Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
22.508
Cevap
232
Favori
760.186
Tıklama
Giriş
    1423 Mesaj
    Nilkin in kırılmaz ekran koruyucusu takılı olan iphone 5s yere düşünce ekranı fazla hasarla kırıldı ele batıyor ve ön kamerayı buğulandırıyor. Telefonun 1 sene daha garantisi vardı. Ekranda kırılmaz cam olduğu halde kırıldığı için yapılacak bir şey var mıdır acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Batarya değişimi için servis 380lira istiyor.

Ne diyorsunuz dışarda mı yaptırmalı servise mi versin?

Telefon gerçekten hızlandı.Yeni sürümü beğendim ben.
    Ama Safari de açılan pencereleri beğenmedim.Pencereler birden açılıyor.Eskisi gibi değil.

Bazı anlamadığım yeni ayarlar ve iTunes hakkında bir kaç şey sormak istiyorum.

+Telefon kapalı şarjda iken açılınca 2 kere titremiyor artık.Titreşim yerine telefon açık olduğu zaman şarja takılınca verdiği uyarı sesini veriyor.Bu normal mi?

+Ayarlar-Telefon-Aramaları Duyur adlı yeni bir ayar var.
    Bu ayara baktığımda "Hiçbir zaman" başlığı seçiliydi.Ben bunu "Her zaman" olarak değiştirdim.Doğru mu yaptım yoksa eski ayarda mı kalması gerekli?

+Ayarlar-Genel bölümünde Sözlük denilen bir başlık var.Bu "Sözlük" ne anlama geliyor özelliği ne?Türkçe,Apple ve Amerikan İngilizcesi seçili bende.

+Ayarlar-Fotoğraf ve Kamera bölümünde "Ayarları Koru" denilen yeni bir özellik var. Kamera Modu ve Fotoğraf Filtresi adlı iki başlık var burada.Bende ikisi de kapalı.Açmam gerekli mi?Ayarlarında altında açıklaması var ama bir şey anlamadım :)

+Ayarlar-Telefon bölümünde "Wifi ile Arama" denen bir özellik gelmiş.Bu ne işe yarıyor tam olarak?

+Güncellemeyi iTunes üzerinden yaptım.Güncelleme bittikten sonra iTunes aşağıda ki hatayı verdi.Bu hata ne anlama geliyor?iTunes'u güncelliyorum her zaman.Şuan güncel zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 10 Nisan 2017; 17:15:49 >
    |
    |

• Çavuş
    52 Mesaj

Cihazın garanti durumu nedir?
    |
    |
    ugur_hy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: altaymobil

Nilkin in kırılmaz ekran koruyucusu takılı olan iphone 5s yere düşünce ekranı fazla hasarla kırıldı ele batıyor ve ön kamerayı buğulandırıyor. Telefonun 1 sene daha garantisi vardı. Ekranda kırılmaz cam olduğu halde kırıldığı için yapılacak bir şey var mıdır acaba?

Kırılmaz camın %100 koruyuculuğu yoktur. Telefon düştüğünde köşelere felan denk gelmesi durumunda kırılmaz diye adlandırılan camın koruyuculuğu pek yoktur. Garantisi varsa yapılacak en mantıklı iş Apple da para verip ekran değiştirtmektir.

Teşekkürler. Apple 530 lira istiyor o yüzden orda yaptırmayı düşünmüyorum.

|
    |
    telefontamiryeri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Takma ücretiyle 380 tl istiyor normal fiyati 320 tl istanbuldaysan appleye gidip ordan değiştir derim dişardan değiştirirsen o cihazi unut derimm randuman turmiyacaktir:)

|
    |

Ekrani dişarda yaparsan pişman olursun tabiki ekran için diyosan randuman tutmazz:)

|
    |
    altaymobil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Randıman tutmaz diye bir durum söz konusu değil ama ileride farklı bir arıza çıkması durumunda garantisinden faydalanamaz.
    |
    |
    SEHZADE63 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Telefonun garantisi bitmiş 4 yıllık telefon.

Bursa'da genpa 380 deyince dışarıda 100 liraya yaptırmış ben yaptırma dememe rağmen.

|
    |
    Bahsedilenler: SEHZADE63 , telefontamiryeri

100 liraya yaptırdıysa sıkıntı çıksada üzülmez &#128514;

|
    |

Apple ın sitesinden baktım şuan 530 yazıyor ki 380 bile olsa çok 5s için. 100 liraya yapan bir site buldum yorumları güzel ya orda yaptırırım ya da telefon öyle kalır camdaki parçlar ele batmasa iyi olcaktı belki jelatin çekerim

|
    |

bu şekilde kullanmaktan rahatsız değilsen kırılmaz cam taktır pürüzsüz dümdüz olur eline de batmaz.
    |
    |

evet olabilir şuan bant yapıştırdım öyle kullanıyorum ön kamerayı buğulandırması kötü oldu
    |
    |
    telefontamiryeri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Soketi cebe koymaktan pamuk dolmuştur. İğne ile dikkatlice bir kontrol et pamuk doluysa temizle düzelir. Eğer olmazsa başka çözümler bakılır.

quote:

Orijinalden alıntı: telefontamiryeri

Soketi cebe koymaktan pamuk dolmuştur. İğne ile dikkatlice bir kontrol et pamuk doluysa temizle düzelir. Eğer olmazsa başka çözümler bakılır.

Çıkarıp takınca düzeldi. Fakat işin garibi %74'te takılı kaldığında şarj ediliyor simgesi vardı.

|
    |
    Bahsedilenler: telefontamiryeri

Tam oturmadığından yada kabloda da problem olmaya başlamış olabilir.

|
    |
    venomstr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar merhabalar. Telefonum kendi kendine ios 10.3.1 i indirmiş gece kurulumu olsun mu diye bildirim geliyor. Açıkçası pek yüklemek gelmiyor içimden yenilik içeren bir şey yok bence. Bu İos kurulum dosyasını telefondan silsem yine kendi otomatik indirecek değil mi ? Bunu engellemenin herhangi bir yolu yok mu ya da herhangi bir taktiği ?

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Beyaz

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Arkadaşlar merhabalar. Telefonum kendi kendine ios 10.3.1 i indirmiş gece kurulumu olsun mu diye bildirim geliyor. Açıkçası pek yüklemek gelmiyor içimden yenilik içeren bir şey yok bence. Bu İos kurulum dosyasını telefondan silsem yine kendi otomatik indirecek değil mi ? Bunu engellemenin herhangi bir yolu yok mu ya da herhangi bir taktiği ?

Var hocam. watchOS profili yüklüyorsun. Bir daha da güncelleme gelmiyor cihazına.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Paykasa
haberler
Lastik Fiyatları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,472
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.