Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
25.943
Cevap
898
Favori
1.751.006
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatihgh3

Yabancı incelemelere baktım da i5 için diyorlardı onu, i3 için de geçerliyse durum vahim.

Sonunda ipad alıp geçeceğiz..d
    Hocam ultra zeki apple mühendisleri fan ile işlemciyi baglamadiklari için çok fark etmiyor gündelik kullanımda i3 daha kullanışlı tabiki ama is 4k videoya gelince kendinden geçiyor cihaz. Işimi görür dersen ipad Pro daha kompakt gibi ama ipad 2017 kullanan biri olarak ipad bilgisayar yerini tutar mı, bence tutmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İ5 MacBook Air 2020 Technopat incelemesi.
    4k video düzenleme denemesi de yapılmış

https://www.youtube.com/watch?v=rcQwo1_d9D0&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsatr -- 26 Mayıs 2020; 23:6:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsatr

İ5 MacBook Air 2020 Technopat incelemesi.
    4k video düzenleme denemesi de yapılmış

https://www.youtube.com/watch?v=rcQwo1_d9D0&feature=youtu.be
    arada sırada video edit yapacak birisi içn gayet iyi bir cihaz gibi gözüküyor
  • anl_clk A kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam ben de baya araştırdım bugün kıyaslamalar youtube yorumlarını da yeni macbook pro alacağım sanırım. 13 inch e o parayı verinceye dek 16 alırsın deniyor ya boyutu küçük olması önemli benim için.

16 inch hoparlörleri baya iyiymiş yalnız 13 e göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 27 Mayıs 2020; 1:2:14 >
  • https://forums.macrumors.com/threads/2020-air-heatsink.2227066/page-58

Vakti olan buradaki yazılanları okusun isterse. Mpa için heatsink üzerine termal pad koyarak (bazıları macunu da değiştirmiş) önemli kazanımlar sağlamışlar. Testler puan artışının yanında fanın düşük kalması yada hiç çalışmaması ve 100 dereceye hiç ulaşılmaması gibi avantajlardan da bahsediyorlar. Bunlar çok anlamlı.

Garantisini etkilemeyecekse ben de yapmak istiyorum doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

Haklısın hocam ben de baya araştırdım bugün kıyaslamalar youtube yorumlarını da yeni macbook pro alacağım sanırım. 13 inch e o parayı verinceye dek 16 alırsın deniyor ya boyutu küçük olması önemli benim için.

16 inch hoparlörleri baya iyiymiş yalnız 13 e göre.
    Hocam 10.nesil 13inç Macbook pro da(pahalı olan) iki adet subwoofer var sanırım sesi baya iyi diyorlar ama base modelde o yok sesi çok iyi değildir ancak laptopdan müzik dinlemek ne olursa olsun hoş olmuyor güzel bir harici bluetooth hoparlör lazım.
  • pt 2 ay olmasına rağmen hala bekleyin diyor şaka gibi, apple en geç 3 haftada ürünü çekebiliyorken bunların 8 haftada hiçbirşey yapamaması düşündürücü. Ben appledan geçtim sipariş, pt yi iptal edicem. 500 lira için bu kadar aksiyona değmezmiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2020 MacbookPro modelleri PT’de stoklara girmiş. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

• An itibariyle Macbook pro 16 siparişini pt den geçtim. Kur olayıydı, vergiydi daha fazla riske girmeyi göze alamadım açıkçası. Kargo gelince şubeden teslim alıp kontrolleri yapacağım istenmeyen bir durum olmaması için
  • anl_clk A kullanıcısına yanıt
    Aynen pahalı olan 13 inch te hoparlörler geliştirilmiş, fiyatı yüksek olduğu için 16 ile kıyaslıyoruz ya ben de youtube a bakarken şu videoda16 için ses olarak ayrı boyutta demişler yorumlarda, 13 ten de iyiymiş ondan bahsetmiştim

Base konu dışı zaten

https://www.youtube.com/watch?v=A1qlcBKu9Bo&feature=youtu.be

• tripleseven kullanıcısına yanıt
    Daha ne kadar beklemeniz gerekiyormuş? Apple ile aynı yoldan almıyorlar mı ki ürünleri, gerçekten bir garipler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eylülfırat -- 27 Mayıs 2020; 16:44:14 >
  • eylülfırat E kullanıcısına yanıt
    işin garibi ne kadar beklemem gerektiğini de ısrarla söylemiyorlar. Bir süre daha bekleyin deyip geçiştiriyorlar.

