Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.231
Cevap
141
Favori
835.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benimde son güncelleme’den sonra bi sorunum oluştu akşam full şarjda bırakıyorum tüm uygulamalar kapalı olduğu halde uyandığımda cihaz sıcak oluyor ve şarjım %50 e inmiş oluyor sizce sebep nedir? Böyle bi durumla karşılaşan oldumu aranızda teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

quote:

Orijinalden alıntı: blackice_serkan

Hayırlı olsun. İade sebebiniz neydi acaba?

Neden olacak, firmanın iyi niyetini kötüye kullanma işte, al kullan dene bir hafta ben beğenmedim alın bunu geri.

Bu büyük firmalar bunca şark kurnazlığına iyi bu ülkeden çekilmiyor.

Dostum senin o dediğin şark kurnazlığı, aslında tüketici hakları.... Koyun olmaya bu kadar hevesli topluma hakların olması gereken şu bu vs.. anlatamazsın.... ABD de insanların ne gibi hakları var bir araştır... Özellikle telekominakasyon alanında. Ama ana fikrimden dolayı, önüne koyulanı yiyip, zehirlenince kaderim buymuş zihniyeti ile hak aramak bambaşka şeyler...

@blackice_serkan ; Değiştirme sebebime gelirsek, Telefonun face id tahmin ettiğim gibi başarılı değil. Her seferinde şifre girmekten gına geldi.

• realmy R kullanıcısına yanıt
    Sifirlama nasil yapilitor acaba aciklayabilir misiniz ?
  • dedehakan D kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlaşılmasın, iade sebebinizi sorguladığımdan değil, bu cihazı almaya niyetli olduğumdan soruyorum;

Kendi işim ve ev arasında geçiyor çoğunlukla hayatım. Parmak izi güvenliğini de kullanmıyorum zaten. Face id devre dışı bırakılabiliyor mu bu cihazda? Aşağıdan yukarı kaydırınca açılsın istiyorum, yüzümü falan tanımasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

quote:

Orijinalden alıntı: blackice_serkan

Hayırlı olsun. İade sebebiniz neydi acaba?

Neden olacak, firmanın iyi niyetini kötüye kullanma işte, al kullan dene bir hafta ben beğenmedim alın bunu geri.

Bu büyük firmalar bunca şark kurnazlığına iyi bu ülkeden çekilmiyor.

Dostum senin o dediğin şark kurnazlığı, aslında tüketici hakları.... Koyun olmaya bu kadar hevesli topluma hakların olması gereken şu bu vs.. anlatamazsın.... ABD de insanların ne gibi hakları var bir araştır... Özellikle telekominakasyon alanında. Ama ana fikrimden dolayı, önüne koyulanı yiyip, zehirlenince kaderim buymuş zihniyeti ile hak aramak bambaşka şeyler...

@blackice_serkan ; Değiştirme sebebime gelirsek, Telefonun face id tahmin ettiğim gibi başarılı değil. Her seferinde şifre girmekten gına geldi.

Selam, senin cihazda bir sorun olmuştur çünkü Xlerin en iyi çalışan yeri face id tarafı. çalışmaması ya da seni tanımıyor olması mümkün değil tabi münferit olarak cihaz bazlı bir sorun olabilir ama genel anlamda öyle bir sorun yok

• Genelde sag bas parmagimin derisini hafif yerim strese bagli sanirim x den önceki telefonlarda touch id ile telefonu acarken bu hep sorun yaratiyordu x ile birlikte rahata erdim diyebilirim ve sorunlu diyenleri anlamiyorum gayette iyi çalışıyor acamadigi nadirdir çoğunluk yuzumu direk tanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedoctor1907 -- 16 Ocak 2018; 9:49:44 >
  • Schnitter kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam koruyucuyu takmadan önce deneme şansınız olmuş muydu?

• Deniz kullanıcısına yanıt
    Ben yaşamadım fakat yazılımsal olabileceğini düşünüyorum arka planda çalışan bir uygulama sebep olabilir

• Cihazda son sürümle beraber kasılma sorunları başladı, uygulamalar kapanıyor kendi kendine. Yazılımsal problemler baş göstermeye başladı.

• Selim_1905 kullanıcısına yanıt
    Denemiştim galiba ama bulanıklık gözüme çarpmadı olsaydı dikkat ederdim.

• Cpu Dasher X kullanan arkadaşlar bir kontrol edebilir mi rica etsem 11.2.2 sürümü ile işlemci hızında bir yavaşlık söz konusu mu diye. Bildiğim kadarı ile single ve multi core da çok az bi azalma var diye biliyorum.
  • Beyler arkadaşımdan turkcellden alınma kapalı kutu fatura üstüne alınmış iphone x alıcam fakat faturadan bozma telefonların garantisi sadece kvk ve genpadan deniliyor. Doğru mu? Apple kendisi bakmıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Woozie

Cpu Dasher X kullanan arkadaşlar bir kontrol edebilir mi rica etsem 11.2.2 sürümü ile işlemci hızında bir yavaşlık söz konusu mu diye. Bildiğim kadarı ile single ve multi core da çok az bi azalma var diye biliyorum.

