Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (124. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
17.338
Cevap
310
Favori
782.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün biraz daha araştırdım.
    Tüm özelliklere sahip cihaz da bulmak zor sanırım.
    Hem Netflix uygulamasında hemde Torrent ile indirdiğim içerikleri izlemek istiyordum PLEX yada Kodi ile.

Netflix için en iyi seçenek Apple TV 4k. Ama oda plex te atmos desteği veremiyor anladığım kadarıyla.

Plex yada Kodi de Atmos seçeneği Nvidia Shield TV de var, onunda Netflix uygulaması Atmos desteklemiyor :)

Dün Windows 10 Laptop a atmos access kurdum. HDMI ile Soundbara bağlayıp demo Dolby Atmos videolar açtım, ses çok güzeldi gerçekten.
    Bu akşam Sesi soundbar a HDMI ile verip görüntüyü TV ye kablosuz aktarıp tekrar deneyeceğim bakalım ne olacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercana81

Hem Netflix uygulamasında hemde Torrent ile indirdiğim içerikleri izlemek istiyordum PLEX yada Kodi ile.

Netflix için en iyi seçenek Apple TV 4k. Ama oda plex te atmos desteği veremiyor anladığım kadarıyla.

Plex yada Kodi de Atmos seçeneği Nvidia Shield TV de var, onunda Netflix uygulaması Atmos desteklemiyor :)

Dün Windows 10 Laptop a atmos access kurdum. HDMI ile Soundbara bağlayıp demo Dolby Atmos videolar açtım, ses çok güzeldi gerçekten.
    Bu akşam Sesi soundbar a HDMI ile verip görüntüyü TV ye kablosuz aktarıp tekrar deneyeceğim bakalım ne olacak :)
    Dune 4k pro ya bakın isterseniz.
    https://urun.n11.com/medya-oynatici/dune-hd-pro-4k-hd-media-player-android-smart-tv-box-P270341337

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 23 Ocak 2019; 15:6:52 >

• quote:

Apple 4K TV'de infuse kullanacaksın.
    Bildiğim kadarı ile Apple TV için şimdilik en iyisi o.

Atmos olayına gelirsek;
    Ne yazık ki, Apple henüz Infuse gibi uygulamaların yerel içerik için Atmos kullanmasına izin vermiyor.
    Yani bu durum infuse değil'de Apple ticari politikası ile ilgili bir durum.

Herşey bir arada olsun istiyorsan HTPC kurmalısın :)

• RealX11 R kullanıcısına yanıt
    ATV 4k’nın infuse’e Atmos desteğini vermemesi kötüymüş. Buradaki Atmos severler bu tatmini Netflix ile mi gerçekleştiriyor ? Hayal kırıklığı oldu bende.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • freedom77 F kullanıcısına yanıt
    Sadece Netflix'de değil atmos desteği iTunes'den kiralanan ya da satınalınan filmlerde de var.

Ayrıca Atmos desteği olan bir sistemi layıkıyla kurabilirsek ilerde çaresi de yok değil.

Buna para ayırabiliyorsak bu desteği veren bir cihazı da yanına kolayca koyabiliriz. Ama genel olarak

Bu durumda da, estetiklik, kullanıcı dostu olması, akıcılık, stabilite nedeniyle temel cihazım şuan için

yine Apple TV olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 23 Ocak 2019; 20:31:13 >
  • quote:

Dün LG SK9Y soundbar aldım. Netflix te Dolby Atmos film seyretmek istiyorum.

Tv im de Dolby Atmos desteği yok, acaba Apple TV 4K alıp onu Bu soundbara , soundbar ıda tv ye bağlasam Atmos ses alabilir miyim? Bu şekilde kullanan var mı acaba aranızda?
    hocam lg sk9y ürünü nerden aldınız, medimarkette eleman demo bir müzik dinletti hayran kaldım tam bir sinema havası veriyor dinlettiği müzik atmostu .....
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

hocam lg sk9y ürünü nerden aldınız, medimarkette eleman demo bir müzik dinletti hayran kaldım tam bir sinema havası veriyor dinlettiği müzik atmostu .....

Alıntıları Göster
    hocam mediamarkt tan aldım. Fiyatı artmıştı , tekrar 2399 liraya düştü hafta başında. Forumda bir arkadaştan 5 liraya 2000/125 indirim kuponu aldım. Avantajix de eklenince uyguna geldi baya. En azından şu anki fiyatlara göre

Edit: vatan da ekstra indirime girmiş cihaz. Uygun aldım derken içime oturdu :) lgsk9y 2033 sk10y de 2700 olmuş.

Bu arada Mi Box3 ile Dolby Atmos ses almayı da başardım sonunda, Kodi ile :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercana81 -- 24 Ocak 2019; 1:41:1 >

• aykutx kullanıcısına yanıt
    Sonunda mi box 3 ile yapmayı başardım.
    Kodi uygulaması ses advanced ayarlarından aktif ediliyormuş atmos.
    Gerçek 4k Atmos içeriklerde indirmiştim, sorunsuz çalıştı.

