Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: portrey , portrey Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.464
Cevap
314
Favori
789.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aylardır evime Netflix, İpTv, Youtube, internetten indirdiğim film, dizi, belgeselleri izlemek için bir cihaz arıyorum.
    Tarayıcısıda varsa harika.
    Uydu vs işim yok her şeyimi bu cihaz ile halletmek istiyorum.
    Yukarıda yazdığım İpTv, YouTube, Netflix, Torrentten indirdiğim filmler ve tarayıcı üzerinden internette gezmek için bu uygun bir cihazmıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saint Ralph -- 29 Ekim 2018; 20:47:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba sener652 yanlış hatırlamıyorsam sizde sony a1 kullanıyorsunuz, apple tv üzerinden netflix de dolby vision görüntüsü nasıl beğeniyor musunuz?

Bende renkler çok koyu ve karanlık sahneler de çok detay kaybı oluyor gibi. Mesela luke cage de karanlık sahneler de luke cage in yüzü zor gözüküyor, sizde nasıl acaba?

• sener652 S kullanıcısına yanıt
    Youtube VP9 kullaanarak 35mbps max gösteriyorsa. Apple filmler Youtube'un

en iyi kalitesini 28mbps de yakalayabilir. HEVC, VP9'dan %20 daha verimli çünkü.
  • @Saint Ralph

Apple TV'nin usb girişi olmadığından indirdiğiniz içerikleri oynatamazsınız. Ancak Ağa bağlanan server veya modeminizde USB girişi mevcutsa oradan SMB, DLNA gibi paylaşım biçimleriyle paylaşma yaparak izleyebilirsiniz. Bende Superonline'ın Huawei HG255s modem mevcut, USB3.0 girişi 1080p filmlerde başarılı olsa da 4K da takılmalara neden oluyordu SMB protokolünde.

@saydam330

Netflix Dolby Vision içerikleri uzun zamandır izleyemiyorum, hoparlörlerin gelmesini bekliyordum. Müsait olduğumda bakarım dediğinize.

@HattiHitit

Görüntü kalitesi yeterli geliyor zaten. Ses kalitesi düşük gibi geldi. Hoparlörler gelmeden emin konuşmak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sener652

@Saint Ralph

Apple TV'nin usb girişi olmadığından indirdiğiniz içerikleri oynatamazsınız. Ancak Ağa bağlanan server veya modeminizde USB girişi mevcutsa oradan SMB, DLNA gibi paylaşım biçimleriyle paylaşma yaparak izleyebilirsiniz. Bende Superonline'ın Huawei HG255s modem mevcut, USB3.0 girişi 1080p filmlerde başarılı olsa da 4K da takılmalara neden oluyordu SMB protokolünde.

@saydam330

Netflix Dolby Vision içerikleri uzun zamandır izleyemiyorum, hoparlörlerin gelmesini bekliyordum. Müsait olduğumda bakarım dediğinize.

@HattiHitit

Görüntü kalitesi yeterli geliyor zaten. Ses kalitesi düşük gibi geldi. Hoparlörler gelmeden emin konuşmak istemiyorum.

Sağolun açıklama için.

• sener652 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, haber bekliyorum sizden.

• quote:

Orijinalden alıntı: VirgilSollozzo

Apple Watch 3 + 4K HDR Apple TV + iPhone X 3'lu kombosu yapmayi ciddi ciddi dusunuyorum
    Güzel olmuştur
  • Yeni Tv alacagim, Philips'in bir modelini dusunuyorum. Dolby Atmos destekli degil ama goruntu ve ses kalitesi baya iyi gozukuyor. Sizce onemli bir kaybim olur mu?
    Genelde LG'nin bazi modellerinde var Dolby Atmos.

Bu konuda deneyimi olanlar yardimci olursa sevinirim.
  • Bende şu wireless özellikli hdd var:

http://row.maxell.eu/tr/products/taşınabilir-kablosuz-hard-disk-portable-wireless-hard-drive-500gb-677.aspx

Apple TV den film izlemeyi nasıl sağlayabilirim?
  • Merhaba..

