Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MambaVino Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
50.467
Cevap
471
Favori
1.948.888
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]
Giriş
    1015 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    UzayH

Bence her daim güncel tutmanı tavsiye ederim.

Kullanım alanından takip et 500 mb üzerine çıktıgında sil tekrar yükle uygulamayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    radko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

3 Nisan olacağı söylendi, yazdı burada bi kaç arkadaş da...daha var zaten 7 betayı bulur...geçmiş örneklerinde de öyle, 8.3 9.3 vs...
    |
    |
    UzayH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    UzayH

Zaten yeterince geç kalındı 3 Nisan tahammül edilecek bir tarih degil lakin 1 ay var

|
    |
    diyar_21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: UzayH

Kullanım alanından takip et 500 mb üzerine çıktıgında sil tekrar yükle uygulamayı

Dediğini yaptım instagram 1gb yer kaplıyodu sildim yeniden yükledim 52mb yer tutuyo facebook 760mb yer kaplıyodu şimdi 170mb 😵😵😵 ozaman ayda 1 silip tekrar yüklicem artık

Orijinalden alıntı: radko

quote:

Dediğini yaptım instagram 1gb yer kaplıyodu sildim yeniden yükledim 52mb yer tutuyo facebook 760mb yer kaplıyodu şimdi 170mb 😵😵😵 ozaman ayda 1 silip tekrar yüklicem artık

silmene gerek yok ne saçma, battery doctor indir junk özelliği mevcut onunla temizler ön belleği.

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

quote:

silmene gerek yok ne saçma, battery doctor indir junk özelliği mevcut onunla temizler ön belleği.

Powe clean kullandım fakat hiç bi işe yaramıyordu,böyle daha temiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 2 Mart 2017; 15:5:21 >

• Binbaşı
    1015 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    UzayH

Aynen rutin devam ben haftada bir yapıyorum dersem yeridir.

Özellikle kullanımına baglı bende mesala İnstagram-Facebook-Twitter-Whatsapp acaip yer kaplıyor sildiğim zaman baya yer açılıyor.Aslında 128 Gb tel kullanıyorum telin hafızası 8.50 Gb dolu ama psikolojik takıntı olsa gerek rahatsız ediyor silme gereksinimi duyuyor insan garip.

Jailbreak kullanırken buna gerek duymadan Icleaner bu görevi çok iyi yerine getiriyordu artık jb kullanmadıgım için sanıyorum ekstra bir fikir okumadıkça duymadıkça yapılacak en mantıklı yok bu olsa gerek

Onun dısında rutin olarak ayda iki defa sarjını kapanana kadar komple sıfırlayıp öyle sarj etmeni onun dışında aklıma estikçe şarja takmanı önerebilirim zaten bu konuda çok şey yazıldı çizildi.

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

quote:

Powe clean kullandım fakat hiç bi işe yaramıyordu,böyle daha temiz.

100 tane uygulamayı tek tek silip yüklemek daha temiz geliyorsa bişey diyemem ama battery doctor en az 3 gb yer temizliyor benden her seferde aklında bulunsun.

• Yarbay
    6445 Mesaj

100 tane uygulama değil 4 tane uygulama onlarda güncelleme alarak şiştiği için sadece 😉

|
    |
    trapspeed kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aynen öyle çok ağırdan alıyorlar maalesef...
    |
    |
    UzayH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    UzayH

En temizi garantisi bu sil yükle en fazla 30 sn alır .

|
    |

100 tane uygulama değil 4 tane uygulama onlarda güncelleme alarak şiştiği için sadece 😉

Anladım ama haber uygulamaları CNN vb. gibi uygulamalar bile bir süre sonra 500-600 mba ulaşıyor, spotify , shazam, youtube, oyunlar vb. hepsi şişer, silip yüklemek 3-4 uygulama için makul gibi görünse bile genel anlamda kesinlikle junk temizleyicisi kadar yer açmıyor. 700 mb instagram 51.5 mb indi mesela şu an denedim, silip yüklenmiş gibi oldu yani hem de tüm uygulamalar. Boşa ugraşmayın diye diyorum :)
    UzayH

Söz dinledim dediğinizi yaptım hatta ilk 10 uygulamanın kapladığı alanların ekran görüntüsünü aldım sonrasında battery doctor ile junk temizlik yaptım tekrar kontrol ettim aldıgım ekran görüntüsü ile temizlik sonrası sonuçları istatistiklerin hepsi aynı bir tanesi dahi değişmemiş !

