Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eozen81

HTPC bence gereksiz yere alan ve elektrik sarfiyatı sebebi, ben yerinizde olsam madem ses takıntınız var ve sesi pass through etmekte sorun yaşamayan bir cihaz bakarım. Zidoo iyi bir seçenek olabilir hem fiyat performans hem boyut açısından.
    Aslında Haklısınız.

Macera aramaya gerek yok, Z9S lerin hala yazılım sorunları var diye biliyorum.
    X9S epey stabil hale geldi. Ona bir bakayım. Elimde emektar Egreat R9S var, afişleme hariç cihaz hala süper :)

Teşekkür ederim...
  • RealX11 R kullanıcısına yanıt
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lg-sk9y-5-1-2-ch-500w-dolby-atmos-soundbar-1182292.html?gclsrc=aw.ds&rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=Cj0KCQiAm5viBRD4ARIsADGUT25XWwv-q8I17r190xmJlHk_LnltS3kjWa_FaeM8UgHXFx873rRJq-UaAmc1EALw_wcB

bu ürünü dün medimarkette inceledim apple tv ile film dizi için süper bir ürün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lg-sk9y-5-1-2-ch-500w-dolby-atmos-soundbar-1182292.html?gclsrc=aw.ds&rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=Cj0KCQiAm5viBRD4ARIsADGUT25XWwv-q8I17r190xmJlHk_LnltS3kjWa_FaeM8UgHXFx873rRJq-UaAmc1EALw_wcB

bu ürünü dün medimarkette inceledim apple tv ile film dizi için süper bir ürün
    Güzel ürün bende bunu kullanıyorum tavsiye ederim Sony HTSF200

• Arkadaşlar Wi-fi üzerinden 4K HDR görüntü alınabiliyor mu? yoksa ethernet bağlantısı mı gerekli?
  • efem-35 kullanıcısına yanıt
    7+1 sistemim hali hazırda var zaten, lakin evde minik bir sarı papatya olduğu için şimdi ufaltma kararı aldım.

Mevcut kendi Subwoofer'im kalacak, yanına Yamaha Ysp 2700 Soundbar düşünüyorum.
  • RealX11 R kullanıcısına yanıt
    hocam istediğin markayı al ama önce apple tv nin içindeki özelliklerine göre almaya çalış ...

apple 4k özelikleri

-dolby atmos ses sistem

-4k

-hdr

-bluetooth 5.0

hdmi 2.0

ayrıca televizyon alırken paneli 100hz alın...

benim demek istediğim bir tv bir cihaz alırken apple tv deki özelliklere göre alın

örneğin apple tv de 5.0 bluetooth var geceleri film dizi seyrederim genel saat 4 gibi yatarım geceleyin kimseyi rahatsız etmemek için qcy t1c kullaklık aldım bu kullaklık 5.0 bluetooth teknolojisi var inan ki iyiki almışım kimseyi rahatsız etmeyerek kullaklığı kullanıyorum ilk aldığım gün ayarları bulamadım ama apple tv kullaklık ayarlarını bulunca bangır bangır film diz seyrediyorum peki 4.2 bluetooth aksaydım ne olacaktı kullaklık habire kesilecekti ....

apple tv aldıktan ertesi gün apple mh aradım bana ilk söylediği hangi tv markanız var hdmi sarı uçlu mu uzunca konuştuktan sonra ileride tv alırsanız oled hdr 4k lı alın ve hdmi 2.0 ile bağlantı kurun ve o zaman apple tv den verim alırsınız....

tv alırken çok incelemiştim lg lf650v modeli türkiyeye gelince gidip aldım tv beni üç sene idare etti fakat artık webos 2.0 tivibuyu bile çalıştırmıyor, yıllarca labtoptan film indirip tv de seyrettim üç tane 2.0 girişin bir tanesi kırıldı laptoptan indir filmi flash beleğe yükle sonra tv nin usb tak çalıştır, laptopa film indirirken virüste iniyordu her sene labtop göçüyordu ama şimdi ipad mini4 var chormada film bulup oynatıyorum apple tv aktarıyorum güzelce tv de seyrediyorum ayrıca film seyrederken ipadin ekranı uykuya giriyor ipadin pili gitmiyor ...

