Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
17.333
Cevap
309
Favori
781.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onuraydin36

beyler selam,
    yurtdısından kuzen sağolsun apptv getirdi. bende evdeki aptv'yi , hardiski , nası falan satayım ordan gelecek olanlada komple dijitale geçeyim diye düşünüyorum.
    Şimdi tabi her ürün kendi içinde dolar kurları nedeniyle zamlanmış. benim aldığım fiyatlar ile şimdiki fiyat arasında bayağı fark var. Ama cihazlar tertemiz.
    sizce elimdeki ürünlerin gideri nedir ?
    -32gb aptv 4k. (min 1 yıl daha garantisi var)
    -wd 4tb my cloud nas
    -wd 8tb mybook adaptörlü tasınabılır dısk (min 1 yıl garantisi var)
    bide 12 tb lık remux/1080 arşiv var tabi.

şimdiden teşekkürler,
    wd 8tb mybook' a talip olabilirim. Bugünlerde 8TB hardisk bakınıyorum :)
  • Özelden mesaj atamıyorum.
    İptv konusu grupta paylaşıldı, isteyen gruptan alabilir.
    Biz bir kaç arkadaş aldık memnun kaldık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne demek istediğinizi tam anlayamadım?

• saydam330 S kullanıcısına yanıt
    Abi Apple TV de bir film satın alıyorlar YouTube de ve filmi başlat dediklerinde film direk oynamıyor bluray disklerde olduğu gibi bir menü geliyor ilk önce olay subtitle dil ekstra gibi seçenekler çıkıyor ekranda yani ama ben burada filmi satın alıyorum başlat dediğimde anında oynatmaya başlıyor yani bende o menü çıkmıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • saydam330 S kullanıcısına yanıt
    Örnek aşağıdaki video da var orada arkadaş filmi başlat diyor sonra bir menü daha geliyor işte o bende çıkmıyor

https://youtu.be/jX4DwvkgQKo
    Tamam

• Bende böyle bir menü çıkmıyor,direk başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakkiozbakir

Örnek aşağıdaki video da var orada arkadaş filmi başlat diyor sonra bir menü daha geliyor işte o bende çıkmıyor

https://youtu.be/jX4DwvkgQKo
    Tamam
    Selam,

Verdiğiniz linkteki filmi youtube dan izlemiyor. "4kbluray4u.com" sitesinden Bluray kiralayıp izliyor.

Bu sebeple menü çıkıyor.
  • RealX11 R kullanıcısına yanıt
    Yok hayır filmi direk Apple Movie uygulamasından açıyor bizim de filmleri satın alıp kiraladığımız yerden yani ama menü çıkıyor bir sürü video var bu şekilde hepsinde bu menü çıkıyor ama bizde çıkmıyor bende anlamadım bölge kodu gibi bir durumdan mı acaba

Birde abi verdiğiniz linki Apple TV de nasıl açıyor oluyorsa bizde öyle yapalım aylık ödeme yap istediğin filmi izle orada

• quote:

Birde abi verdiğiniz linki Apple TV de nasıl açıyor oluyorsa bizde öyle yapalım aylık ödeme yap istediğin filmi izle orada
    Konuya yabancıyım.
    O video nun altında link vermiş oradan gördüm bende.

Ancak sonuç olarak, o filmi Youtube dan izlemiyor o kesin.
    Bir yerden Stream ediyor.
  • Arkadaşlar,
    Apple 4K TV'si olup ta Zidoo ile arasındaki ses ve görüntü farkını test eden oldu mu hiç ?
  • Bende ikisi de var. Görüntü olarak 55" TV'de çok fark göremiyorum. Film harici, Netflix, TV+ için ATV4K'yı, film içinse Zidoo'yu tercih ediyorum genelde.
    Abi YouTube izlemiyor zaten diyorum ya Apple movie kısmınyokmu oradan satın alıyor bende oradan satın alıyorum ama o filmi başlatırken menü geliyor bende direk başlıyor onu araştırıyorum bende bende neden o menü çıkmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Bende ikisi de var. Görüntü olarak 55" TV'de çok fark göremiyorum. Film harici, Netflix, TV+ için ATV4K'yı, film içinse Zidoo'yu tercih ediyorum genelde.
    Peki Ses farkı var mı ?