Current 2064-2376mhz
    Programı ilk çalıştırdığım an 2064mhz gösteriyor, ekranı kapatıp hemen açıyorum 2376mhz oluyor. Güncelleme öncesi de aynıydı. Benchmark testlerinde gerileme yoktur hemen hemen aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknet -- 16 Ocak 2018; 16:34:55 >
  • Deniz kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla uykudayken şarjın yarısı gidiyor böyle şarjın gitmesi için işlem yapılmalı haliyle ısı oluşur cihazda ısınma oluyor mu ? Recovery deneyin ve bu işlem sonrası imkan varsa alo demeye kullanın gün içerisin de işletim sistemi boş haliyle bile şarjı sömürürse batarya gidik demektir, olmazsa garantiye verin
  • darknet D kullanıcısına yanıt
    Ben de zannetmiyorum yeni satmış oldukları telefonda Spectre, Meltdown açığını kapatmak için işlemci yavaşlatma muhabbetlerine gireceklerini ama hayırlısı bakalım. Teşekkürler bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz

Merhaba arkadaşlar benimde son güncelleme’den sonra bi sorunum oluştu akşam full şarjda bırakıyorum tüm uygulamalar kapalı olduğu halde uyandığımda cihaz sıcak oluyor ve şarjım %50 e inmiş oluyor sizce sebep nedir? Böyle bi durumla karşılaşan oldumu aranızda teşekkürler

Tehlikeli olabilir fazla oynamaya gelmez. Cihaz soğuksa sıfırdan yükleme yap akşam değil gündüz dene, akşam kapat telefonu patlama riski olabilir. Sorun devam ederse hemen servise teslim et kargoyla gönderme sakın.
  • face ıd ile tuşu normal açıyorum ama ana ekran gelmiyor illaha yukarı elimle kaydırmam lazım bunun bir çözümü yokmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ®ed

quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Arkadaşlar arama geldiği zaman bazen kaydırarak cevaplama ekranı geliyor bazen kabul ya da reddet şeklinde iki yuvarlak.Neden böyle oluyor?Ayrıca ilk durumda nasıl reddedeceğim?

o iphone larda olan bir özellikmiş.telefonun kilidi açıkken arama gelirse ayrı, telefonun kilitli iken arama gelirse farklı menu geliyor dediğiniz gibi.diğerinde reddetmek için anımsatıcıyı kullanın.

Anımsatıcıya gerek yok :) kilit tuşu ile reddedebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nks0urce

face ıd ile tuşu normal açıyorum ama ana ekran gelmiyor illaha yukarı elimle kaydırmam lazım bunun bir çözümü yokmu?

Bu konuyu forumda belik 150 kez sordular. Arkadaşlar bunun çözüm yolu yok çünkü sorun da yok. "Bildirim" in amacı zaten ön bilgilendirme. Telefonuma bildirim geliyor elime alıyorum face id yüzümü okuyor ve bildirimin içeriğini gösteriyor. içeriğin detayını merak edersem zaten ekranı yukarı kaydırıyorum, ilgimi çekmezse telefonu geri yerine bırakıyorum. Sizin dediğiniz gibi yüzü okur okumaz menüye girse telefona bildirim gelmesinin hiç bir anlamı olmaz.
  • quatnatined Q kullanıcısına yanıt
    iTunes den yapabilirsiniz. Mail atmışlardı bana aşağıda aynı şekilde yazıyorum.

Telefonunuzu kapalı konuma getirin

2- Bilgisayarınızda iTunes programınız güncel olarak açık olsun. ( iTunes programını Google’dan aratarak bilgisayaranıza yükleyebilirsiniz)

3- USB kablosu orjinal olsun, bilgisayara takılı fakat telefona takılı olmasın

4- Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından Yan düğmeyi, iTunes'a Bağlan ekranını görene kadar basılı tutun.

5- Telefonunuzun ekranına USB kablosu ve iTunes ikonu gelince tuşa basmayı bırakın

6- bilgisayardaki iTunes ekranın bir süre sonra bir küçük pencere açılacak

a. ilk pencerede ‘’ Geri Yükle’’yi seçin

b. İkinci pencerede ‘’ Geri Yükle Ve Güncelle’’ yi seçin

c. Üçüncü pencerede ‘’Sonraki’’yi

d. Son pencerede ‘’ Kabul Ediyorum’'

İşlemin başladığını gösteren : iTunes ekranında sağ üst tarafta yuvarlak için bir ok simgesi göreceksiniz. Bu simgenin üzerine tıkladığınızda işlemin ne kadar süreceğini görebilirsiniz.

USB kablosunu çıkartabilir ve ya takılı bekleyebilirsiniz. İşlem süresinde '’ Bitti’’ yazana kadar bekleyin ve yukarıda adımları tekrar uygulayın. İşlem telefonuza aktarılmaya başalayacaktır. Bu işlemde yaklaşık 3 ila 5 dk arasında sürebiliyor. Telefonunuz ‘’ Merhaba’’ diye açılıncaya kadar kablo takılı şekilde bekleyin. Eğer iTunes un gösterdiği süre dolduktan sonra telefonuz bu şekilde açılmazsa işlemi baştan tekrarlayın.

Telefonunuz kurulum aşamasında adımları izlerken ‘’ Yeni bir iPhone olarak ayarla’’ yı seçin. Chaz sizden Apple kimliği isterse yeni bir Apple kimliği oluşturabilirsiniz.)

• 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.