Şimdi Ara

 Apple Pay® [ANA KONU] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.442
Cevap
173
Favori
383.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Backspace7

Tamam oyle ama siz turk vatandasi olarak apple pay kullanimina acik olan bir ulkede yasiyirsunuz diyelim. Ornegin almanya olsun. Siz ana dilinizde telefonu kullandiginiz icin nasil ki tum uygulamalar turkce Olarak cevriliyorsa wallet Kısmıda çevriliyor. ios sisteminin herseyi turkceye cevriliyor. O ulkde kullanilma olayi olmasina gerek yok. Nasil ki ekg burada aktif degil ama turkce olarak mevcut eger aktif edebilirseniz. Wallet ile ayni olay iste. Olay bundan ibaret yani. Yoksa baska bi esprisi yok.

Alıntıları Göster
    Yukarıda konuşulduğu gibi Çin kadar büyük bir pazar olmasak da yine de kredi kartı ve banka kartı kullanımında 214 milyon ile Avrupa birincisiyiz (kaynak altta), yıllar önce Android kullanırken yapı kredi üzerinden temassız nfc ile ödüyordum sistem daha yeni çıkmıştı hatta kullandığımda birçok kişi garip karşılıyordu. Ve daha Apple ile bu teknolojiye ülke olarak varamamış olmak bir çok kullanıcıyı -ben dahil- üzüyor, hele ki oranlar bu haldeyken...

Kaynak:https://www.takvim.com.tr/ekonomi/2019/02/27/turkiye-214-milyon-aktif-banka-karti-ve-kredi-karti-ile-avrupada-zirveye-oturdu

(Sizin mesajınızı alıntıladım ama genel konuştum, kusura bakmayın)

• Monzo dan hesap açmak istesek para aktarabiliyor muyuz şu an?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EknCn

Yukarıda konuşulduğu gibi Çin kadar büyük bir pazar olmasak da yine de kredi kartı ve banka kartı kullanımında 214 milyon ile Avrupa birincisiyiz (kaynak altta), yıllar önce Android kullanırken yapı kredi üzerinden temassız nfc ile ödüyordum sistem daha yeni çıkmıştı hatta kullandığımda birçok kişi garip karşılıyordu. Ve daha Apple ile bu teknolojiye ülke olarak varamamış olmak bir çok kullanıcıyı -ben dahil- üzüyor, hele ki oranlar bu haldeyken...

Kaynak:https://www.takvim.com.tr/ekonomi/2019/02/27/turkiye-214-milyon-aktif-banka-karti-ve-kredi-karti-ile-avrupada-zirveye-oturdu

(Sizin mesajınızı alıntıladım ama genel konuştum, kusura bakmayın)

Alıntıları Göster
    Estafurullah sorun değil :)
    Az once hanım soda istemişti yanıma da az para almıştım. Markete gitmişken bişeyler daha alayım dedim kasaya geldim telefon yanımda yoktu Apple Watch ile ödeyecektim. Kasiyere dedim kart ile ödicem şimdi Apple Pay ile ödicem desem zaten doğal olarak anlamayacaktı. Kızcağız sanki ben kartı vermişimde acaba biryere mi koydu gibi sagına soluna bakındı kasanın ve kart nerede dedi bana bende saati gösterdim kız birden gulerek ne cahilim ya filan yaptı ama kızın bi sucu yok elbette. Apple Watch ile ödedim ve cıktım telefon dahi yanımda yoktu. Yani baktıgımızda hala bu tarz sistemler kullanılmadıgı için (her ne kadar android ile kullanılsa da kullanan kişi az) insanlara garip geliyor bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Revolut da illaki oturma vizesi istiyor. Geçerli vizem var Almanya giriş çıkışlarım var. Yok illa oturma vizesi olacak diyorlar. Chatte de hep aynı kişi geliyor kaldım öyle 😃

• quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Estafurullah sorun değil :)
    Az once hanım soda istemişti yanıma da az para almıştım. Markete gitmişken bişeyler daha alayım dedim kasaya geldim telefon yanımda yoktu Apple Watch ile ödeyecektim. Kasiyere dedim kart ile ödicem şimdi Apple Pay ile ödicem desem zaten doğal olarak anlamayacaktı. Kızcağız sanki ben kartı vermişimde acaba biryere mi koydu gibi sagına soluna bakındı kasanın ve kart nerede dedi bana bende saati gösterdim kız birden gulerek ne cahilim ya filan yaptı ama kızın bi sucu yok elbette. Apple Watch ile ödedim ve cıktım telefon dahi yanımda yoktu. Yani baktıgımızda hala bu tarz sistemler kullanılmadıgı için (her ne kadar android ile kullanılsa da kullanan kişi az) insanlara garip geliyor bunlar.

