apple TV cihazım olacak.O nedenle aklıma bir konu takıldı ve size sormak istedim. Cihaz kurulumunda sanırım iki seçenek var. Bunlar; elle kurulum ve aygıtla kurulum. Eğer aygıtla kurmak ister ve işlemi başlatırsam. Aygıtımdan hangi verileri apple tv'ye aktaracak? Mesela fotoğrafları aktaracak mı? Ya da bu aktarılacak şeyleri ben seçebiliyor muyum?Atıyorum apple kimliği aktar, müzik aktar, wifi aktar ama fotoğraf aktarma gibi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Aygıtla kurunca neleri aktarıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: erayerinc

Merhaba arkadaşlar, yeni Apple TV için 10 gün önce sipariş verdim ve 21-27 Mayıs haftası teslimat görünüyor.Bu benim ilk Apple TV cihazım olacak.O nedenle aklıma bir konu takıldı ve size sormak istedim. Cihaz kurulumunda sanırım iki seçenek var. Bunlar; elle kurulum ve aygıtla kurulum. Eğer aygıtla kurmak ister ve işlemi başlatırsam. Aygıtımdan hangi verileri apple tv'ye aktaracak? Mesela fotoğrafları aktaracak mı? Ya da bu aktarılacak şeyleri ben seçebiliyor muyum?Atıyorum apple kimliği aktar, müzik aktar, wifi aktar ama fotoğraf aktarma gibi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Aygıtla kurunca neleri aktarıyor?

Apple TV'de "aygıtla kurulum" diye bir seçenek var mı emin değilim (ben kurarken yoktu), ama şunu söyleyeyim: cihaza zaten fotoğraf ya da müzik aktaramazsınız, çünkü Apple TV'de bir depolama alanı yok.

• Yeni çıkan Apple TV de harici hard diskteki 4k bluray remux filmleri nasıl izleyebiliriz USB giriş yok media player olarak nasıl kullanabiliriz
  • corcicorccik kullanıcısına yanıt
    Bunun için USB girişli bir modeme, NAS cihazına veya server olarak kurulmuş bir PC’ye ihtiyacınız var.
  • freedom77 F kullanıcısına yanıt
    Turkcell in Wi-Fi 6 modemi olur mu hocam

Apple TV [ANA KONU]

Apple TV [ANA KONU]

• corcicorccik kullanıcısına yanıt

deneyin hocam muhtemelen destekliyordur :)

• 
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.