Şimdi Ara

Apple Store imei kayıtsız degisim cihazi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
10.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gecen gunlerde 6s imin sessize alma anahtari bozuldugu icin apple storedan degisim ile yeni telefon almistim. Ama bugun telefonuma cihazin imei kaydinin olmadigina dair mesaj geldi.
    Boyle bir rezilligi yasayan baska biri var mi acaba ? Varsa ne yapmami onerirsiniz ? (Yeniden randevuyla ugrasmak istemiyorum, 1 tanesini alana kadar imanim gevredi zaten :) )

• Musteri hizmetlerini ara.
  • Merhaba .

Bu genel bir sorun . Devlet'in çikarttığı yeni yasa doğrultusunda , degişim olan cihazlar BTK tarafından IMEI imha edilmeyene kadar yeni cihazlar kayıt altına girmiyor

Bizzat bütün teknik servislerin genel sorunu bu .

Sadece beklemek gerek , şimdilik başka bir çozüm yok
  • Ortada herhangi bir rezillik yok. Devletin çıkardığı yasa ile alakalı bir durum. Otomatik olarak kayıt edilecek cihaz. Bekleyeceksiniz.
  • Arkadaşların dediği gibi olağan bir durum, sorun yok. Birkaç gün sonra cihazınızın imeisini BTK'dan sorgulayın. Herhangi bir sorun olmadığını ve cihazın ithalat yoluyla kayıtlı olduğunu göreceksiniz.
  • Merhaba, benim de ayni sekilde degisen telefonumun kaydi yapilmamis. Firma beklememi soyledi (izmir egemek). 1 ay oldu hala bekliyorum. Ara ara kontrol etmek gerekecek..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nanomd N kullanıcısına yanıt
    bu konu ile ilgili apple , kvk, BTK ile ayrı ayrı defalarca görüşme sağladım, btk nın dediği apple a yetki verdik , bir ekran bir program benzeri birşeyden bahsetti, apple ın eski imei ile yeni imei numarasını değiştirmediği sürece kayıt dışı kalacağını, zamanı gelince de görüşmeye kapatılacağınj söylediler, apple hiçbir şekilde ilgilenmiyor bizim işimiz değil diyerek kestirip atıyor, bu hali ile cihazınız arızalanırsa garanti kapsamı dışında değerlendiriliyor, bu konuda yasal olarak neler yapabilir? il tüketici haken heyetine mi gitmemiz gerekiyor yoksa savcılığa gidip şikayet dilekçesi mi verelim? bilgisi olan arkadaş yazarsa sevinirim, tşkler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce servis kaydı düşen imei bildirecek sonra da kayıtl olacak imei bildirecek bu süre 30 günü de bulabilir 60 günüde. Beklemen gerekecek.

• 2.5 aydır aynı durum bende de var,hala kayıt olmadı.

• Merhaba arkadaşlar, 2.5 ay kadar oldu cihaz değişeli. Dün kontrol ettim IMEI kayıtlı olarak görünüyordu, çok sevindim. Ne yazık ki bugun mesaj geldi 90 gün içinde kapanacak diye, tekrar kontrol ettim gene kayıtsız IMEI. SS almamış olsam kendimden şüphe duyacaktım. Neler oluyor :(
  • aynı sorun bndede var halledebildiniz mi acaba

• Up

• ordan randevu alabildiysen ne mutlusana müşteri hizmetleri yardımcı oluyor ama
  • benim de 2 ocakta değişimden gelen cihazım 7 ay sonra btk tarafından kapatıldı.

apple ile yaptığım belki 10 saatlik konuşmalar neticesinde bekleyeceksin, bizim yapacağımız bişey yok falan dendi, btk ile yaptığım konuşmalarda her gün bu konuyla alakalı onlarla şikayet alıyoruz ama apple bize bildirim yapmamış eğer yapsaydı sistemimde gözükürdü ve en geç iki iş gününde onaylanırdı diyor.

11 gündür telefon kapalı kullanamıyorum. yarın son çare tüketici hakem heyetine başvuru yapıcam.
    böyle bir saçmalık olamaz tam 3 ay önce apple aramış durumu anlatmıştım siz merak etmeyin biz yaparız hallederiz dediler şimdi de yapacak bişeyimiz yok bekle bakalım diyorlar.

apple anlamsız derecede her şeye değişim veriyor da kapanan telefonun arkasında nasıl durmuyor aklım almıyor. çözüm önerisi bile sunmuyor adamlar.
  • hocam benim cihazda kapandı sen tüketici hakem heyetine başvurdun mu son durum ne

kimi şikayet ettin apple ı mı garanti firmasını mi

• up

• Benim de cihaz kapandı.( Yaklaşık1.5 ay kadar)Apple'dan arandım yeni cihaz göndereceklerini söylediler. Dun cihazı aldılar, yenisini bekliyorum.

• c-myc kullanıcısına yanıt
    hocam devrimden gelen cihazın mı kapandı nasıl bi yol izledin benide aydınlatırmısın lütfen

• up

• quote:

Orijinalden alıntı: pembepembe

hocam devrimden gelen cihazın mı kapandı nasıl bi yol izledin benide aydınlatırmısın lütfen

Hocam sadece Apple ile telefon vasıtasıyla iletişim kurdum,bunun haricinde bir şey yapmadım.Sanırım belirli bir tarih aralığında değişen cihazlarda btk ile sıkıntı yaşamışlar.Beni arayan arkadaş,hattı kapananlara yeni cihaz temin edeceklerini söyledi.Yani cihazınız kapandıysa Apple ile iletişime geçin ve sorunu aktarın sadece.Gerisini onlar hallediyor zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.