Alıntıları Göster
    Aslında yapı kredi bunu yaymaya çalışmıştı, bir ara nfc ile ödemelerin cüzi bir miktarını geri iade ediyordu ama ona rağmen kimse kullanmıyordu. Elbet bir gün bizde de yayılacak bu teknoloji ve rahat rahat cüzdanı almadan sadece ehliyet ile dışarı çıkabilecek hale geleceğiz, anlattığınız durumda çok yaşanan bir durum bu arada sonuçta o an nakit yetmeyebilir kredi kartı da şans bu ya yanımızda olmaz hemen telefon veya watch ile ödeyebiliriz. Bunlar hayatı kolaylaştıran şeyler.

Ama önce Apple yetkililerin Türkiye'de bu işi başlatmaları gerekiyor...
    https://support.apple.com/en-euro/HT206637 -> Apple pay'ın desteklendiği ülkeler ve bankalar içerisinde ülkemizde bulunan ve bilindik bankalardan biri olan ING Bank bulunuyor.

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Hocam
    Şov yapmışsınız ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: akemals42

Hocam
    Şov yapmışsınız ;)
    Yok yaa estafurullah oyle bi amacim yok elbette ama iste para yaninizDa azsa veya cuzdan yoksa hatta telefon bile yoksa bu durumlarda oldukca faydalı oluyor bunu yasayarak gordum demek daha dogru :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 28 Haziran 2019; 9:21:29 >
  • karasahinemre kullanıcısına yanıt
    revolutta ben 26 saattir ' veryfying idedinty' ekranını geçemedim ; ingiltereden fake bir adres, fake sms / telefon doğrulama yaptım. apple Store UK yaptım , fakat hesap doğrulama geçemedim . yurtdışında eş dost akraba da yok , nasıl yapçaz ?
  • tamay T kullanıcısına yanıt
    Sizin ingilterede yasadiginizi belgelemenizi isteyeceklerdir muhtemelen.

• tamay T kullanıcısına yanıt
    Diyelim ki o hesap açıldı sonra hesabı engelleyebiliyorlar. Burda apple pay desteği gelince araştırdım ama bu şekilde hesabı kapanan çok 10-15bin euro hesabı olup da kilitlenenler var. Monese hesabı açmak daha kolay onu deneyin isterseniz. Revolut oturum vb ister n26 ise görüşme istiyormuş herhalde. Keşke ülkemize de gelse ama ben öyle bir ihtimal görmüyorum. Biz çin değiliz ki apple bizim ülkeyi önemsesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufd84

Diyelim ki o hesap açıldı sonra hesabı engelleyebiliyorlar. Burda apple pay desteği gelince araştırdım ama bu şekilde hesabı kapanan çok 10-15bin euro hesabı olup da kilitlenenler var. Monese hesabı açmak daha kolay onu deneyin isterseniz. Revolut oturum vb ister n26 ise görüşme istiyormuş herhalde. Keşke ülkemize de gelse ama ben öyle bir ihtimal görmüyorum. Biz çin değiliz ki apple bizim ülkeyi önemsesin.
    Monese hesabi acmanin sartlari neler?

uygulamayı indirdim adımları takip ettim işlem oldu. Revolut gibi ikamet kartı sormuyor n26 gibi de video konferans olmuyor. Basit bir şekilde hesabı açtım

• quote:

uygulamayı indirdim adımları takip ettim işlem oldu. Revolut gibi ikamet kartı sormuyor n26 gibi de video konferans olmuyor. Basit bir şekilde hesabı açtım
    Peki hangi belgeleri istiyor?

• quote:

Türkiye secme sansimiz yok sadece ab ulkelerinde olanlara hesap acma izni mevcut. Siz bu hesap acmayi biraz daha ayrintili anlatirmisiniz size zahmet. Hangi asamalari gectiniz turkiyede mi yasiyorsunuz da actiniz yoksa ab ulkelerinde birinde mi? Vs vs

Ayrica videolu selfi cekme olayi varmis

Bende denedim hocam bugun böyle bir hata veriyor sürücü belgesini yada kimligi okuttugumda

• izmirlem35 İ kullanıcısına yanıt
    Bende yegenin alman pasaport ve surucu belgesin resmi var onun resmini cektim o kisimlari ayladim ama video selfi diye birsey istiyor sanirsam resimden selfi cekilmesi engellemek icin ve basinizi cevirin birseyler soyleyin ve bunlari 20 sn icinde yapin diyor. O yuzden mecburen kisinin kendisi olmali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 29 Haziran 2019; 17:55:33 >
    valla buraya kadar geldim bundan sonrasını hiç sanmıyorum yapabileceğimi çok saçma iş ya

• izmirlem35 İ kullanıcısına yanıt
    Ab ulkesi olmayan kimlikleri onaylamıyorlar diye biliyorum. Cunku ben bu tarz 5-6 uygulama denedim sadece boon da basarili olmuştum ama onada para aktarım sorunu nedeniyle ise yaramaz hale gelmişti.

• Apple Pay yok
    EKG yok
    e-sim yok

Nasıl rezillik ya bu 3. dünya ülkesi muamelesi daha ne kadar göreceğiz?

• 3. Dunya az kalir 5 filan bence. Kazakistanda bile var apple pay dusunun yani.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.