birde apple tv alacaklara ilk yapacakları iş kumandasına silikon kılıf almaları ben n11 den aldım 22 tl tuttu ama ben daha ucuza alıcam derseniz aliexpresten 7 tl getirsiniz fakat bu bir birbuçuk ay bekleme durumu var ama n11 den alırsanız siparişten ertesi gün elinize ulaşıyor sonuçta kumandası 490 tl

• Mediamarkt kampanya bitmiş kaçırdık 2-3 gün sonra almayı planlıyordum :(
  • Dün LG SK9Y soundbar aldım. Netflix te Dolby Atmos film seyretmek istiyorum.

Tv im de Dolby Atmos desteği yok, acaba Apple TV 4K alıp onu Bu soundbara , soundbar ıda tv ye bağlasam Atmos ses alabilir miyim? Bu şekilde kullanan var mı acaba aranızda?
  • quote:

hocam istediğin markayı al ama önce apple tv nin içindeki özelliklerine göre almaya çalış ...

apple 4k özelikleri

-dolby atmos ses sistem

-4k

-hdr

-bluetooth 5.0

hdmi 2.0

benim demek istediğim bir tv bir cihaz alırken apple tv deki özelliklere göre alın

örneğin apple tv de 5.0 bluetooth var geceleri film dizi seyrederim genel saat 4 gibi yatarım geceleyin kimseyi rahatsız etmemek için qcy t1c kullaklık aldım bu kullaklık 5.0 bluetooth teknolojisi var inan ki iyiki almışım kimseyi rahatsız etmeyerek kullaklığı kullanıyorum ilk aldığım gün ayarları bulamadım ama apple tv kullaklık ayarlarını bulunca bangır bangır film diz seyrediyorum peki 4.2 bluetooth aksaydım ne olacaktı kullaklık habire kesilecekti ....

apple tv aldıktan ertesi gün apple mh aradım bana ilk söylediği hangi tv markanız var hdmi sarı uçlu mu uzunca konuştuktan sonra ileride tv alırsanız oled hdr 4k lı alın ve hdmi 2.0 ile bağlantı kurun ve o zaman apple tv den verim alırsınız....

tv alırken çok incelemiştim lg lf650v modeli türkiyeye gelince gidip aldım tv beni üç sene idare etti fakat artık webos 2.0 tivibuyu bile çalıştırmıyor, yıllarca labtoptan film indirip tv de seyrettim üç tane 2.0 girişin bir tanesi kırıldı laptoptan indir filmi flash beleğe yükle sonra tv nin usb tak çalıştır, laptopa film indirirken virüste iniyordu her sene labtop göçüyordu ama şimdi ipad mini4 var chormada film bulup oynatıyorum apple tv aktarıyorum güzelce tv de seyrediyorum ayrıca film seyrederken ipadin ekranı uykuya giriyor ipadin pili gitmiyor ...

birde apple tv alacaklara ilk yapacakları iş kumandasına silikon kılıf almaları ben n11 den aldım 22 tl tuttu ama ben daha ucuza alıcam derseniz aliexpresten 7 tl getirsiniz fakat bu bir birbuçuk ay bekleme durumu var ama n11 den alırsanız siparişten ertesi gün elinize ulaşıyor sonuçta kumandası 490 tl
    Selam bende iyi bir bluetooth kulaklık almak istiyorum surround etkisini hissedebileceğimiz bir bluetooth kulaklık var mı acaba piyasada , senin kullandığın nasıl standart birşey sanırım ?