Netflix işini de şimdilik laptop ile yapacağım sanırım.
    Sesi hdmi ile soundbara verip görüntüyü Tv ye kablosuz aktarınca onda da Atmos ses aldım bugün. Windows 10 Netflix uygulaması da destekliyormuş.
  • ercana81 E kullanıcısına yanıt
    Mi boxtaki netflixin atmos desteği yok mu hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CXath1 C kullanıcısına yanıt
    maalesef kendi uygulamasında yok, 5.1 oluyor en fazla.
    alternatif olarak , mi boxta kodi içine de netflix eklentisi kurdum onda da alamadım atmos.

media playerlar içinde şu an apple 4k da var netflix atmos desteği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercana81 -- 24 Ocak 2019; 1:20:37 >
  • quote:

hocam mediamarkt tan aldım. Fiyatı artmıştı , tekrar 2399 liraya düştü hafta başında. Forumda bir arkadaştan 5 liraya 2000/125 indirim kuponu aldım. Avantajix de eklenince uyguna geldi baya. En azından şu anki fiyatlara göre

Edit: vatan da ekstra indirime girmiş cihaz. Uygun aldım derken içime oturdu :) lgsk9y 2033 sk10y de 2700 olmuş.

Bu arada Mi Box3 ile Dolby Atmos ses almayı da başardım sonunda, Kodi ile :)

Alıntıları Göster
    sk10y vatanda ne zaman 2700 oldu hocam şuan sitede 3199 lira , birde dts hd master codeği çözmüyormuş eğer öyleyse olmadı !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 24 Ocak 2019; 9:44:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

ATV 4k’nın infuse’e Atmos desteğini vermemesi kötüymüş. Buradaki Atmos severler bu tatmini Netflix ile mi gerçekleştiriyor ? Hayal kırıklığı oldu bende.
    Hepimiz bir çok sesi desteklesin istiyoruz, ancak bir de gerçekler var.

Evli olan biri, çok büyük bir evde oturmuyor ise bu seslerin hakkını verecek hoparlör kurulumunu yapamaz.
    Drüst olalım, kaçımız bir odaya 9 veya 12 tane hoparlör koyar :)

Evdeki hatun bu ne diyecek her yer kablo ve hoparlor dolu sökelim bunları der.
    Çocuk varsa o başka dert. Düşürsenize önde 3, arkada 2, yanlarda birer tane, yetmedi atmos için tavanda 2 veya 4 tane birde sobwoofer :)))

Bunu yapabilen %5 i geçmez
    Belki soundbar ile ancak o da bu işin hakkını tam vermez
    Şu an benim orta veya biraz üstü ses sistemin var atmos kurabilecek cihazlarım var ama ufaltmayı düşünüyorum.
    Bu iş bana göre şöyle olur ancak;

Bekar veya evli farketmez bir odayı bu işe ayıracaksınız, tüm hoparlorleri gerekli yerlere kurup kabloları duvardan geçireceksiniz
    üstüne sıva atıp boyayıp temiz bir kurulup yaptıktan sonra yıllarca o odaya dokunmayıp filminizi izleyeceksiniz.
    (Kirada oturuyor iseniz bu da olamaz)

Yıllar içinde değişen şeyler TV,AVR, Medya player bunlar olabilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealX11 -- 24 Ocak 2019; 9:57:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

sk10y vatanda ne zaman 2700 oldu hocam şuan sitede 3199 lira , birde dts hd master codeği çözmüyormuş eğer öyleyse olmadı !

Alıntıları Göster
    Hocam anlık gece indirimi imiş. Forumda başka bir arkadaşımızın mesajı üstüne baktım bende gece. Hem 9y hemde 10y model fiyatları inmişti. Şimdi eskiye dönmüş. Ben bu Pazartesi 9y almıştım MediaMarkt tan kuponlarla 2240 a mal olmuştu. yeni olduğundan içime oturmuştu biraz :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercana81 -- 24 Ocak 2019; 11:3:52 >
  • Mediamarkt keşke kampanya yapsa yine.. bu sefer kaçırmadan alabilsem
  • Apple tv alıp da pişman olan var mı aldım ama pişman oldum. Xbox one yapamadığım tek puhu/turkcell tv

• Mbaydar76 kullanıcısına yanıt
    Aldığıma pişman olmadığım ilk cihazların başına yazarım Apple TV 4K'yı.

Turkcell TV kullanmıyorum ama IPTV uygulamasında , Netflix'te , Puhu TV'de , YouTube'ta ve hele hele NAS aldıktan sonra kurduğum Infuse uygulamasında aldığım konfordan o kadar memnunum ki sanırım kolay kolay vazgeçemem Apple TV'den.

Ama Apple TV'nin Xbox One'a karşı farkı nedir , avantajı yada eksisi var mıdır onu bilemem ve kıyaslama yapamam.

Yine de öncelikle Apple TV 4K'yı almama , ardından da NAS'lı bir sistem kurmama vesile olan eraycelik80'e bir kez daha teşekkürler buradan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 25 Ocak 2019; 23:22:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mbaydar76

Apple tv alıp da pişman olan var mı aldım ama pişman oldum. Xbox one yapamadığım tek puhu/turkcell tv
    Apple tv candır heleki sistemini kurdunmu şahane bir cihaz.
  • Ben MAC ten filmleri aktarıyorum.
    NAS lı sistem çok fark ediyor mu?
    Bir ben geçmedim sanırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: umityasar

Ben MAC ten filmleri aktarıyorum.
    NAS lı sistem çok fark ediyor mu?
    Bir ben geçmedim sanırım :)
    Madem hallediyorsun işini gereksiz o zaman, zaten elektrik faturaları kabarık geliyor. hiç gerek yok bence. Devir tasarruf devri artık.
  • Arkadaşlar Apple TV YouTube uygulaması 4k içerik oynatmıyor sanırım değil mi? Lisans problemleri vardı önceden, hala devam ediyor mu acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.