• Beyler bilmediğimden soruyorum.
    Macbook ile Windows işletim sistemli laptoplar arasında ne fark var?
    Donanım olarak daha düşük, fiyat olarak daha yüksek oluyor Macbooklar. Sebebi neden? İphonelar gibi çok mu stabil?
    Eşim Macbook istiyor ama ben o parayı ona vereceğime daha iyi işlemcili daha iyi ekran kartlı şu modeli alırım diyorum macbooklarin olayını bilmediğimden

• Arkadaşlar okula dönüş kampanyası ne zaman açıklanacak sizce?
    Ben Apple.com’dan MacBook Air 2020 base model sipariş ettim ama kulaklık fırsatını kaçıracak olmak canımı sıkıyor iptal etmeli miyim, değer mi?

• 16 inc ile 13 inc 1800 dolar olan arasinda 1300 tl fark var aklimi kurcaliyor bu durum bir cok yonden 16 inc daha iyi gibi gorunuyor , 16 inc yeniden fiyatlandirildiginda fiyati daha da articakken alsam mi simdiden acaba diyorum. 1300 tl daha vermeye deger mi almisken ne diyorsunuz yazilim + gunluk kullanim icin alacagim 4-5 sene kullanmayi planliyorum. Masaustu oyun bilgisayarim hali hazirda var zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerason

16 inc ile 13 inc 1800 dolar olan arasinda 1300 tl fark var aklimi kurcaliyor bu durum bir cok yonden 16 inc daha iyi gibi gorunuyor , 16 inc yeniden fiyatlandirildiginda fiyati daha da articakken alsam mi simdiden acaba diyorum. 1300 tl daha vermeye deger mi almisken ne diyorsunuz yazilim + gunluk kullanim icin alacagim 4-5 sene kullanmayi planliyorum. Masaustu oyun bilgisayarim hali hazirda var zaten.
    Masaüstü varken bir büyük ekranlı bilgisayar daha istemeniz mantıklı olur mu bunu düşünmek lazım. Şahsen ufak dizüstü bilgisayarları tercih ediyorum genelde. 13" baz modeli alabilirsiniz. 8. nesil olan modeli. 16gb ram yaparsanız 10k fiyatı oluyor.
  • Şuan 2015 macbook pro var 128 ssd 8gb ram base model. 5400 e müşterisi çıktı, satıp 2020 macbook air alsam mı diye düşünüyorum? i3 ü 7500 e iyi fiyat ama min. i5 tercih et derseniz 8100 zorlayacak gibi? sizde 5 yıllık cihaz yerine böyle bir işleme girilir mi?
  • Arkadaşlar peki 27” 5k satıp 16 “ almaya değer mi?ipad pro cihazım var.yorumlarınızı bekliyorum.

• ozge091773 O kullanıcısına yanıt
    Bence değer. 10 temmuz civarı başlar kampanya.

Ama o zamana fiyat ne olur kimse bilemez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerason

16 inc ile 13 inc 1800 dolar olan arasinda 1300 tl fark var aklimi kurcaliyor bu durum bir cok yonden 16 inc daha iyi gibi gorunuyor , 16 inc yeniden fiyatlandirildiginda fiyati daha da articakken alsam mi simdiden acaba diyorum. 1300 tl daha vermeye deger mi almisken ne diyorsunuz yazilim + gunluk kullanim icin alacagim 4-5 sene kullanmayi planliyorum. Masaustu oyun bilgisayarim hali hazirda var zaten.
    Birkaç sayfa önce bu 13 vs 16 fiyat dengesizliğinden bahsetmiştim bende,

Yazılım geliştirici olarak söyleyeyim, 16 inch, 13'e göre, kod yazarken inanılmaz rahatlık sağlıyor,
    Sürekli external monitöre bağlı çalışacaksan çok farketmez tabiki ancak o noktada da çekirdek farkı devreye giriyor.

13 en üst paketle 16 giriş model arasında kalmıştım bende sizin gibi,
    Daha büyük ekran, daha iyi hoparlör, daha iyi mikrofon, daha iyi işlemci ağır bastı,
    tabi birde 16 ların fiyatlarındaki bu dengesizliğin yakında düzeltileceğini varsaydığım için ikinci el fiyatının satın aldığım fiyattan yüksek olacağı gerçeği de etkiledi.

• 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.