Şimdi Ara

 Apple Pay® [ANA KONU] (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.443
Cevap
173
Favori
383.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Apple Pay yok
    EKG yok
    e-sim yok

Nasıl rezillik ya bu 3. dünya ülkesi muamelesi daha ne kadar göreceğiz?
    E-sim az kaldı geliyor, EKG yakında gelir diye düşünüyorum ama Apple Pay konusunda ısrarcılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EknCn

E-sim az kaldı geliyor, EKG yakında gelir diye düşünüyorum ama Apple Pay konusunda ısrarcılar.

Alıntıları Göster
    E-sim kullanima baslanmasi icin sanirsanmm 1.5-2 yil var. Btk bu sistem icin sugmeye basti ama kullanim icin 2 yil civari bi sure belirtildi diye hatirliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Maalesef Türkiye’de yaşamıyorum. Yurtdışında tanıdığınız varsa kendi adına başvurup bilgileri sizle paylaşabilir. Bence sistemi kandırmaya çalışmayın çünkü hesapta para büyüyünce hesabı engelliyorlarmış, parayı da alamıyorsunuz haliyle. Türkiye’ye bu hiznet hiçbir zaman gelmeyecek. Keşke gelse ama Türkiye son 6 yıldır iyice içine kapanır oldu. Sadece bu konu değil pek çok konuda içe kapanmayı tercih etti. Esim bile Türkiye’ye hala gelmemiş. Genç nüfus olduğu için övünen bir ülkenin bu kadar içe kapanması pek çok konuda geride olması düşündürücü ve üzücü.

• yusufd84 Y kullanıcısına yanıt
    Hayir kandirma gibi bi olayim yok zaten sadece ben durumu belirttim. Cunku Revolut hesabinda basima geldi yegen uzerinden revolut ve n26 hesabi actirdim suan onlari kullaniyorum apple pay icin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • E-sim olayinda btk sadece gundem yaratti diyebiliriz. Bunun zaten teknik altyapisini vs operatorler hazirliyor. Yani burda btk nin bir halt yemesine gerek yok. Zaten bi halt da yapamaz o ayri bir konu. Yasal duzenlemeleri, yonetmiligi vs hazırlayip artik ne değişecekse onu yapması lazim. İstenilse 1 saat. Sonrasinda operatorlerde. Sonuc olarak e-sim olayini btk yönetimindekiler veya artik siyasi kisiler kim karar veriyorsa once anlamalari lazim. Muhtemelen ne oldugunu anlayamadiklari icin suan ortaya laf atip gecistirdiler.
    Operatorun biri ki turkcell olmasi muhtemel, bir baski yapar o zaman 1 gunde e-sim icin degisiklikleri yaparlar. Artik karsiliginda da turkcell ne verirse.

Herkesin yanildigi bir nokta, tamam bizde kartli islemler fazla. Ancak bunlar kredili islemler. Yurtdisindaki islemlerin cok buyuk bir kismi debit/banka/hesap karti ile yapiliyor. Trdeki kredili islemleri cikarin, o kadar dusuk ki islem sayisi Bunun birkac negatif sonucu var. Bizde kredili islemler fazla oldugu icin bankalar, islem tutarlarini blokeli veya kesintili uye isyerine geciyor. Normalde debit/banka kart ile islem yapildiginda tutar, is yerine faizsiz ve aninda gecmesi lazim ama bankalar suan kesinlikle buna yanasmiyor. Ayni kredili islem gibi yansitiyor. Dogal olarak uye isyeri problem yaratiyor. Bufeden sigara almak istediginizde ya islem yapmiyorlar yada fazla cekiyor. Bu uygulama gelismis ulkelerde olmaz. Bankalar suan en az %2 faizli veya 30 gun blokeli calisiyor. Kucuk bir esnafsaniz %3-4 veya 40-50 gun blokeli. Sigara da kar orani %4.9. Siz bufe sahibi olsaniz kartla sigara verir misiniz?
    Bu ciddi bir sorun. Bankalar kredili islemler icin daha fazla para harciyor. Debit kart banka icin maliyeti cok dusuk bir islem ama kredi karti oyle degil. Finans gecmisi arastirilacak, kredilendirme yapilacak, sigorta yapilacak vs vs. Oyle olunca bankalarda pos islemlerinde debit kart ayrimi vs yapmiyor butun islemlerden komisyon veya bloke koyuyor.