Cihaz ile ağ üzerinden yaptığım denemelerde;
    Modem Usb Medya Sunucu ile pek randıman alamadım. Modemim Airties 5760. İnfuse deneme sürümü ile denedim. Olsa bile pek kullanışlı değil.
    Bilgisayarlardan paylaşıma açtığım filmleri ise sorunsuz izleyebiliyorum. O da çok pratik değil açıkçası. Bilgisayarın açık olması lazım vs.

Nas ile meseleyi noktalamak istiyorum. Başlangıçta hdd almayacağım. Elimdeki 2,5” iki tane sabit hdd var, onları kullanmayı düşünüyorum. Ayrıca bir tane 2tb harici hdd yi de yine nas üzerinden paylaşıma açmak istiyorum.

Ne tavsiye edersiniz? Ben fiyat/ihtiyaç durumuma göre iki cihaz arasında kaldım.

Asustor AS1002T / 16 (2x8) gb / 3,5” / 2xusb3.0 (biri ön yüzde)
    https://www.incehesap.com/asustor-as-1002t-nas-depolama-fiyati-29398/

Zyxel NAS-326 / 12 (2x6) gb / 2,5”-3,5” / 2xusb3.0 (arka) – 1xusb2.0 (ön)
    https://www.incehesap.com/zyxel-nas-326-depolama-fiyati-29622/?gclid=Cj0KCQjwguDeBRDCARIsAGxuU8ZwHa9yWyNxXrn5Y8bkHu4Gu92hyfRKPrSJXKlVRVTuvcJwdPL7X6QaAlqOEALw_wcB

Gönlüm Asustor dan yana. Ama açıklamalarında 2,5” hdd ile kullanıp kullanamayacağımı anlayamadım.

Cihazı koyacağım yer nedeniyle usb girişinin ön yüzde olması gerekiyor. Resimlerden anladığım kadarıyla Zynxel in ön yüzünde usb2.0 var. 2.0 ya da 3.0 çok fark eder mi?

Zynxel in boyutları boyutları (GxDxY) 207 x 164 x 123 mm (8.15" x 6.46" x 4.84") şeklinde verilmiş. Ama ben görsellerden baktığımda ön yüzü (G) derinlikten (D) daha kısa görüyorum. Cihazı koyacağım yerin genişliği 20 cm. tereddüt ettim.

teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 31 Ekim 2018; 12:31:55 >

• tarikahmet kullanıcısına yanıt
    Hocam asustorun sol altında ön yüzde kocaman USB görünüyor fotoda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikahmet

Merhaba..

Cihaz ile ağ üzerinden yaptığım denemelerde;
    Modem Usb Medya Sunucu ile pek randıman alamadım. Modemim Airties 5760. İnfuse deneme sürümü ile denedim. Olsa bile pek kullanışlı değil.
    Bilgisayarlardan paylaşıma açtığım filmleri ise sorunsuz izleyebiliyorum. O da çok pratik değil açıkçası. Bilgisayarın açık olması lazım vs.

Nas ile meseleyi noktalamak istiyorum. Başlangıçta hdd almayacağım. Elimdeki 2,5” iki tane sabit hdd var, onları kullanmayı düşünüyorum. Ayrıca bir tane 2tb harici hdd yi de yine nas üzerinden paylaşıma açmak istiyorum.

Ne tavsiye edersiniz? Ben fiyat/ihtiyaç durumuma göre iki cihaz arasında kaldım.

https://www.incehesap.com/asustor-as-1002t-nas-depolama-fiyati-29398/

Zyxel NAS-326 / 12 (2x6) gb / 2,5”-3,5” / 2xusb3.0 (arka) – 1xusb2.0 (ön)
    https://www.incehesap.com/zyxel-nas-326-depolama-fiyati-29622/?gclid=Cj0KCQjwguDeBRDCARIsAGxuU8ZwHa9yWyNxXrn5Y8bkHu4Gu92hyfRKPrSJXKlVRVTuvcJwdPL7X6QaAlqOEALw_wcB

Gönlüm Asustor dan yana. Ama açıklamalarında 2,5” hdd ile kullanıp kullanamayacağımı anlayamadım.

Cihazı koyacağım yer nedeniyle usb girişinin ön yüzde olması gerekiyor. Resimlerden anladığım kadarıyla Zynxel in ön yüzünde usb2.0 var. 2.0 ya da 3.0 çok fark eder mi?