Ben eski mediaPlayer lara göre ses kalitesinde bariz olarak ATV4K öndeydi.
    Ancak Zidoo ile test etme imkanım olmadı. Zidoo da izlediğiniz bir filmin sesi, ATV4K da fark var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealX11 -- 29 Ocak 2019; 13:27:9 >
    Abi bende cihazların ikiside var bende baya test ettim netten 10bit 4K hdr Blu-Ray indirdim zidoo ile açtım Dolby Atmos ve hdr de hiçbir sorun yok sonra aynı filmi Apple TV den satın aldım ikisinide izledim ve dinledim ama ben bir fark göremedim bende arşivimi Apple TV de yapmaya karar verdim bir 4K Blu-Ray fiyatı şu anda 160 - 170 tl civarında ama aynı kalite de film Apple TV de 18 tl o yüzden bana Apple TV mantıklı geldi he zidoo için indir para verme derseniz bu seferde filmlerin. Bu kalitelerde boyutları çok büyük hemen doluyor harddiskler yeni disk almak gerekiyor oda maliyet o sebepteysen bana en mantıklı Apple TV geldi

• quote:

Abi YouTube izlemiyor zaten diyorum ya Apple movie kısmınyokmu oradan satın alıyor bende oradan satın alıyorum ama o filmi başlatırken menü geliyor bende direk başlıyor onu araştırıyorum bende bende neden o menü çıkmıyor
    Peki, Apple 4K TV nin işletim sistemini önce update et, yani en son sürüme sahip olduğundan emin ol.
    Sonra oradaki gibi Atmos'u aktive et ve O adamın gösterdiği filmin aynısı dene bakalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealX11

Peki Ses farkı var mı ?

Ben eski mediaPlayer lara göre ses kalitesinde bariz olarak ATV4K öndeydi.
    Ancak Zidoo ile test etme imkanım olmadı. Zidoo da izlediğiniz bir filmin sesi, ATV4K da fark var mı ?

Alıntıları Göster
    Seste de bir fark göremedim. Akşam yine bakarım.
    Abi hepsini yaptım filmlerin çoğunu aldım zaten ama yok bulamadım ben bu işi artık bölgeden kaynaklandığını düşünüyorum birde Apple yazacağım bakalım onlar ne diyecek geri dönüş olursa size de bilgi veririm mutlaka teşekkür ederim

• apple tv, superonline fiber, h255s modem ve youtube ile ilgili bir sıkıntı yasıyorum.

atv modeme 5gz den (801.11.ac) ile baglı oldugunda youtube da video izlerken donme ve takılma yasıyorum, speedtest ile hızı kontrol ettigimde 6ms ve 50mbit hızı görüyorum, aynı sekilde baglı iken netflix veya baska video uygulamaların herhangi bir takılma yok, mrmc ile nas cihazdaki 1080p bluray bile izleyebiliyorum, ancak youtube da ne denediysem olmuyor, aynı modemde 2.4gz (802.11n) ile baglıyken youtube herhangi bir sorun vermiyor, speedtest te 6ms ve 15mbit hızı alıyorum ( modem ile atv arasında mesafe var baya), bu sefer mrmc ie nas taki filmleri izlemek sorun oluyor.

youtube da bu sekilde bir problemle karsılaşan oldu mu? aynı 5gz nete telefonla veya baska bir pc ile baglıyken youotube da sorun yok, sadece appletv özelinde bu sorun var.

internetim güvenli aile profili ( evde kamera sistemi oldugu için ve superonline cgn aldıgından dolayı dısardan kameralara baglanabilmek için mecburen bu profideyim, aksi halde statik ip alıp ekstra para vermem gerekecek )

• quote:

Orijinalden alıntı: hozes

apple tv, superonline fiber, h255s modem ve youtube ile ilgili bir sıkıntı yasıyorum.

atv modeme 5gz den (801.11.ac) ile baglı oldugunda youtube da video izlerken donme ve takılma yasıyorum, speedtest ile hızı kontrol ettigimde 6ms ve 50mbit hızı görüyorum, aynı sekilde baglı iken netflix veya baska video uygulamaların herhangi bir takılma yok, mrmc ile nas cihazdaki 1080p bluray bile izleyebiliyorum, ancak youtube da ne denediysem olmuyor, aynı modemde 2.4gz (802.11n) ile baglıyken youtube herhangi bir sorun vermiyor, speedtest te 6ms ve 15mbit hızı alıyorum ( modem ile atv arasında mesafe var baya), bu sefer mrmc ie nas taki filmleri izlemek sorun oluyor.

youtube da bu sekilde bir problemle karsılaşan oldu mu? aynı 5gz nete telefonla veya baska bir pc ile baglıyken youotube da sorun yok, sadece appletv özelinde bu sorun var.

internetim güvenli aile profili ( evde kamera sistemi oldugu için ve superonline cgn aldıgından dolayı dısardan kameralara baglanabilmek için mecburen bu profideyim, aksi halde statik ip alıp ekstra para vermem gerekecek )
    Youtube ile değil ama başka cihazlar veya uygulamar ile buna benzer sorunlar la karşılaşmıştım.

imkanınız var ise farklı marka bir modem ile deneyin, wifi problemleri çok spesifik olabiliyor, çoğu zaman çözülmesi zor oluyor.
    Size tavsiyem farklı ve iyi bir marka modem ile tekrar denemeniz.

Yada kesin çözüm için bir şekilde Cat 6 kablo ile oraya kadar kablo uzatmanız :)

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.