Şimdi Ara

 Apple Pay® [ANA KONU] (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.442
Cevap
173
Favori
383.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pos cihazi o anda hangi banka uzerinden islem gerceklestiriyorsa ona gore degisir. Odemeniz basarili oldugunda gorevliye hangi bankadan cektigini sorun. Bundan sonra baska yerde problem yasadiginizda calisan bankanin ismini verip ondan cekmesini isterseniz sorun cozulmus olur.

Akbank, Yapi Kredi, Teb. Bunlar cekim gerceklestiriyordur diye tahmin ediyorum ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayatgezi

üstad bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. merak ettiğim 3 konu vardı.
    1- para aktarma komisyon oranı nedir, ne kadar attınız ve hesaba ne kadar geçti?
    2- alışveriş yaptığınız da kur farkı ne kadar yani harcama yaptığınızda tl olarak ne kadar harcadınız ve hesaptan kaç euro ya da pound çekti?
    3- Normalde app pay kullanmak için n26 vs hangi ülkedeyse onun hesabına yani örneğin ingiltere app store hesabına geçmemiz gerekiyordu. monense uygulaması türkiye app store da var. App storede ülke değiştirmeye gerek varmı?
    3.nolu soruya ben cevap vereyim. Apple pay kullanmak ile tr app store kullanmak baska bisey. Apple pay kullanmak icin apple pay kullanilan bir ulkenin bolgesini secmeniz gerek yoksa tr secerseniz wallet uygulamasinda kart ekleme aktif olmaz. Zaten tr app store olarak acilmis bir hesap ile app stora giris yaptiginizda siz zaten otomatik olarak tr app troe kullanmak zorunda kalacaksiniz. Atiyorum almanya app store kullanabilmeniz icin sizin almanya secili bir apple hesabi olusturmaniz gerekmektedir.

• hayatgezi kullanıcısına yanıt
    Sırasıyla cevap vereyim hocam.
    1- Monese en az 10 Euro yüklenebiliyor. BU yüklemeyi de herhangi bir hesap kartıyla(kredi kartı olmuyor) yapabiliyorsunuz. Ben Yapı Kredi üzerinde denemek için 10€ attığımda 18 Temmuz'da 65,87 TL düştü hesabımdan bankadan bankaya fark ediyordur ama sitelerde kur 6,44 seviyesindeydi. Daha önce N26'ya para yollamak için kullandığım TransferWise'dan çok çok ucuza geliyor.
    2- Alsında ilk cevabın aynısı gibi bir durum var o an kur neyse onu kesiyor.
     Apple Pay® [ANA KONU]
    3- Cevabı Backspace7 vermiş zaten

• BizimDeniz kullanıcısına yanıt
    Almanyada yaşayan akrabam var ama soyisimlerimiz tutmuyor onun evinin adresini versem teslim alabilir mi?

Monesese illa kartı teslim almak mı gerekiyor,sanal kart oluşturup kullanamıyormuyuz şu apple payı?

• izmirlem35 İ kullanıcısına yanıt
    Şöyle ki benim akrabalarım Duisburg'da yaşıyorlar adreslerini xxxx Familie (Soyadınız farklı olsa da bunu ekleyince bırakıyorlar) xxxxx Straße Nummer XX Duisburg Deutschland şeklinde yazdım.
    2. soruna gelecek olursak karta gerek yok kullanman için ama uygulamadan aktif etmek için akrabanın sana kartın fotosunu atması gerekiyor. Ayrıca zarfın içinde 4 haneli bir de pin kodu var onu girmeden kart aktif olmuyor.
    Bugun hesabımı onaylattım bi komşum var tatile gelmişti yarın dönüyor almanyaya sevdiğim bi abim onun adresini verdim,gelince bana atıcakkartın fotoğrafını,para yüklemek için illa bank kartımı lazım kendi adımıza ?

Öncelikle hayırlı olsun. Başkası adına olur mu bilmiyorum ama Debit kart(Hesap Kartı) olması gerekiyor. Kredi kartıyla olmuyor. O konuda da Enpara'yı öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bizimdeniz -- 26 Temmuz 2019; 21:55:15 >
  • Monese aracılığıyla ilk kullanımı bugün yaptım.
    https://streamable.com/mtfxg
  • penguinn kullanıcısına yanıt
    Neden üye işyerine bilgi verin diyor? Onaylamıyor mu

• penguinn kullanıcısına yanıt
    Sorunsuz çalıştı, sıkıntı olmadı.
  • arkadaşlar, eskiden boon ile kullanıyordu herkes apple pay'ı. artık kullanılmıyor diyorlar fakat ben boon hesabı açıp wallet a ekledim kartı sorunsuz. para atsam kullanamaz mıyım boon u? hala kullanan var mı?
  • Amerikada arkadaşım var, monese gibi başvurup onun adresine gönderebileceğim başka bir hizmet var mı acaba? Çünkü monese Amerika için olmuyor sadece Avrupa birliği ülkeleri oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -gokayKutlu-

arkadaşlar, eskiden boon ile kullanıyordu herkes apple pay'ı. artık kullanılmıyor diyorlar fakat ben boon hesabı açıp wallet a ekledim kartı sorunsuz. para atsam kullanamaz mıyım boon u? hala kullanan var mı?
    Boona para transferi yapabilirseniz kullanabilirsiniz. Yanliz aylik uyelik ucreti var ysnilmiyirsam boonda

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    evet hocam ben de şimdi para eklemeye çalışırken fark ettim, kartımı kabul etmiyor... yunanistan bile apple pay kullanırken bizim burada saçma sapan uygulamalarla uğraşmamız gerçekten üzücü
  • boonda yurtdışı birisinin adresi veya tanıdık olması gerekiyormu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirkul20 -- 2 Ağustos 2019; 21:56:51 >
    Hocam rahatsız ediyorum kusura bakmayın, enparadan bugun kartı teslim aldım isimsiz kart,100tl bakiye yükledim içine ,moneseden yeni kart ekledigimde 10 euro u seçip onaylıyorum ama işlem başarısız diyor,isimli kart mı talep etmem gerekiyor enparadan?

Benim hesap kartım da isim yazıyor ve sıkıntı çıkmadı yüklerken belki dediğin gibi olabilir. Başka bir kartla denedin mi?
    Adıma kayıtlı ziraat kart var oda ,troy kart oldugu için olmuyor maalesef enparanın kartını bekleyecegim bir hafta kadar:(

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.