Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lisans değil sorun olan. Youtube'un 4K video formatı VP9. Apple TV GPU'su donanımsal olarak VP9'u desteklemiyor.
    Örneğin Vimeo'da -4K formatı H265 olduğundan- sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 27 Ocak 2019; 2:3:38 >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Anladım, Youtube'u TV'nin kendi app'i ile izlemeye devam edeceğim o halde, teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba benim bir sorum olacak
    Apple TV 4K ve Denon AVR 2400 H modeli sahibiyim ancak Apple TV den Dolby Atmos içeriğe bir film kiralıyorum ancak amfinin ekranında sadece multi in yazıyor dolby atmosu göremiyorum bunu nasıl ayarlayacağım bir diğer sorum ise bazı Videolar izlerim YouTube de filmler başlamadan önce filme ait bir menü geliyor ama benim satın aldığım film direk oynamaya başlıyor o menüyü ben göremiyorum bunun bir ayarı mı var acaba bilgi verir ve yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ağırlıklı olarak Netflix izliyorum, bazen de ağa bağlı hard diskten film. Ses sadece stereo modda veya bluetooth kulaklık ile.
    Halen Nvidia shield kullanıyorum. Apple cihazlarının kalite, uyum ve kolaylık özelikleri çok aklımı çeliyor.
    Özellikle Netflix için Nvidia mı yoksa apple tv 4k mı tavsiye edersiniz?

• Apple tv de ses ayarlarında atmos açık mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayugur

Ağırlıklı olarak Netflix izliyorum, bazen de ağa bağlı hard diskten film. Ses sadece stereo modda veya bluetooth kulaklık ile.
    Halen Nvidia shield kullanıyorum. Apple cihazlarının kalite, uyum ve kolaylık özelikleri çok aklımı çeliyor.
    Özellikle Netflix için Nvidia mı yoksa apple tv 4k mı tavsiye edersiniz?
    Kullanıcı dostu arayüzü, görüntü ve ses kalitesi olarak Apple TV öneririm özellikle Netflix için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkiozbakir

Merhaba benim bir sorum olacak
    Apple TV 4K ve Denon AVR 2400 H modeli sahibiyim ancak Apple TV den Dolby Atmos içeriğe bir film kiralıyorum ancak amfinin ekranında sadece multi in yazıyor dolby atmosu göremiyorum bunu nasıl ayarlayacağım bir diğer sorum ise bazı Videolar izlerim YouTube de filmler başlamadan önce filme ait bir menü geliyor ama benim satın aldığım film direk oynamaya başlıyor o menüyü ben göremiyorum bunun bir ayarı mı var acaba bilgi verir ve yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim
    Ekranda yazmasa bile gerçekte o sesi kayıpsız olarak alıyorsunuz bunda bir sorun yok.

Ancak şunu sormak istiyorum;
    Tamam AVR cihazınız Atmos destekliyor, peki odanız da tavan da hoparlör var mı ?
  • Arkadaşlar,

Apple 4K TV satın aldım geçtiğimiz hafta.
    Yaklaşık 18 yıldır bir çok media player kullandım, (Dune, Egreat, WD TV, Oppo vb)

Apple TV nin ses kalitesi bariz önde. Sesler tane tane ve net, her bir kanalın surround ses efektini çok net duyuyorsunuz.
    Digerlerinde duymuyormuydun diyeceksiniz, tabiki onlarda iyi lakin bunda çok daha farklı bir netlik var.

Deneyimlemeniz lazım.
    Ben şunu yaptım daha ucuza bulmuş olmama rağmen bilerek Apple sitesinden aldım deneyip 2 hafta sonra iade etmek için.
    Ama çok beğendim, geri vermeye niyetim yok. :)
  • RealX11 R kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle alındığında pişman olunmayacak bir cihaz. Hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim, o halde en kısa sürede alayım.

• Apple TV 4K cihazdan daha iyi bir cihaz zaten benim gözümde şu an piyasada yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallahi ben Apple TV'yi aşırı gereksiz bir cihaz olarak görüyorum. Philips 4K bir TV kullanıyorum içerisinde Netflix, Puhu, Turkcell TV ıvır zıvır hepsi var Apple TV'yi bir tek iTunes ve Airplay için açıyordum ama iPhone'a indireceğiniz chromecast tarzı uygulamalar ile TV'ye ekranı yansıtabiliyorsunuz. Çok yakın bir zamanda iTunes ve Airplay yeni TV'lere gelmeye başlayınca Apple TV daha da gereksiz bir alet olacak diye düşünüyorum.