Ben mi yanlış birsey yapıyorum ?

|
    |

Söz dinledim dediğinizi yaptım hatta ilk 10 uygulamanın kapladığı alanların ekran görüntüsünü aldım sonrasında battery doctor ile junk temizlik yaptım tekrar kontrol ettim aldıgım ekran görüntüsü ile temizlik sonrası sonuçları istatistiklerin hepsi aynı bir tanesi dahi değişmemiş !

Ben mi yanlış birsey yapıyorum ?

Arka arkaya clean yapmanız lazım taa ki "No Junk files to clean" uyarısı alana kadar. Zaten her adımda kaç mb sildiğini gösteriyor.

Olur olmaz cihaz formatlamayin. Formatlama Windows kullanicilarinin luzumsuz bir aliskanligidir, kaba cozumdur ve psikolojik etki yapar sadece. Cihazini hard reboot ile baslat. Bu tur yazilimsal sorunlar icin her zaman ilk basvuracagin sey bu olsun. Muhtemelen donmalar, takilmalar duzelir. Zaten formatlamaya gelene kadar kontrol etmen gereken cok sey var. Hepsi yazilimsal. Cok ciddi ve gercekten gerekli bir durum olmadigi surece, restore/sifirlama yapmaya gerek yok. IPSW indirmek, DFU mode, temiz kurulum, yeni bir iPhone olarak kurmak vs. hepsi sehir efsanesi. Cihazda gercekten ciddi bir sorun yoksa, cihazi surekli sifirlamayin. Ben her yil yeni iPhone modelini aliyorum. 11-12 ay kullaniyorum ve sonra yeni yilin cihazina geciyorum. Bir yillik donemde hic sifirlama ihtiyaci duymuyorum, guncellemeleri her zaman WiFi uzerinden yapiyorum, hatta her yeni iPhone'a bir oncekinin full iTunes yedegi ile geciyorum. iPhone 5S'den bu yana da ayni yedegi kullaniyorum. Kucuk buglar icin surekli sifirlama yapmak, biraz obsesif bir egilim gostergesi. Cihazinda donanimsal bir sorun varsa, zaten 10 kere de formatlasan duzelmez.

quote:

HARD REBOOT
    Hard reboot/reset, Power ve ses kisma tuslarina ayni anda 10 saniye basili tutarak yapilir. Cihazin pilinin cikarip takmakla esdegerdir. Hicbir bilgi kaybolmaz. Cihazin ayni sekilde acilir. Hard reboot yapmanin faydasi, RAM bellegi sifirlamasi ve askida kalan prosesleri durmaya zorlayarak genel sistem performansini iyilestirmesidir. Ayrica uygulamalardan kaynaklanan ufak tefek yazilimsal onbellek vb. hatalarinin da duzelmesini saglar, kararlilik problemlerine, donmalara, takilmalara iyi gelir. Basit bir hard rebootla bircok sey duzelebilir. Tabii ki her sorunun cozumu degildir ama sorunlarin cozumunde baslangic icin atilabilecek en onemli adimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 2 Mart 2017; 16:19:22 >
    |
    |
    fast556. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1015 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    UzayH

O zaman tamam skıntı bende

|
    |
    Arkadaşlar Facetune'u 13.99 TL'ye satın almak mı mantıklı yoksa Facetune 2'ye 29.99 TL'ye yıllık abone olmak mı mantıklı. Facetune daha fiyat avantajlı direk onu satın alsam diye düşündüm. Ancak daha sonra adamlar yeni uygulama yaptılarsa daha iyidir diye düşündüm. Aradaki farkı bilen varsa beni yönlendirirse sevinirim indirimler bitmeden.

|
    |

Yok nisanda

|
    |
    cocarca33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam çok teşekkür ederim. Bende zaten formatlama taraftarı hiç değilim o yüzden başka yöntem var mı diye sormuştum. Bu dediğinizi yaptım. Şimdilik sorun yok görünüyor sanırım işe yaradı tekrar ederse yine aynı şeyi yaparım artık. Ayrıntılı verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Sizi zaten forumdan sürekli takip ediyorum hocam oldukça yardımcı oluyorsunuz
    |
    |
    Huysuz İhtiyar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.