Apple pay veya turevi odeme araclari yani mobil odeme ne icin var? Hizli ve dusuk tutarlar icin. Simdi siz apple pay bufeden sigara almak icin kullanabilecek misiniz? Hayir
    Takside odeme yapabilmek icin? Hayir.
    Simit alabilecek miyiz? Hayir

Ne icin kullanacagiz? Migros da apple pay degil de kart kullansak ne değişecek?

Bu acidan bakildiginda apple pay gelip yatirim yapmak istemiyor. Ulasim olarak zaten bir standart yok. Su otobus, metro vapur vs bunlardaki kartli gecis sistemini en bastan bir standart ile neden yapmadınız? Her belediye kendisinin sectigi sirkete, sisteme parayi yatirdi.

aslinda soylenecek cok sey var. Sunucularin yurt ici olma zorunluğu da var.

Tabi simdi dusunuyorum, kazakistan ukrayna vs bunlar bizden bu konuda ileri de olabilir mi? Sanmiyorum ama ileride ise vay halimize.

• benden haber bekleyen birkaç arkadaş var. fake ID işine girmedim. bence yakında gelir apple pay.

apple watch 4 aldım onda kullanmamak çok zoruma gidiyor (apple watch 3'ü satıyorum ilgilenenler özel mesajla ulaşabilir, henüz ilan açmadım. foruma gitsin istiyorum zira çok temiz)

Bana kart/para taşımak çok ilkel geliyor artık. Umarım tez zamanda bir kol hareketiyle ödeme yapmaya başlayabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulphur

benden haber bekleyen birkaç arkadaş var. fake ID işine girmedim. bence yakında gelir apple pay.

apple watch 4 aldım onda kullanmamak çok zoruma gidiyor (apple watch 3'ü satıyorum ilgilenenler özel mesajla ulaşabilir, henüz ilan açmadım. foruma gitsin istiyorum zira çok temiz)

Bana kart/para taşımak çok ilkel geliyor artık. Umarım tez zamanda bir kol hareketiyle ödeme yapmaya başlayabiliriz
    Umarım gelir yakında pek umut olmasada :) belki ummadık taş baş yarar
  • Keşke gelse ama bizim ülkemize apple pay gelemez. Yasalarımız buna engel. Apple açısından da Türkiye pazarı Çin pazarı kadar kıymetli değil zaten ülkemizde de satın alırken Apple Pay var mı yok mu diye soran da yok. Mesela apple pay yoksa almam ben bu telefonu diyen çok olursa inanılmaz derecede satışları düşerse o zaman dikkat çeker. Belki 2025 sonrasında gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufd84 -- 14 Temmuz 2019; 14:42:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Umarım gelir yakında pek umut olmasada :) belki ummadık taş baş yarar

Alıntıları Göster
    Gelmez bosuna umutlanmayın.

Apple duyumlarıma gore bankalar ıle komısyon oranlarında anlasamıyormus. Bu sebeple surumcemede kalmıs. Bakın aynı sekılde samsung'da samsung pay'ın gelecegı tarıhı daha once acıklamıstı ama onlarda ıptal ettı ve halen bır gelısme yok.

Son donemde Apple kur farklarından dolayı Turkıye'de cıddı satıs dususu yasadı. Bu sekılde gıderlerse ulkeden bıle cıkabılırler. Tım Cook bır Apple lansmanında Turkıye'de 750 mılyon dolar dusus yasadık dedı. Bunun etkılerını zaten en son cıkan iPhone modellerınde de gorduk. Turkıye'ye son donemlerde 2 hafta ıcınde gelen yenı modeller bu sefer 2 ay ıcerısınde geldı.