Şu anda yapmaya çalıştığım şey tüm kutulardan kurtulup her şeyi TV ile yapmak.
    Apple TV ve Digiturk kutusundan kurtuldum kaldı Playstation ve Ses Sistemi kutusu, onlardan yakın bir tarihte kurtulamıcam belli ki :-)

Açıkçası TV'ye o kadar para sayınca her şey içinde olsun istiyor insan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 28 Ocak 2019; 12:9:7 >
    Speaker üzerimde var hoparlör arka speaker üzerlerinde

• saydam330 S kullanıcısına yanıt
    Geri dönüş için teşekkür ederim Dolby Atmos’u hallettim şükür :) ama bu satın aldığım filmlerin oynamadan önce menüsünün gelmesini yapamadım YouTube de izlediğim tüm videolarda filmler açılırken ilk önce filmin Bluray gibi menüsü çıkıyor ama bende çıkmıyor çıkartmadım onu

• quote:

Speaker üzerimde var hoparlör arka speaker üzerlerinde
    Şunu demek istiyorum aslında;

Atmos ses'e çok ta takılmamak lazım. Neticede o kadar çok speaker kurulumu yok odamızda.
    Çok büyük kesim de 5+1 sistem var. O da ev için yeterli.

Ha evim, salonum büyük olsun 12 adet speaker kurmak isterim-ki bendeki AVR 12 hoparlör ve 2 subwoofer destekliyor.
    Ama bende kurmadım henüz, bu sebeple Atmos'a çok takılmayalım bence :)
    Abi ben şu anda ben şu anda hali hazırda 7.2.2 sistemi kullanıyorum bir zidoo Media playerım var onda 10 bit 4K Dolby Atmos filmleri sorunsuz kullandım sıkıntı Apple TV 4K idi onu hallettik kurcalaya kurcalaya teşekkür ederim

• iDoctor kullanıcısına yanıt
    tv nin işletim sistemi belleği ekran kartı apple tv le ölçemezsin örneğin tv nin tarayıcısından bir film aç 1080p olsun belli blr süre sonra tv de bellek hatası ile karşılaşırsın ...apple tv nin işletim sistemi çok güçlü 4k bir film açtığında farkı dahada görürsün ...
    apple tv de oyun oyna film seyret tv seyret ve tv dünyanın parasını veriyorsun ama apple tv 1500 tl ve apple güvencesi altınta ve güncelleme yıllarca...
    senin tv nin iki yıl günceleme verir üçüncü sene çok nadir verir..
    bence iyi bir ekranlı oled tv 4k lı ve hdr li tv alıp apple tv bağlamak yakında oledler ucuzlayacak ....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler selam,
    yurtdısından kuzen sağolsun apptv getirdi. bende evdeki aptv'yi , hardiski , nası falan satayım ordan gelecek olanlada komple dijitale geçeyim diye düşünüyorum.
    Şimdi tabi her ürün kendi içinde dolar kurları nedeniyle zamlanmış. benim aldığım fiyatlar ile şimdiki fiyat arasında bayağı fark var. Ama cihazlar tertemiz.
    sizce elimdeki ürünlerin gideri nedir ?
    -32gb aptv 4k. (min 1 yıl daha garantisi var)
    -wd 4tb my cloud nas
    -wd 8tb mybook adaptörlü tasınabılır dısk (min 1 yıl garantisi var)
    bide 12 tb lık remux/1080 arşiv var tabi.

şimdiden teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuraydin36 -- 28 Ocak 2019; 14:36:3 >
  • saydam330 S kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun Dolby Atmos işini ayarladım ama bu satın aldığım filmlerin kendine özel olan menülerini göstermeyi bulamadım YouTube’dan ne kadar video izlediysem videoları çekenlerin hepsi filmi seçtiğinde ilk önce filmin menüsü geliyor ama ben bunu kendi cihazımda yapamadım

• quote:

Abi ben şu anda ben şu anda hali hazırda 7.2.2 sistemi kullanıyorum bir zidoo Media playerım var onda 10 bit 4K Dolby Atmos filmleri sorunsuz kullandım sıkıntı Apple TV 4K idi onu hallettik kurcalaya kurcalaya teşekkür ederim
    Sistemin süper.
  • 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.