Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (402. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dolby Vision VE dahi ATMOS Zidoo da tabii kide var. Olmadığını neden düşündünüz ?

Görüntü kalitesine gelince Apple tv den asla aşağı kalmaz. Ben her ikisini de kullanıyorum ve TV im DOLBY VISION.

Bu yüzden denemiş biri olarak rahat söyleyebilirim.

• Technical_Support kullanıcısına yanıt

Bence değiştiriyor;

Sesi AVR çözerse ekranda formatını yazabilir, Eğer ses çözülmüş gelirse yazamaz.

Tabii sesi AVR nin çözmesi ile çözülmüş gelmesinin farkı olmadığını düşünüyorsanız bu durum çok uzun tartışma konusu olabilir ve burada yapmak başlığı gereksiz kirletmek olur. Yani APPLE TV ile ilgisi olmaz başka cihazlar için de söz konusu bir durum çünkü.

• Thai-Fun kullanıcısına yanıt

Hocam bunun kişisel görüşle ilgisi yok ki. Bir örnek vereyim FLAC ses dosyasını WAV'a dönüştürüseniz sesin herhangi bir

özelliğinde karakterinde bir değişim olur mu? Bu işlem matematiksel bir işlem ve değişim olması mümkün değil.

Şimdi diyebilirsiniz ki benim AVR cihazım PCM'den analoğa dönüştürme işlemini iyi yapamıyor. Bunun olması da zor görünüyor.

Nasıl DTS-HD'yi analoğa iyi dönüştürüyorsa PCM'yi de o ölçüde iyi dönüştürüyordur. Dönüştüremiyorsa bu kullanılan AVR'nin kusurudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

Bu aralar yeni cihaz alanlara Apple 1 yıllık TV+ aboneliği veriyor sizinkini de öyle zannetmiştim. Normal abone olduğunuzda tabii ki bakiye kullanılacak 😊 her ay hesabınızdan 4,99 USD alınacak.

Aklınızı karıştırdım umarım şimdi daha net olmuştur 😎

Anladım hocam.yanlıs 2 ay önce iphone 11 aldık hiçbir şey çıkmadı movies kısmında filan internetten baktım itunes movies kısmında ücretsiz deneyin vs yazıyormuş diyorlar ama us itunes hesabıylamı giriş yapmak gerekiyor telefona acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldığınız cihaza US hesabıyla girerseniz hediye görünür 😊
  • Pc nin HDD sinden ağda film açıyorum.. Önce pc de kodi ile oynatıyorum.. kapatıp Apple tv 4k infuse da aynı filmi başlat diyorum.. Bant genişliği sınırı aşıldı yazıyor.. Çaresi var mıdır arkadaşlar?

Bu benim iddaam değil dünyada bu şekilde tartışılıyor. Sesin avr ye sıkıştırılmış veya çok kanal pcm gönderilmesi fark etmiyor diye. Ama bana soracak olursanız ben her zaman avr ye çözdürülmesnden yanayım.

Dolby Vision hangi modelinde var, çünkü zido9 vs forumlarını okumuştum yok deniyordu. Yeni modellerde mi geldi acaba?

Benim için filmin görselliği ne kadar önemliyse seste aynı şekilde çok önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer zido görüntü ve seste apple ile aynı veya daha ilerideyse ciddi bir şekilde almayı düşünebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 10 Mayıs 2021; 15:19:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

Aldığınız cihaza US hesabıyla girerseniz hediye görünür 😊

Deniyorum şimdi umarım hesabı ilk kurarken Us hesabı olması gerekmiyordur telefona ilk apple hesabı tanımlanırken Gmail hesabı tanımlandı😁

Zidoo Z9X'de var.

Apple TV de ses i Dolby digital 5.1 yaparak, App store'deki "Dolby Summit" uygulamasındaki test ses/video örneklerini izledim. Ben hiç bir sorun görmedim. Rearlar olması gerektiği gibi çevresel efektlerde herhangi bir zayıflık bulamadım.

• Apple tv ısrarımın nedeni görüntü kalitesi , Xiaomi Mi box ım da var ancak onun görüntü kalitesi ile arasında çok fark var mesela ve onu açasım bile gelmiyor ancak sırf Apple tv ye bi türlü vpn -dyndns olayını entegre edemediğim için Mi box a döndüm ve ona ExpressVpn yi kurdum rahatlıkla üye de oldum , sorunsuzca dünyanın her yerinden ip ler alabiliyorum . Normalde sitesini açtığımda bulunduğunuz bölgede hizmet vermiyoruz yazısı çıkarken artık direkt abonelikler sayfasını açıyor hatta maillerden abone olmaya çağırıyor HBO Max, Netflix US , Hulu , Disney vs.

Şimdi de sorun Paypal üyeliğimi dondurmuş Paypal güvenlik nedeni ile Amerikan fake hesap açıp ödemeleri öyle yapıyordum iptv lerin ,vpn lerin vs . Türkiye de yaşamak, sahiden her gün işkence yaşanan bir ülke haline geldi en kolay işlemler için bile. Dünyada Paypal ı yasaklamış olan ülkeler ortaçağda kalmış ülkeler ve arasında Türkiye de var . Soft Kuzey Kore !!