Zynxel in boyutları boyutları (GxDxY) 207 x 164 x 123 mm (8.15" x 6.46" x 4.84") şeklinde verilmiş. Ama ben görsellerden baktığımda ön yüzü (G) derinlikten (D) daha kısa görüyorum. Cihazı koyacağım yerin genişliği 20 cm. tereddüt ettim.

teşekkürler..
    Her ikisini kullanmış birisi olarak şiddetle asustor'u tavsiye ediyorum.

Hatta 3102 modelini uygun fiyata bulabilirsen onu al. Aradaki fiyat farkı çoksa 1002 de iyidir, işini fazlasıyla görür. Ayrıca 1002 nin yeni versiyonu çıkmıştı. 1002 ile aynı fiyatlardaysa onu tercih etmen daha iyi olur.

Her iki cihaza da 2.5" hdd olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seydibaba -- 31 Ekim 2018; 12:51:21 >

• seydibaba S kullanıcısına yanıt
    teşekkürler..

3102 ye bakıcam şimdi. peki bu 1002 nin eski yeni versiyonunu nasıl anlarım?
    3102 i ben de baktım ama bulamadım. Sanırım piyasada kalmamış.

1002 v2 asustor sitesinde birkaç ay önce açıklandı ama ülkemize geldi mi bilmiyorum. Alacağın yere sorabilirsin. Biraz daha hızlandırılmış cihaz. Özellikleri burada,

https://www.asustor.com/tr/product?p_id=54

Bulamazsan çok zorlama kendini, v1 i alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aichera

Hocam asustorun sol altında ön yüzde kocaman USB görünüyor fotoda
    iyi de bu bilgi benim yazımda da kocaman var.

son bir şey daha sorabilir miyim?

benim sinema sistemi çatı katında. modem ise alt katta. ikinci modemi köprüleme (access point) yoluyla çatı da kullanıyorum. şu atv çatıdaki bu modeme bağlı. nas ı da bu çatıdaki modeme bağlamayı düşünüyorum. ağ paylaşımında sorun olur mu?
  • samsung 50mu7000 tv ve atv 4k var. goruntulerde ara ara atlama oluyor sanki. ozellikle secmem gereken bi ayar varmidir ? hdmi kablosu samsung dex ten cikan hdmi kablo kalitelidir diye dusunuyorum. match frame acmak falan tam ne ise yarar bi fikrim yok. birde turkcell tv+ ta altyazilar hizli gecerken okunmuyor bunun cozumu varmi acaba ?
    access point in marka model ne?
    Türk Telekom TP-Link TD-W9970

https://teknodestek.com.tr/turk-telekom-tp-link-td-w9970v3-modem-kurulumu-resimli-anlatim/
    Benim Huawei modem ile durumu anlatayım, USB 3.0 girişine taktığım HDD'yi SMB ile paylaşıma açarak Infuse'un görmesini sağladım, bunun yanında FTP ile de bilgisayardan erişim sağladım. Bilgisayara indirdiğim filmleri FTP yoluyla HDD'ye atıp izleyebiliyordum ancak FTP ile aktarımda hız çok düşük olabiliyordu.

NAS tavsiyesi konusuna gelirsek ben QNAP TS-431P kullanıyorum. Tavsiyem de eğer 4K Bluray film arşiviniz varsa Synology ve Qnap arasında seçim yapmanızdır. TS-231P'ye bakabilirsiniz. Fiyat konusunda nanokatalog, amazon.de, amazon.com'u kıyaslayarak bakabilirsiniz. TS-228 filan da var ama ben ağ hızına güvenemediğim için o seriyi almadım. Sonuçta 2-3 yıl sonra HDR & HFR film sayısı artarsa ve izlemek istediğimizde en büyük darboğaz Gigabit Ethernet'te olacak gibi. 125mb/sn hızını hangisi stabil verirse, en az sorunu onda yaşarım düşüncesiyle hareket ettim ben. Hatta 2 ethernet portu olduğu için ileride belki bağlarım 1&2 birlikte çalıştırırım.

İçerisine WD Red taktım ben. 3.5 inç diskler takılabiliyor. Bunun haricinde USB portlarına harici HDD takarak da izleyebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.