Bu sekılde fıyatlar devam ederse iPhone'lar satılmaz bu ulkede. Zıra etrafımdan herkes Androıd telefonlara gecıs yapıyor ve herkes aynı seyı soyluyor. Bır telefona 12.000TL vermem dıyorlar.

Bu durumlarda Apple Pay'ın gelmesını beklemeyın.

• berkans kullanıcısına yanıt
    Bir umudum yok zaten Ben kullanabiliyorum apple pay kendim icin sorun yok ama elbetteki dolaylı yollara başvurma isine girmek istemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkans

Gelmez bosuna umutlanmayın.

Apple duyumlarıma gore bankalar ıle komısyon oranlarında anlasamıyormus. Bu sebeple surumcemede kalmıs. Bakın aynı sekılde samsung'da samsung pay'ın gelecegı tarıhı daha once acıklamıstı ama onlarda ıptal ettı ve halen bır gelısme yok.

Son donemde Apple kur farklarından dolayı Turkıye'de cıddı satıs dususu yasadı. Bu sekılde gıderlerse ulkeden bıle cıkabılırler. Tım Cook bır Apple lansmanında Turkıye'de 750 mılyon dolar dusus yasadık dedı. Bunun etkılerını zaten en son cıkan iPhone modellerınde de gorduk. Turkıye'ye son donemlerde 2 hafta ıcınde gelen yenı modeller bu sefer 2 ay ıcerısınde geldı.

Bu sekılde fıyatlar devam ederse iPhone'lar satılmaz bu ulkede. Zıra etrafımdan herkes Androıd telefonlara gecıs yapıyor ve herkes aynı seyı soyluyor. Bır telefona 12.000TL vermem dıyorlar.

Bu durumlarda Apple Pay'ın gelmesını beklemeyın.

Alıntıları Göster
    Apple sadece turkiyede degil tum dunyadaki satislarinda düşüş yasadi. Kendi ulkesinde dahi. Trye ne getirdi ki zaten cikacak? Sadece apple music olarak yerel bir anlasmasi var. Onun disinda 2 tane apple store acti. Suan zaten apple store un teknik servis hizmeti kvk, genpa, pupadan filan farksiz. Hepsi gebzedeki onarim merkezine gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: teqali

Apple sadece turkiyede degil tum dunyadaki satislarinda düşüş yasadi. Kendi ulkesinde dahi. Trye ne getirdi ki zaten cikacak? Sadece apple music olarak yerel bir anlasmasi var. Onun disinda 2 tane apple store acti. Suan zaten apple store un teknik servis hizmeti kvk, genpa, pupadan filan farksiz. Hepsi gebzedeki onarim merkezine gidiyor.

Alıntıları Göster
    Size katılmıyorum.

Öncelikle Apple'ın Türkiye'de ciddi bir satış potansiyeli var. Daha doğrusu vardı. gelişmekte olan pazarlar yani Türkiye, Rusya, Hindistan ve Brezilya gibi ülkelerin Apple için anlamı oldukça büyük.

Bakın bizzat Tim Cook tarafından yapılan açıklama :

Şirketin salı günü yaptığı üç aylık satış değerlendirmesinde Cook, Türkiye'deki yerel paranın dolar karşısında yüzde 33 oranında değer kaybettiğini ve Apple'ın satışlarının önceki yıla göre 700 milyon dolar azaldığını vurguladı.

İşlem hacmi milyar dolara yakın bir pazardan bahsediyoruz. Tüm dünyada ki satışları ile Türkiye'de k satışlarının düşmesi tamamen farklı şeyler. Bakın Tim Cook daha önce bir etkinlikte de Türkiye'de ki satışlarından bahsetmişti.

Türkiye'ye ne getirdi demişssiniz. Bu da yanlış. Bir çok yatırım yaptılar.

İlk olarak iTunes'u Rusya ile beraber aynı anda hizmete açtılar. Daha sonra Apple Store'lar açıldı. Dünyada bu arada sadece 25 ülkede bildiğim kadarıyla Apple Store var. Diğer ülkelerde premium reseller'lar vasıtasıyla yani ditribütörler üzerinden hizmet veriyorlar. Türkiye'de üçüncü mağazanın açılacağı konuşuluyor.