Bahsettiğiniz apk olaylarını bilmiyorum anlatırsanız çok memnun olurum ama burdan ama pm den .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmantoska -- 10 Mayıs 2021; 16:38:3 >

• lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Görüntü konusunda bencede apple tv bu saydığınız cihazlar içinde en iyisi görüntü zidoo ya göre daha akıcı ve keskin geliyo bana.

Ayrıca Netflix te diğer tüm cihazlara göre belirgin derecede daha iyi görüntü veriyo enteresan bi şekilde.
  • hocam denedim olmadı sadece 7 günlük trial yazısı çıktı, ama apple arcade 3 ay deneme çıktı onunla ilgilenmiyorum, 2 ay oluyor, maksimum 3 ay boyunca bu teklif geçerli kalıyormuş, teşekkürler ilgin için :)

Dostum ben de zaten sizin iddianız demedim, eğer öyle düşünüyorsanız dedim. Ama siz demişsiniz ki dünyada bu şekilde tartışılıyor. Yani üzerinde konuşuluyor ve bir sonuca varmamış mı demek.

Yoksa dünya zaten öyle olmadığını biliyor mu demek istediniz anlayamadım.

Ben bu konuda derin bilgi sahibi değilim, fakat bir mantık yürütüyorum;

Önemli üretici markaların, AVR lerine tonlarca lisans parası ödeyip, zamanında DTS-HDMA veya şimdi DOLBY ATMOS çözebilirim diye özellik yazmaları neden ?

Yani onların bu sesleri çözmesi APPLE TV ve/veya benzeri medya player ların çözmesinden daha iyi değilse yeni nesil ses destekleyen AVR almanın mantığı nedir, alır bir basit player sesleri onun üzerinden PCM göndeririz olur biter diye düşünüyorum. Eski model 7.1 vb. bir AVR den DOLBY ATMOS ses alırız ve yeni bir AVR nin verdiği ATMOS dan da farkı olmaz o zaman değil mi ?

Burada atladığım bir nokta varsa duymaktan memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 10 Mayıs 2021; 18:7:31 >

• Bu konu burada defalarca konuşuldu. Hep aynı noktaya geliyoruz.

Eski avr ler 7.1 PCM çözemiyor.

Apple TV nin sorunu ve eleştrilmesi gereken asıl konu TrueHD Atmos ve DTS-X i gönderememesi. Bunları TrueHD ve DTS-HD olarak kabul ederek PCM ye dönüştürüyor. Bunu herkes biliyor ve bunu bilerek alıyor. Çünkü PCM ile bu seslerin gönderilmesi mümkün değil.

İnfuse teknik olarak bir kod dönüştürme yaptığı için bu ses formatlarının hepsinin lisansına sahip.

(Belli bir kalite düzeyini tutturamayana kolayca lisans vermezler)

Ben de şimdi bir AVR alacak olsam tüm ses formatlarını desteklemesini isterim. Çünkü Apple TV ile bağlılık yemini etmedik.

Elbetteki bu ses formatlarını da destekleseydi iyi olurdu.

Ancak ürünlerin alınıp alınmayacağına karar verirken bir toplam fayda analizi yapıyoruz.

Eksik özelliklerini biliyoruz ancak bu eksik özelliklerine rağmen diğer alternatif ürünlere göre daha fazla fayda sağlayacağımızı düşünerek ürünü alıyoruz.

Bunu böyle düşünmeyen de gidiyor başka bir ürünü alıyor bu kadar basit.

Ya da maddi olarak bütçesinde o kadar yer tutmuyorsa hepsini alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 10 Mayıs 2021; 19:3:1 >

• Belki telefon alınca vermiyorlardır. Apple tv, ipad ve macbook alınınca veriliyor o kesin.
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Hiç bir ses formatı dönüştürülme işlemi gördügünde aynı kaliteyi koruyamaz.FLAC dönüştürülüp WAV formatına döşünce kalite kaybeder.Nedenmi ? Orjinal FLAC 24birs/192 dir.WAV demek 16bits /44 dür.Yani siz he-res FLAC 24bits/192 gi WAV ( 16 bits/44 ) dönüştürerek kaliteyi yarı yarıya düşürüyorsunuz.WAV CD kalitesidir.WAV 16/44 dür.Bu yüzden He-Res müzik WAV olmuyor FLAC ve DSD olur.DSD çok büyük bir format ona girmiyorum.Matamatiksel olarakta düşer ne yazıkki.Matametik kanıtı FLAC 24bits/192 ( orjinal ) ve WAV 16bits/44 dür.Ses kalitesi yarı yarıya bozuldu .Sesteki derinlik hissi detay kayboldu.Qobuz veya Tidal da 24bits/192 formatı yanında 16/44 CD kaliteside barındırır. ( Albümler CD kalitesine dönüşmemiş halinde 24bits/192 kayıt edilir stüdyo ortamında ) Piyasada müzik CD yer kaplamasın diye WAV dönüştürülür maliyetten kurtululur) 24bits/192 He-Res FLAC dır.Hatırlatma yapma maiyetinde yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 10 Mayıs 2021; 20:5:11 >

• QRocKfire kullanıcısına yanıt

https://www.sounddevices.com/sample-32-bit-float-and-24-bit-fixed-wav-files/

İnceleyin.

Size örnek 32bit / 384 WAV dosyası örneği de gönderebilirim.

https://www.denon.com/en-gb/product/network-audio-players/dnp-800ne

Bu cihaz 24/192 wav çalabiliyor. Özelliklerine bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 10 Mayıs 2021; 20:19:8 >

• 
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.