• helsloot kullanıcısına yanıt
    kullaklığı almadan önce çok araştırdım bluetooth kullaklık olarak piyasada 100 tl den 2000 tl ye kadar var ama dikkatimi çeken bluetooth 5.0 yeni yeni çıkıyor hocam ...

tv de kullanacağım için şimdilik ucuz birşey alayım dedim ne göreyim apple tv uyumlu ve film ve tv için benim için yeterli yani bana 180 tl ucuza gelmiş oldu, sırf apple tv de kullanacağım için uzun bir süre gider diye düşünüyorum

kullaklık alacaksan ilk bakacağın bluetooth 5.0 olsun eğer bas ağırlıklı kullaklık istiyorsan fiyat yükseliyor ...

• ercana81 E kullanıcısına yanıt
    hocam lg mh(4446543) ara ben şu model soundbar aldım diyerek sorunu sor oradaki bayan teknik ekibe sorup cevabı en kısa sürede cevaplıyor ..

ben bildiğim kadarı amatör olarak cevaplayım tv deki hdmi çıkışı 2.0 olursa lg sk9y deki atmos ses sisteminden faydalanırsın ...

dün medimarketteki eleman bu senin aldığın cihaz açtı içinde demo varmış atmos ses sistemine hayran kaldım kendimi sinemada hissettim

• LuqueTr kullanıcısına yanıt
    dün medimarkette apple 4k tv 32gb 1499 tl den 1699 tl çıktı ama almaya niyetin var ise git o bölümün şefiyle görüş 100 tl indirim yaparlar diye düşünüyorum

• Şu an alışveriş sitelerinde 32gb olanı 1459 tl. Fazla fiyat vermeyin bence. Hepsi Apple garantili.
  • Ben bugün gittigidiyor mediamarkt tan annemler için 100 lira axess chip para kampanyasıyla 1120 liraya aldım. Eskiden 800 liraya satıldığını düşünürsek yine de pahalı
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
    4k hdr olanı mı aldınız

• efem-35 kullanıcısına yanıt
    Ürün adı sadece "Apple TV 4K" diye geçiyor. "4K HDR" diye bir ürün yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

Ben bugün gittigidiyor mediamarkt tan annemler için 100 lira axess chip para kampanyasıyla 1120 liraya aldım. Eskiden 800 liraya satıldığını düşünürsek yine de pahalı
    2 tane kalmıştı birisini siz aldınız demek ki

• HattiHitit kullanıcısına yanıt
    bir önceki eski versiyonuzu almışsınız ......

https://www.apple.com/tr/apple-tv/specs/

https://www.apple.com/tr/shop/buy-tv/apple-tv

• quote:

apple 4k özelikleri

-dolby atmos ses sistem

-4k

-hdr

-bluetooth 5.0

hdmi 2.0

Bilgiler için Teşekkürler )

Benim TV OLED'e çok çok yakın siyah alanlarda. Çünkü Led panel full led ışık ile kaplı.
    Bu sebeple TV tarafında sorunum yok. 4K ile şimdilik çok ilgilenmiyorum :)

Şöyle yapmayı planlıyorum;
    Apple TV alıp bir deneme yapmak istiyorum evimde, baktım ki olmuyor geri iade hakkımı kullanıp iade eder
    Zidoo X9S alırım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ercana81

Dün LG SK9Y soundbar aldım. Netflix te Dolby Atmos film seyretmek istiyorum.

Tv im de Dolby Atmos desteği yok, acaba Apple TV 4K alıp onu Bu soundbara , soundbar ıda tv ye bağlasam Atmos ses alabilir miyim? Bu şekilde kullanan var mı acaba aranızda?
    Selam,

TV de Atmos desteği olup olmaması önemli değil.
    Çünkü Atmos dilini Apple 4K çözecek, oradan sound bar'a gönderecek sound bar da gelen sesi senin odana yayacak :)

Şöyle de olabilir;
    Netflix'de film izlerken senin TV sesi Pass-through edebilir ise, yani sese hiç dokunmadan sound bar'a gönderirse sound bar'in atmos desteği olduğu için sesi halleder yani Apple 4K TV ye ihtiyacın olmaz.
    Ancak ne olur sa olsun bir çok TV nin gui arayüzü çok başarısız. Bu sebeple araya bir medya player eklemek lazım :)

• 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.