Mağaza dışında Siri hizmetini seneler önce Türkçe yaptılar. Google Asistan daha yeni Türkçe hizmet vermeye başladı. Samsung tarafında ise bixby gibi bir servis de ise halen Türkçe dil desteği yok. Apple Music servisini yine hemen hizmete açtılar. Spotify Türkiye ofisini kapatırken, Apple tam destek verdi. Telif haklarından Spotify sorun yaşarken Apple Music, Türkçe müzik açısından hep tam destek verdi.

Bakın mesela eylül ayında başlayacak olan TV+ serviside Türkiye'de hemen hizmete girecek. Aynı şekilde bulut oyun servisi Arcade'inde sonbaharda geleceği söyleniyor.

Ufak bir örnek. Akıllı saatlerde sanal asistanı bırakın, android tabanlı saatler dikte hizmeti bile veremezken, Apple Watch üzerinde gerek dikte gerekse de Siri var.

Tüm bu anlattıklarım çok büyük yatırımlar. Öyle ufak şeyler değil. Tr'ye ne getirdi ki demek biraz talihsizlik olmuş.

Apple Store teknik hizmeti pupadan farksız, Gebze'ye onarım merkezine gidiyor demek de yine yanlış bir bilgi.

Bakın daha bir ay önce Vatan bilgisayardan ikinci nesil Airpods aldım. Kulaklıkların sağ taraftakinin mikrofonu çalışmıyordu. Götürdüm Apple Store Akasya'ya ve hemen anında değişim yaptılar.

• teqali kullanıcısına yanıt
    Salla belki tutar.

• Arkadaşlar merhaba 2 gün önce monese’ye üye oldum ve bugün kart geldi gerçekten N26’dan çok daha iyi para yollama konusunda Türkiyedeki hesap kartımdan anında para aktarımı gerçekleştirdim. Yurt dışında akrabanız varsa kesinlikle tavsiye ederim
    Üyelikle ilgili de şunu söyleyeyim Türk Pasaportumu tarattım daha sonra Selfi kısmında talimatlara uydum ve Türkçe olarak çıkan rakamları okudum hiç sıkıntısız kart elime ulaştı. Yabancı pasaporta veya yabancı dile gerek yok ✌🏻

• BizimDeniz kullanıcısına yanıt
    Türkiye’den mi alsınız hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Türk pasaportu ile türkiyeden onaylatabiliyormuyuz hesabımızı

• izmirlem35 İ kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ben Ankara'da yaşıyorum pasaportumla onaylattım. Ankara Podium AVM Starbuck'dan 2 defa harcama yaptım sıkıntı çıkmadı. Ancak şunu belirteyim eşime de almak istedim SMS gelmedi.
    Adres bilgilerini türkiye olarak giremiyoruz hocam öyle bi seçenek yok siz ne yaptınız?

• izmirlem35 İ kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk mesajda da yazdığım gibi Yurt dışındaki akrabam teslim aldı kartı. Bunun avantajı yabancı dil bilmeyenlerde alabiliyor. Mesela N26'da müşteri temsilcisiyle konuşmak gerekiyor ve onlarda Türkçe dil seçeneği yok.Boon'da oturma izni gerekiyor. Ama Monese'de buna gerek yok video istediği kısımda Türkçe konuşa biliyorsunuz ve kart sizin adınıza oluyor.
    üstad bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim. merak ettiğim 3 konu vardı.
    1- para aktarma komisyon oranı nedir, ne kadar attınız ve hesaba ne kadar geçti?
    2- alışveriş yaptığınız da kur farkı ne kadar yani harcama yaptığınızda tl olarak ne kadar harcadınız ve hesaptan kaç euro ya da pound çekti?
    3- Normalde app pay kullanmak için n26 vs hangi ülkedeyse onun hesabına yani örneğin ingiltere app store hesabına geçmemiz gerekiyordu. monense uygulaması türkiye app store da var. App storede ülke değiştirmeye gerek varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayatgezi -- 23 Temmuz 2019; 16:26:32 >
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.